کد خبر: ۲۷۴۲۴
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورا مطرح شد
مهران عالم‌زاده با بیان این‌که نباید دور زدن قانون تبدیل به رویه شود، افزود: همین الان هم کمیسیون صد دارد برخی ضابطه‌ها را می‌فروشد.

گفتارنو/ گروه شهر: 
پرونده یک شهروند دست‌مایه محور دوم گفت‌وگوهای صحن علنی شورا بود. در این پرونده که در آن شهروندی مبادرت به ساخت بدون پروانه  کرده بود، با داشتن 200 متر زیربنا، به عقب‌نشینی 20 متری خود اقدام نکرده و کمیسیون اصل صد مالک را مکلف به تخریب 20 متر مربعی ملک و رعایت عقب نشینی و پرداخت جریمه کرده بود. از آن‌جا که شهرداری امکان خرید بخش عقب نشینی ملک را نداشت، مالک پیشنهاد کرده بود محدوده 20 متری که ملزم به عقب نشینی است را به طور رایگان به نام شهرداری کند و در عین حال تا زمان اجرای طرح تفضیلی شهر و عقب‌نشینی، تخریب آن بخش از ملک را به تعویق بیاندازد.

در زمان سرپرستی شهرداری نامه‌ای به شورا زده شده و کسب تکلیف شده بود. کمیسیون عمران شورا از اعلام نظر موردی اجتناب کرده و اختیاراتش در این بخش را به شهرداری تفویض کرده بود. پس از تغییر و تحول در شهرداری، معاونت شهرسازی شهرداری با نظر مخالف، نامه را به شورا برگردانده بود. 

مکاتبات موردی ارجاع داده نشود
به گزارش گفتارنو، رییس کمیسیون عمران شورای شهر کرمان در صحن علنی این شورا ، با تاکید بر این‌که کمیسیون‌های تخصصی شورا نباید کارهایی که وظیفه  شهرداری است را انجام دهند، گفت: مکاتبات مردم با شهرداری نباید به شورا به صورت موردی و تک تک ارجاع داده شود. 
محمدجواد کامیاب با اشاره به این‌که این آمادگی در شورا وجود دارد تا به صورت کلی بخشی از اختیارات شورا در خصوص آرای کمیسیون ماده صد به شهرداری واگذار شود، خواستار عدم ارسال تک تک پرونده های مردم به این کمیسیون شد. او با اشاره به معطل ماندن یک ارباب رجوع در فرایند مکاتبات فی‌مابین شهرداری، شورا و ارباب رجوع گفت: متاسفانه در معاونت معماری برای استفاده از امکانی که شورا با تفویض اختیار  فراهم آورده است، رغبتی وجود دارد. 

آرای کمیسیون ماده صد ، شبه قضایی است
ارجمند کرمانی در واکنش به این اظهارات با بیان این‌که آرای کمیسیون ماده صد ، شبه قضایی است و باید اجرا شود گفت: تفویض اختیاری که صورت گرفته است، برای مواردی که حکم کمیسیون ماده صد صادر نشده،قابلیت اجرا دارد. 
او ادامه داد: پرونده‌هایی که رای کمیسیون ماده صد صادر شده است، حکم‌شان فقط توسط دیوان عدالت اداری امکان شکسته شدن دارد. 
ارجمند در خصوص پرونده‌هایی که با تخلف شهروندان از ضوابط شهرداری ایجاد شده است، گفت: رویکرد شهرداری به گونه‌ای باشد که هم درآمد شهرداری افزایش یابد و هم رضایت ارباب رجوع حاصل شود. 

نگاه مان کوتاه مدت نباشد
شهردار کرمان در پاسخ به اظهارات رییس کمیسیون عمران شورای شهر گفت: اگر نوع نگاه ما کوتاه مدت باشد تصمیمات فوری می‌گیریم و آینده شهر را دچار خدشه می‌کنیم. 
مهران عالم‌زاده با بیان این‌که نباید دور زدن قانون تبدیل به رویه شود، افزود: همین الان هم کمیسیون صد دارد برخی ضابطه‌ها را می‌فروشد. 
عالم زاده با تاکید بر این‌که باید به گونه ای عمل کنیم که به قانون استحکام بخشیده شود، خاطر نشان کرد: اگر ملک چند نفر متخلف تخریب شود، بقیه هم تخلف نخواهند کرد. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دور آبیاری درختان جنگل قائم 35 روزه و درختان پارک جنگلی 20 روزه است

گران شدن سرسام‌آور کاغذ تیر خلاص بر پیکر کتاب‌فروشی‌های ایران است/ خرید کتاب به صفر رسیده / سیاست‌گذاران در حد شعار، ژست و برنامه‌های بی‌خاصیت از کتاب حمایت می‌کنند

سرویس‌دهی پنج دستگاه اتوبوس حومه به شهرهای اطراف، تعیین تکلیف شود/حمل و نقل در خارج شهر از عهده‌ی شهرداری خارج است/اتوبوس‌ها از لحاظ فنی صلاحیت خدمات‌دهی به حومه شهر را ندارند

۱۷۰ محله‌ی شهری و روستایی آسیب‌پذیر در استان وجود دارد

لایحه معاونت امور زنان درباره اصلاح قانون موجود درباره دیه در کمیسیون لوایح دولت است/ در حال تلاش برای ورود بانوان به ورزشگاه هستیم

طرح الزام بانک‌ها به حذف سود و جریمه مضاعف فوریتی شد

قطع درخت در محدوده شهر بدون داشتن مجوز خلاف قانون است

چه کسانی صبح‌ها به سینما می‌روند؟/ سانس‌های سینما تا قبل از ساعت 15 نیم بها خواهد شد

سه حقوقدان جدید شورای نگهبان برای شش سال انتخاب شدند/یک دهه شصتی و نماینده مجلس در جمع منتخبان

تخریب دیوار‌های ارگ بم با لودر، تکذیب شد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۷ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۴ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)