کد خبر: ۲۸۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست عمومی شورا تأکید شد:
رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست ضمن تبریک دهه‌ی کرامت و میلاد امام رضا (علیه‌السلام)، به پرداخت حقوق کارگران شهرداری اشاره کرد و گفت: شورای اسلامی شهر کرمان تأکید دارد پرداخت حقوق کارکنان شهرداری، به‌ویژه کارگران، در اولویت باشد. محمد فرشاد افزود: مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، در تلاش هستند پرداخت حقوق کارکنان شهرداری به وضعیتی برسد که حقوق کارگران و کارمندان همزمان پرداخت شود. وی اظهار امیدواری کرد: با تدابیری که اندیشیده می‌شود، حقوق معوق کارگران شهرداری هرچه سریع‌تر پرداخت شود. علی خدادادی، رییس کمیسیون خدمات شهری شورا نیز با بیان این‌که مشکلات در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری کرمان مربوط به امروز و دیروز نیست، گفت: سال 77 حقوق کارمندان رسمی شهرداری نیز دو ماه معوق شده بود. وی با بیان این‌که شرکت‌هایی که با شهرداری قرارداد دارند، باید دوماه حقوق کارگران را پرداخت کنند، گفت: اگر این شرکت‌ها تقویت شوند، حقوق کارگران سامان‌دهی می‌شود.
نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست ضمن تبریک دهه‌ی کرامت و میلاد امام رضا (علیه‌السلام)، به پرداخت حقوق کارگران شهرداری اشاره کرد و گفت: شورای اسلامی شهر کرمان تأکید دارد پرداخت حقوق کارکنان شهرداری، به‌ویژه کارگران، در اولویت باشد.

محمد فرشاد افزود: مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، در تلاش هستند پرداخت حقوق کارکنان شهرداری به وضعیتی برسد که حقوق کارگران و کارمندان همزمان پرداخت شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با تدابیری که اندیشیده می‌شود، حقوق معوق کارگران شهرداری هرچه سریع‌تر پرداخت شود.

علی خدادادی، رییس کمیسیون خدمات شهری شورا نیز با بیان این‌که مشکلات در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری کرمان مربوط به امروز و دیروز نیست، گفت: سال 77 حقوق کارمندان رسمی شهرداری نیز دو ماه معوق شده بود.

وی با بیان این‌که شرکت‌هایی که با شهرداری قرارداد دارند، باید دوماه حقوق کارگران را پرداخت کنند، گفت: اگر این شرکت‌ها تقویت شوند، حقوق کارگران سامان‌دهی می‌شود.

خدادادی از شهردار کرمان درخواست کرد در انعقاد قرارداد با شرکت‌‌هایی که با شهرداری همکاری می‌کنند، شرکت‌هایی انتخاب شوند که بنیه‌ی مالی داشته باشند.

علی‌اکبر مشرفی، عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز با بیان این‌که منابع مالی شهرداری محدود است، گفت: باید استفاده از منابع بخش خصوصی در دستور کار قرار گیرد.

وی هم‌چنین به شایعاتی که در فضای مجازی درباره‌ی حقوق معوق کارگران به‌وجود آمده، اشاره کرد و گفت: باید وضعیت پرداخت حقوق و میزان حقوق معوق کارگران برای مردم تبیین شود.

 
ضرورت اصلاح ساختارها در شهرداری کرمان

حسین چناریان، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورای اسلامی شهر کرمان هم با تأکید بر اصلاح ساختارها در شهرداری کرمان گفت: اگر ساختارها اصلاح شود و تلاش مضاعفی داشته باشیم، دغدغه‌ها ازجمله دغدغه‌ی پرداخت حقوق برطرف می‌شود.

وی افزود: شورا در حل مشکلات شهرداری نقش تعیین‌کننده‌ای دارد؛ بنابراین، در صورتی که اقدامات را هم‌راستا کنیم و هم‌افزایی داشته باشیم، مشکلات حل می‌شود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورای اسلامی شهر کرمان به کمبود بودجه‌ی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان اشاره کرد و گفت: با توجه به برنامه‌های متنوع و خوبی که آقای جوشایی، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان دارد، در ان کمیسیون با پیشنهاد شهرداری مبنی بر تخصیص 500 میلیون تومان از محل ردیف‌های 16 و 17 به این معاونت موافقت شد.

در ادامه، این مصوبه‌ی کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا، به تصویب اعضای شورا رسید.
 
