کد خبر: ۲۸۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست عمومی شورا تأکید شد:
رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست ضمن تبریک دهه‌ی کرامت و میلاد امام رضا (علیه‌السلام)، به پرداخت حقوق کارگران شهرداری اشاره کرد و گفت: شورای اسلامی شهر کرمان تأکید دارد پرداخت حقوق کارکنان شهرداری، به‌ویژه کارگران، در اولویت باشد. محمد فرشاد افزود: مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، در تلاش هستند پرداخت حقوق کارکنان شهرداری به وضعیتی برسد که حقوق کارگران و کارمندان همزمان پرداخت شود. وی اظهار امیدواری کرد: با تدابیری که اندیشیده می‌شود، حقوق معوق کارگران شهرداری هرچه سریع‌تر پرداخت شود. علی خدادادی، رییس کمیسیون خدمات شهری شورا نیز با بیان این‌که مشکلات در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری کرمان مربوط به امروز و دیروز نیست، گفت: سال 77 حقوق کارمندان رسمی شهرداری نیز دو ماه معوق شده بود. وی با بیان این‌که شرکت‌هایی که با شهرداری قرارداد دارند، باید دوماه حقوق کارگران را پرداخت کنند، گفت: اگر این شرکت‌ها تقویت شوند، حقوق کارگران سامان‌دهی می‌شود.
نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست ضمن تبریک دهه‌ی کرامت و میلاد امام رضا (علیه‌السلام)، به پرداخت حقوق کارگران شهرداری اشاره کرد و گفت: شورای اسلامی شهر کرمان تأکید دارد پرداخت حقوق کارکنان شهرداری، به‌ویژه کارگران، در اولویت باشد.

محمد فرشاد افزود: مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، در تلاش هستند پرداخت حقوق کارکنان شهرداری به وضعیتی برسد که حقوق کارگران و کارمندان همزمان پرداخت شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با تدابیری که اندیشیده می‌شود، حقوق معوق کارگران شهرداری هرچه سریع‌تر پرداخت شود.

علی خدادادی، رییس کمیسیون خدمات شهری شورا نیز با بیان این‌که مشکلات در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری کرمان مربوط به امروز و دیروز نیست، گفت: سال 77 حقوق کارمندان رسمی شهرداری نیز دو ماه معوق شده بود.

وی با بیان این‌که شرکت‌هایی که با شهرداری قرارداد دارند، باید دوماه حقوق کارگران را پرداخت کنند، گفت: اگر این شرکت‌ها تقویت شوند، حقوق کارگران سامان‌دهی می‌شود.

خدادادی از شهردار کرمان درخواست کرد در انعقاد قرارداد با شرکت‌‌هایی که با شهرداری همکاری می‌کنند، شرکت‌هایی انتخاب شوند که بنیه‌ی مالی داشته باشند.

علی‌اکبر مشرفی، عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز با بیان این‌که منابع مالی شهرداری محدود است، گفت: باید استفاده از منابع بخش خصوصی در دستور کار قرار گیرد.

وی هم‌چنین به شایعاتی که در فضای مجازی درباره‌ی حقوق معوق کارگران به‌وجود آمده، اشاره کرد و گفت: باید وضعیت پرداخت حقوق و میزان حقوق معوق کارگران برای مردم تبیین شود.

 
ضرورت اصلاح ساختارها در شهرداری کرمان

حسین چناریان، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورای اسلامی شهر کرمان هم با تأکید بر اصلاح ساختارها در شهرداری کرمان گفت: اگر ساختارها اصلاح شود و تلاش مضاعفی داشته باشیم، دغدغه‌ها ازجمله دغدغه‌ی پرداخت حقوق برطرف می‌شود.

وی افزود: شورا در حل مشکلات شهرداری نقش تعیین‌کننده‌ای دارد؛ بنابراین، در صورتی که اقدامات را هم‌راستا کنیم و هم‌افزایی داشته باشیم، مشکلات حل می‌شود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورای اسلامی شهر کرمان به کمبود بودجه‌ی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان اشاره کرد و گفت: با توجه به برنامه‌های متنوع و خوبی که آقای جوشایی، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان دارد، در ان کمیسیون با پیشنهاد شهرداری مبنی بر تخصیص 500 میلیون تومان از محل ردیف‌های 16 و 17 به این معاونت موافقت شد.

در ادامه، این مصوبه‌ی کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا، به تصویب اعضای شورا رسید.
 
