کد خبر: ۲۶۷۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵
ارسال به دوستان
ذخیره
یک هفته پیش بود که عضو هیئت تحقیق و تفحص از مسئولان دو تابعیتی و دارای‌گرین کارت از تدوین گزارش تحقیق و تفحص هیئت متبوع خود خبر داد و گفت: ۱۰۰ مدیر کشور دو تابعیتی و دارای ‌گرین‌کارت هستند. معاون رئیس‌جمهور امروز در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که حاجی دلیگانی در مجلس گفته «100 مدیر دوتابعیتی در کشور وجود دارد»، آیا اسامی مدیران دو تابعیتی به سازمان اداری و استخدامی ارائه شده است؟ گفت: غیر از چند مصاحبه برخی اعضای هیأت تحقیق و تفحص مجلس، این هیأت گزارش رسمی مشتمل بر فهرست افراد یا اسامی در اختیار دولت قرار نداده است.

  یک هفته پیش بود که عضو هیئت تحقیق و تفحص از مسئولان دو تابعیتی و دارای‌گرین کارت از تدوین گزارش تحقیق و تفحص هیئت متبوع خود خبر داد و گفت: ۱۰۰ مدیر کشور دو تابعیتی و دارای ‌گرین‌کارت هستند. معاون رئیس‌جمهور امروز در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که حاجی دلیگانی در مجلس گفته «100 مدیر دوتابعیتی در کشور وجود دارد»، آیا اسامی مدیران دو تابعیتی به سازمان اداری و استخدامی ارائه شده است؟ گفت: غیر از چند مصاحبه برخی اعضای هیأت تحقیق و تفحص مجلس، این هیأت گزارش رسمی مشتمل بر فهرست افراد یا اسامی در اختیار دولت قرار نداده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت تحقیق و تفحص از افراد دو تابعیتی و دارای‌گرین کارت در حوزه مدیران ارشد کشوری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم از آماده شدن گزارش این هیئت خبر داده و گفته بود: این گزارش تقدیم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شد.
وی با بیان اینکه به دنبال افزایش تهدیدها و بحث نفوذ ضرورت داشت درباره موضوع افراد دو تابعیتی و دارای‌گرین کارت در حوزه مدیران ارشد کشور تحقیق و تفحصی صورت گیرد، می‌گوید: سال گذشته این تحقیق و تفحص در مجلس تصویب شد و گزارشی تدوین و به مجلس ارائه شد.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با اعلام اینکه گزارش تدوین شده 33 صفحه و دارای 40 صفحه ضمایم و مستندات است، می‌افزاید: یک لیست 100 نفره افرادی که اعم از‌گرین کارت و و دو تابعیتی هستند در جریان تحقیق و تفحص به دست آمده که در گزارش اسامی آنها ذکر شده است.
حاجی دلیگانی با بیان اینکه از نظر خلأهای قانونی نیز هیئت به نتایجی دست یافت، اظهار می‌دارد: به این نتیجه رسیدیم که در وزارت امور خارجه هیچ نظارتی برای شناسایی افراد دو تابعیتی وجود ندارد و اطلاعاتی درباره ورود و خروج افراد در وزارتخانه وجود ندارد.
وی با تأکید براینکه در سفرهای خارجی مسئولان نیز، وزارت امور‌خارجه گاه بی‌اطلاع است، می‌گوید: وزارت کشور نیز در شناسایی افراد دو تابعیتی موفق نبوده و آن طور که باید و شاید به وظایفش عمل نکرده است البته فقدان یک بانک جامع اطلاعاتی را نیز در روند تحقیق و تفحص شاهد بودیم.

بيش از حداقل 10 برابر آنچه ما به دست آورديم باز مدير دو تابعيتي در کشور وجود دارد

از سوی دیگر  جواد کريمي قدوسي درخصوص گزارش اين کميته، با اشاره به مصوبه يک سال پيش مجلس شوراي اسلامي در باره تحقيق و تفحص از مديران دوتابعيتي گفت: اين تحقيق و تفحص يک سال طول کشيد و روز گذشته گزارش آن تقديم کميسيون امنيت ملي شد و به زودي گزارش آن در صحن علني مجلس قرائت خواهد شد.

