کد خبر: ۲۶۸۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان در مراسم معارفه رییس جدید سازمان برنامه:
وی به لزوم مودت و دوستی بین مدیر و کارمندان اشاره کرد و گفت: اخلاق اداری ما متناسب با روز نیست و همان طور که بروکراسی پیر و فرسوده‌ای داریم از اخلاق اداری متناسب برخوردار نیستیم و هر سازمان ادرای بر اساس شرایط روز باید رفتارهای سازمانی متناسب داشته باشد.
استاندار کرمان گفت: در استان کرمان باید خلق مزیت انجام شود زیرا پول دولتی کشور ایران را پیشرفته نخواهد کرد و همیشه فقیر خواهیم ماند. 

 به گزارش گفتارنو علیرضا رزم حسینی در آیین تودیع معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار و معارفه سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: نظام برنامه ریزی در کشور پس از جنگ جهانی دوم که طی آن بالغ بر 55 میلیون نفر کشته و اکثر کشورهای اروپایی ویران شدند به وجود آمد و 5 برنامه قبل از انقلاب وجود داشت که در برخی موارد پیشرفت هایی داشت.

استاندار کرمان ادامه داد: اما بعد از انقلاب کشور با درگیری‌های داخلی و 8 سال جنگ تحمیلی روبرو شد و نیمی از کشور زیر آتش عراق بود که باعث ویرانی تمام زیر ساخت‌ها و پدید آمدن مشکلات عدیده‌ای شد به گونه‌ای که در سال‌های آخر جنگ کشور تنها با 2 تا 3 میلیارد تومان اداره می شد.

وی با بیان اینکه دولت وقت اولین برنامه را بعد از جنگ و با هدف بازسازی و نوسازی کشور تدوین کرد گفت: برنامه اول از سال 68 آغاز شد و تدوین برنامه‌های بعد نیز ادامه پیدا کرد و در آن دوران علیرغم درآمد اندک  نفت ،40 میلیارد دلار فاینانس جذب شد که تحولی را در صنعت فولاد به وجود آورد و صنعت فولاد را از تولید 200 تا 500 هزار تن به 11 میلیون تن رسانید.

 وی افزود: پارس جنوبی خلق شد و پیشرفت‌های خوبی در پتروشیمی حاصل شد.

رزم حسینی افزود: اما در سال 86 این نظام به یکباره منحل شد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی از هم پاشید و کارشناس‌های کاردان از سازمان جدا شدند و نظام برنامه ریزی که پیشینه خوبی داشت منحل شد.

وی بازنگری و آسیب شناسی سازمان مدیریت و برنامه‌ را از اهداف دولت یازدهم ذکر کرد و گفت: دولت در این رابطه جلساتی را با استانداران سراسر کشور برگزار کرد و اکثر استانداران موافق تشکیل مجدد سازمان بودند.

وی با بیان اینکه استان کرمان از پیشگامان راه اندازی مجدد سازمان بوده است گفت: سعی بر این بود که این مسئولیت به نیروهای تخصصی سازمان واگذار شود زیرا سازمان یک نهاد تخصصی است و نباید دستخوش مسایل سیاسی باشد.

استاندار کرمان با بیان اینکه انتظاراتی از رییس سازمان وجود دارد افزود: تابویی که در گذشته از سازمان مدیریت وجود داشت که طی آن سازمان را ارباب پول می‌دانستند باید شکسته شود و نباید احساس شود کلونی‌هایی در این مجموعه به وجود آمده است.

وی به لزوم مودت و دوستی بین مدیر و کارمندان اشاره کرد و گفت: اخلاق اداری ما متناسب با روز نیست و همان طور که بروکراسی پیر و فرسوده‌ای داریم از اخلاق اداری متناسب برخوردار نیستیم و هر سازمان ادرای بر اساس شرایط روز باید رفتارهای سازمانی متناسب داشته باشد.

رزم حسینی با تاکید بر انعطاف پذیری سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار داشت: نباید خشک رفتار کنیم و باید حتی برای موانع قانونی هم راه حل پیدا کنیم.

