کد خبر: ۲۸۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست معاونت سیاسی استانداری کرمان عنوان کرد
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: 60 درصد مواد مخدر قاچاق نیز از مسیرهای استان کرمان عبور می‌کند و در زمینه کالا و احشام هم این مسأله را شاهد هستیم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: 60 درصد مواد مخدر قاچاق نیز از مسیرهای استان کرمان عبور می‌کند و در زمینه کالا و احشام هم این مسأله را شاهد هستیم.

حمید ملانوری صبح امروز در در نشست خبری کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان اظهار داشت: با توجه به شرایط کشور در حوزه اقتصادی و اجتماعی، مبارزه با قاچاق به امر جدی‌تری تبدیل شده است تا بازار را داشته باشیم و حمایت از مصرف کننده و تولید کننده صورت گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بیان داشت: بخش عمده کالای قاچاق از طریق مرزهای کشور در حوزه استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان وارد می‌شود که استان کرمان به دلیل مجاورت با این استان‌ها تحت تاثیر قرار داشته و بخش عمده‌ای از قاچاق کالا از مسیرهای داخل و ترانزیتی استان عبور می‌کند.

ملانوری افزود: 60 درصد مواد مخدر قاچاق نیز از مسیرهای استان کرمان عبور می‌کند و در زمینه کالا و احشام هم این مسأله را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه ایران هفتمین کشور در حوزه استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی است، ادامه داد: با توجه به این میزان مصرف، بیش از 70 درصد بازار لوازم آرایشی و بهداشی در اختیار محصولات تقلبی و قاچاق است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تصریح کرد: سال 95 بیش از 135 هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در استان کرمان کشف شد و سال 96 با توجه به مسائل توجیهی و اطلاع‌رسانی به مردم و بازاریان با کاهش 45 درصد قاچاق لوازم آرایشی مواجه بودیم.

وی گفت: سال گذشته در حوزه مبارزه با قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی 74 هزار قلم کشفیات داشتیم که 45 درصد نسبت به سال 95 کاهش را نشان می‌دهد.

ملانوری با اشاره به میزان کشفیات کالاهای قاچاق در سال گذشته خاطرنشان کرد: در تجهیزات ماهواره‌ای 27 هزار و 52 قطعه، تجهیزات پزشکی 124 قلم، وسایل نقلیه 61 دستگاه، لوازم خانگی 730 هزار و 123 عدد، برنج 182 هزار 392 کیلو کشف شده است.

وی بیان داشت: سوخت قاچاق 972 هزار و 229 لیتر، دام قاچاق 4 هزار و 437 راس، دارو 697 قلم، خشکبار 109 هزار و 435 کیلوگرم، وسایل صوتی تصویری 327 دستگاه و مواد محترقه 93 هزار و 784 عدد کشفیات داشتیم.

ملانوری اظهار داشت: به لحاظ مقایسه‌ای، تجهیزات پزشکی 43 درصد، وسایل نقلیه 36 درصد، لوازم خانگی 4 هزار و 900 درصد، سوخت 33 درصد، دام 117 درصد، دارو 66 درصد و صوتی و تصوری 47 درصد افزایش کشفیات داشتیم.

وی ابراز داشت: ارزش ریالی کالاهای قاچاقی که در سال گذشته کشف شده 801 میلیارد و 734 میلیون و 657 هزار ریال بوده که 36 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: آمار پرونده‌هایی که به تعزیرات حکومتی در بخش کالای قاچاق ارجاع شده است طی سال گذشته در مجموع یک‌هزار و 442 پرونده بوده که به لحاظ ریالی 113 میلیارد و 286 میلیون و 233 هزار و 657 ریال قیمت‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: سه ماهه ابتدای امسال پرونده‌های ارجاع شده به تعزیرات حکومتی در حوزه قاچاق کالا 12 درصد افزایش را نشان می‌دهد و 532 پرونده بوده است.

ملانوری افزود: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده امسال 38 میلیارد و 104 میلیون و 366 هزار و 647 ریال است که 109 درصد افزایش دارد.

وی ابراز داشت: یک هفته قبل دستور‌العمل ایجاد کارگروه تشخیص ایرانی و خارجی بودن مصنوعات طلا ابلاغ شده است تا در صورت قاچاق بودن با آن برخورد شود.
منبع: فارس
برچسب ها: حمید ملانوری ، قاچاق
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کسی حق ندارد در رای مردم که حق الناس است، دخالت کند/ نمایندگان باید با مشارکت حداکثری مردم به مجلس بروند/استاندار، فرمانداران و نمایندگان دولت وظایف دولت در منطقه را به خوبی انجام دهند/مردم را نباید بلاتکلیف گذاشت

کاشت پیاز در جنوب استان از معیار وزارت جهاد کشاورزی بیشتر شد/قیمت بذرهای آزاد به زودی اعلام می‌شود/ پیاز را به شرکت های عمانی صادر خواهیم کرد/هیچ شکایتی در مورد پیازهای عقیم سال گذشته ارائه نشده است

خواستار جواب مثبت اجباری ادارات به استعلامات پنجره واحد سرمایه‌گذاری نیستم/ادارات با تسریع در فرآیند صدور مجوزها، مسیر توسعه استان را هموارتر کنند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و به معاهده هسته‌ای بازگشت،می تواند در جمع کشورهای عضو معاهده شرکت کند/در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

شرکت سهام عدالت باعث تعلل 12 ساله منطقه ویژه جازموریان شد

معاون آب منطقه‌ای استان: سهمیه آب صنعت در اسفندقه کرمان صفر است/ سرپرست سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان: وقتی به جنوب کرمان سهمیه آب صنعتی داده نمی‌شود چرا مجوز فعالیت صنعتی صادر می‌شود

پربازدید ها

چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و به معاهده هسته‌ای بازگشت،می تواند در جمع کشورهای عضو معاهده شرکت کند/در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد

کسی حق ندارد در رای مردم که حق الناس است، دخالت کند/ نمایندگان باید با مشارکت حداکثری مردم به مجلس بروند/استاندار، فرمانداران و نمایندگان دولت وظایف دولت در منطقه را به خوبی انجام دهند/مردم را نباید بلاتکلیف گذاشت

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان   ( نظر)