کد خبر: ۲۷۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا:
رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا گفت: قدرت خرید مردم کم شده و دیگر مانند گذشته طلا نمی‌خرند علاوه بر آن نحوه اخذ مالیات ارزش افزوده نیز سبب شده که تقریبا بیشتر واحدهای ما در سال جاری تعطیل شوند.
رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا گفت: قدرت خرید مردم کم شده و دیگر مانند گذشته طلا نمی‌خرند علاوه بر آن نحوه اخذ مالیات ارزش افزوده نیز سبب شده که تقریبا بیشتر واحدهای ما در سال جاری تعطیل شوند.

عباد الله محمد ولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درخصوص وضعیت اعضای این صنف در سال 96 گفت: متاسفانه سال خوبی برای بخش تولید طلا در کشور نبود و می‌توانیم بگوییم تحقیقا بیشتر واحدهای تولیدی ما در این سال تعطیل بودند.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا ادامه داد: رکود در تمام حوزه‌های اقتصادی کشور حاکم شده اما در صنف ما این رکود همراه با مشکلات مالیاتی بوده ضمن آنکه ما تولیدکننده هستیم و با سایر تولیدکنندگان رسته و تخصص ما فرق دارد اما متاسفانه باز هم هیچ حمایتی از سوی دولت از ما نشد.

محمدولی ادامه داد: مشکل اصلی ما روش اخذ مالیات ارزش افزوده است که باعث شده علاوه بر اینکه انگیزه برای فعالیت و تولید در این رشته کم شود مردم نیز دیگر تمایلی برای خرید طلا ندارند زیرا دیگر این کالا از حالت سرمایه‌ای خود خارج شده است و همین امر سبب شده که مردم فقط برای عروسی و مراسم‌های خاص اقدام به خرید طلا کنند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر با وجود پایین آمدن قدرت خرید مردم آن دسته از مردمی که برای تزئینات طلا می‌خریدند اکنون به سمت بدلیجات رفتند و یا از طلای خارجی استفاده می‌کنند. نتیجه آن این است که اینگونه رفتارها سبب شده که قاچاق تقویت شده و فعالیت‌های زیرزمینی با هدف عدم پرداخت مالیات ارزش افزوده بیشتر شود.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا ادامه داد: مالیات حق دولت است و وظیفه تمام اصناف است که پرداخت کنند. ما مشکلی با آن نداریم صحبت ما نحوه اخذ آن است.

محمدولی گفت: ما بارها بیان کردیم که این 9 درصد را از اجرت بگیرند نه اینکه علاوه بر آن از فروش و خرید طلا نیز این مالیات را اخذ کنند. نتیجه این سیاست این است که امروز طلا آن‌قدر گران شده که  تولید آن به صرفه نیست. از طرف دیگر مشتری مجبور است به سمت کالای خارجی و یا قاچاق برود.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا گفت: با توجه به اینکه هر مسافری می‌تواند 150 گرم طلا با خود بیاورد و نظارت دقیقی بر گرماژ آن وجود ندارد امروز 90 درصد بازار طلای کشور در اختیار تولیدات خارجی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: مصرف طلای کشور حدود 300 تن در سال است ضمن آنکه از این مقدار بخش زیادی نیز در گذشته از اصفهان، تهران و خراسان رضوی به سایر کشورها صادر می‌شد اما امروز علاوه بر وارداتی شدن این میزان طلا، بازار صادرات آن به طور کلی از بین رفته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وضعیت بازار مسکن اورژانسی است

بازگشایی اماکن مقدسه و تردد بین استان‌ها همچنان ممنوع /کرونا ساعت کاری ادارات را تغییر داد

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

4هزار و 800 خانواده مددجوی کمیته امداد در سیل اخیر آسیب دیدند

از 311مورد مبتلا به کرونا 30نفر از کادر درمانی هستند

مهارت های زندگی را از طریق فضای مجازی به درون خانه ها ببریم/ از هم اکنون باید برای پسا کرونا برنامه های عملیاتی طراحی کرد

طبق نظریه‌ سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک صرفا برای افراد بیمار و کسانی که در ارتباط نزدیک با بیماران هستند، توصیه می‌شود/ برخی از اظهارنظر‌ها مبنی بر ضرورت لزوم استفاده از ماسک در تمامی مکان‌های عمومی شیطنت رسانه‌ای بود

انتقاد شدید استاندار کرمان از برخی اظهار نظرها در خصوص سیل در جنوب کرمان

تعداد بیکاران فعلی استان کرمان بیش از صد هزار نفر است

۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/یک هزار میلیاردتومانی به اقتصاد استان ضرر وراد شد

پربازدید ها

جزئیات دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری ۱ و ۲ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر

کرونا به حوزه گردشگری استان کرمان 218میلیارد تومان خسارت وارد کرد

کارگران ساختمانی و افراد خویش فرما مشمول بیمه بیکاری نمی شوند/مبلغ بیمه بیکاری50 تا 80 درصد حداقل حقوق پرداختی است

۱۰۰ هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/یک هزار میلیاردتومانی به اقتصاد استان ضرر وراد شد

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

وضعیت بازار مسکن اورژانسی است

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)