کد خبر: ۲۶۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
ارسال به دوستان
ذخیره
نیکزادی پناه:
نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که ارائه گندم در بورس می تواندجایگزینی برای خرید تضمینی باشد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که ارائه گندم در بورس می تواندجایگزینی برای خرید تضمینی باشد.

حبیب الله نیکزادی پناه، با اشاره به کاهش اعتبارات دولت برای خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه سال 97، اظهار داشت: دولت با توجه به کمبود منابع مالی در سال 97، اعتبار برخی بخش های لایحه بودجه را کاهش داده است، این امر در بخش های کشاورزی نیز رخ داده که با اعتراض اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس روبه رو شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در بخش کشاورزی مباحثی چون خرید تضمینی محصولات استراتژیک و بیمه حمایت از محصولات کشاورزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین انتظار می رفت که اعتبارات این بخش ها نه تنها کاهش پیدا نکند بلکه افزایش یابد.

نماینده مردم بم در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه در مجموع اعتبار بخش کشاورزی در لایحه کاهش پیدا کرده است، بیان داشت: طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت موظف است که اعتبارات لازم برای خرید کالاهای استراتژیک کشاورزی مانند گندم را تامین کند، بنابراین نباید در این زمینه نگران بود چرا که در نهایت دولت موظف به انجام چنین کاری است.

این نماینده مجلس در خصوص ارائه گندم در بورس، گفت: ارائه گندم در بورس راه حل مناسبی است چرا که با این کار می توان به سمت شفاف سازی قیمت محصولات کشاورزی رفت چرا که هم قیمت جهانی، منطقه ای و کشوری در بورس مشخص است.

وی بیان داشت: البته برخی این نگرانی را دارند که قیمت گندم در بورس پایین تر از قیمت خرید تضمینی خواهد بود چرا که دولت گندم را با قیمتی بیشتر از قیمت جهانی از کشاورز خریداری می کند، با این حال دولت می تواند مابه تفاوت این دو نرخ را به کشاورزی پرداخت کند.

نیکزادی پناه در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اختلاف قیمت گندم داخلی با خارجی باعث افزایش واردات این کالا می شود، اظهار داشت: کیفیت گندم وارداتی بسیار پایین تر از گندم داخلی است، بنابراین دولت باید مانع از واردات این کالا استراتژیک به  کشور شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش اعتبار، خودکفایی گندم را تهدید می کند، گفت: وزارت جهادکشاورزی تلاش دارد که کاهش اعتبار بر میزان خودکفایی گندم تاثیر منفی نداشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دور آبیاری درختان جنگل قائم 35 روزه و درختان پارک جنگلی 20 روزه است

گران شدن سرسام‌آور کاغذ تیر خلاص بر پیکر کتاب‌فروشی‌های ایران است/ خرید کتاب به صفر رسیده / سیاست‌گذاران در حد شعار، ژست و برنامه‌های بی‌خاصیت از کتاب حمایت می‌کنند

سرویس‌دهی پنج دستگاه اتوبوس حومه به شهرهای اطراف، تعیین تکلیف شود/حمل و نقل در خارج شهر از عهده‌ی شهرداری خارج است/اتوبوس‌ها از لحاظ فنی صلاحیت خدمات‌دهی به حومه شهر را ندارند

۱۷۰ محله‌ی شهری و روستایی آسیب‌پذیر در استان وجود دارد

لایحه معاونت امور زنان درباره اصلاح قانون موجود درباره دیه در کمیسیون لوایح دولت است/ در حال تلاش برای ورود بانوان به ورزشگاه هستیم

طرح الزام بانک‌ها به حذف سود و جریمه مضاعف فوریتی شد

قطع درخت در محدوده شهر بدون داشتن مجوز خلاف قانون است

چه کسانی صبح‌ها به سینما می‌روند؟/ سانس‌های سینما تا قبل از ساعت 15 نیم بها خواهد شد

سه حقوقدان جدید شورای نگهبان برای شش سال انتخاب شدند/یک دهه شصتی و نماینده مجلس در جمع منتخبان

تخریب دیوار‌های ارگ بم با لودر، تکذیب شد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۷ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۴ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)