کد خبر: ۲۶۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
ارسال به دوستان
ذخیره
نیکزادی پناه:
نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که ارائه گندم در بورس می تواندجایگزینی برای خرید تضمینی باشد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که ارائه گندم در بورس می تواندجایگزینی برای خرید تضمینی باشد.

حبیب الله نیکزادی پناه، با اشاره به کاهش اعتبارات دولت برای خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه سال 97، اظهار داشت: دولت با توجه به کمبود منابع مالی در سال 97، اعتبار برخی بخش های لایحه بودجه را کاهش داده است، این امر در بخش های کشاورزی نیز رخ داده که با اعتراض اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس روبه رو شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در بخش کشاورزی مباحثی چون خرید تضمینی محصولات استراتژیک و بیمه حمایت از محصولات کشاورزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین انتظار می رفت که اعتبارات این بخش ها نه تنها کاهش پیدا نکند بلکه افزایش یابد.

نماینده مردم بم در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه در مجموع اعتبار بخش کشاورزی در لایحه کاهش پیدا کرده است، بیان داشت: طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت موظف است که اعتبارات لازم برای خرید کالاهای استراتژیک کشاورزی مانند گندم را تامین کند، بنابراین نباید در این زمینه نگران بود چرا که در نهایت دولت موظف به انجام چنین کاری است.

این نماینده مجلس در خصوص ارائه گندم در بورس، گفت: ارائه گندم در بورس راه حل مناسبی است چرا که با این کار می توان به سمت شفاف سازی قیمت محصولات کشاورزی رفت چرا که هم قیمت جهانی، منطقه ای و کشوری در بورس مشخص است.

وی بیان داشت: البته برخی این نگرانی را دارند که قیمت گندم در بورس پایین تر از قیمت خرید تضمینی خواهد بود چرا که دولت گندم را با قیمتی بیشتر از قیمت جهانی از کشاورز خریداری می کند، با این حال دولت می تواند مابه تفاوت این دو نرخ را به کشاورزی پرداخت کند.

نیکزادی پناه در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اختلاف قیمت گندم داخلی با خارجی باعث افزایش واردات این کالا می شود، اظهار داشت: کیفیت گندم وارداتی بسیار پایین تر از گندم داخلی است، بنابراین دولت باید مانع از واردات این کالا استراتژیک به  کشور شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش اعتبار، خودکفایی گندم را تهدید می کند، گفت: وزارت جهادکشاورزی تلاش دارد که کاهش اعتبار بر میزان خودکفایی گندم تاثیر منفی نداشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

امکانات مقابله با کرونا در استان کرمان را بازبینی و ضعف ها را برطرف کنید

۳۳ درصد کرمانی‌ها پروتکل‌های بهداشتی در دوره همه‌گیری را رعایت می‌کنند

صادقانه به دنبال تفاهم ایران و عربستان هستیم / مناقشه‌ میان تهران و ریاض فاجعه بار خواهد بود / هر گونه درگیری بین این دو، بر قیمت نفت تأثیر می گذارد / کل جهان باید اطمینان یابند که ایران و عربستان به تفاهم دست می‌یابند

رییسی: تقویت تعاملات، سطح همکاری‌های تهران- دوشنبه را ارتقا می‌دهد

قهرمانان المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ امروز با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

حداقل سن واکسیناسیون کرونا ۵ سال دیگر کاهش یافت / متولدان ۱۳۶۸ و قبل از آن می‌توانند ثبت نام کنند

سیمان به قیمت واقعی خود بازگردانده شد

ثبت نام قطعی ۴۲ هزار نفر برای پیاده روی اربعین/ رئیس سازمان حج: تمام زائران باید از طریق هوایی سفر کنند

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90

واکسیناسیون کرونا در کرمان از مرز 1.5 میلیون دُز گذشت

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)