کد خبر: ۲۷۰۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
نامه سرگشاده یکی از اعضا شورای شهر کرمان به رییس دادگستری کرمان؛
یک عضو شورای شهر با انتشار نامه ای سرگشاده, به اظهارات رییس کل دادگستری استان کرمان واکنش نشان داد.

یک عضو شورای شهر با انتشار نامه‌ای سرگشاده، به اظهارات رییس کل دادگستری استان کرمان واکنش نشان داد. 

 

به گزارش گفتارنو، علی بهرامی از رییس کل دادگستری استان خواسته است به  پروژه‌های شهرى  ورود کرده و با تعیین تیمی از کارشناسان شجاع و مستقل جنبه‌های مختلف این پروژه‌ها را بررسی نمایید و در صورت نياز از راه قانون اصلاح فرمایید.

 

آنچه در پی می‌آید متن کامل این نامه است

 

                   به نام خدا

 رياست محترم دادگسترى كرمان 

جناب آقای موحد

با سلام وتحیات

  دبیر محترم شورای امنیت ملی چندی پیش مهمترین تهدید کشور را احساس ناکارآمدی اعلام کردند. شرایطی که بخشی از آن حاصل عملکرد مدیران کم کارآمدی است که سعى دارند ثبات جایگاه خود را مترادف ثبات کشور معرفی نمایند و آبروی خود را آبروی نظام. با خودرایی هزینه گزافی بر کشور، مردم وحاکمیت ایجاد می‌نمایند اما از هر نوع پاسخگویی خود را معاف کرده  و همواره طلبکار کشور هستند

 همانطور که می‌دانید تعدادی پروژه در شهر کرمان در حال اجرا می‌باشد. به‌ویژه پروژه پل‌ها و تقاطع‌های غیر همسطح از همان اول با انتقاد بسیاری از کارشناسان همراه بود. از نوع بسته شدن قراردادها تا لطمه‌ای که این پل‌ها به هویت وفرهنگ اسلامی وایرانی ما می‌زند وهمچنین تشکیک در کارآمدی آن‌ها.

 

جناب آقای  موحد حالا یکی از این پل‌ها افتتاح‌شده است و مشخص‌شده که حرف کارشناسان تا حد زيادى درست بوده. میدان باغ ملی که نمادی از هویت ملی ومذهبی شهر ما بود، نابود و بجای آن پلی نازیبا و بی‌هویت ساخته شد. پلی با کارایی اندک و هزینه گزاف که نه تنها مشکل ترافیک را  چندان حل نکرده که در ساعاتی ترافیک در محدوده خیابان معلم، سپه  ومیدان قرنی به طرز بی‌سابقه‌ای سنگین می‌شود تا جایی که بیم آن می‌رود آتش‌نشانی مستقر در میدان قرنی نتواند وظیفه خود را به‌درستی انجام نماید

 شرط کارآمد سازی هر سیستمی خود انتقادی و بازسازی است. اساسا یکی از تعریف‌های سیستم همین است: مجموعه‌ای خود اصلاح‌گر. متاسفانه اما جو غالب بر تفکر مسئولین استان تائید و تشویق مدام است. بجای استقبال از انتقاد به منتقدان فشار وارد می شود و حتی به تشویش افکار عمومی محکوم می‌شوند.

 نگرشی خطا که حاصلی جز تکرار خطاها نخواهد داشت. تشویش افکار عمومی با هدر دادن منابع و سخت کردن زندگی برمردم صورت می‌گیرد نه بابیان کاستی ها و شفاف‌سازی. به نظر می‌رسد بسیاری تشویش افکار عمومی را با تنویر افکار عمومی اشتباه گرفته اند وهمین فضای امنی برای ناکارآمدی‌ها ایجاد کرده است.

 حمایت از سرمایه گذاروسرمایه گذاری و ایجاد امنیت برای آن از عوامل پیشرفت هر جامعه‌ای است؛ اما چرا باید از پروژه‌های از پیش شکست‌خورده‌ای مانند ساروج  كه به اعتقاد متخصصان روند ثبت جهانى كرمان رابامشكل روبه‌رو خواهد کرد تنها با بیان اینکه تمام مجوزهاى ادارى را داردتمام قد و با چشم‌بسته حمایت شود.

 مقام معظم رهبری چند روز پیش به دلیل بی عدالتی موجود از مردم و خداوند عذرخواهی  کردند بسیاری از مسئولین اگر برای این امر از خجالت آب نمی‌شوند حداقل از شدت غرور خود بکاهند، در رفتار خود تجدید نظر نمایند و هر چه سریعتر در جهت عدالت اقتصادی، سیاسی، قضایی، اجتماعی و... حرکت نمایند و اگر نمی‌توانند منش خود را تغییر دهند اسباب عذرخواهی را فراهم نکرده و از مناصب خود کنار بروند.

 

خوشبختانه مردم کرمان به ویژه در سال‌های اخیر نسبت به سرنوشت شهر خود بسیار حساس شده و هوشمندانه ناکارآمدی و چشم‌پوشی مسئولین را جبران نموده اند. بیاد داریم زمانی که تصمیم به تخریب خانه شهر گرفت شد در سکوت سنگین آن‌ها که وظیفه واکنش داشتند چگونه با خردورزی، قانون مداری و وفاداری به امنیت ملی جلو این خبط بزرگ را گرفتند و با توجه به رهنمود مقام معظم رهبری آتش به اختیار عمل نمودند.

 جناب آقای موحد از شما به عنوان ریاست محترم دادگستری کرمان انتظار می‌رود به  پروژه‌های شهرى  ورود کرده و با تعیین تیمی از کارشناسان شجاع و مستقل جنبه‌های مختلف این پروژه‌ها را بررسی نمایید و در صورت نياز از راه قانون اصلاح فرمایید.

  بدون شک هیچ امری به‌اندازه اجرای بی قید و شرط عدالت نمی‌تواند از  تشویش افکار عمومی جلوگیری نماید. ضمن اینکه عملکرد به موقع و مناسب دستگاه قضا نمی‌بایست مانع انجام وظیفه سایر نهادها شود. شورای شهر، رسانه‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد وظایفی دارند که قانونا و اخلاقا باید به آن عمل نمایند.

                                      من ا... توفیق

                                       علی بهرامی

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وضعیت بازار مسکن اورژانسی است

بازگشایی اماکن مقدسه و تردد بین استان‌ها همچنان ممنوع /کرونا ساعت کاری ادارات را تغییر داد

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

4هزار و 800 خانواده مددجوی کمیته امداد در سیل اخیر آسیب دیدند

از 311مورد مبتلا به کرونا 30نفر از کادر درمانی هستند

مهارت های زندگی را از طریق فضای مجازی به درون خانه ها ببریم/ از هم اکنون باید برای پسا کرونا برنامه های عملیاتی طراحی کرد

طبق نظریه‌ سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک صرفا برای افراد بیمار و کسانی که در ارتباط نزدیک با بیماران هستند، توصیه می‌شود/ برخی از اظهارنظر‌ها مبنی بر ضرورت لزوم استفاده از ماسک در تمامی مکان‌های عمومی شیطنت رسانه‌ای بود

انتقاد شدید استاندار کرمان از برخی اظهار نظرها در خصوص سیل در جنوب کرمان

تعداد بیکاران فعلی استان کرمان بیش از صد هزار نفر است

۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/یک هزار میلیاردتومانی به اقتصاد استان ضرر وراد شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)