کد خبر: ۲۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست معاونت سیاسی استانداری کرمان:
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: بهترین و موثرترین اقدام در زمینه پیشگیری از اعتیاد، اجتماعی کردن مبارزه و درگیر کردن تمام مردم با این موضوع است.
 سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: بهترین و موثرترین اقدام در زمینه پیشگیری از اعتیاد، اجتماعی کردن مبارزه و درگیر کردن تمام مردم با این موضوع است.

 حمید ملانوری روز چهارشنبه در همایش بزرگداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در کرمان افزود: رویکرد اجتماعی و فرهنگی در راستای مبارزه با مواد مخدر موجب مقاوم کردن مردم در برابر تهدیدهای این حوزه، آموزش نه گفتن به این آسیب اجتماعی و ایجاد زمینه مشارکت و در نهایت تحقق سلامت اجتماعی می شود.

وی اظهار داشت: تولید، عرضه و مصرف مواد مخدر و روانگردان ها از موضوعات مهم و اساسی و به عنوان یک معضل اساسی است که هیچ کشوری از آسیب های آن بی نصیب نبوده است.
وی ادامه داد: در طول سال های گذشته در تمام فعالیت های مقابله ای مواد مخدر، موضوع اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه با استفاده از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی به صورت مستمر مطرح شده است.

ملانوری بر ایجاد نشاط، امید و شادابی در جامعه و ایجاد انگیزه برای تحرکات و فعالیت های اجتماعی تاکید کرد و گفت: در این بین نقش دستگاه های فرهنگی و اجتماعی و سازمان های مردم نهاد بسیار مهم است زیرا باید امور را از دولتی بودن به سمت مردمی بودن سوق دهیم.
وی اظهار داشت: برخی از کشورها که به دلیل موقعیت جغرافیایی در معرض ترانزیت مواد مخدر قرار گرفته اند، آسیب های جدی تری را شاهد بوده اند.

وی گفت: در این دوره دسترسی آسان به اطلاعات و پیشرفت ارتباطات موجب شده همه افراد بویژه نوجوانان و جوانان آسان تر به مواد مخدر دسترسی داشته باشند و دشمن از این فرصت برای جنگ نرم و براندازی نیروی جوان سوء استفاده کرده است.

ملانوری با بیان اینکه موضوع تقاضا در موضوع مواد مخدر افزایش یافته و با افزایش تقاضا، عرضه نیز افزایش می یابد گفت: دریچه ورود به استعمال مواد مخدر، استعمال دخانیات و قلیان است و به دلیل آنکه قوانین محکمی در این زمینه نداریم این موارد به آسانی در دسترس جوانان قرار دارد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: خطرناک ترین و مهلک ترین اتفاقی که در پی استعمال مواد مخدر رخ می دهد، فروپاشی کانون خانواده ها است و این امر تمام حوزه های دیگر را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

وی به کاهش سن اعتیاد نیز اشاره کرد و ادامه داد: اگر در دوره های گذشته مصرف مواد مخدر را در بین مردان می دیدیم امروز اعتیاد بانوان نیز در حال افزایش است.
وی تاکید کرد: یکی از دلایل عمده مصرف مواد مخدر، احساس کمبودها و بحران هویت است و کسانی که در جامعه احساس بی هویتی کنند، به سمت معضلات می روند.

ملانوری گفت: فضای جامعه در حوزه اقتصادی و احساس امنیت باید به گونه ای باشد که مردم هویت خود را به خوبی شناخته و جایگاه خود را بدانند.

وی یادآور شد: امروز دشمن در صدد ایجاد ناآرامی و اغتشاش است و همه باید کمک کنیم تا روحیه اعتماد و انگیزه برای فعالیت در قالب برنامه ها و اهداف نظام برای مردم ایجاد شود زیرا اگر روحیه ناامیدی در جامعه ایجاد شود، موجب نابودی جامعه می شود و دشمنان نیز به دنبال همین موضوع هستند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: اقدامات ضد فرهنگی که رهبر معظم انقلاب اسلامی از آنها به عنوان تهاجم و بعد به عنوان شبیخون فرهنگی یاد کرده اند، نشان می دهد که دشمنان چگونه ورود کرده اند که نیرو، اعتماد و انگیزه را در کشور از بین ببرند و ورود مواد مخدر صنعتی یکی از این موارد است.

وی افزود: اقدامات خرابکارانه ای که اخیرا در برنامه های دشمنان قرار گرفته است نیز با هدف از بین بردن نیرو، اعتماد و انگیزه در کشور است.

وی تاکید کرد: کرمان یکی از چند استان محدودی است که بصورت ویژه متاثر از پدیده مواد مخدر است و در این استان باید به انجام اقدامات مقابله ای توجه بیشتری شود.
منبع: ایرنا
برچسب ها: مواد مخدر ، اعتیاد ، کرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کسی حق ندارد در رای مردم که حق الناس است، دخالت کند/ نمایندگان باید با مشارکت حداکثری مردم به مجلس بروند/استاندار، فرمانداران و نمایندگان دولت وظایف دولت در منطقه را به خوبی انجام دهند/مردم را نباید بلاتکلیف گذاشت

کاشت پیاز در جنوب استان از معیار وزارت جهاد کشاورزی بیشتر شد/قیمت بذرهای آزاد به زودی اعلام می‌شود/ پیاز را به شرکت های عمانی صادر خواهیم کرد/هیچ شکایتی در مورد پیازهای عقیم سال گذشته ارائه نشده است

خواستار جواب مثبت اجباری ادارات به استعلامات پنجره واحد سرمایه‌گذاری نیستم/ادارات با تسریع در فرآیند صدور مجوزها، مسیر توسعه استان را هموارتر کنند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و به معاهده هسته‌ای بازگشت،می تواند در جمع کشورهای عضو معاهده شرکت کند/در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

شرکت سهام عدالت باعث تعلل 12 ساله منطقه ویژه جازموریان شد

معاون آب منطقه‌ای استان: سهمیه آب صنعت در اسفندقه کرمان صفر است/ سرپرست سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان: وقتی به جنوب کرمان سهمیه آب صنعتی داده نمی‌شود چرا مجوز فعالیت صنعتی صادر می‌شود

پربازدید ها

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان   ( نظر)