کد خبر: ۲۷۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مسئولین سکوت کنند مردم به همه شک می کنند و می گویند سکوت نشانه شراکت است. قوه مجریه و بالاخص آقای رییس جمهور دستور موکد باید برای برخورد با مافیای خودرو بدهد که حقیقتا مردم را عصبانی کرده اند.
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: اسامی31 فاسد اقتصادی را به سران قوا ارسال کردم
به گزارش جماران؛ امیر خجسته رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به حضور مافیای واردات خودرو، گفت: مافیای قدرتمند در برابر واردات خودرو وجود دارد. قطعا دست آقایانی در کار است.

وی تصریح کرد: باید دید چرا در گمرک این تعداد از ماشین بدون ثبت سفارش وارد می شود. حدود 5 تا 6 هزار خودرو در سلفچگان متعلق به چه کسی است؟ برخی عنوان می کنند آقای «گ» این خودروها را وارد کرده است، اما این آقا به چه کسی وصل است؟ برخی از دوستان نگران هستند که اگر این موضوع را عنوان کنیم ما را مجرم حساب کنند در صورتی که اینطور نیست مستند قانونی وجود دارد که باید به دادگاه بدهیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: مقدمه تحقیق وتفحص از بحث واردات خودرو، ثبت سفارش و گمرک را ایجاد کردیم و به زودی عملیاتی می شود. امضا هایی جمع شده و مقدمات کار در حال انجام است. در حال حاضر می بینیم قاچاق از مبادی رسمی وارد می شود و این زیبنده نیست. در تلویزیون نشان دادم و گفتم مسئول گمرک و وزیر اقتصاد در این قسمت ها بودند لذا یک عده به شدت از گمرک کاسبی می کنند.

خجسته ادامه داد: 9 هزار خودرو وارد کشور شده و بیش از 100 هزار میلیارد هزینه شده است. آقای «گ» که به دست‌اندرکاران وصل است چه کسی است؟ چرا مسئولین، گمرک، وزیر اقتصاد و مسئولین اجرایی کشور عکس العمل نشان ندادند و چرا دستگاههای نظارتی ورود پیدا نمی کنند؟ 

وی خاطرنشان کرد: مجلس به صورت مقتدارانه وارد این کار شده است.در این راستا اسناد و مدارک خوبی را در خصوص واردات خودروها به فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی ارائه کرده اند و ما در حال جمع آوری هستیم که سریعا در صحن علنی مجلس مطرح خواهیم کرد. ما هیچ رودربایستی با هیچ کس نداریم و در مبارزه با مفاسد اقتصادی، قاچاق کالا، گمرک و بانک ها جناح و گروه مدنظر ما نیست. همچنین باید جناح ها و گروهها نیز ورود پیدا کنند. نباید بگویم این با گرایش ما است پس کاری با او نداریم . در این شرایط چه کسی باید محاکمه شود.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهارداشت: از قوه قضاییه می خواهم با توجه به مدارکی که دراختیار دارد مقتدرانه به این مسئله ورود و حکم جاری کند. مدارک از جاهای دیگر به قوه قضاییه ارسال شده و ما نیز در فراکسیون به دنبال جمع آوری مدارک برای تحقیق و تفحص هستیم. مردم انتظار دارند که مجلس مقتدرانه و با خاصیت ورود پیدا کند.

خجسته یادآورشد: مافیای خودرو متشکل از یک شبکه هستند و از تمامی دستگاهها در این مجموعه حضور دارند. زمانی که یک شخصی وصل است و اینکه می‌گویند با یک بزرگی ارتباط دارد یعنی چی و آن بزرگ کیست؟ و چرا از رانت استفاده می‌کنند؟

وی با بیان اینکه در رابطه با ثبت سفارش خودرو یک فاجعه صورت گرفته است، گفت: آیا می شود خودرو را وارد کنند و بعد ثبت سفارش را ببندند و قیمت خودرو را 1 تا 1 و نیم برابر بالا ببرند؟ چه اتفاقی در کشور در حال رخ دادن است؟ ما از رییس جمهور و رییس قوه قضاییه می‌خواهیم به این موضوع ورود پیدا کند. مردم قاطعیت را دوست دارند و این قاطعیت را چه کسی می خواهد عملیاتی کند؟ 

این نماینده مجلس افزود: اجرا در دست قوه مجریه و قوه قضاییه و نظارت در مجلس است و مجلس نیز باید ورود کند. لذا اجازه ندهیم مردم  ببینند که غارت می کنند و همه سکوت می کنند. اگر مسئولین سکوت کنند مردم به همه شک می کنند و می گویند سکوت نشانه شراکت است.  قوه مجریه و بالاخص آقای رییس جمهور دستور موکد باید برای برخورد با مافیای خودرو بدهد که حقیقتا مردم را عصبانی کرده اند. 

وی از ارسال اسامی 31 فاسد اقتصادی به سران سه قوه خبر داد و گفت: اسامی31 فاسد اقتصادی که بانک ها را غارت کردند  طی نامه رسمی  به سران قوا اعلام کردم. و منتظر هستم تا با آنها برخورد کنند. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

هیچ گروه مسلح ضد امنیت داخلی در استان کرمان وجود ندارد

رهبر انقلاب:باید به هر قیمتی که هست کشور را جهش دهیم/کرونا در قیاس با سایر مشکلات چیز کوچکی است

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان:وضعیت استان کرمان در زمینه کانون های تولید گرد و غبار مناسب نیست

این ایام که به هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری گردیده،  تاکید بر تلاش این سربازان برای تامین امنیت در جامعه است

مرخصی اجباری کارمندان با حقوق است

کلاس درس دانشجویان پزشکی از اول اردیبهشت‌ماه آغاز می شود/اگر فردی به نقاهتگاه نرود، به شکل قهری با او برخورد می شود

معاون استاندار کرمان:زهکلوت در مسیر سیلاب ساخته شده است

سیلاب به ۴۰۰ کیلومتر راه عشایری ریگان خسارت زد

استاندار کرمان:امکان صادرات پیاز به خارج از کشور با حذف عوارض فراهم شد

پربازدید ها

رئیس جمهور:آن روز که فهمیدیم کرونا در قم شیوع یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود

یک میلیون تومان به تمام خانوارهای یارانه بگیر پرداخت خواهد شد

مرخصی اجباری کارمندان با حقوق است

فاز نخست پروژه اتصال مدارس روستایی به اینترنت پرسرعت اجرایی شد

هیچ گروه مسلح ضد امنیت داخلی در استان کرمان وجود ندارد

سید احمد خاتمی: در ماجرای کرونا می خواستند قم را مقصر نشان دهند درحالیکه دروغ بود

رهبر انقلاب:باید به هر قیمتی که هست کشور را جهش دهیم/کرونا در قیاس با سایر مشکلات چیز کوچکی است

قربانیان روزانه کرونا ۳ برابر تلفات جاده‌ای است

حمله چهره نزدیک به احمدی‌نژاد به قالیباف: ریاست او بر مجلس یعنی بازگشت به دور باطل گذشته

این ایام که به هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری گردیده،  تاکید بر تلاش این سربازان برای تامین امنیت در جامعه است

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۹ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)

کدام صنوف از ۲۳ فروردین ماه مجوز بازگشایی دارند؟   (۱ نظر)