کد خبر: ۲۷۸۹۳
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه :
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه تشکیل وزارت محیط زیست به صلاح و نفع کشور نیست، گفت: مشکلات محیط زیست با تغییر ساختار سازمانی حل نمی شود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه تشکیل وزارت محیط زیست به صلاح و نفع کشور نیست، گفت: مشکلات محیط زیست با تغییر ساختار سازمانی حل نمی شود.

علیبرز بختیاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه تشکیل وزارت محیط زیست به صلاح و نفع کشور نیست، گفت: بر اساس طرح پیشنهادی هیچ گونه تغییراتی در ساختار سازمان مانند افزایش امکانات، نیروی انسانی و بودجه ایجاد نمی شود اما افزایش تشکیلات و وزارت خانه ها به هیچ وجه به نفع کشور نیست.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با تشکیل محیط زیست مشکلات زیست محیطی کشور حل نمی شود، افزود: اقداماتی که قرار است با وزارت خانه شدن محیط زیست انجام داد با سازمان نیز می توان انجام داد و مشکلات محیط زیست با تغییر ساختار سازمانی حل نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه تغییرات در تشکیلات، ایجاد تغییرات ساختاری و افزایش تعداد وزارت خانه ها هیچ ثمره ای به دنبال نداشته است، تصریح کرد: تبدیل سازمان محیط زیست به وزارت خانه ها تاثیری در بهبود عملکرد این سازمان ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در مورد برخی اظهارات مبنی بر اینکه با تبدیل سازمان حفاظت محیط زیست به وزارت خانه تعداد نیروی انسانی و بودجه این سازمان افزایش می یابد، افزود: به طور قطع اگر حتی مجلس به این طرح رای مثبت دهد با وضع موجود مالی و اقتصادی نسبت به این کار اقدام می کند تا هیچ هزینه اضافی و ریالی جدیدی به دولت تحمیل نشود.

بختیاری افزود: اگر قرار است هزینه اضافی و ساختار جدیدی به دولت تحمیل شود بسیار زیان آور خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست وظیفه یک سازمان نیست، گفت: حفاظت وظیفه ای عمومی است و به طور قطع تا نگرش مردم به محیط زیست اصلاح و تغییرات لازم ایجاد نشود تغییرات لازم در نحوه حفاظت از محیط زیست ایجاد نخواهد شد.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه توفیقی در تحقق اهداف و سیاست های محیط زیستی نداشتیم، یادآور شد: به طور قطع نه تنها با ادغام محیط زیست و سازمان جنگل ها باری از مشکلات محیط زیست و منابع طبیعی کم نمی شود بلکه مشکلات منابع طبیعی دوچندان خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تجربه مناسبی از ادغام سازمان ها نداریم، تصریح کرد: مشکلات بودجه ای و نیروی انسانی محیط زیست با تبدیل آن به وزارت خانه حل نمی شود و در شرایط فعلی می توان با اختصاص منابع کافی و نیروی انسانی متخصص و کارآمد مشکلات محیط زیست را در زمان مناسب و کوتاه تری مرتفع کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیدار دو تیم گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان دوشنبه برگزار می شود

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

تمام دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی صلح‌آمیز است/ دانش هسته‌ای یک ضرورت برای کشور است

اعلام بحران بیش از ۲ هزار بنگاه اقتصادی کرمان

دستاوردهای هسته ای از افتخارات نظام اسلامی است/انواع تحریم های خارجی جلوی پیشرفت‌ها را نگرفته است/ اکثر کشورهای دنیا تحریم ها علیه ایران را بی تاثیر دانسته‌اند

پربازدید ها

اتخاذ هفت تصمیم برای تسریع در روند تخصیص بودجه طرح‌های آبرسانی استان کرمان

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

پیش بینی افزایش ابر و احتمال رگبار باران در کرمان

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)