کد خبر: ۲۸۰۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل جهان فولاد سیرجان:
مدیرعامل جهان فولاد سیرجان که در ابتدای سال جاری عرضه موفق آهن اسفنجی در بورس کالا را برای نخستین بار در کارنامه خود به ثبت رساند، از ورود قریب الوقوع این شرکت به بورس اوراق بهادار خبر داد.

مدیرعامل جهان فولاد سیرجان که در ابتدای سال جاری عرضه موفق آهن اسفنجی در بورس کالا را برای نخستین بار در کارنامه خود به ثبت رساند، از ورود قریب الوقوع این شرکت به بورس اوراق بهادار خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ علی عباسلو، مدیرعامل جهان فولاد سیرجان، با اشاره به این مطلب که مدت هاست در مجامع شرکت گل گهر موضوع ورود شرکت جهان فولاد سیرجان به بورس اوراق بهادار مورد اقبال عموم قرار گرفته است تصریح کرد: ما در فروردین توانستیم به طور کامل صورت های مالی سال ٩٦ را جمع بندی کنیم و به مجمع اردیبهشت ماه برسانیم.

این رویداد نشان می دهد که اطلاعات مالی جهان فولاد سیرجان کاملا دسته بندی شده و شفاف است.
وی در ادامه در خصوص عرضه های انجام شده آهن اسفنجی در سال جاری در بورس کالا نیز خاطر نشان کرد: تکرار هر بار عرضه آهن اسفنجی جهان فولاد سیرجان در بورس کالا نشان داد که  به دلیل کیفیت و قیمت متعارف آن، با چند برابری صف تقاضای چند برابری نسبت به میزان عرضه همراه بوده است.
علی عباسلو با اشاره به اینکه در سال ٩٦ نسبت به سال ٩٥ رشد چشمگیری در پارامترهایی نظیر تولید ،فروش ، صادرات و سود خالص پیش روی جهان فولاد قرار داشت افزود:تولید در واحد آهن اسفنجی رشد بسیاری داشت به طوری که معادل ٩٤٠ هزار تن آهن اسفنجی در این مجموعه به تولید رسید.

وی در پاسخ به این پرسش که برای تامین بازارهای داخلی و خارجی از چه استراتژی بهره می برید خاطرنشان کرد: اساس فکری در جهان فولاد در زمینه فروش ، ابتدا تامین نیاز داخلی کارخانه های فولادی مد نظر است و سپس بر مازاد تولید برنامه ریزی برای صادرات انجام می دهیم .

وی در خصوص تولید میلگرد و دستیبابی جهان فولاد به تولید سایزهای ٨ -٣٢ این محصول اظهار داشت : در حال حاضر در زمینه تولید میلگرد که خط تولید ٥٠٠ هزار تنی  است، بزرگ ترین تولید کننده جنوب شرق به شمار می رویم .

جهان فولاد می تواند تمام بازار های این منطقه را تامین کند و به زودی در زمینه صادرات آن به افغانستان که از نظر مسافت  دسترسی از شرایط مطلوبی تا منطقه گل گهر دارد، برخوردار است. برای صادرات به سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز دسترسی به بندر عباس این امکان را برای منطقه کا ملا مهیا می کند.

وی یادآور شد: اصلی ترین مزیت جهان فولاد سیرجان در تولید، حمل آسان گندله گل گهراز طریق تسمه نقاله است که به این نحو می توان اذعان داشت که زنجیره تولید از سنگ تا شمش در منطقه گل گهر، تنها منطقه ای در کشور محسوب می شود که زنجیره تولید فولاد را در یک محل متمرکز داراست.

عباسلو افزود: نتیجه این مزیت نسبی تضمین تداوم تامین خوراک است و بر همین اساس در تامین مواد اولیه مشکلی نخواهیم داشت.
مدیرعامل جهان فولاد سیرجان با اشاره به پروژه های در دست اجرای این شرکت و اقداماتی که برای سرعت در پیشرفت آنها به انجام رسیده است گفت: در پروژه ذوب که خود شامل چند مرحله مجزا ست، خوشبختانه با پیشرفت ٨٧ درصدی همراه هستیم . سرعت پیشرفت فیزیکی  این پروژه به گونه ای بوده که ماهانه شاهد ٤ الی ٥ درصد رشد فیزیکی بوده ایم حتی در تعطیلات نوروز ٩٧ نیز توقف کار نداشتیم .

وی در خصوص این طرح یادآور شد: انتظار ما این است که محصولات مان از کیفیت بالایی برخوردار باشد چرا که تمام تجهیزات مان چه بخش ساخته شده در داخل و چه بخش خارجی آن توسط معروف ترین سازندگان مثل دنیلی ، تنووا، کانکست و زیمنس و ... که جملگی معروف هستند خریداری شده است . از این رو تمام تلاش ما برای بهترین نحو برای بهره برداری مطلوب از طرح است.
وی گفت : در حال حاضر در مرحله تست و آزمایش پست های برق و اجرای عملیات فلشینگ این پروژه هستیم و امیدواریم تا مهرماه سال جاری به مدار تولید وارد شویم.

عباسلو درباره ماشین آلات و تجهیزات ساخته شده داخلی پروژه ذوب یادآور شد: ساخت تجهیزات بخش داخلی رو به اتمام است و این بخش به تنهایی پیشرفتی معادل ٩٠ درصد داشته است.
وی ضمن اشاره به این مطلب که ظرفیت تولید شمش یک میلیون تن برنامه ریزی شده است ،افزود: معادل ٥٠٠ هزار تن از آن را برای صادرات و مابقی را برای تبدیل میلگرد و فروش میلگرد در بازار داخل و خارج تولید خواهیم کرد.

