کد خبر: ۲۷۴۳۶
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده بافت:
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت:عدم توجه، رسیدگی و تعیین تکلیف سهام آنها، انباشته شدن مشکلات، عدم پرداخت حقوق از دی ماه 96، عدم پرداخت سنوات پایان خدمت و بازنشستگان و هزاران مشکل دیگر معادن اسفندقه، عواقب بدی را ایجاد می کند.
  نماینده بافت در نطق میان دستور خود در مجلس خطاب به رییس جمهور گفت:  در سفر به استان کرمان از ساخت راه آهن سیرجان به کرمان خبر دادید در حالی که مطالعه و مسیریابی طرح راه آهن سیرجان- بافت- کرمان بود که از سال های 88 در پیوست قانون آمده است؛ با کمال تاسف در لحظه اعلام، شهرستان بافت از قلم افتاده است و موج نگرانی مردم را فراهم کرده است.

علیبرز بختیاری ادامه داد: تقاضا می نمایم دستور فرمایید پیگیری و اصلاح لازم صورت پذیرد که احداث راه آهن سیرجان- بافت- کرمان که در مسیریابی قبلی نیز همین بوده است انجام گیرد که از مطالبات به حق مردم است.

بختیاری یادآور شد: برای برقراری عدالت و توزیع متوازن اعتبارت در این خصوص دستور اکید فرمایید درغیر این صورت با این نوع اقدامات همچنان مناطق و شهرستان‌های بدون زیرساخت که لازمه توسعه‌اند محروم تر می مانند و مهاجرت شدت می‌یابد.

 
وضعیت کارگران معدن اسفندقه رسیدگی شود

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: آقای ربیعی بارها در جلسات و بیانات خود از غم و اندوه کارگران گفته‌اید و گاهی نیز برای آنها اشکی ریخته اید که قابل تقدیر است اما درد و رنج کارگران زحمت کش معدن اسفندقه که از جوانی در گرمای سوزان و سرمای استخوان سوز با تمام وجود جهت احیای معدن سوختند و ساختند به غم اندوه شما نمی افزاید؟

بختیاری بیان کرد: یکبار نماینده‌ای به منطقه اعزام کنید تا حداقل درد دل کارگران را گوش دهند؛ حدود 2 سال است علیرغم پیگیری های هیات مدیره این شرکت مسئولی حاضر نشده حتی یکبار در دفتر شرکت در جمع کارگران حاضر شود؛ عدم توجه، رسیدگی و تعیین تکلیف سهام آنها، انباشته شدن مشکلات، عدم پرداخت حقوق از دی ماه 96، عدم پرداخت سنوات پایان خدمت و بازنشستگان و هزاران مشکل دیگر عواقب بدی را ایجاد می کند.

 
محورهای بافت به کرمان و ارزوئیه به هرمزگان سامان یابد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس خطاب به وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: آقای آخوندی استحضار دارید که شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه به دلایل موقعیت جغرافیایی  مناسب و وجود مناطق گردشگری همه ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی است اما به دلیل مشکلات محورهای بافت به کرمان و ارزوئیه به هرمزگان، فرسوده و کم عرض شدن این محورها، تردد و حجم بالای خوردوها با وجود انبوه مسافران تصادفات عدیده ای در این محورها اتفاق می افتد که باعث نارضایتی های عمومی شده است.

وی ادامه داد: آقای آخوندی دستور فرمائید عملیات پروژه های تکمیلی و در دست اجرای محورهای فوق سرعت بیشتری گیرد.

 خشکسالی های پی‌درپی باعث نگرانی کشاورزان شده است

این نماینده مردم در مجلس خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، تاکید کرد: آقای حجتی به دلیل خشکسالی‌های پی‌درپی در سال 97 کشاورزان، دامداران و عشایر منطقه شدیدا نگران و آسیب پذیر شده اند؛ گرانی نهادهای کشاورزی دامی، کود و سم مزید بر علت شده است؛ عدم اعلام قیمت های تضمینی به ویژه گندم خود کفایی را در هاله ای از ابهام برده است.

بختیاری تصریح کرد: دستور فرمایید نسبت به استمهال وام های کشاورزی اقدام شود و شرکت پشتیبانی نسبت به تامین علوفه دامی، جو و ذرت اقدام نماید؛ سرمازدگی اخیر باغات و درختان گردو خسارت زیادی را به دنبال خواهد داشت لازم است اقدامی صورت پذیرد.

 وضعیت بحرانی آب مدیریت و ساماندهی شود

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه خطاب به وزیر نیرو، گفت: همه ما و شما از بحران آب گفته‌ایم جز اضطراب و پریشانی برای مردم چه ارمغانی دارد به جای گفتار درمانی لازم است سازمان دهی ومدیریت آب صورت پذیرد.

