کد خبر: ۲۸۱۶۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
شهردار کرمان عنوان کرد:
شهردار کرمان با اشاره به اینکه از عرصه فضای شهری در تعاملات اجتماعی استفاده خواهیم کرد، گفت:پیاده راه شدن برخی مکان ها باعث می شود فعالیت های فرهنگی اجتماعی در عرصه فضاهای شهری رخ دهد.
 سید مهران عالم زاده ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه شهر دارای دو وجه کالبدی و روح است، گفت: کالبد شهر شامل وضعیت فیزیکی شهر مانند ساختمان، معابر و ... است؛ اما حوزه فرهنگی اجتماعی روح و روان یک شهر را تشکیل می دهد.

وی وضعیت روح و روان را مهم تر از وضعیت کالبدی شهر دانست و افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور ضرورت دارد به مسائل فرهنگی اجتماعی جامعه توجه بیشتری شود.

عالم زاده توسعه فضاهای فرهنگی، ورزشی و تفریحی شهر کرمان را از جمله اقدامات مدنظر در حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری دانست و عنوان کرد: در بحث پراکنش این فضاها در مناطق چهارگانه شهرداری کرمان باید توازن وجود داشته باشد که سعی شده در برنامه و بودجه ای که در شورا مصوب شد این مساله رعایت شود.

ساخت فضاهای فرهنگی در مناطق چهارگانه کرمان متوازن می شود

شهردار کرمان با اشاره به اینکه توسعه متوازن در ایجاد و ساخت فضاهای فرهنگی در سال جاری آغاز می شود، گفت: کار در برخی از این فضاها شروع شده است.

وی ادامه داد: اعتقادی به کلنگ زنی ندارم و ترجیح می دهم زمانی که یک پروژه به بهره برداری می رسد گزارش آن را به مردم ارائه شود. پروژه هایی مانند پل سیدی بوده اند که کلنگ زنی شده اند اما عملیات اجرایی آنها چندین سال به طول انجامیده است.

عالم زاده تصریح کرد: در این دوره سعی می کنیم که اخبار پروژه های به ثمر نشسته را با همه مشکلات مالی شهرداری به اطلاع مردم برسانیم.

شهردار کرمان گفت: اعتقاد داریم با وجود شرایط سخت مالی با خلاقیت و مدیریت بهتر می توان امور را اداره کرد و توسعه در شهر کرمان قطعا اتفاق خواهد افتاد.

وی بیان کرد: نوع نگاه به این فضا با عملکرد کنونی آنها متفاوت خواهد بود به این معنا که نوع عملکردها به سمت آموزش های شهروندی و تعاملات اجتماعی مردم می رود.

استفاده از فضای شهری برای تعاملات اجتماعی

عالم زاده با اشاره به اینکه از عرصه فضای شهری موجود در تعاملات اجتماعی استفاده خواهیم کرد، افزود: پیاده راه شدن برخی مکان ها بسیار کمک می کند تا فعالیت های فرهنگی اجتماعی را در عرصه فضاهای شهری داشته باشیم و فضاهایی برای این منظور پیش بینی شده است.

شهردار کرمان ادامه داد: بحت میدان توحید (ارگ) که از قبل طراحی شده به سمتی می رود که بتواند تعاملات اجتماعی را در حوزه پیاده راه شدن داشته باشد.

عالم زاده با اشاره به اینکه میدان شورا در طرح قبلی دیده شده و باید به پیاده راه تبدیل شود، افزود: در خصوص میدان مشتاق به دلیل مسائل ترافیکی و حساسیت های این منطقه در حوزه حمل و نقل باید مطالعات بیشتری انجام شود.

وی گفت: اعتقاد داریم نباید یک ایده خوب را با اجرای نادرست از بین برد؛ بنابراین باید مطالعات در این خصوص با دقت انجام شود و بعد از حصول نتایج خوب با تصویب شورای شهر در دستور کار قرار گیرد.

عالم زاده عنوان کرد: محورهایی از خیابان های شهر کرمان قرار است به تدریج به پیاده راه تبدیل شود؛ اقدامات باید تدریجی و متناسب باشد تا در حوزه های حمل و نقل و اجتماعی و برای کسبه منطقه مشکل ایجاد نشود.

اختصاص برخی معابر شهر به فعالیت های اجتماعی

شهردار کرمان گفت: برخی از معابر در ایام سال به فعالیت های فرهنگی اجتماعی اختصاص پیدا خواهد کرد و به جای اینکه مردم با ماشین در این معابر تردد کنند قرار است این محورها پیاده راه شوند و در کنار فعالیت های معمولی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی هم انجام شود.

وی ادامه داد: این مکان ها برای فعالیت های فرهنگی هنری در چهار منطقه شناسایی شده اند و کار در این زمینه در حال انجام است.

عالم زاده تصریح کرد: اعلام آمادگی کرده ایم که بحث تعاملات اجتماعی و فرهنگی فضاهای شهرداری در اختیار سایر دستگاه ها قرار داده شود.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

دولت آینده دغدغه ی واردات و تولید واکسن نخواهد داشت/ تحویل 14 میلیون دُز واکسن خریداری شده از سبد کواکس

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

فرد پشت طرح «صیانت» می گوید پهنای باند برای اینستاگرام محدود خواهد شد / اینستاگرام پلاس ایرانی را راه می اندازیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

پربازدید ها

رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه دستگیر شد

حریرچی: هر فرد مبتلا به کرونای دلتا ۵ تا ۹ نفر را درگیر می‌کند / امکان انتقال سویه دلتا از طریق افراد واکسینه شده وجود دارد / باید سرعت واکسناسیون افزایش پیدا کند / در برخی از استان ها، استقبال مناسبی از واکسیناسیون نشده؛ ۴۰ درصد افراد برای واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند / عده‌ای برای کسب درآمد و گذراندن زندگی منکر کرونا می‌شوند

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)