تحریم ها ما را متوقف نخواهند کرد
مدیرعامل جهان فولاد سیرجان در خصوص وقوع تحریم های پیش رو به عنوان مانعی برای  پیشرفت پروژه های در دست اجرا گفت: به دلیل رو به اتمام بودن پروژه ها ، با مشکل جدی روبرو نخواهیم شد. کما اینکه احداث کارخانه اول در فولاد سیرجان نیز در زمانی اجرا شد که تحریم ها به شدت امروز بود ولی با این وجود از توان ترکیبی خارجی و داخلی بهره گرفتیم و توانستیم این کارخانه را به بهترین نحو ممکن راه اندازی کنیم . تحریم ها ما را متوقف نکرده و نخواهد کرد. وی ادامه داد: تحریم ها البته باعث شد تا بخشی از تجهیزات مورد نیاز مانند هیدرولیک را ساخت داخل کنیم.

این اتفاق توسط کارشناسان و متخصصان داخلی نه تنها در حوزه سخت افزار بلکه در حوزه نرم افزار در کوتاه ترین زمان ممکن به حقیقت پیوست .
وی افزود: مزیت بومی سازی در این موارد در این است که هر زمان که نیاز به تغییر در سیستم ها باشد امکان آن مهیاست. البته این مزیت بزرگی برای شرایط فعلی صنعت ما به شمار می رود.

مدیرعامل جهان فولاد سیرجان با اشاره به این مطلب که اتکا به ساخت از خروج ارز جلوگیری کرده و منجر به حفظ منافع ملی شده است خاطر نشان کرد:  بهای تمام شده هر دو سیستم یادشده یعنی بومی سازی بخش نرم افزاری و دستگاه هیدرولیک ، تقریبا یک سوم قیمت تمام شده سیستم های خارجی محاسبه شده است.ضمن اینکه اگر اشکالی در این سیستم ها رخ دهد با سرعت بالایی قابل اصلاح است.
وی تاکید کرد که به هر حال اگر تحریم ها نیز مشکلاتی ایجاد کنند باید همانند گذشته در رفع آنها تلاش کنیم .

بحران آب جبران شدنی است
علی عباسلو درباره بحران آب برای صنایع منطقه گل گهر و به ویژه برای جهان فولا د سیرجان و راهکار های پیش رو تصریح کرد:تامین آب برای پروژه ها از طریق چاه های آلوده شده داخل شهر سیرجان و سیستم تسویه فاضلاب شهری که در حال انجام است و علاوه برآن انتقال آب از بندرعباس برنامه ریزی شده است.
وی درباره انجام فعالیت های زیست محیطی نیز یادآور شد : با شناسایی گیاهان مستعد وشرایط اقلیمی منطقه اقدام به درخت کاری و جنگل کاری به میزان ١٠٠ هکتار کرده ایم که در برنامه کاری تا ٢٠٠ هکتار نیز قرار دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی دکتر زهره سالاری

ببینید| بسته انتخاباتی گفتارنو ویژه دکتر زهره سالاری

زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از اول مهرماه 98 در استان نداریم / زندان هزینه‌های مادی و معنوی زیادی به جامعه تحمیل می‌کند / جمعیت زیاد زندانیان در شان جمهوری اسلامی نیست

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی سید حسین مرعشی

تنها راه مقابله با آمریکا و اسرائیل اقتدار است / انسان ولایت‌مدار با انسان ولایت‌شعار فرق دارد / حاج قاسم رحماء بینهم بود / شهادت حاج قاسم قیامت به پا کرد / سردار سلیمانی از تهدیدها فرصت ساخت / حضور مردم در انتخابات تعیین کننده و سرنوشت‌ساز است

هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم/ دولت مسئولیتی در کلیر کردن آسمان ندارد/ ۴۴ حوزه انتخاباتی، غیررقابتی است/معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد/انتخابات ممکن است مطلوب ما نباشد، اما باید پای صندوق برویم و رای بدهیم/دولت و من هیچ لیستی در انتخابات نداریم

قبل از توسعه کشت می‌بایست بازاریابی انجام شود/ رقابت منفی و ضرر کشاورزان، تبعات توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بدون برنامه است/نیاز به دیپلماسی سیاسی و تجاری داریم

برادر شهید سلیمانی خواستار شد؛ جانباختگان مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی در کرمان، جزو شهداء محسوب شوند

واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند

هر جا رد پای توسعه بود، اصلاح‌طلبان در آن نقش داشتند/ در مجلس باید تمام تفکرات، حضور یابند /مبارزه با فساد ذره‌بین و قانون پیچیده نمی‌خواهد/ بیش از ۴۰ سال است که در استان نماینده زن نداشته‌ایم/ در عرصه‌های مدیریتی حضور زنان کمرنگ است/سردار سلیمانی معتقد بودند که وطن برای همه ایرانیان است

پربازدید ها

مشکلی در تامین میوه شب عید امسال وجود ندارد / ۷۰۰ تن سیب درختی از ارومیه خریداری شده است

قبل از توسعه کشت می‌بایست بازاریابی انجام شود/ رقابت منفی و ضرر کشاورزان، تبعات توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بدون برنامه است/نیاز به دیپلماسی سیاسی و تجاری داریم

واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند

رقم سود سهام عدالت مشخص شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)