کد خبر: ۲۷۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان تأکید شد:
محمد فرشاد هم‌چنین با بیان این‌که افزایش قیمت‌ها در هر صورت آزاردهنده است، افزود: نرخ افزایشی کرایه تاکسی براساس نرخ تورمِ اعلام‌شده از سوی بانک مرکزی محاسبه شده است؛ ضمن این که حق رانندگان تاکسی هم باید دیده شود.
نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور شهردار، رییس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رییس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به درخواست شهروندان برای احداث پل عابرپیاده روبه‌روی شهرک ولایت گفت: این مهم باید در نامه‌ی شورای اسلامی شهر کرمان به معاونت عمرانی استانداری مطرح شده و نسبت به حذف دکل‌های برق و نصب پل هوایی عابرپیاده اقدام شود.

 
افزایش نرخ کرایه تاکسی از سوی بانک مرکزی محاسبه شده است

محمد فرشاد هم‌چنین با بیان این‌که افزایش قیمت‌ها در هر صورت آزاردهنده است، افزود: نرخ افزایشی کرایه تاکسی براساس نرخ تورمِ اعلام‌شده از سوی بانک مرکزی محاسبه شده است؛ ضمن این که حق رانندگان تاکسی هم باید دیده شود.

وی با اشاره به تصویب نرخ جدید سرویس‌های مدارس در کمیسیون برنام، بودجه و منابع پایدار شورا افزود: براساس نامه‌ی آموزش و پرورش، پیشنهاد شد امسال سرویس مدارس در چهار قسمت سطح‌بندی شود و قرار شد موضوع افزایش کرایه‌ی نرخ سرویس مدارس در جلسه‌ی آینده با حضور نمایندگان آموزش و پرورش بررسی شود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا نیز با بیان این‌که کرمان از نظر افزایش نرخ کرایه تاکسی در کشور رتبه‌ی پنجم را دارد، گفت: میزان افزایش نرخ چهار گروه تاکسی خطی، فرودگاه، پایانه و راه‌آهن در کمیسیون تاکسیرانی پیش‌بینی شده است.

حسین چناریان با اشاره به افزایش 15 درصدی نرخ تاکسی‌های خطی درون‌شهری، 13درصدی راه‌آهن، 12.5 درصدی فرودگاه و 13درصدی پایانه، افزود: بنابراین، این میزان با محاسبه میانگین 13.5 درصد برای سال 97 افزایش پیدا می‌کند.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا نیز با اشاره به بررسی چندین پرونده در این کمیسیون گفت: این پرونده‌ها بررسی و جهت انجام اقدامات لازم به شهرداری ارجاع شد.

 

مرمت خانه شهر به‌زودی آغاز می‌شود
 
رامین ارجمند کرمانی هم‌چنین با بیان این‌که بودجه‌ی مرمت خانه شهر تعیین شده است، گفت: ضروری است عملیات مرمت این بنای ملی آغاز شود.

در ادامه، شهردار کرمان از تعیین مشاور و انجام مطالعات طرح مرمت خانه شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از ساختمان جدید شهرداری و انتقال شورا به ساختمان فعلی شهرداری، کار مرمت خانه شهر آغاز می‌شود.

در این نشست رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا با اشاره به پیشنهاد دادگستری کرمان برای نام‌گذاری تقاطع «سیدی» به نام «شهید بهشتی» گفت: پیشنهاد می‌شود به‌مناسبت هفتم تیر، از این پروژه بازدید و طی مراسمی این نام‌گذاری انجام شود.

 
آماده‌سازی مدارس جهت ورزش بانوان

زهرا ایرانمنش هم‌چنین از آماده‌سازی مدارس جهت ورزش بانوان خبر داد و بیان کرد: در جلسه‌ی این کمیسیون با معاونت تربیت‌بدنی آموزش و پرورش، مقرر شد محوطه‌ی تعدادی از مدارس به محلی برای ورزش بانوان اختصاص یابد.

وی گفت: در جلسه‌ی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان با کمیته فرهنگی شورای مشورتی جوانان، مقرر شد معابر نام‌گذاری‌نشده مشخص و نظرات و طرح‌ها در این خصوص ارایه شود تا نام‌گذاری، با هماهنگی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری و مدیرکل پست انجام شود.

نایب‌رییس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورا نیز گفت: کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر از ظرفیت سمن‌های سلامت، در حوزه‌ی بیماری‌های شایع استفاده کند.

ماه‌بانو معصوم‌زاده هم‌چنین احداث پل هوایی عابرپیاده مقابل دانشکده چمران را ضروری دانست و افزود: عبور و مرور دانشجویان به‌ویژه توان‌یابان از این مسیر سخت و نگران‌کننده است.

رییس کمیسیون اصناف و گردشگری شورا نیز ضمن تقدیر از شهردار کرمان به سبب جدیت در روکش آسفالت معابر گفت: طبق مصوبه‌ی کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شهری، قرار بود چهار قطعه‌زمین از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی در چهار نقطه‌ی شهر برای احداث پایانه‌ی خودروهای سنگین اختصاص یابد تا از تردد این خودروها در شهر جلوگیری شود که مقرر شد تا 10 روز دیگر مکاتبات انجام و این موضوع دوباره پیگیری شود.

سیدمحمدرضا معین‌زاده میرحسینی هم‌چنین خواستار ارایه‌ی گزارش شهرداری درباره‌ی طرح جامع حمل‌ونقل عمومی شهر کرمان شد و افزود: در صورت لزوم باید مشاور انتخاب و طرح‌های موجود به‌روز شوند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه‌ی کمیسیون گردشگری و اصناف با کمیته‌ گردشگری شورای مشورتی جوانان افزود: پیشنهاد شد برای ارتباط بیش‌تر اصناف با شهرداری، روز جمعه یکم تیرماه به مناسبت روز اصناف، همایش پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در صورت انجام تمهیدات لازم، برگزار شود.
 
