کد خبر: ۲۸۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون بازرگانی و توسعه تجارت:
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان داشت: تمام کالاهایی که مردم نیاز دارند کارشناسی و قیمت‌گذاری می‌شوند. به گزارش گفتار نو، محمدرضاخواجویی، صبح امروز در نشست خبری صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: دولت در خصوص کالاها اقداماتی تصویب کرده که در حال اجرا است قوانینی که مربوط به سال‌های قبل می‌باشد. وی با بیان اینکه دولت سال ۹۴ چهار الویت را برای سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص کرده افزود: کالاهای اساسی و ضروری مثل گندم، آرد، نان، گوشت قرمز و سفید و... که نرخ گذاری این کالاها بر اساس قانون تمرکز وظایف سال ۹۲ به وزارت کشاورزی واگذار شده و در ستاد تنظیم بازار استان تصویب می‌شود.
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان داشت: تمام کالاهایی که مردم نیاز دارند کارشناسی و قیمت‌گذاری می‌شوند.

به گزارش گفتار نو، محمدرضاخواجویی، صبح امروز در نشست خبری صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: دولت در خصوص کالاها اقداماتی تصویب کرده که در حال اجرا است قوانینی که مربوط به سال‌های قبل می‌باشد.

وی با بیان اینکه دولت سال ۹۴ چهار الویت را برای سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص کرده افزود: کالاهای اساسی و ضروری مثل گندم، آرد، نان، گوشت قرمز و سفید و... که نرخ گذاری این کالاها بر اساس قانون تمرکز وظایف سال ۹۲ به وزارت کشاورزی واگذار شده و در ستاد تنظیم بازار استان تصویب می‌شود.
more...

خواجویی تصریح کرد: گروه دو کالاهایی هستند که الویت کمتری دارند مثل کاغذ، مواد شوینده و ... که توسط سازمان صنعت معدن و تجارت نظارت و قیمت‌گذاری می‌شود.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت به مهمترین الویت اشاره کرد و خاطرنشان: گروه کالاها و خدمات صنفی در حیطه کار صنعت معدن و تجارت است که چهار گروه توزیعی، تولیدی، خدماتی و خدمات فنی را پوشش می‌دهد.

خواجویی افزود: هر واحدی که کالایی می‌فروشد و تولید کننده نیست توزیعی هستند که بر اساس فاکتور معتبر و اصل و درصد ضرایبی که قانونگذار گذاشته کالا را عرضه می‌کند.

وی گفت: گروه دوم تولیدی و صنعتی است که کالا تولید می‌کند که این گروه از طریق اتحادیه مبلغی پیشنهاد می‌شود که در کمیسیون‌های  نظارتی تصویب می‌گردد که نرخ نامه باید در معرض دید مشتری قرار گیرد، خدمات فنی همچنین به این صورت نرخ‌گذاری می‌شود.

خواجویی بیان داشت: اساس کار کالاهای اساسی مردم هستند که بر اساس هدفمند کردن یارانه‌ها، وزارت کشاورزی پیشنهاد می‌کند و به جلسه تنظیم بازار می‌بریم که در آخر رییس جمهور تصویب می‌کند.
وی  با بیان این که در تنظیم بازار در استان و کشور مشکلی نداریم، عنوان کرد: نرخ‌ها باید مصوبه تنظیم بازار را داشته باشند و کارشناسی و قیمت‌گذاری شوند.
معاون بازرگانی و توسعه تجارت ادامه داد: خود واحدها صنفی اقلام مورد نیاز مردم را تامین می‌کنند و در کنار این کالاهای اساسی ذخیره‌سازی نیز انجام می‌شود.
وی یادآور شد: آن چیزی که نیاز کشور است پنج برابر ذخیره سازی می‌شود که برای فصول خاص مثل ماه رمضان و عید نوروز جهت تنظیم بازار عرضه می‌شود.
خواجویی تصریح کرد: در سال ۹۶ از طرف رییس جمهور رییس تنظیم بازار در استان‌ها استاندار و در شهرستان‌ها فرمانداران تعیین شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نیازمند میراث هاشمی هستیم/ دروغ گفتن به مردم خسارت زیادی دارد/ داغدیدگان فاجعه کرمان و پرواز ناتمام، آرزوی سال‌ها زندگی داشتند/رقابت جدی در اکثر حوزه ‏های انتخابیه وجود ندارد

آمریکا نمی‌تواند بپذیرد دیدگاه‌های مستقلی مانند ایران در منطقه وجود دارد/مزمن شدن تحریم‌ها توسعه اقتصادی و اداره کشور را با چالش مواجه می کند

انتقال مشاغل مزاحم و صنوف آلاینده به مناطق مشخص

ارائه‌ خدمت به روستاییان و عشایر با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر شد

وظیفه قانونی، شرعی و اخلاقی ما برگزاری انتخابات سالم است

درآمد فرزندان نباید به عنوان درآمد سرپرست خانوار محاسبه شود / افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان به صورت یک دست قابل قبول نیست

عدم نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز باعث دست‌اندازی به طبیعت شده است / برخوردهای قضایی در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز کافی نیست

آخرین دسته نوشته حاج قاسم: خداوندا مرا بپذیر خداوندا عاشق دیدارتم

روابط عمومی ها بدون هیچ گونه سوگیری، زمینه مشارکت عمومی در انتخابات را فراهم کنند

ترور سردار سلیمانی غیرقانونی بود/ دولت عراق مجوز چنین حملاتی را نداده است / بهترین راه برای کاهش تنش‌ها، دستور عراق برای اخراج آمریکایی‌هاست

پربازدید ها

سیلاب به ۳۴۵ کیلومتر از محورهای آسفالته جنوب کرمان خسارت زد

هشت هزار و ۵۰۰ نفر فرصت شغلی؛ ثمره کار معین های اقتصادی/ ۹۷ درصد سرمایه گذاری معین های اقتصادی در حوزه صنعت و معدن بوده است

آمریکا نمی‌تواند بپذیرد دیدگاه‌های مستقلی مانند ایران در منطقه وجود دارد/مزمن شدن تحریم‌ها توسعه اقتصادی و اداره کشور را با چالش مواجه می کند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)