کد خبر: ۲۷۸۹۷
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست استانداری کرمان :
سرپرست استانداری کرمان گفت: مسئولان با مدیریت جهادی خود نباید اجازه دهند روند اجرای هیچ پروژه ای تعطیل شود به ویژه اینکه مردم نیز همکاری بسیار خوبی دارند.
سرپرست استانداری کرمان گفت: مسئولان با مدیریت جهادی خود نباید اجازه دهند روند اجرای هیچ پروژه ای تعطیل شود به ویژه اینکه مردم نیز همکاری بسیار خوبی دارند.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی پس از بازدید ار روند بازسازی واحدهای خسارت دیده در شهرستان کوهبنان در جلسه ستاد بازسازی شهرستان کوهبنان و شورای هماهنگی بانک های استان افزود:  بازسازی کوهبنان باید در اسرع وقت به اتمام برسد.
وی بر تسریع در پرداخت تسهیلات به مردم تاکید کرد و گفت: باید با همدلی تلاش کنیم تا مشکلات مردم در اسرع وقت حل شود.

وی ادامه داد: مشکلات مردم و وضعیت اقلیمی منطقه باید همواره مد نظر باشد زیرا سختی هایی را برای مردم ایجاد می کند که حتی یک روز تسریع در انجام امور، اقدامی اثرگذار خواهد بود.

فدائی اظهار کرد: مدیران و بانک ها بسیجی کار کرده اند و لازم است که در این برهه از زمان که مردم شهرستان کوهبنان با دشواری هایی روبرو هستند نیز بسیجی و جهادگونه کار کنند و عذر هایی مانند کمبود نیرو و امکانات قابل قبول نیست.

وی خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلی مدارس حتی می توان از همکاری معلمان نیز برای توسعه خدمت رسانی به مردم استفاده کنیم.

سرپرست استانداری کرمان گفت: بانک ها بنا بر این دارند که ضمانت و وثیقه معتبر دریافت کنند لیکن تاکید شده که در این زمینه نهایت همکاری با مردم به منظور تسریع در روند پرداخت ها انجام شود و در مواقعی که لازم است به ضمانت زنجیری اکتفا کنند.

فدائی از مردم صبور، شریف و خوب کوهبنان نیز تقدیر کرد و ادامه داد: مردم این شهرستان در زمان وقوع حادثه و هم اکنون نیز با صبر و متانت به دولت کمک کردند تا بتوان مشکلات موجود را رفع کرد و در حقیقت از این آزمون الهی سرافراز بیرون آمدند.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات موجود در شهرستان کوهبنان قابل حل است، اظهارداشت: روند اجرایی نیمی از واحدهای در دست احداث کند است و به جز مسائل فنی ساخت وساز، دلیلی برای تعطیلی یا کندی روند اجرا پذیرفته نیست.

وی بر تعیین شیفت عصر بانک ها به منظور تسریع در روند پرداخت تسهیلات از ساعت 16 الی 19 تاکید کرد و ادامه داد: بانک ها نیز باید در پرداخت تسهیلات به روز باشند.
وی گفت: در این نشست مقرر شد بانک صادرات تا 15 تیرماه ابلاغ تسهیلات باقی مانده را دریافت کرده و بانک رفاه نیز 1050 مورد تسهیلات باقیمانده را پرداخت کند.
وی بر تعیین برنامه زمان بندی برای اتمام بازسازی واحدهای خسارت دیده در کوهبنان نیز تاکید کرد.


مامور به خدمت رسانی به مردم هستیم
امام جمعه کوهبنان گفت: همه ما مامور به انجام بندگی خداوند و خدمت رسانی به بندگان خداوند هستیم و هر میزان که بیشتر کار کنیم، رضایت خداوندی نیز بیشتر خواهد بود.

حجت الاسلام جعفری افزود: در این زمین لرزه همه نیروها آزمایش شده، کارایی خود را دیده و با ضعف ها و نقاط قوت آشنا شدند و در حقیقت دراین زمین لرزه همه مورد آزمایش الهی قرار گرفتند.
فرماندار کوهبنان نیز گفت: در زمین لرزه اخیر به دو هزار و 200 واحد خسارت وارد شد و بلافاصله خدمات امدادی و اسکان موقت در اسرع وقت انجام شد .

حسین سالاری بیان کرد: در حین اسکان موقت ارزیابی واحدهای خسارت دیدده انجام شد و در ادامه تامین اعتبارات لازم برای بازسازی نیز انجام و زیرساخت های مورد نیاز ساخت و ساز نیز تامین شد.
وی بیان کرد: توزیع کانکس از سوی بنیاد مسکن انجام شد و در مرحله بعد واحدهایی که نیاز به کانکس و اسکان موقت داشتند دریافت کردند تا آرامش روانی خانواده ها حفظ شود.
وی اظهار داشت: روند اجرایی کار به نحوی است که به زودی تعدادی از واحدهای بازسازی شده افتتاح خواهد شد.

سالاری کمبود نیروی اداری در  سیستم بانکی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در سال جاری برای پرداخت تسهیلات به ویژه تسهیلات معیشتی با مشکل مواجه شده ایم و این پرداخت ها سرعت مطلوبی ندارد.
 
* 400 واحد خسارت دیده کوهبنان در مرحله نازک کاری قرار دارد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: 400 واحد خسارت دیده در شهرستان کوهبنان، مرحله سقف به طور کامل احداث شده و در مراحل نازک کاری قرار دارد.

