کد خبر: ۲۷۹۷۳
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
محله پانصد دستگاه در کرمان به «فلافلی‌هایش» معروف است. سری به یکی از این فلافلی‌ها می‌زنیم. دقایقی از حضورمان نگذشته که بحث درباره قتل آغاز می‌شود. فروشنده می‌گوید نزدیک به ۱۸۰ میلیون طلا همراه مقتول بوده.

کرمان نو نوشت: بازار ابوذر شهر کرمان در کانون توجه قرار گرفته. برخی از مردم و ساکنان محل که کنجکاوی بیشتری دارند، چرخی در بازار می‌زنند. البته نه برای خرید، برای دیدن محلی که دو روز پیش در آن یک جنازه پیدا شد. جنازه زنی ۶۰ ساله، از آبادانی‌های مقیم کرمان.

روز دوشنبه بود که ساکنان یکی از خانه‌های اطراف این بازار که نبش کوچه ۳۶ خیابان ابوذر شمالی قرار دارد، به پلیس گزارش می‌دهند که بوی تعفن شدیدی کوچه را فرا گرفته و پلیس جسد را در یکی از غرفه‌های بازار پیدا می‌کند.

اگرچه کوروش احمد یوسفی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان  تنها به گفتن اینکه «ساعتی پس از کشف جسد یک مظنون دستگیر شده و هم اکنون تحت تحقیقات پلیس قرار دارد و به‌زودی اطلاعات تکمیلی ارائه می‌شود» اکتفا می‌کند اما روایت‌های غیررسمی زیادی از این حادثه از سوی مردم عنوان می‌شود.

بوی جنایت
صبح امروز (چهارشنبه) اولین روزی است که بازار پس از تقریبا یک هفته باز شده. اگرچه این محل بیشتر به شب بازار معروف است، اما یکی از مغازه‌ها که روبروی در قرار دارد، باز است.

وارد گل فروشی که می‌شویم، یک زن و یک مرد بدون توجه به حضور ما، گل‌ها را جا می‌دهند. انگار حوصله‌شان از سوال‌های پی‌درپی درباره قتل سر رفته. پس از چند سوال درباره وضعیت بازار، از مردی که تقریبا ۳۰ سال دارد، درباره قتل می‌پرسیم. با بی‌حوصلگی می‌گوید: «پس بگویید شما هم برای پرس‌وجو در این باره آمدید. از من که می‌شنوید، دنبال دردسر نگردید.»

انگار قبل از ما هم در این باره از شما پرسیدند.
می‌آیند، چرخی می‌زنند و می‌گویند چرا کشته شده. چه کسی کشته. ما هم چیز زیادی نمی‌دانیم. حتی یک زن امروز آمد و گفت می‌توانم مغازه‌ای که جنازه در آن پیدا شده را ببینم، گفتم ببین.

کدام مغازه؟
همین اطراف است. بگردید، پیدا می‌کنید.

خانمی را که کشته شد، می‌شناسید؟
مشتری ما بود. آخرین جایی هم که آمد، مغازه ما بود. گل خرید. اما بعد که بیرون رفت انگار آن اتفاق برای او افتاد.

گل فروشی سه دوربین مدار بسته دارد. آنطور که فروشنده می‌گوید، پلیس دوربین‌ها را چک کرده و دیده که مقتول پس از خرید گل، از گل فروشی بیرون رفته. می‌گوید: «مردم به ما تهمت می‌زنند که کار ما بوده. اگر کار ما بود که الان اینجا نبودیم.»

فروشنده زن هم می‌گوید: «مردم تهمت‌های زیادی زدند. روزی می‌رسد که جواب این تهمت‌ها را پس دهند.»

از دور مردی درشت هیکل که به نظر ۴۰ سالی دارد، با موتور به سمتمان می‌آید. او آبادانی است و می‌گوید که همسایه مقتول است.

مقتول چند ساله بود؟
۶۰ سالی داشت. همه اقوامش از خوزستان آمده‌اند.

از جزییات خبر داری؟
چهارشنبه یا پنج شنبه هفته پیش این خانم آمده گل بخرد. کلی هم طلا به دست و گردنش بوده. بعد از خرید گل انگار او را می‌کشند و طلاهایش را می‌دزدند. بالای دو سه کیلو طلا همراه زن بوده.

به سمت مغازه‌هایی می‌رویم که گفته می‌شود جسد در یکی از آن‌ها پیدا شده. نزدیک که می‌شویم، بوی تعفن به مشاممان می‌رسد. مغاز‌ه‌ای که فاصله‌اش تا گل فروشی، به اندازه در پشتی بازار است، بوی تعفن بیشتری می‌دهد.

کوچه مشکی‌پوش
سری به محله‌ای که گفته می‌شود مقتول در آنجا سکونت داشته می‌زنیم. محله‌ای که خوزستانی‌های مقیم کرمان در آن سکونت دارند، به «پانصد دستگاه» معروف است، چرا که در زمان قدیم ۵۰۰ واحد مسکونی در این محل ساخته شده.

