کد خبر: ۲۷۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
امیرحسین کودک 8 ساله منوجانی بعد از 12 روز جستجوی مردم، بسیج و هلال‌احمر شهرستان و همچنین از روز نهم جستجو با هلیشات و نیروهای امدادی همچنان ناپدید است.
امیرحسین کودک 8 ساله منوجانی بعد از 12 روز جستجوی مردم، بسیج و هلال‌احمر شهرستان و همچنین از روز نهم جستجو با هلیشات و نیروهای امدادی همچنان ناپدید است.

 سرنوشت امیرحسین پسر بچه 8 ساله منوجانی که یکشنبه 6 خرداد ماه جاری با دو دوست خود صابر و سهراب برای تفریح و بازی به کوه رفته و از مسیر خود منحرف و به تاریکی شب خورده و ناپدید شد، همچنان مبهم است.

اکنون امیرحسین 8 ساله بعد از 12 روز جستجوی مردم، بسیج و هلال‌احمر شهرستان و همچنین از روز نهم جستجو با هلیشات، نیروهای امدادی از شهرستان‌های کهنوج، جیرفت، قلعه گنج، منوجان، و استان، تیم‌های کوهنوردی و مردمی هیچ اثری از وی نیست و اینجاست که ذهن اذهان عمومی درگیر این موضوع است که آیا چه بر سر امیرحسین کوچولو آمده است.

رئیس اداره عملیات امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان کرمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در منوجان اظهار داشت: با توجه به حجم وسیع جستجوها به این نتیجه می‌رسیم که کودک در این منطقه نیست چراکه این کودک با این سن و این هوای گرم حداکثر زمانی که می‌تواند تحمل کند و زنده بماند دو روز است.

حسین رستمی افزود: خواسته یا ناخواسته این کودک در این مناطق نیست چرا که با گذشت 12 روز از جستجوهای مردمی، هوایی، حضور هلال‌احمر پنج شهرستان جنوبی و نیروهای استان و سگ‌های زنده‌یاب، زنده بودن در این مدت امکانپذیر نیست و احتمال عامل انسانی در ناپدید شدن امیرحسین وجود دارد و اینکه جستجوی امدادی تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد داشت.

پدربزرگ امیرحسین نیز به خبرنگار فارس گفت: همه نیروهای مردمی، نظامی و امدادی پای کار بوده و تاکنون جستجوهای وسیعی از مناطق انجام شده اما نزدیک‌ترین جا به روستا که احتمال نمی‌رفت امیرحسین آنجا رفته باشد، مانده که امروز با کمک تیم‌های امدادی و مردمی جستجو خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که احتمال ربوده شدن امیرحسین وجود دارد یا خیر، افزود: خانواده ما با کسی مشکلی نداشته و ندارد اما به ناچار باید به این تفکر که عامل انسانی در ناپدید شدن نوه‌ام دخیل بوده بیفتیم چراکه جستجوهای زیادی در مناطق احتمالی انجام شده است.

فرماندار منوجان نیز در این زمینه ابراز داشت: تنها سرنخ ما بعد از 12 روز جستجو و درگیر شدن استان و پنج شهرستان جنوبی بر روی این مسئله، صابر است که متاسفانه به دلیل بیماری ذهنی و فشارهای موجود بر وی توان حرف زدن ندارد.

محمد حجتی‌پور افزود: مسائل مشکوکی وجود دارد و با توجه به اینکه تمام تیم‌های امداد هلال‌احمر پنج شهرستان جنوبی و استان وارد منطقه شده و به جستجو می‌پردازند اما یک حلقه مفقودی وجود دارد.

وی بیان داشت: برداشت ما این است که کار عملیات هلال احمر پایان یافته است چراکه تمام مناطق موجود و احتمالی چندین بار جستجو شده و می‌طلبد دستگاه‌های انتظامی و قضایی با جدید بیشتر وارد مسئله شوند تا چیزهای ناگفته و ناخواسته را از خانواده‌های این سه کودک پرس و جو کنند.

فرماندار منوجان اذعان داشت: با اینکه ما کار عملیات جستجو را پایان شده می‌دانیم اما تا زمان رضایت قطعی خانواده امیرحسین مبنی بر توقف عملیات، جستجو ادامه خواهد داشت.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قیمت طلا و سکه، امروز ۶ آبان ۹۹

کرونا ظرف ۲۴ ساعت ۱۹ قربانی در کرمان گرفت

باغ شاهزاده ماهان ۲ هفته تعطیل شد

دستگیری عاملان وقوع نزاع خونین در کرمان

رشد ۲۷ درصدی ارزش صادرات استان کرمان در ۷ ماهه گذشته سال جاری

بانک‌ها باید به صورت جدی از بنگاهداری و مداخلات غیر مالی در بازار‌های مختلف پرهیز کنند

درآمد نفتی شش ماهه نخست ۷۰۰ میلیون دلار شد/ مصرف خوراکی مردم کاهش یافته/ پیشنهاد شد از هر تراکنش مالی مالیات اخذ شود

تفاهم نامه بهره‌برداری از موزه مشارکتی مطبوعات کرمان امضا شد

بخش کشاورزی بدون اتکا به یارانه ها به بخشی اقتصادی تبدیل شود/می توان با برنامه ریزی صادرات قابل توجهی از محصولات کشاورزی را انجام داد

 نمی‌توان در تریبون عمومی بگوئیم کسی که در حال حاضر با ۲۰۰ رای بر کرسی ریاست مجلس نشسته، چه کرده است/ با ادبیات بگم نگم احمدی نژاد رئیس جمهور شدن، ظلم است /حرف‌های فتاح خردمندانه نبود/ما افراد اصولگرای مجرب زیادی داریم که رد می‌شوند

پربازدید ها

وضعیت در شهر کرمان، سیرجان و رفسنجان نگران کننده است/ شهروندان علائم بیماری را به اشتباه به حساب سرماخوردگی و آنفلوآنزا نگذارند

تبریز چگونه شهر بدون گدا شد؟

دستگیری عاملان وقوع نزاع خونین در کرمان

چه چيزي دختر آبادان را به حمله واداشت؟داستان مرگ مهرداد در شهرك حجت مشهد چه بود؟

میانگین حقوق بازنشستگان چقدر افزایش یافت؟ | حداقل حقوق چقدر شد؟

کرونا ظرف ۲۴ ساعت ۱۹ قربانی در کرمان گرفت

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)