کد خبر: ۲۷۴۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورا مطرح شد
مهران عالم‌زاده با بیان این‌که نباید دور زدن قانون تبدیل به رویه شود، افزود: همین الان هم کمیسیون صد دارد برخی ضابطه‌ها را می‌فروشد.

گفتارنو/ گروه شهر: 
پرونده یک شهروند دست‌مایه محور دوم گفت‌وگوهای صحن علنی شورا بود. در این پرونده که در آن شهروندی مبادرت به ساخت بدون پروانه  کرده بود، با داشتن 200 متر زیربنا، به عقب‌نشینی 20 متری خود اقدام نکرده و کمیسیون اصل صد مالک را مکلف به تخریب 20 متر مربعی ملک و رعایت عقب نشینی و پرداخت جریمه کرده بود. از آن‌جا که شهرداری امکان خرید بخش عقب نشینی ملک را نداشت، مالک پیشنهاد کرده بود محدوده 20 متری که ملزم به عقب نشینی است را به طور رایگان به نام شهرداری کند و در عین حال تا زمان اجرای طرح تفضیلی شهر و عقب‌نشینی، تخریب آن بخش از ملک را به تعویق بیاندازد.

در زمان سرپرستی شهرداری نامه‌ای به شورا زده شده و کسب تکلیف شده بود. کمیسیون عمران شورا از اعلام نظر موردی اجتناب کرده و اختیاراتش در این بخش را به شهرداری تفویض کرده بود. پس از تغییر و تحول در شهرداری، معاونت شهرسازی شهرداری با نظر مخالف، نامه را به شورا برگردانده بود. 

مکاتبات موردی ارجاع داده نشود
به گزارش گفتارنو، رییس کمیسیون عمران شورای شهر کرمان در صحن علنی این شورا ، با تاکید بر این‌که کمیسیون‌های تخصصی شورا نباید کارهایی که وظیفه  شهرداری است را انجام دهند، گفت: مکاتبات مردم با شهرداری نباید به شورا به صورت موردی و تک تک ارجاع داده شود. 
محمدجواد کامیاب با اشاره به این‌که این آمادگی در شورا وجود دارد تا به صورت کلی بخشی از اختیارات شورا در خصوص آرای کمیسیون ماده صد به شهرداری واگذار شود، خواستار عدم ارسال تک تک پرونده های مردم به این کمیسیون شد. او با اشاره به معطل ماندن یک ارباب رجوع در فرایند مکاتبات فی‌مابین شهرداری، شورا و ارباب رجوع گفت: متاسفانه در معاونت معماری برای استفاده از امکانی که شورا با تفویض اختیار  فراهم آورده است، رغبتی وجود دارد. 

آرای کمیسیون ماده صد ، شبه قضایی است
ارجمند کرمانی در واکنش به این اظهارات با بیان این‌که آرای کمیسیون ماده صد ، شبه قضایی است و باید اجرا شود گفت: تفویض اختیاری که صورت گرفته است، برای مواردی که حکم کمیسیون ماده صد صادر نشده،قابلیت اجرا دارد. 
او ادامه داد: پرونده‌هایی که رای کمیسیون ماده صد صادر شده است، حکم‌شان فقط توسط دیوان عدالت اداری امکان شکسته شدن دارد. 
ارجمند در خصوص پرونده‌هایی که با تخلف شهروندان از ضوابط شهرداری ایجاد شده است، گفت: رویکرد شهرداری به گونه‌ای باشد که هم درآمد شهرداری افزایش یابد و هم رضایت ارباب رجوع حاصل شود. 

نگاه مان کوتاه مدت نباشد
شهردار کرمان در پاسخ به اظهارات رییس کمیسیون عمران شورای شهر گفت: اگر نوع نگاه ما کوتاه مدت باشد تصمیمات فوری می‌گیریم و آینده شهر را دچار خدشه می‌کنیم. 
مهران عالم‌زاده با بیان این‌که نباید دور زدن قانون تبدیل به رویه شود، افزود: همین الان هم کمیسیون صد دارد برخی ضابطه‌ها را می‌فروشد. 
عالم زاده با تاکید بر این‌که باید به گونه ای عمل کنیم که به قانون استحکام بخشیده شود، خاطر نشان کرد: اگر ملک چند نفر متخلف تخریب شود، بقیه هم تخلف نخواهند کرد. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آغاز به کار تعاونی پسته رفسنجان ضروری است/باغداران خواستار حذف ارز نیمایی پسته هستند

۱۱۱۶ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در کرمان به بهره‌برداری رسید

شهرداری مجوز ساخت و ساز به مالکان نخلستا‌ن‌ها نداده است

36 هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن در استان کرمان ثبت‌نام کردند/ بیش از ۱۷ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند/ساخت 3 هزار و 600 واحد در استان آغاز شده است

شماره دوم: آفتاب: اگر نمکی برای آینده برنامه دارد بگوید برایش تبلیغ کنیم چرا روی اعصاب مردم می‌رود؟/ رسالت: فرآیند استیضاح رئیس‌جمهور چند ماه به طول می‌انجامد/ جوان: اگر روحانی استیضاح شود در زمان ارائه گزارش دلیل ناکامی خود را استیضاح عنوان می‌کند

مخالفت رهبر انقلاب با استعفا و استیضاح حسن روحانی

استاندار کرمان در سال‌های آغازین انقلاب اسلامی درگذشت

انتقاد استاندار کرمان از بی‌توجهی مدیران به ستاد تنظیم بازار

شیر کیلویی 5هزار تومان شد/ گرانی‌ها بیش از حد است

لزوم تشکیل کنسرسیوم تامین قطعات مورد نیاز صنایع در استان کرمان/وجود مافیا در حوزه خرید قطعات موردنیاز صنایع بزرگ اقتصادی

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)