کد خبر: ۲۷۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم شهربابک:
عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر به اندازه سهم های واریزی هر معدن به حساب خزانه بار دیگر این درآمدها در بخش معدن هزینه شود، مشکلاتی که اکنون در بخش زیرساخت، اکتشاف و توسعه وجود دارد، رفع می شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، توضیحاتی پیرامون اختصاصی شدن درآمد معادن در سال ۹۷ ارائه کرد.

علی اسدی کرم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اختصاصی شدن درآمد معادن در سال 97، گفت: در سال های گذشته حقوق دولتی معادن و بهره مالکانه معادن که به حساب خزانه واریز می شد ، در بودجه عمومی کشور غرق می شد، اما در سال 97  بودجه معادن جدا و اختصاصی شد و در ردیف خاصی قرار گرفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر به اندازه سهم های واریزی هر معدن به حساب خزانه بار دیگر این درآمدها در بخش معدن هزینه شود، مشکلاتی که اکنون در بخش زیرساخت، اکتشاف و توسعه وجود دارد، رفع می شود.

همان توسعه و اکتشافی که پیش از انقلاب اتفاق افتاده بهره برداری می شود

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پس از انقلاب در بخش توسعه و اکتشاف در معادن مشکل داشته ایم، ادامه داد: تقریبا در حال حاضر در بخش معدن از جیب می خوردیم و همان توسعه و اکتشافی که پیش از انقلاب اتفاق افتاده بهره برداری می شود.

وی با اشاره به اینکه بهترین و بیشترین اشتغال می تواند در بخش معدن ایجاد شود، یادآور شد: شرط گسترش اشتغال در معادن این است که توسعه و اکتشاف را همراه با بهره برداری قرار دهیم، چراکه در حال حاضر منابع سرمایه گذاری در کشور کم داریم.

ورود سرمایه گذارارن داخلی و خارجی به داخل معادن باید تسهیل شود

اسدی کرم افزود: معادن بزرگ به سرمایه های بزرگ احتیاج دارند و برای سرمایه گذاری های بزرگ باید سرمایه های خارجی وارد کشور شوند.

وی با تاکید بر اینکه ورود سرمایه گذارارن داخلی و خارجی به داخل معادن باید تسهیل شود، ادامه داد: ما در حال حاضر واقعا در بخش ورود سرمایه گذارارن به معادن مشکل داریم، چراکه قانون هایی که نوشته ایم راه را برای ورود سرمایه گذاران داخلی هموار نکرده است.

هر سرمایه گذاری وارد می شود در سیستم پیچیده اداری غرق می شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: روشی را پیش گرفته ایم که هر سرمایه گذاری وارد می شود در سیستم پیچیده اداری غرق می شود و پس از مدتی عقب نشینی می کند و حاضر به ورود سرمایه اش به کشور نمی شود، لذا این ورود باید تسهیل شود و سیستم اداری روان شود، چراکه اشتغال زیادی برای کشور به همراه دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: دولت دوازدهم مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند

نتیجه سیاست‌ورزی دوستانی که به ظاهر از کارگزاران دموکرات‌تر هستند این است که دولت را از آقای هاشمی تحویل گرفتند به تحویل احمدی‌نژاد دادند

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند

استاندار: نباید به بهانه تبلیغات انتخاباتی، خدمات دولت را زیر سئوال ببریم/ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات تاکید کرد: پرهیز از طرح مسائل سیاسی و جناحی در برنامه‌های دهه فجر

بی توجهی راننده مینی بوس در بردسیر موجب مرگ ۲عابر پیاده شد

از تقسیم کار اصولگرایان برای ادامه حضور رئیسی در قوه، رفتن جلیلی به مجلس در انتخابات میان دوره‌ای و حضور قالیباف در ریاست جمهوری تا افزایش شانس تائید صلاحیت احمدی‌نژاد

کانال فاضلاب باعث مرگ پسربچه ۱۳ ساله شد/ فرماندار: تعارف ندارم؛ دستگاه‌های متولی پاسخگو باشند

روحانی: ترامپ مُرد و برجام زنده ماند/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه چهار سال قبل را پاک کنند / مدام می گویند برجام چه کرده؛ بعد از برجام 17 فاز پارس جنوبی به نتیجه رسید/ سال 92 واردکننده بنزین بودیم اما الان صادر می کنیم/ این همه دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت نکنید

بهروز غریب پور: قرار بود استانداری کرمان از ما حمایت کند که گرفتار مسائل بوروکراتیک شدیم

طرح مطالب همسو با رسانه‌های معاند مخالف وطن دوستی و اعتقادات دینی است

پربازدید ها

شبکه آب سد جیرفت سال‌ها به حال خود رها شده است/اهدافی که برای ساخت سد جیرفت تعریف شده، بعد از ۳۰سال از ساخت سد برآورده نشده است/احداث کانال‌های درجه سه و چهار به‌عهده وزارت کشاورزی است

خبرگزاری دولت: دلار ممکن است تا 15 هزار تومان سقوط کند

چه زمانی برای خرید گوشی مناسب است؟

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۳ نظر)