بختیاری افزود: عدم تصمیم گیری واحد، عدم استفاده بهینه از داشته ها، تعدد تصمیم گیری در مدیریت مصرف آب، مشکلات عدیده‌ای ایجاد کرده است؛ روستاهای اطراف سد صفا رود سال‌هاست بلاتکلیف مانده‌اند و اجازه ساخت و ساز به مردم آن روستا داده نمی شود در حالیکه خسارات آنها را پرداخت نمی کنند.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: عدم پرداخت بدهی به پیمانکاران باعث بیکاری کارگران شده است خواهشمند است تیم بازرسی برای تعیین آب حوزه انتخابیه اینجانب اعزام نمایید.
 
نظام رتبه بندی معلمان اجرایی شود

بختیاری خطاب به وزیر آموزش وپرورش گفت: از حضرتعالی به دلیل آشنایی با مجموعه وزارتخانه انتظار بیشتری می‌رفت؛ لازم بود اقدامات شایسته ای برای معیشت معلمان صورت گیرد.

وی تاکید کرد: مدارس و تعدادی از هنرستان ها در حوزه انتحخابیه اینجانب بعضا تا سقف 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما از آنجایی که به حال خود رها شده اند عمر مفید خود را از دست داده اند؛ پاداش پایان خدمت معلمان 96 حق الزحمه امتحانات خرداد، دی و شهریور ماه  سال 96 پرداخت نشده است.

این نماینده مردم با بیان اینکه در خصوص نظام رتبه بندی معلمان اقدامی صورت نگرفته است، گفت: حدود 85 درصد از مدارس در مقابل زلزله مقاوم نیستند مشکلات مربیان و پیش دبستانی ها هم چنان به قوت خود باقی است .

 گازرسانی به روستاهای کرمان سرعت گیرد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان خطاب به وزیر نفت، افزود: آقای زنگنه با تشکر از زحمات حضرتعالی در مصاحبه ها شنیده می شود اکثر روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت گاز برخوردارند در حالی در استان کرمان و به ویژه در حوزه انتخابیه من صدق نمی کند برخی از شهرستان های مراکز بخش و حتی روستاهای صد و 150 خانوار نیز از این نعمت بی بهره اند خواهشمندم این مشکلات برطرف شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تاریخ اتمامی برای اپیدمی کرونا متصور نیست/برپایی نمازهای جمعه در شهرهای وضعیت زرد از اول تیر

بخشنامه رسیدگی به جرائم سیاسی ابلاغ شد

نقشه احمدی‌نژاد برای انتخابات ۱۴۰۰ / هرکاری از او بر می‌آید

اعلام زمان دقیق بازگشایی سینماها، مهدکودک‌ها و برگزاری کنسرت و مراسم‌ها در آرامستان

در ۱۴۰۰ باید جبهه‌ای عمل کنیم/ عارف برای تشکیل جلسه انگیزه ندارد

تلاش سعید جلیلی برای ارائه تصویری جدید از خود به اصولگرایان

امکان برگشت تصمیمات سختگیرانه در استان کرمان وجود دارد

نادیده گرفتن توصیه‌های بهداشتی عامل اصلی افزایش ابتلا به کرونا در استان کرمان

برخورد کاریکاتوری با اندیشه امام، یک آفت بزرگ است

خاطرات مرحوم حاج سید احمد خمینی از بیماری امام

پربازدید ها

برخورد کاریکاتوری با اندیشه امام، یک آفت بزرگ است

اعلام زمان دقیق بازگشایی سینماها، مهدکودک‌ها و برگزاری کنسرت و مراسم‌ها در آرامستان

تلاش سعید جلیلی برای ارائه تصویری جدید از خود به اصولگرایان

بخشنامه رسیدگی به جرائم سیاسی ابلاغ شد

در ۱۴۰۰ باید جبهه‌ای عمل کنیم/ عارف برای تشکیل جلسه انگیزه ندارد

تاریخ اتمامی برای اپیدمی کرونا متصور نیست/برپایی نمازهای جمعه در شهرهای وضعیت زرد از اول تیر

نقشه احمدی‌نژاد برای انتخابات ۱۴۰۰ / هرکاری از او بر می‌آید

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

قالیباف: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پر ضرر ارزیابی می‌کند   (۱ نظر)

مدیرکل و معاون اداری مالی اداره کل غله استان کرمان به اتهام رشوه و فساد اداری دستگیر شدند   ( نظر)

پیشنهاد ختم روزانه قرآن از سوی نماینده مردم رفسنجان/صفحه اول و دوم برای قالیباف در نظر گرفته‌ شد/ثواب اولین ختم قرآن به روح بلند امام خمینی(ره)هدیه می شود   ( نظر)