کد خبر: ۲۸۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس گروه گیاهپزشکی منابع طبیعی سازمان جنگل ها و مراتع گفت: یک میلیون و 100 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان کرمان زیر پوشش جنگلهای بنه قرار دارد که 300 هزار هکتار از این مقدار به دلیل شدت رسوخ آفات در حال نابودی است.
رئیس گروه گیاهپزشکی منابع طبیعی سازمان جنگل ها و مراتع گفت: یک میلیون و 100 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان کرمان زیر پوشش جنگلهای بنه قرار دارد که 300 هزار هکتار از این مقدار به دلیل شدت رسوخ آفات در حال نابودی است.

 کورش کیانی  در بازدید گروه گیاهپزشکی منابع طبیعی سازمان جنگلها و مراتع کشور از مراتع شهرستان سیرجان افزود: 300 هزار هکتار از جنگل های بنه استان کرمان دچار آفات خشکیدگی و تشی شده و این گروه به منظور بررسی راههای مقابله با این آفات و سایر آفاتی که عرصه ای منابع طبیبعی استان کرمان را تهدید می کند از این منطقه بازدید می کند.

رئیس گروه گیاهپزشکی منابع طبیعی سازمان جنگل ها و مراتع افزود: مدیریت بحران استان کرمان با همکاری مسئولان استانی و کشوری باید با این تیم همراهی کند تا بتوانیم ضمن مبارزه جدی با این آفات، اعتبارات لازم را برای از بین بردن آفات در این منطقه تخصیص دهیم.

رئیس اداره جنگلداری منابع طبیعی شمال استان کرمان نیز گفت: یک میلیون و 100 هزار هکتار از منابع طبیعی شمال استان به جنگل های بنه اختصاص دارد که 300 هزار هکتار به علت شدت آفت در حال نابودی است که باید با سرعت برای حفظ این عرصه ها اقدام کرد. 

محمد خوارزمی ادامه داد: برای انجام عملیات توقف و جلوگیری از شیوع آفات در عرصه های منابع طبیعی کرمان هزار و 900 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که امید می رود ستاد بحران استان و کشور در این زمینه اقدام کند.

رئیس اداره منابع طبیعی سیرجان نیز از وجود بیش از 200 هزار اصله درخت بنه در 20 هزار هکتار جنگل در این شهرستان خبر داد و گفت: 40 درصد این درختان دچار آفت تشی و خشکیدگی سرشاخه ها شده که 20 میلیارد ریال خسارت به این درختان وارد کرده است.

مهران میرشاهی ضمن تاکید بر حمایت و حفظ این جنگل ها گفت: یک میلیون 200 هزار هکتار از منابع ملی در شهرستان سیرجان قرار دارد که وسعت تنوع گیاهی و جنگلی اعم از بادام کوهی، ارژن و ارس موجب بهروری اقتصادی دامداران و عشایر شده و ییلاق و قشلاق مناسبی نیز در فصول مختلف برای عشایر منطقه دارد.

استان کرمان طی سال های گذشته دچار خشکسالی های پیاپی بوده و این امر موجب بروز آفات و بیماری ها در عرصه های منابع طبیعی این منطقه شده است.
میانگین بارندگی بر اساس میانگین دراز مدت در استان کرمان 125 میلیمتر است در حالی که این مقدار در کشور 240 میلیمتر است لذا کرمان نصف میانگین بارندگی کشور را دارد.

این در حالی است در سال زراعی 96 تا 97 تاکنون 38.5 میلیمتر بارندگی را در استان کرمان شاهد بوده ایم که این مقدار نسبت به سال زراعی قبل که میانگین بارندگی 133 میلیمتر بوده 71 درصد کاهش داشته است. 
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لطیف کار؛ تجلی عینی شرافت اخلاقی

چرا شورای اصلاح‌طلبان کرمان با خروج همفکران خود از شورای شهر مخالف است؟

31 مجتمع در حال بهره برداری ، 49 مجتمع در حال استعلام و 34 مجتمع در حال ساخت است/ واحدهای رفاهی که در مسیر رودخانه قرار دارند،  بدون مجوز ساخته شدند و زیر نظر ما نیستند

دهقان: ۳ هزار تن شکر در طی ۲ هفته به استان می‌آید و توزیع می‌شود/ حسینی نژاد: نگویید ۳ هزار تن شکر به استان می‌آید بلکه بگویید از سه هزار تن شکر وعده داده شده تنها هزار تن به استان آمده است/ در حال حاضر از ۲۰ فروشگاه کرمان، ۱۸ فروشگاه شکر ندارند/ ما نتوانستیم نیاز شکر استان را تأمین کنیم

مشکل فرم مدارس در سنوات قبل، پایین بودن کیفیت پارچه بود/ بسیاری از عفونت‌های دختران به دلیل کیفیت لباس است/در سنوات قبل هیچ کاهش قیمتی در فرم مدارس اتفاق نیفتاده است

جناب مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی! این سطح از عدالت شایسته تقدیر است

دلمان برای مذاکره صادراتی قرص نیست/با تغییر مکرر قوانین، فرصت برنامه ریزی و تصمیم گیری از بنگاه‌های تولیدی گرفته شده است/ تغییر مکرر و بی ثباتی در قوانین دغدغه‌ی اصلی فعالین اقتصادی است

شهربابک به معلم مرد نیاز دارد

مس شهربابک قهرمان مسابقات فوتبال امید‌های استان کرمان شد

۴۲۰۰ مسکن مهر ساخته نشده در کرمان وجود دارد/ ۱۸۰۰ مسکن مهر پرونده قضایی دارند/ مسکن و شهرسازی به برخی از تعهدات خود عمل نکرد/ پرداخت جریمه دیرکرد و یا سود مشارکت به بانک انرژی سازنده را می‌گیرد/بانک جریمه‌هایی که ناشی از قصور سازنده نبوده است را ببخشد

پر بحث

فرافکنی به جای پاسخگویی   (۷ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۵ نظر)

هیچ وامی به من در پروژه عمران کرمان تعلق نگرفته است/ تمام مقامات، استاندار و نمایندگان مجلس از این پروژه حمایت کردند/ وامی که هنوز پرداخت نشده چگونه می‌تواند موجب فساد شود/در این پروژه هیچ شخص حقیقی ذی‌نفع نیست   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

استاندار آینده کرمان باید بداند در چارچوب همین قوانین به قدرت رسیده است/ استاندار آینده به این نکته واقف باشد که قرار نیست اسطوره و قهرمان شود   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)

زنده باد شفافیت   (۳ نظر)