کد خبر: ۲۷۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل دادگستری استان کرمان:
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: یکی از آفت ها و آسیب های عدالت، ضعف علمی است چه در حوزه قضاء چه در حوزه وکالت، لذا برای ارتقاء دانش قضایی و حقوقی نمی شود جزیره ای عمل کرد و همکاری ها به نفع عدالت است.
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: یکی از آفت ها و آسیب های عدالت، ضعف علمی است چه در حوزه قضاء چه در حوزه وکالت، لذا برای ارتقاء دانش قضایی و حقوقی نمی شود جزیره ای عمل کرد و همکاری ها به نفع عدالت است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یداله موحد" در مراسم روز وکیل با حضور رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری در کرمان اظهار کرد: کانون وکلای استان کرمان تعامل مثبت و همکاری تنگاتنگی برای توسعه و تعمیق عدالت و رفع مشکلات با دادگستری داشته است.

وی با بیان اینکه ایجاد فضای تقابلی بین وکلا و قضات یا دادگستری و کانون وکلا، جفا به عدالت است، افزود: این اعتقاد بنده است و اگر می خواهیم به هدف بعثت انبیاء یعنی اقامه قسط و عدل برسیم، یکی از لوازم آن، حق دفاع است.

موحد تصریح کرد: این تعامل، همکاری و همسویی یک ضرورت و امری مقدس است، زیرا قضات و وکلا تاثیرگذارترین کارگزاران عرصه عدالت قضایی هستند.

رییس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: تلاش بر این است که رویکردهای این دو نهاد به هم تقریب شود تا بتوانیم به اهدافی که دنبال می کنیم، برسیم و دستگاه قضائی به همکاری تنگاتنگ و با کیفیت جامعه وکالت نیاز دارد.

وی عنوان کرد: برنامه های مختلفی در استان در راستای ارتقاء کمی و کیفی دادرسی ها داریم و از زمان تصدی بنده در دادگستری تاکنون با تلاش همکارانم موفق به کاهش 40 هزار مورد از پرونده های موجودی شده ایم.

موحد گفت: امکان ندارد بدون همکاری وکلا اطاله دادرسی را کاهش بدهیم و اگر بخواهیم فرآیندهای دادرسی را در دادرسی های مدنی و کیفری کوتاه کنیم، حتما نیاز به مشارکت وکلا داریم.

وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم کاهش رخدادهای ناامنی در انتقال متهمان به مرکز استان و کاهش هزینه ها را داشته باشیم، نیاز به همکاری وکلا داریم و قوه قضائیه به سمت عدالت الکترونیکی فاز به فاز پیش می رود و باید کانون وکلا و کارشناسان خود را با این گام ها در جهت مکانیزه کردن و استفاده از فناوری اطلاعات همگام بکنند.

رییس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: یکی از آفت ها و آسیب های عدالت، ضعف علمی است چه در حوزه قضاء چه در حوزه وکالت، لذا برای ارتقاء دانش قضایی و حقوقی نمی شود جزیره ای عمل کرد و همکاری ها به نفع عدالت است و باید همه به هم کمک کنیم.

وی افزود: عدالت یک مولفه حیاتی و بنیادین برای جامعه است و اگر عدالت باشد، جامعه بقاء دارد و اگر نباشد، جامعه متلاشی می شود.

موحد تاکید کرد: عدالت امر گرانسنگ و معنوی است و نباید مورد معامله قرار بگیرد و روی آن قیمت گذاشت. هرچه برای اقامه عدالت در جامعه هزینه شود، کم است اما نباید عدالت را مورد معامله قرار داد و و با زور معاوضه کرد.

وی افزود: زمینه و فرصت همراهی و مشارکت در بین دادگستری و کانون وکلا وجود دارد و در دادگستری استان این آمادگی را داریم در هه زمینه ها که به نفع جامعه است، همکاری متقابل را داشته باشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

هیچ گروه مسلح ضد امنیت داخلی در استان کرمان وجود ندارد

رهبر انقلاب:باید به هر قیمتی که هست کشور را جهش دهیم/کرونا در قیاس با سایر مشکلات چیز کوچکی است

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان:وضعیت استان کرمان در زمینه کانون های تولید گرد و غبار مناسب نیست

این ایام که به هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری گردیده،  تاکید بر تلاش این سربازان برای تامین امنیت در جامعه است

مرخصی اجباری کارمندان با حقوق است

کلاس درس دانشجویان پزشکی از اول اردیبهشت‌ماه آغاز می شود/اگر فردی به نقاهتگاه نرود، به شکل قهری با او برخورد می شود

معاون استاندار کرمان:زهکلوت در مسیر سیلاب ساخته شده است

سیلاب به ۴۰۰ کیلومتر راه عشایری ریگان خسارت زد

استاندار کرمان:امکان صادرات پیاز به خارج از کشور با حذف عوارض فراهم شد

پربازدید ها

شرق استان در ساعات آینده درگیر ریزگردها خواهد شد /غلظت آلودگی در ساعات پایانی امروز بیشتر خواهد بود

معاون عمرانی استاندار کرمان:آلودگی هوای شهر کرمان به ۲۸ برابر حد مجاز رسیده است

معاون‌ امور بازرگانی سازمان صمت:عرضه عمومی ماسک نداریم/ با توجه به افزایش هزینه های تولید، قیمت ماسک اصلاح می شود

کلاس درس دانشجویان پزشکی از اول اردیبهشت‌ماه آغاز می شود/اگر فردی به نقاهتگاه نرود، به شکل قهری با او برخورد می شود

تنها نیمه شمالی استان درگیر گرد و غبار است/دیگر مناطق استان درگیر نخواهند شد

معاون استاندار کرمان:زهکلوت در مسیر سیلاب ساخته شده است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان: آلودگی هوا در کرمان تا عصر امروز ادامه دارد/بیشترین میزان آلودگی در کرمان، زرند، انار و بردسیر است

معاون آموزشی وزارت بهداشت:تعطیلات طولانی تر شود در مورد حذف ترم تصمیم گیری می کنیم

میانگین سنی مبتلایان به کووید ۱۹ در حال پایین آمدن است

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان:وضعیت استان کرمان در زمینه کانون های تولید گرد و غبار مناسب نیست

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۹ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)

کدام صنوف از ۲۳ فروردین ماه مجوز بازگشایی دارند؟   (۱ نظر)