کد خبر: ۲۶۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
خطیبان جمعه در خطبه‌های خود چه گفتند؟
در جمعه‌ای که گذشت اغتشاشات اخیر در کشور بخش مهمی از خطبه‌های ائمه جمعه استان را تشکیل می‌داد. همچنین تشریح منویات مقام معظم رهبری در جمعی از مردم قم از دیگر مباحثی بود که موردتوجه قرار داشت.
گفتار نو/ گروه سیاست:

در جمعه‌ای که گذشت اغتشاشات اخیر در کشور بخش مهمی از خطبه‌های ائمه جمعه استان را تشکیل می‌داد. همچنین تشریح منویات مقام معظم رهبری در جمعی از  مردم قم  از دیگر مباحثی بود که موردتوجه قرار داشت.
در ادامه چکیده خطبه‌های جمعه استان را به نقل از خبرگزاری‌ها می‌خوانید.

نام شهرستان

نام خطیب

چکیده خطبه

کرمان

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی

مسئولان راه‌های نفوذ دشمن را ببندند و شکاف‌ها را پر کنند، اجازه ندهید زخمی ایجاد شود و اگر زخمی به وجود آمد، آن را به‌سرعت درمان کنید، از قشر آسیب‌پذیر جامعه حمایت داشته باشید و بدانید که دشمن از روزنه‌ها و شکاف‌ها وارد می‌شود.

در ماه‌های اخیر در یک بمباران گسترده در فضای مجازی با تهمت، دروغ و شایعه‌پراکنی مقدس‌ترین مقدسات را مورد هجمه قراردادند و انسان‌های عزیز و انقلابی را برای اینکه باورهای مردم را در رابطه با اسلام و نظام سست کنند مورد هجمه قراردادند.

جیرفت

حجت‌الاسلام رضا سعادت فر

امروزه برخی از افراد می‌گویند در جامعه معصوم نداریم، همه باید نقد شوند و حتی در زمان ظهور امام زمان (عج) می‌توان امام را نقد کرد، این افراد به دنبال چه هدفی هستند، خدمت به انقلاب یا دشمنان نظام هستند، در این راستا باید مفهوم نقد روشن شود.

افراد نفوذی به دنبال این هستند که دستور امام را نقد کنند و با این کار خود تردید در جامعه ایجاد کنند، اما عمارها هرگز به خود اجازه این رفتار را نمی‌دهند و افراد مؤمن به دنبال اطاعت‌پذیری محض از ولی‌فقیه هستند.

رفسنجان

حجت‌الاسلام عباس رمضانی پور

معظم رهبری در جمع مردم قم شبکه مثلث شرارت را شامل استکبار، دولت‌هایی که مدعی اسلام هستند و منافقان در ضلع دیگر را عامل فتنه اخیر دانستند و بر پاسخ دادن به مطالبه به‌حق مردم تأکید کردند.

سیرجان

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی

این مردم در همه صحنه‌های انقلاب حضور داشتند و همیشه حامی دولت و مسئولان بودند و دولتمردان باید مشکلات مردم را ببینند و برای رفع آن‌ها اقدام کنند، امروز مسائل اقتصادی و گرانی، بیکاری و تبعیض از عمده مشکلات مردم است که باید برطرف شوند.

 در خیلی از مراکز صنعتی و معدنی شاهد اشتغال بازنشستگان با حقوق بالا هستیم که می‌توان به‌جای هرکدام چند جوان را مشغول به کارکرد و ازاین‌گونه موارد در سطح کشور و منطقه متعدد داریم که با برنامه‌ریزی می‌توان در صد بالایی از جوانان را مشغول به کارکرد.

بافت

حجت‌الاسلام علی مهدی‌زاده

اینستاگرام دارای میلیون‌ها محتوای محرمانه علیه امنیت و مقدسات اسلامی و همچنین غیراخلاقی است که در اغتشاشات اخیر نیز نقش بسیار مهمی را ایفا کرد، اما شاهد رفع فیلتر آن توسط وزارت ارتباطات هستیم.

ریگان

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی

هم اکنون اگر نوبتی هم باشد نوبت مسئولین و دولتمردان است که به صحنه کار بیایند و مشکلات اقتصادی مردم را مرتفع کنند،اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی که رهبری فرمودند، یعنی اینکه مردم از این اقتصاد بهره ببرند. اقتصاد مقاومتی که افراد خاص آن را مدیریت می کنند و مردم برده آنها باشند این اقتصاد مقاومتی نیست ،این اقتصاد اشرافی است .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: