کد خبر: ۲۷۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
ورود مدعی العموم به بحران کم آبی در کرمان؛
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: در راستای صیانت از منابع آبی تعداد ۱۰۴ حلقه چاه غیر مجاز طبق دستورات قضایی توسط شرکت آب منطقه‌ای استان مسدود شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: در راستای صیانت از منابع آبی تعداد ۱۰۴ حلقه چاه غیر مجاز طبق دستورات قضایی توسط شرکت آب منطقه‌ای استان مسدود و تعداد ۴۳۸ دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز توقیف شده است.

 به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "دادخدا سالاری" با بیان اینکه مدعی العموم به بحران کم آبی در کرمان ورود کرده و ۱۰۴ حلقه چاه غیرمجاز طبق دستورات قضایی مسدود شده است، اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون یک هزار و ۹۴۶ فقره چاه غیرمجاز توسط شرکت آب منطقه‌ای در استان کرمان شناسایی شده است.

دادستان کرمان با هشدار به اینکه آب‌های سطحی با بحران جدی روبرو است و وضعیت آب‌های زیر زمینی نیز بسیار نامناسب است، تعداد چاه‌های پر و مسلوب المنفعه شده در استان کرمان طی سه سال گذشته را ۳ هزار و ۵۳۳ اعلام کرد و افزود: طی این مدت ۷۵۵ مورد تقلیل بهره برداری از چاه‌های مجاز دارای اضافه برداشت داشته ایم و تعداد ۴۳۸ دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز توقیف شده است.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: صیانت از منابع آب نیاز به فرهنگ سازی دارد که در این خصوص نیز مشارکت همه افراد و دستگاه‌ها ضروری است و عزم همگانی را می‌طلبد.

وی تصریح کرد: دستگاه قضائی به عنوان حافظ منابع و منافع مردم با استفاده از ظرفیت قضایی خود در صیانت از منابع آب وارد مقوله حفظ و صیانت از منابع آبی شده است.

این مقام قضایی با اشاره به مصرف بخش عمده منابع آبی در حوزه کشاورزی، گفت: راندمان آب در این حوزه نیز پائین است و در این راستا باید استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری با سرعت بیشتری انجام شود.

دادستان کرمان به ظرفیت‌های مناسب شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان اشاره و بیان کرد: ترکیب مناسب مقام‌های قضایی و اجرایی مرتبط با موضوع در این شورا ظرفیت‌های بسیار مناسبی را در جهت صیانت از منابع آب و اراضی را به وجود آورده است.

سالاری در پایان به اجرای طرح همیاران آب که از ابتکارات استاندار است نیز اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح توانسته است تاثیر مطلوبی را بر مدیریت آب داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| تصاویر خشک شدن دریاچه جوان شهداد

شهر کرمان از سمت غرب مورد تهدید سیل قرار دارد/ ۱۳ بند سنگی‌سیمانی برای حفاظت شهر کرمان از سیل احداث شد

برجام را باید تحلیل کرد/ نمی‌شود اتفاقی که همه اروپا را در مقابل آمریکا قرار داد نادید گرفت/ تمام بلایا روی سر دولت روحانی خراب شد/ اگر پشتیبانی مقام معظم رهبری نبود، نمی‌گذاشتند دولت کار کند/رفتار دولت قابل نقد است و رفتار مخالفان دولت هم قابل نقد است

از اختصاص بودجه برای بنیاد حاج قاسم متشکریم ولی آن را صرف حل مشکلات مردم کنید

رئیس جمهور بعدی از حمایت رهبری، تیم سازندگی هاشمی، گفتمان خاتمی، ثروت بادآورده احمدی‌نژاد و تیم مذاکره‌کننده روحانی، بی‌بهره است/ با نیرویی ضعیف‌تر از تمامی رؤسای جمهور مواجه خواهیم بود

هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی: روند نزولی بیماری کرونا در کرمان شکننده است

روحانی: با افرادی که قرنطینه را نقض می‌کنند، برخورد شود

منع تردد شبانه در شهر کرمان همچنان ادامه دارد/راور در وضعیت فوق قرمز

صدور هشدار سطح قرمز برای استان کرمان/کاهش ۷ درجه‌ای دمای استان

در سفر استاندار کرمان به پنج شهرستان جنوبی چه مسائلی مطرح شد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۹ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

ظریف و اقتضای دولتمردی   (۱ نظر)

برجام را باید تحلیل کرد/ نمی‌شود اتفاقی که همه اروپا را در مقابل آمریکا قرار داد نادید گرفت/ تمام بلایا روی سر دولت روحانی خراب شد/ اگر پشتیبانی مقام معظم رهبری نبود، نمی‌گذاشتند دولت کار کند/رفتار دولت قابل نقد است و رفتار مخالفان دولت هم قابل نقد است   (۱ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

سرنخ‌های وزارت اطلاعات از عوامل ترور شهید فخری‌زاده   ( نظر)