کد خبر: ۲۸۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست معاونت سیاسی استانداری کرمان عنوان کرد
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: 60 درصد مواد مخدر قاچاق نیز از مسیرهای استان کرمان عبور می‌کند و در زمینه کالا و احشام هم این مسأله را شاهد هستیم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: 60 درصد مواد مخدر قاچاق نیز از مسیرهای استان کرمان عبور می‌کند و در زمینه کالا و احشام هم این مسأله را شاهد هستیم.

حمید ملانوری صبح امروز در در نشست خبری کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان اظهار داشت: با توجه به شرایط کشور در حوزه اقتصادی و اجتماعی، مبارزه با قاچاق به امر جدی‌تری تبدیل شده است تا بازار را داشته باشیم و حمایت از مصرف کننده و تولید کننده صورت گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بیان داشت: بخش عمده کالای قاچاق از طریق مرزهای کشور در حوزه استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان وارد می‌شود که استان کرمان به دلیل مجاورت با این استان‌ها تحت تاثیر قرار داشته و بخش عمده‌ای از قاچاق کالا از مسیرهای داخل و ترانزیتی استان عبور می‌کند.

ملانوری افزود: 60 درصد مواد مخدر قاچاق نیز از مسیرهای استان کرمان عبور می‌کند و در زمینه کالا و احشام هم این مسأله را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه ایران هفتمین کشور در حوزه استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی است، ادامه داد: با توجه به این میزان مصرف، بیش از 70 درصد بازار لوازم آرایشی و بهداشی در اختیار محصولات تقلبی و قاچاق است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تصریح کرد: سال 95 بیش از 135 هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در استان کرمان کشف شد و سال 96 با توجه به مسائل توجیهی و اطلاع‌رسانی به مردم و بازاریان با کاهش 45 درصد قاچاق لوازم آرایشی مواجه بودیم.

وی گفت: سال گذشته در حوزه مبارزه با قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی 74 هزار قلم کشفیات داشتیم که 45 درصد نسبت به سال 95 کاهش را نشان می‌دهد.

ملانوری با اشاره به میزان کشفیات کالاهای قاچاق در سال گذشته خاطرنشان کرد: در تجهیزات ماهواره‌ای 27 هزار و 52 قطعه، تجهیزات پزشکی 124 قلم، وسایل نقلیه 61 دستگاه، لوازم خانگی 730 هزار و 123 عدد، برنج 182 هزار 392 کیلو کشف شده است.

وی بیان داشت: سوخت قاچاق 972 هزار و 229 لیتر، دام قاچاق 4 هزار و 437 راس، دارو 697 قلم، خشکبار 109 هزار و 435 کیلوگرم، وسایل صوتی تصویری 327 دستگاه و مواد محترقه 93 هزار و 784 عدد کشفیات داشتیم.

ملانوری اظهار داشت: به لحاظ مقایسه‌ای، تجهیزات پزشکی 43 درصد، وسایل نقلیه 36 درصد، لوازم خانگی 4 هزار و 900 درصد، سوخت 33 درصد، دام 117 درصد، دارو 66 درصد و صوتی و تصوری 47 درصد افزایش کشفیات داشتیم.

وی ابراز داشت: ارزش ریالی کالاهای قاچاقی که در سال گذشته کشف شده 801 میلیارد و 734 میلیون و 657 هزار ریال بوده که 36 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: آمار پرونده‌هایی که به تعزیرات حکومتی در بخش کالای قاچاق ارجاع شده است طی سال گذشته در مجموع یک‌هزار و 442 پرونده بوده که به لحاظ ریالی 113 میلیارد و 286 میلیون و 233 هزار و 657 ریال قیمت‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: سه ماهه ابتدای امسال پرونده‌های ارجاع شده به تعزیرات حکومتی در حوزه قاچاق کالا 12 درصد افزایش را نشان می‌دهد و 532 پرونده بوده است.