رئيس کميته تحقيق و تفحص از مديران دوتابعيتي وجود مديران دوتابعيتي و نيز خلأهاي قانوني در اين باره را تهديدي در نظام مديريتي کشور دانست و افزود: ما براي جلو گيري از اين امر طرحي را با امضاي 61 نماينده آماده ارائه به صحن علني مجلس کرده ايم که در صورت تصويب آن در صحن، رخنه هاي نفوذ به بدنه اجرايي کشور بسته مي شود. 

وي با اشاره به تحقيق و تفحص کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس از مديران دوتابعيتي گفت: اين يک تحقيق و تفحص خيلي سنگين و درواقع سختي بود و غير از چند دستگاه امنيتي، همکاري بسيار جدي با ما صورت نگرفت و آن آمار و اطلاعاتي که مي خواستيم به دست نياورديم ولي در مجموع 100 نفر از مديران دو تابعيتي که اکثرا امروز هم مشغول کار هستند با مکاني که اينها تابعيت دارند و داراي گرين کارت و تابعيت مضاعف هستند مورد شناسايي قرار گرفتند و اسامي آنها در کميسيون امنيت ملي قرائت شد. 
قدوسي در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما در باره سطح مديريتي اين افراد يادآور شد: برخي از اين اسامي مربوط به سطوح بالاي مديريتي است.
وي افزود: در حوزه وزارتخانه ها، نهاد رياست جمهوري، هيأت هاي علمي، حوزه شرکت هاي بزرگ ، بانک هاي مطرح، مدير عامل بانک ها، هيأت مديره بانک ها، صنايع کشور، بعضي از فرزندان اين مقامات که حتي گذرنامه امريکايي آنها را ما داريم در اين فهرست قرار دارند . 
وي همچنين گفت: ما در اين تحقيقات ميداني به اين نتيجه رسيديم که بيش از حداقل 10 برابر آنچه ما به دست آورديم باز مدير دو تابعيتي در کشور وجود دارد .

تغییرات استانی انجام می شود 

از سوی دیگر  جمشید انصاری در پاسخ به این سئوال که حاجی دلیگانی در مجلس گفته «100 مدیر دوتابعیتی در کشور وجود دارد»، آیا اسامی مدیران دو تابعیتی به سازمان اداری و استخدامی ارائه شده است؟ می‌گوید: غیر از چند مصاحبه برخی اعضای هیأت تحقیق و تفحص مجلس، این هیأت گزارش رسمی مشتمل بر فهرست افراد یا اسامی در اختیار دولت قرار نداده است.
معاون رئیس‌جمهور می‌افزاید: از نظر دولت وزارت اطلاعات مرجع اعلام دو تابعیتی بودن یا برخورداری کسی از بعضی مزایای اقامت در آمریکا است. اگر وزارت اطلاعات لیستی از مدیران یا کارکنان دولت در این رابطه ارائه دهد، قطعا دستگاه های مسئول که یکی از آنها سازمان اداری و استخدامی است، درباره برخورد با این افراد به موجب قوانین اقدام خواهند کرد اما سازمان اداری و استخدامی لیستی را از هیأت تحقیق و تحفص مجلس و وزارت اطلاعات درباره مدیران دوتابعیتی دریافت نکرده است.

معاون رئیس جمهور در پاسخ به این سئوال که آقای رئیس جمهور در ابتدای دولت دوازدهم از وزرا خواست در مناصب مدیریتی وزراتخانه های تحت مسئولیت خود از جوانان و زنان استفاده کنند، بعد از گذشت 5 ماه کدام وزارتخانه بیشترین و کدام وزارتخانه کمترین به کارگیری جوانان و زنان را در مناصب مدیریتی انجام داد؟ یادآور شد: الان آمار دقیقی در ذهنم نیست، ما به صورت ماهانه عملکرد دستگاه ها را گزارش می گیریم و به رئیس جمهور و دفتر رئیس جمهور منعکس می کنیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه به صورت کلی در استفاده از مدیران زن و جوانتر شدن سن مدیریت کشور اقدامات خوبی صورت گرفته، افزود: وقتی دولت تشکیل می شود دو سه ماه نخست تغییرات در ستاد وزارتخانه ها اولویت است و سپس تغییرات استانی انجام می شود. قطعا وزارتخانه ها در جابه جایی مدیران استانی سهم بیشتری را به نیروهای جوانتر و زنان خواهند داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رئیس اتاق بازرگانی کرمان: شرکت های فنی مهندسی کرمان برای تامین نقدینگی در حال فروش ماشین آلات خود هستند