تصویب آیین‌نامه‌ی وظایف و شرح خدمات شورای فنی شهرداری

رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا نیز از تصویب آیین‌نامه‌ی وظایف و شرح خدمات شورای فنی شهرداری خبر داد و گفت: این شورا با حضور شهردار کرمان، معاون حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی شهردار، معاون خدمات شهری شهردار و معاون مالی و اقتصادی شهردار و با حضور یکی از اعضای شورا به‌عنوان ناظر برگزار خواهد شد.

محمدجواد کامیاب به فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در شهر کرمان اشاره کرد و گفت: در زمینه‌ی فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، دو نگرانی وجود دارد؛ یکی، نگرانی از امنیت تاکسی‌های اینترنتی است و دیگر این‌که آیا این تاکسی‌ها مطابق با ضوابط عمل می‌کنند؟ که مقرر شد در این رابطه جلسه‌ای با حضور نماینده‌های دادستانی، پلیس فتا، اداره نظارت بر اماکن و شورای اسلامی شهر کرمان برگزار شود و این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی هم‌چنین به معرفی منصور ایرانمنش، به‌عنوان نماینده‌ی شورای اسلامی شهر کرمان در سازمان مدیریت حمل‌و‌نقل بار و مسافر شهرداری اشاره کرد که این موضوع مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

 
تقدیر از شهردار کرمان به‌دلیل تلاش برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری

منصور ایرانمنش، رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و حاشیه‌نشینی شورا نیز به موضوع پرداخت حقوق کارگران شهرداری کرمان اشاره کرد و ضمن تشکر از مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان، به‌دلیل تلاش برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری گفت: اگرچه حقوق کارگران سه‌ماه معوق شده، اما خوش‌بختانه با تلاش شهردار کرمان و همکارانش، حقوق کارگران هرماه پرداخت می‌شود.

وی در ادامه، به قرائت مصوبات کمیسیون مربوط پرداخت.

 
بازسازی خانه شهر در اولویت قرار گیرد

زهرا ایرانمنش، رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا نیز با بیان این‌‌که خانه شهر در صورت بازسازی می‌تواند منبع درآمدی مناسبی برای امور فرهنگی شهرداری کرمان باشد، از شهردار کرمان درخواست کرد بازسازی خانه شهر در اولویت قرار گیرد.

وی به معرفی علی بهرامی، به‌عنوان نماینده‌ی شورای اسلامی شهر کرمان در شورای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان اشاره کرد که این موضوع مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

 
مقابله با بیماری‌‌های غیرواگیر، عمده‌ترین موضوع سند تحول سلامت

ماه‌بانو معصوم‌زاده، رییس کمیسیون بهداشت شورا نیز با تأکید بر این‌که درآمدهای شهرداری باید ثابت و پایدار باشد، به‌دلیل تلاش برای پرداخت حقوق کارگران شهرداری، از شهردار کرمان تشکر کرد.

وی هم‌چنین به بررسی سند تحول سلامت اشاره کرد و با بیان این‌که تدوین این سند سال‌ها طول کشید، گفت: ریشه‌یابی مشکلات و ارایه‌ی راه‌کارها، ازجمله مواردی است که در رابطه با سند تحول سلامت مورد بررسی قرار گرفت.

رییس کمیسیون بهداشت شورا افزود: عمده‌ترین موضوع این سند، مقابله با بیماری‌‌های غیرواگیر بود.

معصوم‌زاده عدم فعالیت فیزیکی، مصرف تنباکو، رژیم ناسالم و مصرف الکل را ازجمله دلایل بروز بیماری‌های غیرواگیر دانست و گفت: تاکنون، چندین جلسه‌ی تخصصی برگزار شده تا به اهداف سند تحول سلامت نزدیک شویم.

رییس کمیسیون بهداشت شورا به بازدید اعضای این کمیسیون از پردیسان قائم (عجل‌الله‌فرجه) هم اشاره کرد و گفت: بررسی موضوع ایجاد پیاده‌روی سلامت در پردیسان قائم (عجل‌الله‌فرجه)، ازجمله دلایل بازدید از این مجموعه بود.

وی افزود: در این رابطه از شهرداری کرمان درخواست کردیم نقشه‌ی هوایی پردیسان قائم (عجل‌الله‌فرجه) را به شورا ارسال کنند؛ ضمن این‌که بررسی روشنایی این مجموعه با استفاده از پنل‌های خورشیدی در دستور کار است.

