کد خبر: ۲۷۵۹۹
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
کارشناس پیوند دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد؛
وی ابراز کرد: از آن زمان تا کنون بالغ بر 54 مورد پیوند کبد، 250 مورد پیوند کلیه و 600 مورد پیوند قرنیه انجام داده ایم؛ همچنین تعداد 60 کبد به دلیل عدم تطابق با گروه خونی افراد در لیست انتظار استان به شیراز انتقال پیدا کرده است.
رئیس اداره پیوند دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه اداره پیوند استان کرمان فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نموده است، گفت:از آن زمان تا کنون بالغ بر 54 مورد پیوند کبد، 250 مورد پیوند کلیه و 600 مورد پیوند قرنیه انجام داده ایم.

محمد رضا میرزایی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به اینکه تعداد بیست نفر در کرمان در لیست انتظار پیوند کبد هستند، عنوان کرد: این افراد از گروه های مختلف خونی می باشند که با یکدیگر فرق می کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه از استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به منظور پیوند مراجعه کننده داریم، تصریح کرد: با توجه به اینکه قطب پیوند کبد در استان فارس می باشد؛ برخی مواقع که کبد پیوندی در کرمان با گروه خونی افراد در لیست انتظار مطابقت نداشته باشد؛عضو را به جهت پیوند به شیراز ارسال می کنیم.

وی ابراز کرد: از آن زمان تا کنون بالغ بر 54 مورد پیوند کبد، 250 مورد پیوند کلیه و 600 مورد پیوند قرنیه انجام داده ایم؛ همچنین تعداد 60 کبد به دلیل عدم تطابق با گروه خونی افراد در لیست انتظار استان به شیراز انتقال پیدا کرده است.

میرازیی با تأکید بر اینکه عمل پیوند پانکراس در استان انجام نمی گیرد، گفت: از ابتدای سال 97 تا کنون سه مورد مرگ مغزی با رضایت پیوند در سطح استان داشته ایم که از این سه مورد یک عمل پیوند کبد و شش عمل پیوند کلیه در استان انجام داده ایم و دو کبد دیگر را به شیراز منتقل کرده ایم.

این مقام مسئول اظهار کرد: صحبت با خانواده بیماران مرگ مغزی به منظور رضایت برای انجام عمل پیوند اعضاء از سخت ترین و درد آورترین شرایط کاری است که هیچ گاه این مسئله عادی نمی شود.

وی با بیان اینکه از زیباترین و شیرین ترین لحظات کار در این اداره می توانم به زندگی دوباره بیمارانی که پیوند انجام داده اند اشاره کنم؛ ابراز کرد: وقتی که می بینیم اولین مریض پیوند کبد که به گفته پزشک معالج تا شش ماه بیشتر زنده نمی ماند و از سال 88 تا کنون وضعیت خوبی را سپری می کند؛ این وضعیت زیباترین و بهترین حالت کار ما است.

کارشناس پیوند دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تأکید بر اینکه تا کنون بالغ بر 7900 نفر در سطح استان کارت اهداء عضو دریافت نموده اند، عنوان کرد: همشهریان به منظور دریافت کارت اهدا عضو  می توانند با مراجعه به سایت ehda.ir مشخصات خود را تکمیل و به صورت انلاین ثبت نام کنند؛ همچنین افراد می توانند با مراجعه به  واحد OPU بیمارستان باهنر و یا مرکز درمان چهار راه شفا با به همراه داشتن کپی کارت ملی، کارت اهدا عضو دریافت کنند.

میرزایی جلب اعتماد و اطمینان خانواده بیماران مرگ مغزی به عنوان یکی از چالش های ما می باشد، گفت: زمانی که به خانواده بیمار اعلام می شود که این مریض شان دچار مرگ مغزی شده است؛ اگر چه درک این مسئله به دلیل از دست دادن عزیزشان سخت است اما خانواده بیمار  باید اطمینان کنند.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد:وزارت خانه هم شرایط بسیار سختی را برای تأیید مرگ مغزی در نظر گرفته است؛خانواده ها بدانند زمانی که اعلام می شود که مریض دچار مرگ مغزی شده است دو نوار مغزی به فاصله شش ساعت از بیمار گرفته می شود و یک تیم متشکل از پنج متخصص داخلی، داخلی اعصاب،جراحی اعصاب، بیهوشی و نماینده پزشکی قانونی مریض را معاینه و مرگ مغزی را تأیید می کنند و اگر هر کدام از این متخصصین اعلام کنند مریض دچار مرگ مغزی نشده است پروسه انجام کار ما متوقف می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

 نمی‌توان در تریبون عمومی بگوئیم کسی که در حال حاضر با ۲۰۰ رای بر کرسی ریاست مجلس نشسته، چه کرده است/ با ادبیات بگم نگم احمدی نژاد رئیس جمهور شدن، ظلم است /حرف‌های فتاح خردمندانه نبود/ما افراد اصولگرای مجرب زیادی داریم که رد می‌شوند

تحلیل متفاوتی از امام موسی صدر درباره امام عصر(ع)

چه چيزي دختر آبادان را به حمله واداشت؟داستان مرگ مهرداد در شهرك حجت مشهد چه بود؟

این هنر نیست در مقابل تذکرات ستادهایی که برای خدمت به مردم ایجاد شده، بایستیم/ کسی حق اهانت به مسئولان کشور را ندارد

وثایق مورد نظر صندوق چندان تفاوتی با بانک ها ندارد و سختگیرانه است

شماره سوم: ایران: افشاگری پدیده مارکسیستی بود که متأسفانه وارد ادبیات جریانات انقلابی ما شد/ جوان: برخی صحنه سیاسی درون کشور را صحنه حق و باطل می‌بینند/ کیهان: هتاکی به مقامات کشور مانند شلیک به خودی در بحبوحه نبرد است/ آرمان ملی: برجام بايدن با برجام اوباما متفاوت است/ ابتکار: با آمدن بایدن وضعیت گل و بلبل نمی‌شود ولی .../اطلاعات: خودروسازان داخلی در تحریم ضرر می‌دهند در رونق اقتصادی هم ضرر می‌دهند

بنیه صنعتی هر استانی را صنایع کوچک آن تشکیل می دهند/توجه ویژه به صنایع کوچک و متوسط ضروری است

افراد زیادی می خواهند در انتصابات مدیران دخالت کنند/اصرار بر گرفتن پست شک برانگیز است/ادامه مسئولیت مدیری که سیستم وی را قبول ندارد شاید خلاف شرع هم باشد

میانگین حقوق بازنشستگان چقدر افزایش یافت؟ | حداقل حقوق چقدر شد؟

عدالت اجتماعي به شيوه مبتذل يارانه دادن، تنزل پيدا كرد/سقوط طبقه متوسط سقوط كل جامعه است

پربازدید ها

اگر مسئولین ۱۰ درصد حرف ما را قبول می‌کردند شاید اقدامات جدی تری انجام می‌شد

۱۱ فوتی و ۸۲ مبتلای جدید کرونا

وضعیت در شهر کرمان، سیرجان و رفسنجان نگران کننده است/ شهروندان علائم بیماری را به اشتباه به حساب سرماخوردگی و آنفلوآنزا نگذارند

تبریز چگونه شهر بدون گدا شد؟

میانگین حقوق بازنشستگان چقدر افزایش یافت؟ | حداقل حقوق چقدر شد؟

چه چيزي دختر آبادان را به حمله واداشت؟داستان مرگ مهرداد در شهرك حجت مشهد چه بود؟

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)