ملانوری افزود: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده امسال 38 میلیارد و 104 میلیون و 366 هزار و 647 ریال است که 109 درصد افزایش دارد.

وی ابراز داشت: یک هفته قبل دستور‌العمل ایجاد کارگروه تشخیص ایرانی و خارجی بودن مصنوعات طلا ابلاغ شده است تا در صورت قاچاق بودن با آن برخورد شود.
منبع: فارس
برچسب ها: حمید ملانوری ، قاچاق
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی دکتر زهره سالاری

ببینید| بسته انتخاباتی گفتارنو ویژه دکتر زهره سالاری

زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از اول مهرماه 98 در استان نداریم / زندان هزینه‌های مادی و معنوی زیادی به جامعه تحمیل می‌کند / جمعیت زیاد زندانیان در شان جمهوری اسلامی نیست

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی سید حسین مرعشی

تنها راه مقابله با آمریکا و اسرائیل اقتدار است / انسان ولایت‌مدار با انسان ولایت‌شعار فرق دارد / حاج قاسم رحماء بینهم بود / شهادت حاج قاسم قیامت به پا کرد / سردار سلیمانی از تهدیدها فرصت ساخت / حضور مردم در انتخابات تعیین کننده و سرنوشت‌ساز است

هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم/ دولت مسئولیتی در کلیر کردن آسمان ندارد/ ۴۴ حوزه انتخاباتی، غیررقابتی است/معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد/انتخابات ممکن است مطلوب ما نباشد، اما باید پای صندوق برویم و رای بدهیم/دولت و من هیچ لیستی در انتخابات نداریم

قبل از توسعه کشت می‌بایست بازاریابی انجام شود/ رقابت منفی و ضرر کشاورزان، تبعات توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بدون برنامه است/نیاز به دیپلماسی سیاسی و تجاری داریم

برادر شهید سلیمانی خواستار شد؛ جانباختگان مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی در کرمان، جزو شهداء محسوب شوند

واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند

هر جا رد پای توسعه بود، اصلاح‌طلبان در آن نقش داشتند/ در مجلس باید تمام تفکرات، حضور یابند /مبارزه با فساد ذره‌بین و قانون پیچیده نمی‌خواهد/ بیش از ۴۰ سال است که در استان نماینده زن نداشته‌ایم/ در عرصه‌های مدیریتی حضور زنان کمرنگ است/سردار سلیمانی معتقد بودند که وطن برای همه ایرانیان است

پربازدید ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند

چند نفر در استان کرمان واجد شرایط رای دادن هستند؟

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید

پرونده شهید سلیمانی پیگیری می‌شود / امروز بیش از هر زمانی نفرت عمومی نسبت به آمریکا در دنیا برانگیخته شده است / انتقام خون شهید سلیمانی گرفته خواهد شد

باید شایستگان در مصدر امور باشند نه سفسطه بازان و رابطه بازان و رانت خواران/ تنها گزینه کرمان را به نتیجه برسانیم 100 درصد پیروز می شویم/ حضور مردم کم رنگ شود حضور کسانیکه امانت داران خوبی برای رای مردم نیستند پررنگ می شود

ببینید| سلامت، بهداشت و درمان/تغیرخواست ملت است/حمایت از صنعت در عمل

خانم سالاری به وسیله مجموعه به هم پیوسته اصلاح طلبی پشتیبانی می شود/ مشکل اصلی ردصلاحیت ها نیست،مشکل دلسردی مردم است

هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم/ دولت مسئولیتی در کلیر کردن آسمان ندارد/ ۴۴ حوزه انتخاباتی، غیررقابتی است/معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد/انتخابات ممکن است مطلوب ما نباشد، اما باید پای صندوق برویم و رای بدهیم/دولت و من هیچ لیستی در انتخابات نداریم

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی سید حسین مرعشی

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی دکتر زهره سالاری

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)