کد خبر: ۲۸۱۶۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
شهردار کرمان عنوان کرد:
شهردار کرمان با اشاره به اینکه از عرصه فضای شهری در تعاملات اجتماعی استفاده خواهیم کرد، گفت:پیاده راه شدن برخی مکان ها باعث می شود فعالیت های فرهنگی اجتماعی در عرصه فضاهای شهری رخ دهد.
 سید مهران عالم زاده ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه شهر دارای دو وجه کالبدی و روح است، گفت: کالبد شهر شامل وضعیت فیزیکی شهر مانند ساختمان، معابر و ... است؛ اما حوزه فرهنگی اجتماعی روح و روان یک شهر را تشکیل می دهد.

وی وضعیت روح و روان را مهم تر از وضعیت کالبدی شهر دانست و افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور ضرورت دارد به مسائل فرهنگی اجتماعی جامعه توجه بیشتری شود.

عالم زاده توسعه فضاهای فرهنگی، ورزشی و تفریحی شهر کرمان را از جمله اقدامات مدنظر در حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری دانست و عنوان کرد: در بحث پراکنش این فضاها در مناطق چهارگانه شهرداری کرمان باید توازن وجود داشته باشد که سعی شده در برنامه و بودجه ای که در شورا مصوب شد این مساله رعایت شود.

ساخت فضاهای فرهنگی در مناطق چهارگانه کرمان متوازن می شود

شهردار کرمان با اشاره به اینکه توسعه متوازن در ایجاد و ساخت فضاهای فرهنگی در سال جاری آغاز می شود، گفت: کار در برخی از این فضاها شروع شده است.

وی ادامه داد: اعتقادی به کلنگ زنی ندارم و ترجیح می دهم زمانی که یک پروژه به بهره برداری می رسد گزارش آن را به مردم ارائه شود. پروژه هایی مانند پل سیدی بوده اند که کلنگ زنی شده اند اما عملیات اجرایی آنها چندین سال به طول انجامیده است.

عالم زاده تصریح کرد: در این دوره سعی می کنیم که اخبار پروژه های به ثمر نشسته را با همه مشکلات مالی شهرداری به اطلاع مردم برسانیم.

شهردار کرمان گفت: اعتقاد داریم با وجود شرایط سخت مالی با خلاقیت و مدیریت بهتر می توان امور را اداره کرد و توسعه در شهر کرمان قطعا اتفاق خواهد افتاد.

وی بیان کرد: نوع نگاه به این فضا با عملکرد کنونی آنها متفاوت خواهد بود به این معنا که نوع عملکردها به سمت آموزش های شهروندی و تعاملات اجتماعی مردم می رود.

استفاده از فضای شهری برای تعاملات اجتماعی

عالم زاده با اشاره به اینکه از عرصه فضای شهری موجود در تعاملات اجتماعی استفاده خواهیم کرد، افزود: پیاده راه شدن برخی مکان ها بسیار کمک می کند تا فعالیت های فرهنگی اجتماعی را در عرصه فضاهای شهری داشته باشیم و فضاهایی برای این منظور پیش بینی شده است.

شهردار کرمان ادامه داد: بحت میدان توحید (ارگ) که از قبل طراحی شده به سمتی می رود که بتواند تعاملات اجتماعی را در حوزه پیاده راه شدن داشته باشد.

عالم زاده با اشاره به اینکه میدان شورا در طرح قبلی دیده شده و باید به پیاده راه تبدیل شود، افزود: در خصوص میدان مشتاق به دلیل مسائل ترافیکی و حساسیت های این منطقه در حوزه حمل و نقل باید مطالعات بیشتری انجام شود.

وی گفت: اعتقاد داریم نباید یک ایده خوب را با اجرای نادرست از بین برد؛ بنابراین باید مطالعات در این خصوص با دقت انجام شود و بعد از حصول نتایج خوب با تصویب شورای شهر در دستور کار قرار گیرد.

عالم زاده عنوان کرد: محورهایی از خیابان های شهر کرمان قرار است به تدریج به پیاده راه تبدیل شود؛ اقدامات باید تدریجی و متناسب باشد تا در حوزه های حمل و نقل و اجتماعی و برای کسبه منطقه مشکل ایجاد نشود.

اختصاص برخی معابر شهر به فعالیت های اجتماعی

شهردار کرمان گفت: برخی از معابر در ایام سال به فعالیت های فرهنگی اجتماعی اختصاص پیدا خواهد کرد و به جای اینکه مردم با ماشین در این معابر تردد کنند قرار است این محورها پیاده راه شوند و در کنار فعالیت های معمولی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی هم انجام شود.

وی ادامه داد: این مکان ها برای فعالیت های فرهنگی هنری در چهار منطقه شناسایی شده اند و کار در این زمینه در حال انجام است.

عالم زاده تصریح کرد: اعلام آمادگی کرده ایم که بحث تعاملات اجتماعی و فرهنگی فضاهای شهرداری در اختیار سایر دستگاه ها قرار داده شود.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

علامه حسن زاده آملی درگذشت

احتمال محرومیت از خدمات عمومی برای کسانی که واکسن کرونا نزنند

ابراز تاسف استاندار از عدم مراجعه ۴۰ درصد جمعیت کرمان به مراکز واکسیناسیون کرونا

چه کسانی باید دوز سوم واکسن کرونا را بزنند؟/ تفاوت آلرژی و کرونا

نباید اجازه دهیم به افراد برچسب بزه بخورد

اگر همه امکانات آموزش مجازی مهیا باشد کیفیت آن نصف کیفیت آموزش حضوری است

آیا برجام برای دولت سیزدهم موضوعی تمام شده است؟

از تجلیل از رئیسی و دولت سیزدهم و تحلیل نگاه بی‌بی‌سی به شانگ‌های تا انتقاد از نماینده مجلس

برگزاری ۵۵ برنامه فرهنگی و هنری در هفته دفاع مقدس

ورود رئیس جمهور به ماجرای تداوم گرانفروشی ایرلاین‌ها در پروازهای اربعین

پربازدید ها

۶۰ میلیارد کلاھبرداری از طریق جعل سند زمین و املاک

هیچ یک از واکسن های موجود فعلی در مقابله با کرونا به صورت ۱۰۰ درصدی پاسخگو نیستند

یک اپیدمیولوژی درباره عواقب واکسن‌هراسی توضیح داد

احتمال محرومیت از خدمات عمومی برای کسانی که واکسن کرونا نزنند

نباید اجازه دهیم به افراد برچسب بزه بخورد

چه کسانی باید دوز سوم واکسن کرونا را بزنند؟/ تفاوت آلرژی و کرونا

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟   ( نظر)

ابراز تاسف استاندار از عدم مراجعه ۴۰ درصد جمعیت کرمان به مراکز واکسیناسیون کرونا   ( نظر)

آیا برجام برای دولت سیزدهم موضوعی تمام شده است؟   ( نظر)

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد   ( نظر)