کد خبر: ۲۶۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: در طرح کاج یا کارورزی مقرر شد 150 هزار نفر از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی وارد بازار کار شوند که سهم استان کرمان بیش از 3200 نفر می باشد اما تا کنون 900 نفر از فارغ التحصیلان کارورز را مشغول به کار کرده ایم گرچه این طرح هنوز ادامه دارد.

گفتار نو / گروه جامعه:

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: در طرح کاج یا کارورزی مقرر شد 150 هزار نفر از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی وارد بازار کار شوند که سهم استان کرمان بیش از 3200 نفر  می باشد اما تا کنون 900 نفر از فارغ التحصیلان کارورز را مشغول به کار کرده ایم گرچه این طرح هنوز ادامه دارد.

به گزارش گفتار نو، منوچهر اسلامی پیش از ظهر امروز یکشنبه در نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی کرمان اظهار کرد: سهم استان کرمان در طرح اشتغال فراگیر 36 هزار شغل در سال 96 است که تا کنون توانسته ایم 22 هزار شغل را در سامانه ثبت کنیم.

وی طرح کارورزی، طرح مشوق‌های بیمه‌ای، طرح پرداخت تسهیلات و تسهیلات روستایی را ازجمله طرح‌های دولت برای ایجاد اشتغال فراگیر دانست و افزود: در طرح کاج یا کارورزی مقرر شد 150 هزار نفر از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی وارد بازار کار شوند که سهم استان کرمان بیش از 3200 نفر  می باشد که تا کنون 900 نفر از فارغ التحصیلان کارورز را مشغول به کار کرده ایم و این قضیه هنوز ادامه دارد.

اسلامی عنوان کرد: به طور میانگین 300 هزار تومان از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب اشخاص واریز می شود و در این مدت از شمول قانون کار و تامین اجتماعی هم خارج هستند.

وی ادامه داد: طرح مهارت ورزی هم مخصوص واحدهای صنفی و ویژه بازه سنی 15 تا 22 سال است و می توانند نیرو را به صورت استاد شاگردی جذب کنند و به مدت یک سال و 6 ماه افراد را آموزش دهند و مشوق بیمه ای هم وجود دارد.

اسلامی ادامه داد: طرح پرداخت تسهیلات از منابع داخلی بانک ها هم وجود دارد که به میزان 618 میلیارد تومان به استان کرمان اختصاص داده شد و در این رابطه دستگاه های متولی، افراد یا طرح هایی که در قالب این طرح می توانند اشتغالزایی کنند به کمیته های فنی معرفی می کنند.

مدیر اشتغال و کارآفرینی این اداره کل اضافه کرد: سود علی الحساب 18 درصد است اما در مناطق شهری بعد از اجرای موفقیت آمیز طرح دو درصد تخفیف در روستا 5 درصد تخفیف در نظر گرفته می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کارت‌های بازرگانی تجار تعلیق است/ تجار نگران تشدید تحریم‌ها و نتایج انتخابات آمریکا هستند/ مداخله دولت در بازار کار را خراب‌تر خواهد کرد/ نباید جملات کلی در مورد صرفه اقتصادی نداشتن یک محصول بگوییم

مدیرعامل آبفا: ساکنان ۱۳شهر استان کرمان در وضعیت قرمز آب قرار دارند/ سه تا پنج درصد افزایش مصرف آب در کرمان ناشی از کرونا بوده است

توصیه عطریانفر: اجازه دهند اصلاح‌طلبان نماینده تمام عیار خود را در 1400 داشته باشد

این فرمانده ارتش ایران همکلاس صدام بود

روحانی: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر، نگران کننده است

فرمانده سپاه: هر کسی را که در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته، می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

تأثیر 35 تا 40 درصدی تحریم‌ها عدد کمی نیست/ طبق قانون اساسی هیچ مقامی نمی‌تواند هیچ شهروندی را اجبار کند که از حزبی بیرون برود/ در تدوین سه طرح انتخاباتی مجلس با من مشورتی نشده/ بهتر است قوانین مجلس مبتنی بر لوایح باشد/هر یک روزی که وزیر صمت نداشته باشیم بهره‌وری‌های زیادی از دست می‌رود

تالار بزرگ کرمان باید حتما دهه فجر به بهره برداری رسد/در پرداخت صورت وضعیت های این پروژه مشکلی وجود ندارد

پربازدید ها

میراث:هیچ اقدامی در بحث توریست درمانی در کرمان نشده است/ شهردار: به عنوان سد معبر همراهان بیمار را جمع‌آوری نمی‌کنیم

مدیرعامل آبفا: ساکنان ۱۳شهر استان کرمان در وضعیت قرمز آب قرار دارند/ سه تا پنج درصد افزایش مصرف آب در کرمان ناشی از کرونا بوده است

واکسن‌های آنفلوآنزا موجود در بازار تقلبی هستند/واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار رایگان خواهد بود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)