کد خبر: ۲۶۸۳۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: بر اساس مصوبه‌ای که در بحث رفع آلایندگی از دولت گرفته ایم، باید تا پایان سال 97 دو کارخانه اسید را در سرچشمه و خاتون آباد راه اندازی کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران  گفت: بر اساس مصوبه‌ای که در بحث رفع آلایندگی از دولت گرفته ایم، باید تا پایان سال 97 دو کارخانه اسید را در سرچشمه و خاتون آباد راه اندازی کنیم.

احمد مرادعلیزاده عصر امروز 7 بهمن ماه در جلسه تولید مس منطقه کرمان با اشاره به پیشرفت 65 درصدی کارخانه اسید سرچشمه و 40 درصدی کارخانه اسید خاتون آباد خاطرنشان کرد: در حال حاضر شارژ کوره فلش نسبت به کوره قبلی (ریوب) بیشتر نیست، اما ما به دنبال نارضایتی مردم و به خطر افتادن سلامت همکاران‌مان نیستیم.

وی افزود: کارخانه‌ای را که با این همه زحمت به این نقطه رسیده و سرمایۀ ملی است، نمی‌شود تعطیل کرد. در حال حاضر بیش از 16 هزار نفر در این مجموعه کار می‌کنند و زندگی حدود 80 هزار نفر به طور مستقیم و ده‌ها هزار نفر دیگر به طور غیر مستقیم به کار آن‌ها وابسته است.

مرادعلیزاده گفت: با راه اندازی دو کارخانه اسید در سرچشمه و خاتون آباد از میزان غلظت گاز و آلایندگی کاسته خواهد شد. 

وی تاکید کرد: بنده به همکاران خود اعلام کرده‌ام، اگر گاهی اوقات، میزان و غلظت گاز از حد معمول فراتر رفت،  شارژ کوره را پایین بیاورند تا مشکلی برای افراد ساکن در شهر و کارخانه به وجود نیاید. 

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران  با اشاره به شرایط تولید در منطقۀ کرمان گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران ما در سرچشمه، میدوک و شهربابک، تا پایان دی ماه برنامه تولید از برنامه پیش بینی شده جلوتر است.

مرادعلیزاده در ادامه به تاسیس دو مجتمع مس سرچشمه و شهربابک اشاره کرد و گفت: با جدا شدن این دو مجتمع باید فضای  رقابت و رفاقت ایجاد شود تا همه افرادی که در این دو مجتمع کار می‌کنند، در کمال آرامش، برادری و برابری در کنار هم فعالیت کنند و این مهم باید در همه زمینه‌ها وجود داشته باشد. 

وی در ادامه به معرفی دو مدیر جدید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک  اشاره کرد و گفت: در بین افراد با تجربه و کاردان که در شهربابک وجود داشت، آقای مهندس حسانی را انتخاب کردیم. زیرا ایشان از سوابق بسیار خوبی در استان بخصوص شهربابک برخوردار هستند.

مرادعلیزاده در بیان انتخاب آقای احمدی به عنوان مدیر مجتمع سرچشمه گفت: ایشان را از دو جهت انتخاب کردیم. هم رفسنجانی هستند و هم به مسائل و مشکلات تولید اشراف کامل دارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کمتر از ۱۰ درصد از جمعیت کرمان واکسینه شده‌اند

فریب تبلیغات سایت ھای قمار و شرط بندی آنلاین را نخورید

احتمالا وضعیت استان کرمان از هفته آینده سیاه می‌شود

دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۱۲ فقره سرقت در کرمان

آخرین آمار کرونا در ایران، ۶ مرداد ۱۴۰۰: فوت ۳۰۳ نفر در شبانه روز گذشته

رهبر معظم انقلاب: در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد / آمریکایی‌ها تحریم‌ها را برنداشتند و برنمی‌دارند / اکنون که به امریکایی‌ها گفته می‌شود، تضمین دهید که توافق را در آینده نقض نخواهید کرد، می‌گویند تضمین نمی‌دهیم

معاون وزیر کشور: مشکلات خودروسازان بم حل می‌شود

زمان دقیق مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی مشخص شد

مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری شد

رای مجلس به اعمال اصل ۸۵ درمورد طرح جنجالی فضای مجازی / کمیسیون فرهنگی مسئول بررسی طرح شد / طرح دیگر به صحن علنی بازنمی گردد / کمیسیون طرح را مستقیما به شورای نگهبان ارسال می‌کند؛ در صورت تائید، به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد / نمایندگان مخالف: با توجه به تحریم ها، محال است که پلتفرم‌ها بتوانند در ایران دفتر راه‌اندازی کنند؛ بنابراین بر اساس این طرح، بعد از ۴ ماه فیلتر می‌شوند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)