کد خبر: ۲۶۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اتاق کرمان:
طبیب زاده با بیان اینکه فضای کسب و کار استان مناسب نیست، تصریح کرد: براساس وظیفه اتاق و علاقه ای که داریم تا فضای کسب و کار برای سرمایه گذاری روان شود، وارد موضوع پایش محیط کسب و کار شده ایم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: رتبه 124 فضای کسب و کار ایران، این علامت را می دهد که فضا مطلوب نیست و رشد قابل توجه و محسوسی نداشته ایم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طبیب زاده" صبح امروز دوم بهمن ماه در همایش پایش ملی محیط کسب و کار ایران (بررسی نتایج و آسیب شناسی استان کرمان) اظهار کرد: براساس تعریف فضای کسب و کار، عواملی بر روی عملکرد بنگاه های اقتصادی تاثیر می گذارد که در اختیار آنها نیست.

وی افزود: بانک جهانی 10 شاخص را برای پایش فضای کسب و کار در نظر گرفته که 9 مورد از آنها در اختیار حکومت است و فعالات اقتصادی در آن دخالتی ندارند.

طبیب زاده با بیان اینکه فضای کسب و کار استان مناسب نیست، تصریح کرد: براساس وظیفه اتاق و علاقه ای که داریم تا فضای کسب و کار برای سرمایه گذاری روان شود، وارد موضوع پایش محیط کسب و کار شده ایم.

وی بیان کرد: قبل از این شاخص هایی توسط مرکز پژوهش های مجلس و اتاق ایران تدوین شده و محیط کسب و کار استان بررسی می شد. اما این شاخص ها جایگاه استان را در فصول مختلف خیلی متغیر نشان می داد و نشان دهنده فضای واقعی نبود و از دید ما شاخص ها و روش معتبر نبود.

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: طرح پایش ملی محیط کسب و کار توسط اتاق ایران شکل گرفت و سعی کردیم روش ها و جامعه آماری دقیقی انتخاب کرده و به نتیجه قابل قبولی برسیم.

وی با اشاره به اینکه بنابراین اگر فضای کسب و کار روان باشد، سرمایه گذاری خوب اتفاق می افتد، افزود: رتبه 124 فضای کسب و کار ایران، این علامت را می دهد که فضا مطلوب نیست و رشد قابل توجه و محسوسی نداشته ایم.

طبیب زاده اظهار کرد: کشور ما و استان کرمان ظرفیت ها و منابع خوبی دارد، اما علی رغم تلاش های بسیار زیادی که در دولت تدبیر و امید صورت گرفته، با نتیجه مطلوب فاصله داریم.

وی گفت: ما با دقت و جدیت پیش می رویم تا فضای مطلوبی برای فعالان اقتصادی ایجاد شود و اقدامات خوبی صورت گرفته است.

طبیب زاده با اشاره به اینکه تامین مالی و مسائل بانکی، مالیات و بیمه سه مسئله اساسی هستند که بیشترین تاثیر را در فضای کسب و کار دارند، تصریح کرد: این دستگاه ها در استان کرمان همکاری خوبی دارند و امیدواریم با اصلاح قوانین و مقررات به سمتی برویم که محدودیت های قانونی در مسیر را رفع کنیم.

وی بیان کرد: براساس پایش، استان کرمان رتبه دهم را در فضای کسب و کار دارد.

رییس اتاق کرمان در پایان اظهار کرد: درصدد ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری چه به صورت مجازی و حقیقی هستیم که فعالیت ها از یک دریچه انجام شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کمتر از ۱۰ درصد از جمعیت کرمان واکسینه شده‌اند

فریب تبلیغات سایت ھای قمار و شرط بندی آنلاین را نخورید

احتمالا وضعیت استان کرمان از هفته آینده سیاه می‌شود

دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۱۲ فقره سرقت در کرمان

آخرین آمار کرونا در ایران، ۶ مرداد ۱۴۰۰: فوت ۳۰۳ نفر در شبانه روز گذشته

رهبر معظم انقلاب: در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد / آمریکایی‌ها تحریم‌ها را برنداشتند و برنمی‌دارند / اکنون که به امریکایی‌ها گفته می‌شود، تضمین دهید که توافق را در آینده نقض نخواهید کرد، می‌گویند تضمین نمی‌دهیم

معاون وزیر کشور: مشکلات خودروسازان بم حل می‌شود

زمان دقیق مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی مشخص شد

مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری شد

رای مجلس به اعمال اصل ۸۵ درمورد طرح جنجالی فضای مجازی / کمیسیون فرهنگی مسئول بررسی طرح شد / طرح دیگر به صحن علنی بازنمی گردد / کمیسیون طرح را مستقیما به شورای نگهبان ارسال می‌کند؛ در صورت تائید، به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد / نمایندگان مخالف: با توجه به تحریم ها، محال است که پلتفرم‌ها بتوانند در ایران دفتر راه‌اندازی کنند؛ بنابراین بر اساس این طرح، بعد از ۴ ماه فیلتر می‌شوند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)