کد خبر: ۲۷۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم رفسنجان در مجلس:
نماینده مردم رفسنجان در مجلس،گفت: تشکیل کمیته بحران میان وزرای کشور امور دارایی و اقتصاد و جهاد کشاورزی برای رفع بحران گرمازدگی پسته رفسنجان الزامی است.
نماینده مردم رفسنجان در مجلس،گفت: تشکیل کمیته بحران میان وزرای کشور امور دارایی و اقتصاد و جهاد کشاورزی برای رفع  بحران گرمازدگی پسته رفسنجان الزامی است.

احمد انارکی محمدی درگفت وگو با خانه ملت درباره میزان خسارت وارد  براثر گرمازدگی به پسته کاران در  رفسنجان،گفت:در کنار پدیده خشکسالی که امسال این حوزه انتخابیه  را فرا گرفت؛متاسفانه بحران گرمازدگی نیز در اوایل سال، پسته کاران در رفسنجان را  نیز با مشکلات اقتصادی روبروکرده  است.

 نماینده مردم رفسنجان و انار درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:بالارفتن درجه حرارت آب و هوا در ابتدای  سال در رفسنجان در زمان گلریز پسته موجب شده،خسارت نزدیک به 2 هزارمیلیارد تومان به پسته کاران  رفسنجان وارد شود و از همین رو گرمی هوا در زمان گلریز پسته  در رفسنجان  به 34در جه رسید که این  امر  پسته مرغوب  رفسنجان  را از بین برد.

وی ادامه داد:برای بهبود و تامین اقتصاد کشاورزان  باید دولت در  تمام مواقع پشتیبان  کشاورزان در عرصه های مختلف تولید باشد؛بنابراین در گام نخست باید کشاورزان در  مواقعی  که با حوادث غیر مترقبه از قبیل سرمازدگی و گرمازدگی  روبرو می شوند،مورد حمایت قرار گیرند تا بتوانند به  چرخه تولید بازگردند.

انارکی  افزود:گرمازدگی پسته  فاجعه اقتصادی برای کشاورزان در  رفسنجان  ایجاد کرده  است و این درحالی است  که گرما زدگی به کشاورزان انار نیز  خسارت وارد کرده است؛بنابراین  برای  پایداری تولید پسته در رفسنجان می‌بایست کشاورزان مورد حمایت های گسترده دولتی قرار بگیرند.

وی ادامه داد: تزریق  وام‌های کشاورزی و بلاعوض و تسهیلات کم بهره برای کشاورزان این منطقه ضروری است؛بنابراین  باید دولت تمهیداتی  در این راستا اتخاذ کند؛زیرا  درغیر این صورت کشاورزان به بانک ها بدهکار خواهند شد؛بنابراین باید تدابیری اندیشد شود که  بتوان با پرداخت خسارت  به کشاورزان،تولیدکنندگان  را  به چرخه تولید  بازگرداند.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس  با بیان اینکه  خواستار تشکیل کمیته میان وزرای اقتصاد،کشاورزی و کشور برای رفع  بحران گرمازدگی پسته رفسنجان شد،یادآورشد:گرمازدگی 2هزار میلیارد تومان به پسته کاران رفسنجانی خسارت  وارد کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آیا منزل شخصی محل نگهداری طلا، پول، سکه و اسناد ارزشمند است؟

در دوران قبل، دولت حداقل روزانه یک میلیون بشکه نفت با قیمت ۱۲۰ دلار صادر می‌کرد/ در دولت قبل بانک‌های ما در شرایط امروز نبودند

گردشگری را فانتزی تعریف می‌کنیم/گردشگری، بیشترین آسیب را از کرونا دیده است/گردشگری می‌تواند یکی از پیشران‌های اقتصادی استان کرمان باشد

فشارهای شدید دارایی و تامین اجتماعی صنعت گردشگری را به ورطه نابودی کشانده است/ کرونا بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان به صنعت گردشگری استان کرمان آسیب وارد کرد/ 43 درصد هتل ها تعطیل شدند

مشارکت دولت و بخش خصوصی در انتقال آب خلیج فارس به ثمر نشست

اين عاقبت وطن‌پرستي است

وزارت صمت بخشی از اختیارات خود را به استان‌ها تفویض کند

باید به بخش خصوصی میدان بدهیم اما این کار را نمی‌کنیم

خانجانی: مشکلات کشور مربوط به شخص روحانی، دولت او و اصلاح طلبان نیست/ هر دانش آموخته سطح نازل سیاسی می‌داند که مشکلات ربطی به دولت روحانی ندارد/ اول اصولگرایان بابت دوره احمدی‌نژاد عذرخواهی کنند

اصولگرایان همه پیرمردهای خود را حفظ کرده‌اند!/ اصولگرایان، جوانان را در انتخابات مجلس حذف کردند

پربازدید ها

واحدهای بوم‌گردی استان به سمت فروپاشی می‌روند/۹۰ درصد واحدهای بوم‌گردی با شیوع کرونا غیرفعال شدند

هر هواپیمایی نمی‌تواند روی باند فرودگاه جیرفت بنشیند/امیدواریم مجوز مرز هوایی را برای فرودگاه جیرفت اخذ کنیم

وزارت صمت بخشی از اختیارات خود را به استان‌ها تفویض کند

مشارکت دولت و بخش خصوصی در انتقال آب خلیج فارس به ثمر نشست

گردشگری را فانتزی تعریف می‌کنیم/گردشگری، بیشترین آسیب را از کرونا دیده است/گردشگری می‌تواند یکی از پیشران‌های اقتصادی استان کرمان باشد

فشارهای شدید دارایی و تامین اجتماعی صنعت گردشگری را به ورطه نابودی کشانده است/ کرونا بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان به صنعت گردشگری استان کرمان آسیب وارد کرد/ 43 درصد هتل ها تعطیل شدند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)