معصوم‌زاده به وضعیت درختان پردیسان قائم (عجل‌الله‌فرجه) هم اشاره کرد و گفت: از سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری و اداره‌کل محیط زیست درخواست کردیم بهترین راه‌کار برای آبیاری و مقابله با آفات درختان پردیسان قائم را ارایه کنند.

وی به 1100 کشته در سال گذشته در اثر تصادفات درون‌شهری در کرمان اشاره کرد و گفت: کرمان پس از شیراز، دومین شهر از نظر تعداد کشته‌شدگان تصادفات رانندگی است که در این رابطه از پلیس راهور درخواست کردیم عوامل مرگ و میر در اثر تصادفات رانندگی و راه‌کارها برای جلوگیری از حوادث را اعلام کند.

 
برپایی همایش سلامت؛ پنج‌شنبه‌شب هرهفته در بوستان مادر

رییس کمیسیون بهداشت شورا به برگزاری همایش سلامت با موضوع‌های مختلف پنج‌شنبه‌شب هر هفته در پارک مادر اشاره کرد و از شهروندان خواست در این همایش حضور یافته و از برنامه‌های آن استفاده کنند.

معصوم‌زاده به بیماری ایدز هم اشاره کرد و گفت: افرادی که مشکوک به بیماری ایدز هستند، در دوسه‌روز اولی که دچار شک شده‌اند، به مراکز تشخیص این بیماری در چهارراه فرهنگیان و چهارراه شهید مطهری مراجعه کنند.

وی افزود: هم‌چنین شماره‌تلفن 3655 پاسخ‌گوی سوالات محرمانه در رابطه با ایدز است.

رییس کمیسیون بهداشت شورا به اشغال 20 درصد از تخت‌های بیمارستان‌های کرمان توسط شهروندان استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: با توجه به درآمدزایی گردشگری سلامت، از دانشگاه علوم پزشکی درخواست کردیم راه‌کارهای خود را در رابطه با افزایش گردشگر سلامت در کرمان ارایه کنند.  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ویروس کرونا چرخ اقتصاد عشایر را لنگ کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان به ۲۸۲ نفر رسید

ممنوعیت ورود به تفرجگاه‌ها و مناطق گردشگری کرمان تا ۱۵ فروردین تمدید شد

روشنایی و آب آشامیدنی ۶۲ پارک در رفسنجان قطع شد

بیمه بیکاری به کارکنان صنوف فرهنگی هنری اختصاص داده می‌شود

کارخانه‌های خودروسازی بم فعالیت خود را از سر می‌گیرند

استاندارکرمان: دلیل فشارهای وارده برای تعطیل کردن واحدهای صنعتی را متوجه نمی‌شویم/ما موظف به حفظ سلامتی مردم و همچنین حفظ کشور و اقتصاد آن هستیم

امروز ورودی تفرجگاه ها و پارک ها مسدود است/هیچ مطلبی درباره عدم سوخت رسانی به مردم در جایگاه ها صحت ندارد

50درصد ظرفیت تخت‌هایمان در اکثر استان‌ها برای کرونا خالی است/تعرفه کرونایی نداریم

حذف کامل واحدهای درسی نیم سال در صورت تقاضای دانشجو مجاز است/کلاس‌های تابستانی برای دروس حذف شده یا ناتمام برگزار خواهد شد

پربازدید ها

تشدید محدودیت‌های ترافیکی در ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه در استان کرمان

۷۶ سوپرمارکت و ۷۴ واحد اماکن و آرایشگاه در رفسنجان پلمب شد

شهروندان به هیچ‌وجه در بوستان‌ها و پارک‌های شهر حضور پیدا نکنند/ هیچ‌گونه خدماتی در بوستان‌های شهر ارائه نمی‌کنیم و سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها هم مسدود شده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان :مجموع مبتلایان به کرونا به 251نفر رسید

سیلاب راه ارتباطی پنج روستا شهرستان قلعه‌گنج را مسدود کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: 5مورد از 9 مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

حرکت کلیه قطارها به سمت کرمان تا 20 فروردین لغو می شود/در ۴ روز گذشته تعداد ۲۲۶ واحد صنفی پلمب شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان به ۲۸۲ نفر رسید

50درصد ظرفیت تخت‌هایمان در اکثر استان‌ها برای کرونا خالی است/تعرفه کرونایی نداریم

روشنایی و آب آشامیدنی ۶۲ پارک در رفسنجان قطع شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۶ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)