تصویب آیین‌نامه‌ی وظایف و شرح خدمات شورای فنی شهرداری

رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا نیز از تصویب آیین‌نامه‌ی وظایف و شرح خدمات شورای فنی شهرداری خبر داد و گفت: این شورا با حضور شهردار کرمان، معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار، معاون خدمات شهری شهردار و معاون مالی و اقتصادی شهردار و با حضور یکی از اعضای شورا به‌عنوان ناظر برگزار خواهد شد.

محمدجواد کامیاب به فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در شهر کرمان اشاره کرد و گفت: در زمینه‌ی فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، دو نگرانی وجود دارد؛ یکی، نگرانی از امنیت تاکسی‌های اینترنتی است و دیگر این‌که آیا این تاکسی‌ها مطابق با ضوابط عمل می‌کنند؟ که مقرر شد در این رابطه جلسه‌ای با حضور نماینده‌های دادستانی، پلیس فتا، اداره نظارت بر اماکن و شورای اسلامی شهر کرمان برگزار شود و این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی هم‌چنین به معرفی منصور ایرانمنش، به‌عنوان نماینده‌ی شورای اسلامی شهر کرمان در سازمان مدیریت حمل‌و‌نقل بار و مسافر شهرداری اشاره کرد که این موضوع مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

 
تقدیر از شهردار کرمان به‌دلیل تلاش برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری

منصور ایرانمنش، رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و حاشیه‌نشینی شورا نیز به موضوع پرداخت حقوق کارگران شهرداری کرمان اشاره کرد و ضمن تشکر از مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، به‌دلیل تلاش برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری گفت: اگرچه حقوق کارگران سه‌ماه معوق شده، اما خوش‌بختانه با تلاش شهردار کرمان و همکارانش، حقوق کارگران هرماه پرداخت می‌شود.

وی در ادامه، به قرائت مصوبات کمیسیون مربوط پرداخت.

 
بازسازی خانه شهر در اولویت قرار گیرد

زهرا ایرانمنش، رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا نیز با بیان این‌‌که خانه شهر در صورت بازسازی می‌تواند منبع درآمدی مناسبی برای امور فرهنگی شهرداری کرمان باشد، از شهردار کرمان درخواست کرد بازسازی خانه شهر در اولویت قرار گیرد.

وی به معرفی علی بهرامی، به‌عنوان نماینده‌ی شورای اسلامی شهر کرمان در شورای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان اشاره کرد که این موضوع مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

 
مقابله با بیماری‌‌های غیرواگیر، عمده‌ترین موضوع سند تحول سلامت

ماه‌بانو معصوم‌زاده، رییس کمیسیون بهداشت شورا نیز با تأکید بر این‌که درآمدهای شهرداری باید ثابت و پایدار باشد، به‌دلیل تلاش برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری، از شهردار کرمان تشکر کرد.

وی هم‌چنین به بررسی سند تحول سلامت اشاره کرد و با بیان این‌که تدوین این سند سال‌ها طول کشید، گفت: ریشه‌یابی مشکلات و ارایه‌ی راه‌کارها، ازجمله مواردی است که در رابطه با سند تحول سلامت مورد بررسی قرار گرفت.

رییس کمیسیون بهداشت شورا افزود: عمده‌ترین موضوع این سند، مقابله با بیماری‌‌های غیرواگیر بود.

معصوم‌زاده عدم فعالیت فیزیکی، مصرف تنباکو، رژیم ناسالم و مصرف الکل را ازجمله دلایل بروز بیماری‌های غیرواگیر دانست و گفت: تاکنون، چندین جلسه‌ی تخصصی برگزار شده تا به اهداف سند تحول سلامت نزدیک شویم.

رییس کمیسیون بهداشت شورا به بازدید اعضای این کمیسیون از پردیسان قائم (عجل‌الله‌فرجه) هم اشاره کرد و گفت: بررسی موضوع ایجاد پیاده‌روی سلامت در پردیسان قائم (عجل‌الله‌فرجه)، ازجمله دلایل بازدید از این مجموعه بود.

وی افزود: در این رابطه از شهرداری کرمان درخواست کردیم نقشه‌ی هوایی پردیسان قائم (عجل‌الله‌فرجه) را به شورا ارسال کنند؛ ضمن این‌که بررسی روشنایی این مجموعه با استفاده از پنل‌های خورشیدی در دستور کار است.

معصوم‌زاده به وضعیت درختان پردیسان قائم (عجل‌الله‌فرجه) هم اشاره کرد و گفت: از سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری و اداره‌کل محیط زیست درخواست کردیم بهترین راه‌کار برای آبیاری و مقابله با آفات درختان پردیسان قائم را ارایه کنند.

