کد خبر: ۲۸۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون بازرگانی و توسعه تجارت:
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان داشت: تمام کالاهایی که مردم نیاز دارند کارشناسی و قیمت‌گذاری می‌شوند. به گزارش گفتار نو، محمدرضاخواجویی، صبح امروز در نشست خبری صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: دولت در خصوص کالاها اقداماتی تصویب کرده که در حال اجرا است قوانینی که مربوط به سال‌های قبل می‌باشد. وی با بیان اینکه دولت سال ۹۴ چهار الویت را برای سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص کرده افزود: کالاهای اساسی و ضروری مثل گندم، آرد، نان، گوشت قرمز و سفید و... که نرخ گذاری این کالاها بر اساس قانون تمرکز وظایف سال ۹۲ به وزارت کشاورزی واگذار شده و در ستاد تنظیم بازار استان تصویب می‌شود.
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان داشت: تمام کالاهایی که مردم نیاز دارند کارشناسی و قیمت‌گذاری می‌شوند.

به گزارش گفتار نو، محمدرضاخواجویی، صبح امروز در نشست خبری صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: دولت در خصوص کالاها اقداماتی تصویب کرده که در حال اجرا است قوانینی که مربوط به سال‌های قبل می‌باشد.

وی با بیان اینکه دولت سال ۹۴ چهار الویت را برای سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص کرده افزود: کالاهای اساسی و ضروری مثل گندم، آرد، نان، گوشت قرمز و سفید و... که نرخ گذاری این کالاها بر اساس قانون تمرکز وظایف سال ۹۲ به وزارت کشاورزی واگذار شده و در ستاد تنظیم بازار استان تصویب می‌شود.
more...

خواجویی تصریح کرد: گروه دو کالاهایی هستند که الویت کمتری دارند مثل کاغذ، مواد شوینده و ... که توسط سازمان صنعت معدن و تجارت نظارت و قیمت‌گذاری می‌شود.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت به مهمترین الویت اشاره کرد و خاطرنشان: گروه کالاها و خدمات صنفی در حیطه کار صنعت معدن و تجارت است که چهار گروه توزیعی، تولیدی، خدماتی و خدمات فنی را پوشش می‌دهد.

خواجویی افزود: هر واحدی که کالایی می‌فروشد و تولید کننده نیست توزیعی هستند که بر اساس فاکتور معتبر و اصل و درصد ضرایبی که قانونگذار گذاشته کالا را عرضه می‌کند.

وی گفت: گروه دوم تولیدی و صنعتی است که کالا تولید می‌کند که این گروه از طریق اتحادیه مبلغی پیشنهاد می‌شود که در کمیسیون‌های  نظارتی تصویب می‌گردد که نرخ نامه باید در معرض دید مشتری قرار گیرد، خدمات فنی همچنین به این صورت نرخ‌گذاری می‌شود.

خواجویی بیان داشت: اساس کار کالاهای اساسی مردم هستند که بر اساس هدفمند کردن یارانه‌ها، وزارت کشاورزی پیشنهاد می‌کند و به جلسه تنظیم بازار می‌بریم که در آخر رییس جمهور تصویب می‌کند.
وی  با بیان این که در تنظیم بازار در استان و کشور مشکلی نداریم، عنوان کرد: نرخ‌ها باید مصوبه تنظیم بازار را داشته باشند و کارشناسی و قیمت‌گذاری شوند.
معاون بازرگانی و توسعه تجارت ادامه داد: خود واحدها صنفی اقلام مورد نیاز مردم را تامین می‌کنند و در کنار این کالاهای اساسی ذخیره‌سازی نیز انجام می‌شود.
وی یادآور شد: آن چیزی که نیاز کشور است پنج برابر ذخیره سازی می‌شود که برای فصول خاص مثل ماه رمضان و عید نوروز جهت تنظیم بازار عرضه می‌شود.
خواجویی تصریح کرد: در سال ۹۶ از طرف رییس جمهور رییس تنظیم بازار در استان‌ها استاندار و در شهرستان‌ها فرمانداران تعیین شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و به معاهده هسته‌ای بازگشت،می تواند در جمع کشورهای عضو معاهده شرکت کند/در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

شرکت سهام عدالت باعث تعلل 12 ساله منطقه ویژه جازموریان شد

معاون آب منطقه‌ای استان: سهمیه آب صنعت در اسفندقه کرمان صفر است/ سرپرست سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان: وقتی به جنوب کرمان سهمیه آب صنعتی داده نمی‌شود چرا مجوز فعالیت صنعتی صادر می‌شود

هیچ تعرضی به باغ بیرم آباد صورت نگرفته است/زمان گشایش باغ بیرم آباد را آستان قدس باید اعلام کند

همه در کنار مدیرکل جدید ورزش باشند

توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان کرمان را به‌صورت جدی پیگیری خواهیم کرد

۳۰۰ میلیون تومان از سوی میراث فرهنگی برای آغاز مرمت باغ کلانتر تخصیص یافت/برای اتمام بازسازی باغ کلانتر به دو میلیارد و 500 میلیون تومان نیاز است/باغ کلانتر پایان اسفند به بهره برداری می رسد

پربازدید ها

معاون آب منطقه‌ای استان: سهمیه آب صنعت در اسفندقه کرمان صفر است/ سرپرست سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان: وقتی به جنوب کرمان سهمیه آب صنعتی داده نمی‌شود چرا مجوز فعالیت صنعتی صادر می‌شود

۳۰۰ میلیون تومان از سوی میراث فرهنگی برای آغاز مرمت باغ کلانتر تخصیص یافت/برای اتمام بازسازی باغ کلانتر به دو میلیارد و 500 میلیون تومان نیاز است/باغ کلانتر پایان اسفند به بهره برداری می رسد

شرکت سهام عدالت باعث تعلل 12 ساله منطقه ویژه جازموریان شد

هیچ تعرضی به باغ بیرم آباد صورت نگرفته است/زمان گشایش باغ بیرم آباد را آستان قدس باید اعلام کند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان   ( نظر)