کرمان برای احداث مترو و قطار شهری مناسب نیست

شهردار کرمان نیز با اشاره به جلسه‌ی شورا با استاندار وقت، از طرح دو شرط وزارت کشور برای تأسیس سازمان قطار شهری خبر داد و خاطرنشان کرد: شهر کرمان به‌دلیل نداشتن جمعیت بیش از یک میلیون نفر و هم‌چنین پیش‌بینی نشدن حمل‌ونقل ریلی در طرح جامع ترافیک، برای احداث مترو و قطار شهری مناسب نیست.

سیدمهران عالم‌زاده گفت: ضروری است شورای شهر کرمان تا رسیدن به شروط وزارت کشور برای تأسیس قطار شهری، مصوبه‌ای درخصوص به‌روز کردن طرح جامع ترافیک تصویب کند.

رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و حاشیه‌نشینی شورا نیز با انتقاد از جانمایی نامناسب تعدادی از پل‌های عابر پیاده در شهر گفت: لازم است شورا این موضوع را دوباره بررسی کرده و با توجه به افزایش تصادفات عابران پیاده، در تعیین مکان احداث این پل‌ها بازنگری کند.

منصور ایرانمنش هم‌چنین با بیان این که وجود سگ‌های بدون ‌صاحب معضلی برای شهر شده است، افزود: گاهی این سگ‌ها  از شهرستان‌های دیگر در محدوده‌ی شهر کرمان رها می‌شوند که لازم است شهرداری با همکاری انجمن حمایت از حیوانات، به این موضوع رسیدگی کند.

شهردار کرمان نیز از شناسایی بیش از 30 نقطه از شهر برای جانمایی پل عابرپیاده خبر داد و افزود: این مکان‌ها به شورای ترافیک ارسال شده و با در اولویت قراردادن کانون‌های تبلیغاتی، نظرات کارشناسی‌شده مدنظر قرار می‌گیرد.

عالم‌زاده با بیان این‌که تلویزیون‌های شهری از معابر عمومی به پارک‌های مختلف شهر منتقل می‌شوند، افزود: یکی از تلویزیون‌ها برای تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال در شهربازی قرار گرفته و با استقبال زیاد شهروندان روبه‌رو شده است.

وی با اشاره به اجرای پروژه تله‌کابین گفت: گرچه سرعت اجرای پروژه‌ها پایین است، اما شایعه‌ی انصراف سرمایه‌گذار پروژه بام کرمان صحیح نیست و شهرداری پیگیر جابه‌جایی دکل‌های مخابراتی در محدوده‌ی اجرای این پروژه است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کاهش آسیب‌های اجتماعی با کمک اردوهای جهادی

شهرداری، ناوگان اتوبوسرانی را تقویت کند/ خرید کارت اتوبوس الزامی است

بخش دولتی برای حضور خیرین، مانع ایجاد می‌کند /۱۳ شهرستان استان از نظر فضای آموزشی زیر نرم کشوری هستند/ سهم اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه‌های استانی پایین است

شورای شهر به ساختمان مرکزی شهرداری منتقل می شود/ ساختمان جدید شورای شهر در میدان شورا احداث خواهد شد

فضاهای شهری برای معلولین مناسب سازی شود/ در اجرای پروژه های عمرانی تسریع شود/برای شهرداری منطقه پنج نیروی جدید استخدام نکردیم/ اصلاح هندسی سه راهی شرف آباد انجام شد و به زودی اجرا می شود

مرکز پژوهش های شورای اسلامی تشکیل شد/ چناریان، خدادادی و حسن زاده به عنوان اعضای هیأت امنا انتخاب شدند/افکار ما سیاسی است اما در امور مرتبط با مردم سیاسی عمل نمی‌کنیم

هیات رئیسه شورای اصلاح طلبان استان کرمان انتخاب شدند

با شهرداری مشکل داریم

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

پربازدید ها

دام و طیور از این آب نمی خورند چه برسد به انسان!

از نظر استحکام بنای مدارس مشکل نداریم/ با تغییر نظام آموزشی، با کمبود کلاس مواجه شدیم/ تراکم دانش آموزان در هر کلاس به ۴۵ نفر رسیده است / اگر سخت گیرانه به مدارس غیر دولتی نگاه کنیم تعداد زیادی از آن ها را باید تعطیل کنیم

مرمت و بازسازی کلیه‌ی کاروانسراهای بازار تاریخی کرمان /آغاز فاز اول طرح گذر فرهنگی در آیندۀ نزدیک

پدر و پسر گم شده در سیرجان پیدا شدند

استاندار کرمان: سند تحول بنیادین یک سند مهم در تعلیم و تربیت کشور است/ اجرای دقیق سند تحول بنیادین باید اولویت اصلی آموزش و پرورش در استان باشد/نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان: برخی افراد به اشتباه معلم شده‌اند/ چاره‌ای برای رفع دغدغه‌های معلمان در سند تحول بنیادین اندیشیده شود

با شهرداری مشکل داریم

زنگ مهر در بیش از 7700 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد/۳۵ درصد فضاهای آموزشی مدارس استان کرمان یا تخریبی هستند یا نیاز به مقاوم سازی دارند

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

انجام طرح حذف قبوض کاغذی به منظور کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت/ صدور ۹۸۷ هزار قبض برق سبز در کرمان

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)