کد خبر: ۲۷۵۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه انتقاد کرد
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت : دستورالعملی وجود دارد تا محل اجرای طرح‌ها به‌عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار بگیرد اما بسیاری از بانک‌ها به‌صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت : دستورالعملی وجود دارد تا محل اجرای طرح‌ها به‌عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار بگیرد اما بسیاری از بانک‌ها به‌صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

علی بختیاری در نشست کارگروه دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی
علی بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم پذیرش سند اراضی کشاورزی به‌عنوان وثیقه توسط بانک‌ها، اظهار داشت: سال‌ها است که با این موضوع درگیر هستیم و تعدادی از بانک‌ها با این موضوع سلیقه‌ای برخورد می‌کنند و دلایل خاص خود را دارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در روستاها و شهرستان‌ها بانک‌ها اسناد را قبول نمی‌کنند و ما نیز به این موضوع معترض هستیم و درجلسات مختلف نیز اعلام کرده‌ایم تا اسناد مورد پذیرش قرار بگیرند، گفت: در گذشته به وزیر جهاد کشاورزی نامه‌ای ارسال کرده‌ایم تا توصیه کنند اسناد اراضی کشاورزی و روستایی به‌عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار بگیرد.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بانک کشاورزی نیز بعضا اسناد را مورد قبول قرار می‌دهد،ادامه داد: این بانک اسنادی را که تشخیص می‌دهد نقدینگی راحت‌تری دارند و درصورتی که دریافت کننده تسهیلات اقساط خود را پرداخت نکرد، می‌تواند به‌راحتی آن را به‌فروش برساند مورد پذیرش قرار می‌دهند.

دستورالعمل پذیرش محل اجرای طرح‌ها به‌عنوان وثیقه وجود دارد

وی با تاکید بر اینکه دستورالعملی وجود دارد تا محل اجرای طرح‌ها به‌عنوان وثیقه مورد پذیرش قرار بگیرد؛ اما بسیاری از بانک‌ها به‌صورت سلیقه‌ای عمل می‌کنند، عنوان کرد: این موضوع را از طریق وزارت جهاد کشاورزی درحال پیگیری هستیم و امیدواریم تا به‌نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه ضمانت‌ها سختگیری‌های زیادی صورت می‌گیرد که علت آن نیز به دلیل عدم برگشت پول است، تصریح کرد: اما اعتقاد داریم کشاورز، دامدار و خرده پایی که وام دریافت می‌کنند به دنبال نپرداختن نیستند و معمولا تسهیلات خود را می‌پردازند.

تسهیلات با سود 17 درصدی گره از کار کشاورزان باز نمی‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه متاسفانه اعتبارها و تسهیلاتی که بانک‌ها با سود 17 درصد پرداخت می‌کنند کمکی به بخش کشاورزی نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: درآمد کشاورزی در حدی نیست که 16 و یا 18 درصد آن را تحت عنوان سود تسهیلات و 6 درصد را به‌عنوان جریمه در اختیار بانک قرار دهد و این تسهیلات به منظور رفع نیاز در مواقع ضروری مورد استفاده قرار میگیرند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

 نمی‌توان در تریبون عمومی بگوئیم کسی که در حال حاضر با ۲۰۰ رای بر کرسی ریاست مجلس نشسته، چه کرده است/ با ادبیات بگم نگم احمدی نژاد رئیس جمهور شدن، ظلم است /حرف‌های فتاح خردمندانه نبود/ما افراد اصولگرای مجرب زیادی داریم که رد می‌شوند

تحلیل متفاوتی از امام موسی صدر درباره امام عصر(ع)

چه چيزي دختر آبادان را به حمله واداشت؟داستان مرگ مهرداد در شهرك حجت مشهد چه بود؟

این هنر نیست در مقابل تذکرات ستادهایی که برای خدمت به مردم ایجاد شده، بایستیم/ کسی حق اهانت به مسئولان کشور را ندارد

وثایق مورد نظر صندوق چندان تفاوتی با بانک ها ندارد و سختگیرانه است

شماره سوم: ایران: افشاگری پدیده مارکسیستی بود که متأسفانه وارد ادبیات جریانات انقلابی ما شد/ جوان: برخی صحنه سیاسی درون کشور را صحنه حق و باطل می‌بینند/ کیهان: هتاکی به مقامات کشور مانند شلیک به خودی در بحبوحه نبرد است/ آرمان ملی: برجام بايدن با برجام اوباما متفاوت است/ ابتکار: با آمدن بایدن وضعیت گل و بلبل نمی‌شود ولی .../اطلاعات: خودروسازان داخلی در تحریم ضرر می‌دهند در رونق اقتصادی هم ضرر می‌دهند

بنیه صنعتی هر استانی را صنایع کوچک آن تشکیل می دهند/توجه ویژه به صنایع کوچک و متوسط ضروری است

افراد زیادی می خواهند در انتصابات مدیران دخالت کنند/اصرار بر گرفتن پست شک برانگیز است/ادامه مسئولیت مدیری که سیستم وی را قبول ندارد شاید خلاف شرع هم باشد

میانگین حقوق بازنشستگان چقدر افزایش یافت؟ | حداقل حقوق چقدر شد؟

عدالت اجتماعي به شيوه مبتذل يارانه دادن، تنزل پيدا كرد/سقوط طبقه متوسط سقوط كل جامعه است

پربازدید ها

برق چه کسانی در استان کرمان رایگان خواهد شد؟

وثایق مورد نظر صندوق چندان تفاوتی با بانک ها ندارد و سختگیرانه است

بنیه صنعتی هر استانی را صنایع کوچک آن تشکیل می دهند/توجه ویژه به صنایع کوچک و متوسط ضروری است

عدالت اجتماعي به شيوه مبتذل يارانه دادن، تنزل پيدا كرد/سقوط طبقه متوسط سقوط كل جامعه است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)