کد خبر: ۲۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست معاونت سیاسی استانداری کرمان:
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: بهترین و موثرترین اقدام در زمینه پیشگیری از اعتیاد، اجتماعی کردن مبارزه و درگیر کردن تمام مردم با این موضوع است.
 سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: بهترین و موثرترین اقدام در زمینه پیشگیری از اعتیاد، اجتماعی کردن مبارزه و درگیر کردن تمام مردم با این موضوع است.

 حمید ملانوری روز چهارشنبه در همایش بزرگداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در کرمان افزود: رویکرد اجتماعی و فرهنگی در راستای مبارزه با مواد مخدر موجب مقاوم کردن مردم در برابر تهدیدهای این حوزه، آموزش نه گفتن به این آسیب اجتماعی و ایجاد زمینه مشارکت و در نهایت تحقق سلامت اجتماعی می شود.

وی اظهار داشت: تولید، عرضه و مصرف مواد مخدر و روانگردان ها از موضوعات مهم و اساسی و به عنوان یک معضل اساسی است که هیچ کشوری از آسیب های آن بی نصیب نبوده است.
وی ادامه داد: در طول سال های گذشته در تمام فعالیت های مقابله ای مواد مخدر، موضوع اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه با استفاده از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی به صورت مستمر مطرح شده است.

ملانوری بر ایجاد نشاط، امید و شادابی در جامعه و ایجاد انگیزه برای تحرکات و فعالیت های اجتماعی تاکید کرد و گفت: در این بین نقش دستگاه های فرهنگی و اجتماعی و سازمان های مردم نهاد بسیار مهم است زیرا باید امور را از دولتی بودن به سمت مردمی بودن سوق دهیم.
وی اظهار داشت: برخی از کشورها که به دلیل موقعیت جغرافیایی در معرض ترانزیت مواد مخدر قرار گرفته اند، آسیب های جدی تری را شاهد بوده اند.

وی گفت: در این دوره دسترسی آسان به اطلاعات و پیشرفت ارتباطات موجب شده همه افراد بویژه نوجوانان و جوانان آسان تر به مواد مخدر دسترسی داشته باشند و دشمن از این فرصت برای جنگ نرم و براندازی نیروی جوان سوء استفاده کرده است.

ملانوری با بیان اینکه موضوع تقاضا در موضوع مواد مخدر افزایش یافته و با افزایش تقاضا، عرضه نیز افزایش می یابد گفت: دریچه ورود به استعمال مواد مخدر، استعمال دخانیات و قلیان است و به دلیل آنکه قوانین محکمی در این زمینه نداریم این موارد به آسانی در دسترس جوانان قرار دارد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: خطرناک ترین و مهلک ترین اتفاقی که در پی استعمال مواد مخدر رخ می دهد، فروپاشی کانون خانواده ها است و این امر تمام حوزه های دیگر را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

وی به کاهش سن اعتیاد نیز اشاره کرد و ادامه داد: اگر در دوره های گذشته مصرف مواد مخدر را در بین مردان می دیدیم امروز اعتیاد بانوان نیز در حال افزایش است.
وی تاکید کرد: یکی از دلایل عمده مصرف مواد مخدر، احساس کمبودها و بحران هویت است و کسانی که در جامعه احساس بی هویتی کنند، به سمت معضلات می روند.

ملانوری گفت: فضای جامعه در حوزه اقتصادی و احساس امنیت باید به گونه ای باشد که مردم هویت خود را به خوبی شناخته و جایگاه خود را بدانند.

وی یادآور شد: امروز دشمن در صدد ایجاد ناآرامی و اغتشاش است و همه باید کمک کنیم تا روحیه اعتماد و انگیزه برای فعالیت در قالب برنامه ها و اهداف نظام برای مردم ایجاد شود زیرا اگر روحیه ناامیدی در جامعه ایجاد شود، موجب نابودی جامعه می شود و دشمنان نیز به دنبال همین موضوع هستند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: اقدامات ضد فرهنگی که رهبر معظم انقلاب اسلامی از آنها به عنوان تهاجم و بعد به عنوان شبیخون فرهنگی یاد کرده اند، نشان می دهد که دشمنان چگونه ورود کرده اند که نیرو، اعتماد و انگیزه را در کشور از بین ببرند و ورود مواد مخدر صنعتی یکی از این موارد است.

