کد خبر: ۲۷۵۹۹
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
کارشناس پیوند دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد؛
وی ابراز کرد: از آن زمان تا کنون بالغ بر 54 مورد پیوند کبد، 250 مورد پیوند کلیه و 600 مورد پیوند قرنیه انجام داده ایم؛ همچنین تعداد 60 کبد به دلیل عدم تطابق با گروه خونی افراد در لیست انتظار استان به شیراز انتقال پیدا کرده است.
رئیس اداره پیوند دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه اداره پیوند استان کرمان فعالیت خود را از سال 1385 آغاز نموده است، گفت:از آن زمان تا کنون بالغ بر 54 مورد پیوند کبد، 250 مورد پیوند کلیه و 600 مورد پیوند قرنیه انجام داده ایم.

محمد رضا میرزایی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به اینکه تعداد بیست نفر در کرمان در لیست انتظار پیوند کبد هستند، عنوان کرد: این افراد از گروه های مختلف خونی می باشند که با یکدیگر فرق می کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه از استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به منظور پیوند مراجعه کننده داریم، تصریح کرد: با توجه به اینکه قطب پیوند کبد در استان فارس می باشد؛ برخی مواقع که کبد پیوندی در کرمان با گروه خونی افراد در لیست انتظار مطابقت نداشته باشد؛عضو را به جهت پیوند به شیراز ارسال می کنیم.

وی ابراز کرد: از آن زمان تا کنون بالغ بر 54 مورد پیوند کبد، 250 مورد پیوند کلیه و 600 مورد پیوند قرنیه انجام داده ایم؛ همچنین تعداد 60 کبد به دلیل عدم تطابق با گروه خونی افراد در لیست انتظار استان به شیراز انتقال پیدا کرده است.

میرازیی با تأکید بر اینکه عمل پیوند پانکراس در استان انجام نمی گیرد، گفت: از ابتدای سال 97 تا کنون سه مورد مرگ مغزی با رضایت پیوند در سطح استان داشته ایم که از این سه مورد یک عمل پیوند کبد و شش عمل پیوند کلیه در استان انجام داده ایم و دو کبد دیگر را به شیراز منتقل کرده ایم.

این مقام مسئول اظهار کرد: صحبت با خانواده بیماران مرگ مغزی به منظور رضایت برای انجام عمل پیوند اعضاء از سخت ترین و درد آورترین شرایط کاری است که هیچ گاه این مسئله عادی نمی شود.

وی با بیان اینکه از زیباترین و شیرین ترین لحظات کار در این اداره می توانم به زندگی دوباره بیمارانی که پیوند انجام داده اند اشاره کنم؛ ابراز کرد: وقتی که می بینیم اولین مریض پیوند کبد که به گفته پزشک معالج تا شش ماه بیشتر زنده نمی ماند و از سال 88 تا کنون وضعیت خوبی را سپری می کند؛ این وضعیت زیباترین و بهترین حالت کار ما است.

کارشناس پیوند دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تأکید بر اینکه تا کنون بالغ بر 7900 نفر در سطح استان کارت اهداء عضو دریافت نموده اند، عنوان کرد: همشهریان به منظور دریافت کارت اهدا عضو  می توانند با مراجعه به سایت ehda.ir مشخصات خود را تکمیل و به صورت انلاین ثبت نام کنند؛ همچنین افراد می توانند با مراجعه به  واحد OPU بیمارستان باهنر و یا مرکز درمان چهار راه شفا با به همراه داشتن کپی کارت ملی، کارت اهدا عضو دریافت کنند.

میرزایی جلب اعتماد و اطمینان خانواده بیماران مرگ مغزی به عنوان یکی از چالش های ما می باشد، گفت: زمانی که به خانواده بیمار اعلام می شود که این مریض شان دچار مرگ مغزی شده است؛ اگر چه درک این مسئله به دلیل از دست دادن عزیزشان سخت است اما خانواده بیمار  باید اطمینان کنند.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد:وزارت خانه هم شرایط بسیار سختی را برای تأیید مرگ مغزی در نظر گرفته است؛خانواده ها بدانند زمانی که اعلام می شود که مریض دچار مرگ مغزی شده است دو نوار مغزی به فاصله شش ساعت از بیمار گرفته می شود و یک تیم متشکل از پنج متخصص داخلی، داخلی اعصاب،جراحی اعصاب، بیهوشی و نماینده پزشکی قانونی مریض را معاینه و مرگ مغزی را تأیید می کنند و اگر هر کدام از این متخصصین اعلام کنند مریض دچار مرگ مغزی نشده است پروسه انجام کار ما متوقف می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ملت ایران نشان داد از هر حزب و قوم طرفدار انقلاب و مقاومت است+تصاویر و فایل صوتی

مقصر مشخص نشده است/قصور، عمدی نبوده است

بازار طلا در رکود شدید و بی سابقه فرو رفت/ قیمت طلا بالاتر از این نمی رود/اخبار سیاسی تاثیری در قیمت طلا ندارد

کاش پنبه‌ها از برخی گوش‌ها بیرون بیفتد

آزادسازی معبر16 کیلومتری شهید سردار سلیمانی به عنوان کارنامه شورای پنجم مد نظر قرار گیرد/آسفالت معابر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد/ قبرهای ده میلیونی در کرمان

در حادثه ازدحام جمعیت، شورا و شهرداری هیچ قصوری نداشتند/شورا تصمیم گیرنده و طرف مشورت نبود/حضور سه میلیون نفر در کرمان با جمعیت 700 هزار نفری غیرقابل پیش بینی بود

می توانیم بازار پرندگان را جمع کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟/حکم قضایی بیاورند ما اقدام کنیم/ جمعشان کنیم کجا ببریمشان؟

بورس پسته را دیر شروع کردند/ باید انبارهای بورس را مجزا کنیم/ 80درصد دلالان پسته افغان هستند/ اگر انباردار خرده شیشه‌ نداشته باشد، دلالان به بورس پسته نمی آیند/ بورس نمی‌تواند پسته همه مردم را بخرد؛ لذا تاجر هم کار خودش را می‌کند

پس از اعلام نتایج صلاحیت ها، یحیی کمالی پور از ادامه شرکت در انتخابات انصراف داد

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۸۳ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)