هشدار درباره عوارض خطرناک دستکاری در تاریخ تولد نوزاد

انفجار یک منزل مسکونی در شهر کرمان

ایران: احیای برجام بیش از پیش، اسرائیل و سعودی‌ها را آشفته خواهد کرد/ کیهان: کسانی که این روزها هنوز هم ترجیع‌بند «مذاکره با آمریکا» را بر زبان دارند، در اوج حماقت هستند/ آرمان: ترامپ شکست‌خورده‌اي است که اسرائيل و عربستان هم از شکستش ناراحتند

مرعشی درگذشت نماینده پیشین شهربابک را تسلیت گفت

برخورد با دستگاه‌هایی که کاهش حضور کارکنان را اجرا نکنند

امکان صدورشناسنامه متولدین ۱۵روزاول آذر به تاریخ ۹۹.۹.۹

وزیر بهداشت: سخنان احمدی نژاد درست نیست؛ هیچ وجهی برای استفاده از داروهای کرونا در ایران دریافت نشده است

توصیه های مهم پلیس کرمان برای رانندگی در فصل زمستان

شناسایی و دستگیری سارق کنتورهای آب در کرمان

پربازدید ها

روایت گلاب‌زاده از انتقاد تند مرتضی بانک از آیت‌الله جعفری و واکنش امام جمعه سابق

دستورالعمل نحوه حضور کارمندان و فعالیت ادارات در سه وضعیت هشدار

استاندار کرمان: از فعالیت احزاب حمایت می‌کنیم/از همه نیرو‌هایی که زیر چتر نظام می‌خواهند کار کنند، استفاده می‌کنم/ بومی گرائی و قطب بندی مناطق اصلا به نفع استان‌ها نیست

استان کرمان باید شرکت‌های دانش بنیان بیشتر و فعال‌تری می‌داشت/مدیران مقصر اصلی رتبه پایین کسب و کار استان هستند/ نیاز به انقلاب اداری در نظام اداری داریم/مدیران سنگ انداز در مسیر توسعه استان را برکنار خواهم کرد/به دنبال شو و تبلیغ نیستم زیرا هیچ قصدی برای کاندیداتوری ندارم

افراد فاقد گرایش‌ سیاسی، شایستگی احراز سیاسی‌ترین پست سیاسی کشور را ندارند/انتخابات فراجناحی معنا ندارد

مرعشی درگذشت نماینده پیشین شهربابک را تسلیت گفت

رونمایی از نخستین ‌نامزد 1400/حسین دهقان، نامزد پاستور شد

برخورد با دستگاه‌هایی که کاهش حضور کارکنان را اجرا نکنند

علی لاریجانی نامزد حزب کارگزاران سازندگی برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیست/ مسئولیت اِجماع اصلاحات بر عهده شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان است

بازگشت به برجام ضروری اما زمانبر است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۸ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

تسلیت قالیباف برای درگذشت حاج سیدیحیی جعفری / حزب اسلامی کار درگذشت آیت الله جعفری را تسلیت گفت   (۱ نظر)

وزیر بهداشت: سخنان احمدی نژاد درست نیست؛ هیچ وجهی برای استفاده از داروهای کرونا در ایران دریافت نشده است   ( نظر)

شناسایی و دستگیری سارق کنتورهای آب در کرمان   ( نظر)

برای ادای دین به سردار دل ها، «شاید پیش از اذان صبح» را به چاپ می رسانم   ( نظر)

پیکر امام جمعه پیشین کرمان تشییع و به خاک سپرده شد   ( نظر)

ببینید| جزئیات محدودیت های کرونائی در استان کرمان   ( نظر)