کد خبر: ۲۸۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون بازرگانی و توسعه تجارت:
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان داشت: تمام کالاهایی که مردم نیاز دارند کارشناسی و قیمت‌گذاری می‌شوند. به گزارش گفتار نو، محمدرضاخواجویی، صبح امروز در نشست خبری صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: دولت در خصوص کالاها اقداماتی تصویب کرده که در حال اجرا است قوانینی که مربوط به سال‌های قبل می‌باشد. وی با بیان اینکه دولت سال ۹۴ چهار الویت را برای سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص کرده افزود: کالاهای اساسی و ضروری مثل گندم، آرد، نان، گوشت قرمز و سفید و... که نرخ گذاری این کالاها بر اساس قانون تمرکز وظایف سال ۹۲ به وزارت کشاورزی واگذار شده و در ستاد تنظیم بازار استان تصویب می‌شود.
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان بیان داشت: تمام کالاهایی که مردم نیاز دارند کارشناسی و قیمت‌گذاری می‌شوند.

به گزارش گفتار نو، محمدرضاخواجویی، صبح امروز در نشست خبری صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: دولت در خصوص کالاها اقداماتی تصویب کرده که در حال اجرا است قوانینی که مربوط به سال‌های قبل می‌باشد.

وی با بیان اینکه دولت سال ۹۴ چهار الویت را برای سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص کرده افزود: کالاهای اساسی و ضروری مثل گندم، آرد، نان، گوشت قرمز و سفید و... که نرخ گذاری این کالاها بر اساس قانون تمرکز وظایف سال ۹۲ به وزارت کشاورزی واگذار شده و در ستاد تنظیم بازار استان تصویب می‌شود.
more...

خواجویی تصریح کرد: گروه دو کالاهایی هستند که الویت کمتری دارند مثل کاغذ، مواد شوینده و ... که توسط سازمان صنعت معدن و تجارت نظارت و قیمت‌گذاری می‌شود.

معاون بازرگانی و توسعه تجارت به مهمترین الویت اشاره کرد و خاطرنشان: گروه کالاها و خدمات صنفی در حیطه کار صنعت معدن و تجارت است که چهار گروه توزیعی، تولیدی، خدماتی و خدمات فنی را پوشش می‌دهد.

خواجویی افزود: هر واحدی که کالایی می‌فروشد و تولید کننده نیست توزیعی هستند که بر اساس فاکتور معتبر و اصل و درصد ضرایبی که قانونگذار گذاشته کالا را عرضه می‌کند.

وی گفت: گروه دوم تولیدی و صنعتی است که کالا تولید می‌کند که این گروه از طریق اتحادیه مبلغی پیشنهاد می‌شود که در کمیسیون‌های  نظارتی تصویب می‌گردد که نرخ نامه باید در معرض دید مشتری قرار گیرد، خدمات فنی همچنین به این صورت نرخ‌گذاری می‌شود.

خواجویی بیان داشت: اساس کار کالاهای اساسی مردم هستند که بر اساس هدفمند کردن یارانه‌ها، وزارت کشاورزی پیشنهاد می‌کند و به جلسه تنظیم بازار می‌بریم که در آخر رییس جمهور تصویب می‌کند.
وی  با بیان این که در تنظیم بازار در استان و کشور مشکلی نداریم، عنوان کرد: نرخ‌ها باید مصوبه تنظیم بازار را داشته باشند و کارشناسی و قیمت‌گذاری شوند.
معاون بازرگانی و توسعه تجارت ادامه داد: خود واحدها صنفی اقلام مورد نیاز مردم را تامین می‌کنند و در کنار این کالاهای اساسی ذخیره‌سازی نیز انجام می‌شود.
وی یادآور شد: آن چیزی که نیاز کشور است پنج برابر ذخیره سازی می‌شود که برای فصول خاص مثل ماه رمضان و عید نوروز جهت تنظیم بازار عرضه می‌شود.
خواجویی تصریح کرد: در سال ۹۶ از طرف رییس جمهور رییس تنظیم بازار در استان‌ها استاندار و در شهرستان‌ها فرمانداران تعیین شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وزیر کشور: آمار افرادی که [در نظرسنجی‌های دوره قبل گفته بودند در انتخابات شرکت می‌کنند]تقریبا دوبرابر آمار فعلی درمورد انتخابات ۱۴۰۰ است

فیلترینگ به سیگنال رسید

عضو هیات رئیسه اتاق کرمان: برق شهرک های صنعتی نباید قطع شود/ باید خسارت قطع برق پرداخت شود

افزایش ۴۷ درصدی کشفیات مواد مخدر استان کرمان/ دستگیری ۴۰ خرده فروش در اجرای طرح برخورد با خرده فروشان

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان باید روند وحدت را تعیین،‌ تسهیل، تسریع و تحکیم کند/فضای سیاسی کشور بین خوف و رجا است

با تداوم بی احتیاطی‌ها، پیک چهارم حتمی است/ ویروس جهش یافته تمایل بیشتری به سنین پایین دارد

محرز خبرداد: تزریق بدون عارضه واکسن ایرانی کرونا به ۲۱ تن تا کنون

سخنگوی دولت: تصمیمات محمدجواد آذری جهرمی دیدگاه دولت در این زمینه است/ اینستاگرام محل کسب‌وکار گروه بزرگی از مردم شده است/ محدودسازی و یا تعطیلی اینستاگرام، کوچ دادن حدود یک میلیون ایرانی به سمت بیکاری و فقر می‌باشد

چه کسی گفته همه باید در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر کنند/در گذشته تا با موضوعی اجتماعی مواجه شدیم به شدت از استراتژی انکار استفاده کردیم

کارهای رسمی و فرمالیته و حرف‌های تکراری، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیست

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)