وی به 1100 کشته در سال گذشته در اثر تصادفات درون‌شهری در کرمان اشاره کرد و گفت: کرمان پس از شیراز، دومین شهر از نظر تعداد کشته‌شدگان تصادفات رانندگی است که در این رابطه از پلیس راهور درخواست کردیم عوامل مرگ و میر در اثر تصادفات رانندگی و راه‌کارها برای جلوگیری از حوادث را اعلام کند.

 
برپایی همایش سلامت؛ پنج‌شنبه‌شب هرهفته در بوستان مادر

رییس کمیسیون بهداشت شورا به برگزاری همایش سلامت با موضوع‌های مختلف پنج‌شنبه‌شب هر هفته در پارک مادر اشاره کرد و از شهروندان خواست در این همایش حضور یافته و از برنامه‌های آن استفاده کنند.

معصوم‌زاده به بیماری ایدز هم اشاره کرد و گفت: افرادی که مشکوک به بیماری ایدز هستند، در دوسه‌روز اولی که دچار شک شده‌اند، به مراکز تشخیص این بیماری در چهارراه فرهنگیان و چهارراه شهید مطهری مراجعه کنند.

وی افزود: هم‌چنین شماره‌تلفن 3655 پاسخ‌گوی سوالات محرمانه در رابطه با ایدز است.

رییس کمیسیون بهداشت شورا به اشغال 20 درصد از تخت‌های بیمارستان‌های کرمان توسط شهروندان استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: با توجه به درآمدزایی گردشگری سلامت، از دانشگاه علوم پزشکی درخواست کردیم راه‌کارهای خود را در رابطه با افزایش گردشگر سلامت در کرمان ارایه کنند.  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کاهش آسیب‌های اجتماعی با کمک اردوهای جهادی

شهرداری، ناوگان اتوبوسرانی را تقویت کند/ خرید کارت اتوبوس الزامی است

بخش دولتی برای حضور خیرین، مانع ایجاد می‌کند /۱۳ شهرستان استان از نظر فضای آموزشی زیر نرم کشوری هستند/ سهم اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه‌های استانی پایین است

شورای شهر به ساختمان مرکزی شهرداری منتقل می شود/ ساختمان جدید شورای شهر در میدان شورا احداث خواهد شد

فضاهای شهری برای معلولین مناسب سازی شود/ در اجرای پروژه های عمرانی تسریع شود/برای شهرداری منطقه پنج نیروی جدید استخدام نکردیم/ اصلاح هندسی سه راهی شرف آباد انجام شد و به زودی اجرا می شود

مرکز پژوهش های شورای اسلامی تشکیل شد/ چناریان، خدادادی و حسن زاده به عنوان اعضای هیأت امنا انتخاب شدند/افکار ما سیاسی است اما در امور مرتبط با مردم سیاسی عمل نمی‌کنیم

هیات رئیسه شورای اصلاح طلبان استان کرمان انتخاب شدند

با شهرداری مشکل داریم

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

پربازدید ها

دام و طیور از این آب نمی خورند چه برسد به انسان!

از نظر استحکام بنای مدارس مشکل نداریم/ با تغییر نظام آموزشی، با کمبود کلاس مواجه شدیم/ تراکم دانش آموزان در هر کلاس به ۴۵ نفر رسیده است / اگر سخت گیرانه به مدارس غیر دولتی نگاه کنیم تعداد زیادی از آن ها را باید تعطیل کنیم

مرمت و بازسازی کلیه‌ی کاروانسراهای بازار تاریخی کرمان /آغاز فاز اول طرح گذر فرهنگی در آیندۀ نزدیک

پدر و پسر گم شده در سیرجان پیدا شدند

استاندار کرمان: سند تحول بنیادین یک سند مهم در تعلیم و تربیت کشور است/ اجرای دقیق سند تحول بنیادین باید اولویت اصلی آموزش و پرورش در استان باشد/نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان: برخی افراد به اشتباه معلم شده‌اند/ چاره‌ای برای رفع دغدغه‌های معلمان در سند تحول بنیادین اندیشیده شود

با شهرداری مشکل داریم

زنگ مهر در بیش از 7700 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد/۳۵ درصد فضاهای آموزشی مدارس استان کرمان یا تخریبی هستند یا نیاز به مقاوم سازی دارند

انجام طرح حذف قبوض کاغذی به منظور کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت/ صدور ۹۸۷ هزار قبض برق سبز در کرمان

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)