وی ادامه داد: در استان کرمان باید خلق مزیت انجام شود زیرا پول دولتی کشور ایران را پیشرفته نخواهد کرد و همیشه فقیر خواهیم ماند.

وی ابراز امیدواری کرد با تشکیل معاونت اقتصادی و امور بین الملل استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان این راه هموار شود.

استاندار کرمان افزود: با تشکیل معاونت اقتصادی و امور بین الملل استانداری به دنبال اجرای مصوبات مثلث توسعه اقتصادی و سندهای پایداری که نوشته شده است هستیم.

فتوت: خوشحالیم قول رییس جمهور جمهور  به مرحله اجرا درآمد

معاون سابق مدیریت و اشتغال استاندار نیز در این آیین گفت: خوشحالیم قول رییس جمهور جمهور  به مرحله اجرا درآمد و امروز شاهد آغاز به کار سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کرمان هستیم.
محمد رضا فتوت افزود:در حوزه وظایف معاونت برنامه ریزی سعی شد با همدلی در جهت توسعه استان گام برداریم.

 وی هماهنگی با بانک‌ها، اجرای طرح‌های آمار گیری، تهیه سنده های مطرح شده در استان و ... را از جمله فعالیت‌های معاونت برنامه ریزی برشمرد.

فتوت ادامه داد: اگر سازمان مدیریت و برنامه ریزی قوی داشته باشیم می‌توانیم با برنامه ریزی در راستای توسعه استان گام برداریم.

در این مراسم جعفر رودری به عنوان سرپرست سازمان مدیریت وبرنامه ریزی معرفی شد. 
رودری پیش از این مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

رصد کرونایی مسافران هوایی با کد ملی و ممنوعیت‌های هوشمند

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

70 رسانه استان کرمان در جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان شرکت کردند

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

روند کاهشی ابتلا به کرونا در کرمان

نماینده شورای شهر در شورای شهرستان بافت انتخاب شد

پربازدید ها

مطالعات کشوری تبدیل باغین به بخش انجام می‌شود

نماینده مجلس: تحصن کارگران معدن آسمینون منوجان پایان یافت

جزئیات دستور رهبری درباره سیف و معاونانش

بسیج جناحی فکر نمی‌کند/ دولت در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن ایستادگی می‌کند/ امروز گزینه التماس برای رفع تحریم‌ها به اقتدار در برابر تحریم‌ها مبدّل شده است

از تشریح وضعیت کرونا تا پیشنهاد درباره سخنرانان سالگرد سردار سلیمانی

استاندار کرمان: کشور‌ها با قوانین مزاحم سقوط می‌کنند نه جنگ و لشکرکشی

ابتکار استان کرمان در برگزاری جشنواره رسانه و عدالت می تواند الگویی برای سایر استان ها باشد

تاثیرگذاری رسانه‌ها در سالم‌سازی جامعه بیشتر از دستگاه‌های رسمی است

رسانه‌ها در تحقق گقتمان عدالت نقش بسیار مهمی بر عهده دارند

مجلس بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم داچار انفعال شده

پر بحث

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

نژادحیدری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان انتخاب شد   (۱ نظر)

برای همیشه تفکر خطرناک لیبرالی را از قاموس سیاسی مملکت کنار بگذاریم/ مردم از رأی دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند/ دولت بنفش با شعار های فریبنده و دروغین رأی این مردم را تصاحب کرد/ شما و دولتتان مسئول تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و مسائل نابسامان کشور هستید   (۱ نظر)

اساساً منتقد ادبی به معنای تخصصی و حرفه‌ای نداریم / فضای نشر از "باند بازی" و "رانت" رنج می‌برد /ترجمه ادبی وضعیت آشفته و بی در و پیکری دارد / گرفتاری‌های مترجم ایرانی، هیچ ارتباطی به خود کار ترجمه ندارند/ مهمترین دغدغه‌ی من در زندگی "فلسفه و معنای زندگی" است/ گاهی کلاف زندگی را گم می‌کنم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)