کد خبر: ۲۷۴۳۶
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده بافت:
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت:عدم توجه، رسیدگی و تعیین تکلیف سهام آنها، انباشته شدن مشکلات، عدم پرداخت حقوق از دی ماه 96، عدم پرداخت سنوات پایان خدمت و بازنشستگان و هزاران مشکل دیگر معادن اسفندقه، عواقب بدی را ایجاد می کند.
  نماینده بافت در نطق میان دستور خود در مجلس خطاب به رییس جمهور گفت:  در سفر به استان کرمان از ساخت راه آهن سیرجان به کرمان خبر دادید در حالی که مطالعه و مسیریابی طرح راه آهن سیرجان- بافت- کرمان بود که از سال های 88 در پیوست قانون آمده است؛ با کمال تاسف در لحظه اعلام، شهرستان بافت از قلم افتاده است و موج نگرانی مردم را فراهم کرده است.

علیبرز بختیاری ادامه داد: تقاضا می نمایم دستور فرمایید پیگیری و اصلاح لازم صورت پذیرد که احداث راه آهن سیرجان- بافت- کرمان که در مسیریابی قبلی نیز همین بوده است انجام گیرد که از مطالبات به حق مردم است.

بختیاری یادآور شد: برای برقراری عدالت و توزیع متوازن اعتبارت در این خصوص دستور اکید فرمایید درغیر این صورت با این نوع اقدامات همچنان مناطق و شهرستان‌های بدون زیرساخت که لازمه توسعه‌اند محروم تر می مانند و مهاجرت شدت می‌یابد.

 
وضعیت کارگران معدن اسفندقه رسیدگی شود

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: آقای ربیعی بارها در جلسات و بیانات خود از غم و اندوه کارگران گفته‌اید و گاهی نیز برای آنها اشکی ریخته اید که قابل تقدیر است اما درد و رنج کارگران زحمت کش معدن اسفندقه که از جوانی در گرمای سوزان و سرمای استخوان سوز با تمام وجود جهت احیای معدن سوختند و ساختند به غم اندوه شما نمی افزاید؟

بختیاری بیان کرد: یکبار نماینده‌ای به منطقه اعزام کنید تا حداقل درد دل کارگران را گوش دهند؛ حدود 2 سال است علیرغم پیگیری های هیات مدیره این شرکت مسئولی حاضر نشده حتی یکبار در دفتر شرکت در جمع کارگران حاضر شود؛ عدم توجه، رسیدگی و تعیین تکلیف سهام آنها، انباشته شدن مشکلات، عدم پرداخت حقوق از دی ماه 96، عدم پرداخت سنوات پایان خدمت و بازنشستگان و هزاران مشکل دیگر عواقب بدی را ایجاد می کند.

 
محورهای بافت به کرمان و ارزوئیه به هرمزگان سامان یابد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خطاب به وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: آقای آخوندی استحضار دارید که شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه به دلایل موقعیت جغرافیایی  مناسب و وجود مناطق گردشگری همه ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی است اما به دلیل مشکلات محورهای بافت به کرمان و ارزوئیه به هرمزگان، فرسوده و کم عرض شدن این محورها، تردد و حجم بالای خوردوها با وجود انبوه مسافران تصادفات عدیده ای در این محورها اتفاق می افتد که باعث نارضایتی های عمومی شده است.

وی ادامه داد: آقای آخوندی دستور فرمائید عملیات پروژه های تکمیلی و در دست اجرای محورهای فوق سرعت بیشتری گیرد.

 خشکسالی های پی‌درپی باعث نگرانی کشاورزان شده است

این نماینده مردم در مجلس خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، تاکید کرد: آقای حجتی به دلیل خشکسالی‌های پی‌درپی در سال 97 کشاورزان، دامداران و عشایر منطقه شدیدا نگران و آسیب پذیر شده اند؛ گرانی نهادهای کشاورزی دامی، کود و سم مزید بر علت شده است؛ عدم اعلام قیمت های تضمینی به ویژه گندم خود کفایی را در هاله ای از ابهام برده است.

بختیاری تصریح کرد: دستور فرمایید نسبت به استمهال وام های کشاورزی اقدام شود و شرکت پشتیبانی نسبت به تامین علوفه دامی، جو و ذرت اقدام نماید؛ سرمازدگی اخیر باغات و درختان گردو خسارت زیادی را به دنبال خواهد داشت لازم است اقدامی صورت پذیرد.

 وضعیت بحرانی آب مدیریت و ساماندهی شود

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه خطاب به وزیر نیرو، گفت: همه ما و شما از بحران آب گفته‌ایم جز اضطراب و پریشانی برای مردم چه ارمغانی دارد به جای گفتار درمانی لازم است سازمان دهی ومدیریت آب صورت پذیرد.

بختیاری افزود: عدم تصمیم گیری واحد، عدم استفاده بهینه از داشته ها، تعدد تصمیم گیری در مدیریت مصرف آب، مشکلات عدیده‌ای ایجاد کرده است؛ روستاهای اطراف سد صفا رود سال‌هاست بلاتکلیف مانده‌اند و اجازه ساخت و ساز به مردم آن روستا داده نمی شود در حالیکه خسارات آنها را پرداخت نمی کنند.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: عدم پرداخت بدهی به پیمانکاران باعث بیکاری کارگران شده است خواهشمند است تیم بازرسی برای تعیین آب حوزه انتخابیه اینجانب اعزام نمایید.
 
نظام رتبه بندی معلمان اجرایی شود

بختیاری خطاب به وزیر آموزش وپرورش گفت: از حضرتعالی به دلیل آشنایی با مجموعه وزارتخانه انتظار بیشتری می‌رفت؛ لازم بود اقدامات شایسته ای برای معیشت معلمان صورت گیرد.

وی تاکید کرد: مدارس و تعدادی از هنرستان ها در حوزه انتحخابیه اینجانب بعضا تا سقف 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما از آنجایی که به حال خود رها شده اند عمر مفید خود را از دست داده اند؛ پاداش پایان خدمت معلمان 96 حق الزحمه امتحانات خرداد، دی و شهریور ماه  سال 96 پرداخت نشده است.

این نماینده مردم با بیان اینکه در خصوص نظام رتبه بندی معلمان اقدامی صورت نگرفته است، گفت: حدود 85 درصد از مدارس در مقابل زلزله مقاوم نیستند مشکلات مربیان و پیش دبستانی ها هم چنان به قوت خود باقی است .

 گازرسانی به روستاهای کرمان سرعت گیرد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان خطاب به وزیر نفت، افزود: آقای زنگنه با تشکر از زحمات حضرتعالی در مصاحبه ها شنیده می شود اکثر روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت گاز برخوردارند در حالی در استان کرمان و به ویژه در حوزه انتخابیه من صدق نمی کند برخی از شهرستان های مراکز بخش و حتی روستاهای صد و 150 خانوار نیز از این نعمت بی بهره اند خواهشمندم این مشکلات برطرف شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیدار دو تیم گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان دوشنبه برگزار می شود

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

تمام دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی صلح‌آمیز است/ دانش هسته‌ای یک ضرورت برای کشور است

اعلام بحران بیش از ۲ هزار بنگاه اقتصادی کرمان

دستاوردهای هسته ای از افتخارات نظام اسلامی است/انواع تحریم های خارجی جلوی پیشرفت‌ها را نگرفته است/ اکثر کشورهای دنیا تحریم ها علیه ایران را بی تاثیر دانسته‌اند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)