کد خبر: ۲۸۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده زرند و کوهبنان در واکنش به نامه اخیر اُپک به زنگنه؛
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در نامه رییس اپک به وزیرنفت رییس اپک می خواهد بگوید که اپک بر توافق قبلی فریز نفتی پایبند است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در نامه رییس اپک به وزیرنفت رییس اپک می خواهد بگوید که اپک بر توافق قبلی فریز نفتی پایبند است.

حسین امیری خامکانی در جمع خبرنگارن گفت: المزروعی رئیس اوپک در این نامه شاید می خواسته ضمن اینکه تصمیم اخیر اوپک را توجیه نموده و موجه جلوه دهد واکنشی هم به نامه آقای زنگنه در ماه میلادی گذشته به رئیس اپک نشان داده باشد و جوابی داده باشد.

عضو  کمیسیون انرژی مجلس افزود: آقای زنگنه در نامه خود که ظاهراً قبل از اجلاس اخیر اوپک در وین بوده واکنشی به تاکید روسیه و عربستان بر افزایش تولید بوده است، زنگنه در آن نامه هشدار داده بود که اگر اعضا بخواهند افزایش تولید دهند خلاف تصمیم اوپک در یک و نیم سال قبل می باشد و انسجام اوپک را به خطر می اندازد.

امیری خامکانی تاکید کرد: مزروعی در این نامه اخیر تاکید کرده که کمیته نظارت بر توافق عرضه نفت توسط اپک پلاس بر پایبندی صددرصدی اعضای اوپک به توافق کاهش قبلی یعنی ۱.۲ بشکه که به فریز نفتی مشهور شد نظارت دقیق خواهند داشت.البته توجیه مجموعه اپک و ده عضو غیر اپک که روسیه در رأس آنهاست و ایران هم به اجبار تن داد این بود که این افزایش در چارچوب فریز نفتی یک و نیم سال قبل می باشد. زیرا بر اساس آن توافق بر کاهش قرار بود، اپک پلاس ۱.۸ میلیون بشکه کاهش دهند که ۶۰۰ هزار بشکه را کشورهای غیر اپک و سهم کاهش اپک هم ۱.۲ میلیون بشکه بود.

وی با بیان اینکه در نامه مزروعی به زنگنه تاکید شده که کمیته نظارت همچنان بر پایبندی کامل اعضای اوپک در کاهش ۱.۲ قبلی نظارت خواهد داشت خاطرنشان کرد: اصرار اخیر از طرف روسیه و عربستان بر افزایش تولید گرچه در آستانه تحریم نفت ایران به جا نبود و در محافل سیاسی و اقتصادی برداشت پالس منفی به ایران و مثبت به بازار شده بود ولی تا سقف همان توافق فریز نفتی ۱.۲ کاهش بوده چرا که اعضای اوپک در این یک و نیم سال خواسته و ناخواسته بیش از۱.۲ میلیون بشکه کاهش داده بودند.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به اینکه ونزوئلا، نیجریه و لیبی روز به روز تولیدشان ناخواسته کاهش پیدا کرد گفت: ونزوئلا و نیجریه مشکلات فنی خاص خود را دارند حتی پیش بینی می‌شود که تولید فعلی ۱.۴ ونزوئلا تا پایان سال به یک میلیون برسد.لیبی هم بعد از سقوط دولت هنوز کامل به بازار برنگشته است لذا کل اعضا بیش از عدد ۱.۲ کاهش داشتند و تصمیم ادامه فریز نفتی که همواره در این یک و نیم سال گذشته مورد تاکید همه از جمله ایران بوده باعث افزایش فعلی می‌شود و کشورهایی مثل عربستان و روسیه که اصرار بر افزایش تولید شان دارند از سهم کشور هایی که ناخواسته تولیدشان کمتر شده استفاده می کنند.

امیری خامکانی اضافه کرد: حال کدام یک واقعا نیاز به افزایش دارند و یا قصد تنظیم بازار و کدام یک تحت فشار آمریکا هستند و قصد هشدار به ایران بماند.

وی در سوال خبرنگاری در خصوص اینکه ممکن است در سفر آقای ولایتی این موضوع هم بحث شده باشد گفت:بنده اطلاعی ندارم و ممکن است این بحث بازار و فروش نفت هم بوده باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هیچ حزب و تشکلی درخواست مجوز راهپیمایی نداده‌ است

هیچ حزب و تشکلی درخواست مجوز راهپیمایی نداده‌ است

ملت ایران اجازه نداد آب به آسیاب دشمن ریخته شود

۱۰ نکته درباره مغز و توانایی‌های آن

دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم / تحریم‌های فعلی حالا حالاها خواهد بود؛ اینکه امید داشته باشیم یک یا دو سال دیگر تمام می‌شود، باطل است

افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در کرمان غیرقانونی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمان: تمامی دستگاه‌ها برای احیای تالاب جازموریان همراه شوند/ شرکت آب منطقه‌ای حق آبه تالاب جازموریان را بدهد

پیش بینی ادامه بارش‌ها در استان کرمان

جشنواره پسته ممتاز زرندی سوم آذر ماه برگزار می‌شود

حمایت مس سرچشمه از ۱۰۰ واحد صنعتی در استان کرمان/ تاثیر کارخانه اسید سولفوریک سرچشمه در کاهش آلودگی و تولید کودشیمیایی

پربازدید ها

شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در سراسر استان آماده بازگشایی رمز کارت سوخت متقاضیان/ متقاضیان وضعیت کارت سوخت خود را رهگیری کنند

گازوئیل به دلیل هزینه حمل و نقل روستائیان گران نشد

جشنواره پسته ممتاز زرندی سوم آذر ماه برگزار می‌شود

سهم استان کرمان از تولید ناخالص داخلی کشور ۳.۴ درصد است / ۸ هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی در استان کرمان آماده بهره‌برداری است

حمایت مس سرچشمه از ۱۰۰ واحد صنعتی در استان کرمان/ تاثیر کارخانه اسید سولفوریک سرچشمه در کاهش آلودگی و تولید کودشیمیایی

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)