وی افزود: اقدامات خرابکارانه ای که اخیرا در برنامه های دشمنان قرار گرفته است نیز با هدف از بین بردن نیرو، اعتماد و انگیزه در کشور است.

وی تاکید کرد: کرمان یکی از چند استان محدودی است که بصورت ویژه متاثر از پدیده مواد مخدر است و در این استان باید به انجام اقدامات مقابله ای توجه بیشتری شود.
منبع: ایرنا
برچسب ها: مواد مخدر ، اعتیاد ، کرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی دکتر زهره سالاری

ببینید| بسته انتخاباتی گفتارنو ویژه دکتر زهره سالاری

زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از اول مهرماه 98 در استان نداریم / زندان هزینه‌های مادی و معنوی زیادی به جامعه تحمیل می‌کند / جمعیت زیاد زندانیان در شان جمهوری اسلامی نیست

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی سید حسین مرعشی

تنها راه مقابله با آمریکا و اسرائیل اقتدار است / انسان ولایت‌مدار با انسان ولایت‌شعار فرق دارد / حاج قاسم رحماء بینهم بود / شهادت حاج قاسم قیامت به پا کرد / سردار سلیمانی از تهدیدها فرصت ساخت / حضور مردم در انتخابات تعیین کننده و سرنوشت‌ساز است

هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم/ دولت مسئولیتی در کلیر کردن آسمان ندارد/ ۴۴ حوزه انتخاباتی، غیررقابتی است/معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد/انتخابات ممکن است مطلوب ما نباشد، اما باید پای صندوق برویم و رای بدهیم/دولت و من هیچ لیستی در انتخابات نداریم

قبل از توسعه کشت می‌بایست بازاریابی انجام شود/ رقابت منفی و ضرر کشاورزان، تبعات توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بدون برنامه است/نیاز به دیپلماسی سیاسی و تجاری داریم

برادر شهید سلیمانی خواستار شد؛ جانباختگان مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی در کرمان، جزو شهداء محسوب شوند

واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند

هر جا رد پای توسعه بود، اصلاح‌طلبان در آن نقش داشتند/ در مجلس باید تمام تفکرات، حضور یابند /مبارزه با فساد ذره‌بین و قانون پیچیده نمی‌خواهد/ بیش از ۴۰ سال است که در استان نماینده زن نداشته‌ایم/ در عرصه‌های مدیریتی حضور زنان کمرنگ است/سردار سلیمانی معتقد بودند که وطن برای همه ایرانیان است

پربازدید ها

برخی قوانین و مقررات متناسب با شرایط استان‌ها نیست / بعضی دستورالعمل‌ها باعث طولانی‌تر شدن صدور مجوزها می‌شود

برای تامین دارو و تجهیزات در نوروز تمهیدات لازم اندیشیده شده است / هیچ نگرانی برای موجودی دارو نداریم

۶۱ درصد از زندانیان ماندگار در کرمان دارای جرم مواد مخدر هستند / کاهش منابع آبی و افزایش نرخ اعتیاد و طلاق از تهدیدات و آسیب‌های استان کرمان است

وقتی احساس تعلق نباشد احساس خشم به وجود می آید

۲۲ مدرسه شهر کرمان جهت اسکان میهمانان اربعین سردار سلیمانی تعطیل شد / مدارسی که در مسیر مراسم شهید سلیمانی قرار دارند یک ساعت زودتر تعطیل کنند

زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از اول مهرماه 98 در استان نداریم / زندان هزینه‌های مادی و معنوی زیادی به جامعه تحمیل می‌کند / جمعیت زیاد زندانیان در شان جمهوری اسلامی نیست

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)