کد خبر: ۲۷۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیر علمی همایش «پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها»:
دبیر علمی همایش «پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها» گفت: امروز در نظام عدالت کیفری به دنبال پیشگیری از خشونت هستیم و پلیس بعنوان یک پلیس مسئله محور و بعنوان یک نهاد پیشگیری از جرم تبدیل خواهد شد.
دبیر علمی همایش «پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها» گفت: امروز در نظام عدالت کیفری به دنبال پیشگیری از خشونت هستیم و پلیس بعنوان یک پلیس مسئله محور و بعنوان یک نهاد پیشگیری از جرم تبدیل خواهد شد.

حسین میرمحمدصادقی صبح امروز پنجشنبه در همایش «پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها» در دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور معاون اول قوه قضاییه گفت: میان رشته ای بودن بحث اصلی این همایش است و در این راستا 4 پیش همایش در سطح استان کرمان برگزار شد به طوری که می توان اذعان کرد امور اجرایی و اثار عملی این همایش از سال گذشته در سطح استان آغاز شده است.

وی با اشاره به دریافت 250 چکیده مقاله برای این همایش از سطح کشور برگزیده شده 150 چکیده مقاله اظهار کرد: خشونت پدیده ای است که از آغاز زندگی بشر دیده شده است و ماجرای هابیل و قابیل نمونه بارز خشونت و صلح وسازش در جهان است.

میرمحمدصادقی با بیان اینکه طبق آمار در سطح جهان 1.6 میلیون نفر در هر سال جان مردم را می گیرد تصریح کرد: آمار و ارقام نشان می دهد که قربانی های خشونت در جهان بیش از قربانی های بیماری های مهلک و حوادث جاده ای است

دبیرعلمی همایش با تاکید بر اینکه برگزاری این همایش می تواند کمک کند فکری برای آستانه پایین تحمل مردم شود اظهار کرد: خشونت نمونه بارز نقص قوانین حقوق بشری است که می تواند بر موارد دیگر همچون رشد اقتصادی نیز تاثیر گذار باشد.

وی ادامه داد: هر رفتار لفظی و غیرلفظی که بتواند احساس حقارت را در فرد ایجاد کند را می توان بعنوان خشونت در جامعه مطرح کرد که شامل خشونت های معنوی، جسمانی، فرهنگی و ...باشد.

میرمحمدصادقی با بیان اینکه همه موارد خشونت به معنای انجام جرم نیست اظهار کرد: برای مقابله با خشونت اقداماتی همچون مداخله زود هنگام و پیشگیری، تغییر دیدگاه عمومی درباره خشونت، تغییر قوانین و ... را باید انجام داد.

دبیر علمی همایش در پایان خاطر نشان کرد: امروز در نظام عدالت کیفری به دنبال پیشگیری از خشونت هستیم و پلیس بعنوان یک پلیس مسئله محور و بعنوان یک نهاد پیشگیری از جرم تبدیل خواهد شد.

به گزارش ایسنا در این مراسم دکتر محمدعلی طاهر رییس دانشگاه باهنر کرمان نیز در این همایش با بیان اینکه این دانشگاه 42 سال پیش توسط مرحوم علیرضا افضلی پور تاسیس شد و تاکنون با سرعت در عرصه های مختلف اموزشی و پژوهشی در حال پیشرفت است اظهار کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان بعنوان دانشگاه مادر استان و بزرگ جنوب شرق کشور هم اکنون دارای بیش از 16 هزار دانشجو و 650 نفر عضو هیات علمی است که شامل 102 استاد تمام وقت، 150 نفر دانشیار وبقیه استادیار هستند.

وی ادامه داد:  بیش از 1000 دانشجوی دکتری تخصصی و 4000 دانشجوی کارشناسی ارشد در 400 گرایش و رشته مشغول به اموزش و پژوهش در این دانشگاه می باشند ضمن آنکه 15 کانون هنری و فرهنگی و 60 انجمن علمی در این دانشگاه فعال هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کرونا به حوزه گردشگری استان کرمان 218میلیارد تومان خسارت وارد کرد

روحانی: شاید کرونا تا آخرسال با ما باشد /ممکن است اجتماعات باز هم محدود شود

ادارات و بانک‌های استان کرمان باز هستند/در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه ها تا 20 فروردین ماه تصمیم گیری می شود

تشکر استاندار کرمان از مردم به جهت در خانه ماندن و نرفتن به طبیعت در روز 13

۲۰۴ خودرو متخلف در روز 13 جریمه شدند/۳ هزار و ۲۸۷ دستگاه خودرو به مبداهای خود بازگشت داده شد

نوبخت: حقوق بازنشستگان تا سقف ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت/مستمری زنان سرپرست خانوار 3 تا 5 برابر می شود

تسلیت رئیس‌جمهور به مناسبت درگذشت مادر و همسر شهید اهل راور

نحوه حضور کارمندان در ادارات و بانک‌ها تا ۲۰ فروردین تمدید شد

کارشناس فناوری اطلاعات: این اطلاعات در کنار دیتابیس اپراتور تلفن همراه که مدتی پیش لو رفته بود، می‌تواند آدرس و کد پستی را بدهد

شناسایی بانک‌های اطلاعاتی حفاظت‌نشده و معرفی به مراجع قضایی

پربازدید ها

تشدید محدودیت‌های ترافیکی در ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه در استان کرمان

شهروندان به هیچ‌وجه در بوستان‌ها و پارک‌های شهر حضور پیدا نکنند/ هیچ‌گونه خدماتی در بوستان‌های شهر ارائه نمی‌کنیم و سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها هم مسدود شده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان :مجموع مبتلایان به کرونا به 251نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان به ۲۸۲ نفر رسید

سیلاب راه ارتباطی پنج روستا شهرستان قلعه‌گنج را مسدود کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: 5مورد از 9 مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

روشنایی و آب آشامیدنی ۶۲ پارک در رفسنجان قطع شد

حرکت کلیه قطارها به سمت کرمان تا 20 فروردین لغو می شود/در ۴ روز گذشته تعداد ۲۲۶ واحد صنفی پلمب شد

50درصد ظرفیت تخت‌هایمان در اکثر استان‌ها برای کرونا خالی است/تعرفه کرونایی نداریم

حذف کامل واحدهای درسی نیم سال در صورت تقاضای دانشجو مجاز است/کلاس‌های تابستانی برای دروس حذف شده یا ناتمام برگزار خواهد شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۶ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)