علی اکبر سلطانی نژاد افزود: در زلزله 30 آذرماه در کوهبنان به 2 هزار و 200 واحد خسارت وارد شده است که از این تعداد 700 واحد به طور کامل تخریب شده بود که تاکنون 1600 واحد پی کنی شده و عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار واحد در شهرستان کرمان در آستانه افتتاح است، ادامه داد: برای یک هزار و دو  واحد فونداسیون به طور کامل احداث شده و در 700 واحد نیز اسکلت نصب شده است.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع 400 میلیون ریال وام با کارمزد 4 درصد و به همراه 60 میلیون ریال بلاعوض و 10 میلیون تومان وام معیشیتی به خسارت دیدگان این زمین لرزه در شهر کوهبنان پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: در روستای جور و روستاهای اطراف نیز 300 میلیون ریال وام با کارمزد چهاردرصد، پنج میلیون تومان بلاعوض و 10 میلیون تومان نیز وام معیشیتی پرداخت شده است.
سلطانی نژاد خاطرنشان کرد: نقشه، نظارت و صدور پروانه تا 80 متر برای تمامی واحدهای خسارت دیده رایگان بوده و از سوی بنیاد مسکن انجام شده است.

وی گفت: همچنین آوار برداری واحدهای خسارت دیده نیز به صورت رایگان انجام شده است.
وی تصریح کرد: توزیع سیمان رایگان نیز یکی از اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور سرعت بخشی به احداث واحدها بوده است.

سلطانی نژاد یادآور شد: در زمان بروز این حادثه در حوزه زیرساخت ها با مشکل جدی مواجه بوده ایم که با همکاری همگانی مشکلات موجود برطرف شد.

وی با اشاره به اینکه اسکان موقت و اضطراری در فصل بسیار سخت و دشواری بود، گفت: با اساس مصوبه هیات وزیران در شهرستان کوهبنان بانک های ملی، سپه و ملت به عنوان بانک های عامل تعیین شده بودند.

وی افزود: شهر کوهبنان دقیقا روی گسل احداث شده است و به همین دلیل در پیشنهاد به هیات وزیران نگاه احداثی به جای تعمیرات داشته ایم.

زمین لرزه 1396 کوهبنان با شدت 5.2 در مقیاس ریشتر در ساعت 20 و 34 دقیقه 30 آذرماه رخ داد که خوشبختانه خسارت جانی نداشته است.
برچسب ها: کوهبنان ، فدایی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قیمت طلا و سکه، امروز ۶ آبان ۹۹

کرونا ظرف ۲۴ ساعت ۱۹ قربانی در کرمان گرفت

باغ شاهزاده ماهان ۲ هفته تعطیل شد

دستگیری عاملان وقوع نزاع خونین در کرمان

رشد ۲۷ درصدی ارزش صادرات استان کرمان در ۷ ماهه گذشته سال جاری

بانک‌ها باید به صورت جدی از بنگاهداری و مداخلات غیر مالی در بازار‌های مختلف پرهیز کنند

درآمد نفتی شش ماهه نخست ۷۰۰ میلیون دلار شد/ مصرف خوراکی مردم کاهش یافته/ پیشنهاد شد از هر تراکنش مالی مالیات اخذ شود

تفاهم نامه بهره‌برداری از موزه مشارکتی مطبوعات کرمان امضا شد

بخش کشاورزی بدون اتکا به یارانه ها به بخشی اقتصادی تبدیل شود/می توان با برنامه ریزی صادرات قابل توجهی از محصولات کشاورزی را انجام داد

 نمی‌توان در تریبون عمومی بگوئیم کسی که در حال حاضر با ۲۰۰ رای بر کرسی ریاست مجلس نشسته، چه کرده است/ با ادبیات بگم نگم احمدی نژاد رئیس جمهور شدن، ظلم است /حرف‌های فتاح خردمندانه نبود/ما افراد اصولگرای مجرب زیادی داریم که رد می‌شوند

پربازدید ها

برخی دولت را مقصر اصلی وضع اقتصادی جلوه می‌دهند تا از این آب گل آلود در انتخابات ۱۴۰۰ ماهی بگیرند/ عده معدودی در کشور منافع جناحی و حزبی را بر منافع ملی ترجیح می‌دهند

افراد زیادی می خواهند در انتصابات مدیران دخالت کنند/اصرار بر گرفتن پست شک برانگیز است/ادامه مسئولیت مدیری که سیستم وی را قبول ندارد شاید خلاف شرع هم باشد

رهبری درباره ذوالنوری قبلا چه تذکری داده بودند؟

 نمی‌توان در تریبون عمومی بگوئیم کسی که در حال حاضر با ۲۰۰ رای بر کرسی ریاست مجلس نشسته، چه کرده است/ با ادبیات بگم نگم احمدی نژاد رئیس جمهور شدن، ظلم است /حرف‌های فتاح خردمندانه نبود/ما افراد اصولگرای مجرب زیادی داریم که رد می‌شوند

این هنر نیست در مقابل تذکرات ستادهایی که برای خدمت به مردم ایجاد شده، بایستیم/ کسی حق اهانت به مسئولان کشور را ندارد

مجید انصاری: عده‌ای فکر می‌کنند توهین به رئیس جمهور شجاعت محسوب می‌شود

این‌قدر كه شوروی در مركز سیاست خارجی ایران است، ایران در مركز سیاست‌های آنها نیست/ روس‌ها در مواجهه با ایران در 200 سال گذشته سابقه خوبی از خود به جا نگذاشته‌اند

درآمد نفتی شش ماهه نخست ۷۰۰ میلیون دلار شد/ مصرف خوراکی مردم کاهش یافته/ پیشنهاد شد از هر تراکنش مالی مالیات اخذ شود

بانک‌ها باید به صورت جدی از بنگاهداری و مداخلات غیر مالی در بازار‌های مختلف پرهیز کنند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)