کرمان اگرچه در زمان جنگ ایران با عراق مورد حمله واقع نشد اما انگار که خوزستانی‌ها برای همدردی با هم استانی‌هایشان، بوی جنگ را به این محله آوردند. محله‌ای که ساختمان‌های قدیمی‌اش چندان رنگ و رویی ندارد اما با صفاست. در اکثر مغازه‌ها ترانه‌های محلی آبادانی پخش می‌شود و پوشش ساکنان بعضا متفاوت با کرمانی‌هاست.

به کوچه‌ای می‌رسیم که چند مرد و زن مشکی‌پوش مقابل در یکی از خانه‌ها ایستادند. بنرهای تسلیت زیادی به چشم می‌خورد. روبروی کوچه، در یک سوپرمارکت کوچک، فروشنده زن ماجرا را اینطور برای ما تعریف می‌کند: «روز پنج شنبه ساعت‌‌های ۱۰ یا ۱۱ این زن برای خرید گل به بازار ابوذر می‌رود اما برنمی‌گردد. بعد از گذشت دو ساعت پسرهایش نگران می‌شوند و به گل فروشی می‌روند. به آن‌ها می‌گویند مادرتان گل خریده و رفته. تا عصر خبری نمی‌شود و پس از سر زدن به بیمارستان‌ها، به بازار برمی‌گردند و خواستار دیدن فیلم‌های دوربین مداربسته می‌شوند.»

در فیلم چه دیدند؟
این زن گل‌ها را می‌خرد و در ماشین می‌گذارد. اما قبل از رفتنش انگار کسی صدایش می‌زند و دوباره به بازار برمی‌گردد. از اینجا به بعد فیلمی دیگر وجود ندارد و یا در فیلم چیزی دیده نمی‌شود.

محله پانصد دستگاه در کرمان به «فلافلی‌هایش» معروف است. سری به یکی از این فلافلی‌ها می‌زنیم. دقایقی از حضورمان نگذشته که بحث درباره قتل آغاز می‌شود. فروشنده می‌گوید نزدیک به ۱۸۰ میلیون طلا همراه مقتول بوده.

پس وضع مالی خوبی داشتند.
بله. این زن و شوهرش از دو طایفه معروف در آبادان هستند. لنج‌دار هستند.

همه هم برای خاکسپاری انگار به کرمان آمده‌اند.
قرار بود او را در آبادان دفن کنند اما پزشکی قانونی اجازه نداد.

چرا؟
بعد از چهار روز جسد را پیدا کردند و در حال از بین رفتن بود. وقتی روز دوشنبه پسرهایش برای شناسایی او به پزشکی قانونی رفتند، به سختی توانستند او را تشخیص دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و به معاهده هسته‌ای بازگشت،می تواند در جمع کشورهای عضو معاهده شرکت کند/در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

شرکت سهام عدالت باعث تعلل 12 ساله منطقه ویژه جازموریان شد

معاون آب منطقه‌ای استان: سهمیه آب صنعت در اسفندقه کرمان صفر است/ سرپرست سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان: وقتی به جنوب کرمان سهمیه آب صنعتی داده نمی‌شود چرا مجوز فعالیت صنعتی صادر می‌شود

هیچ تعرضی به باغ بیرم آباد صورت نگرفته است/زمان گشایش باغ بیرم آباد را آستان قدس باید اعلام کند

همه در کنار مدیرکل جدید ورزش باشند

توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان کرمان را به‌صورت جدی پیگیری خواهیم کرد

۳۰۰ میلیون تومان از سوی میراث فرهنگی برای آغاز مرمت باغ کلانتر تخصیص یافت/برای اتمام بازسازی باغ کلانتر به دو میلیارد و 500 میلیون تومان نیاز است/باغ کلانتر پایان اسفند به بهره برداری می رسد

پربازدید ها

چه با شیشه و چه با میله، باید بخش معلولان جدا باشد/هدفمان این است که مسافران عادی جایگاه معلولان را نگیرند والا حالت قفس ندارد

قبل از فقر اقتصادی و فرهنگی، فقر قابلیتی داریم/ در جامعه، بیکار ماهر نداریم/ تسهیلات و اعتبارات را به کسی می دهیم که مهارت ندارد/دفاتر تسهیلگری نیامده اند قیّم مردم باشند

رییس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت:محصولات تراریخته باعث جهش ژنتیکی، سرطان و ناباروری می‌شود/رییس سازمان حفاظت محیط زیست: عوارض ناشی از مصرف تراریخته‌ها هیچ پایه و اساسی برای اثبات ندارد

مطالعات وزارت کار درخصوص حذف یارانه ضعیف است/ نگران حذف يارانه ۵۰ هزار خانوار تحت پوشش كميته امداد هستیم/دولت بايد ثروت افراد را از ميزان درآمدشان مجزا كند

طیبه سیاووشی:دورنماي روشني براي طرح اصلاح ازدواج کودکان وجود ندارد/هر چه به فتواي مكارم شيرازي استناد كرديم عملا فايده نداشت/لاريجاني اجازه نداد راي‌گيري شود

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان   ( نظر)