کد خبر: ۲۸۱۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون توسعه مدیریت منابع و معاونت علمی کشور در کرمان مطرح کرد
معاون توسعه مدیریت منابع و معاونت علمی کشور بیان داشت: در بحث طرح‌های دانش‌بنیان مشکل اساسی پول نیست بلکه اول باید فعالیتی صورت بپذیرد و کار شکل گیرد و بزرگ شود.

گفتارنو/ گروه اقتصاد:

معاون توسعه مدیریت منابع و معاونت علمی کشور بیان داشت: در بحث طرح‌های دانش‌بنیان مشکل اساسی پول نیست بلکه اول باید فعالیتی صورت بپذیرد و کار شکل گیرد و بزرگ شود.

به گزارش گفتار نو، علیرضا دلیری امروز ظهر در جلسه شورای عالی علم و فناوری استان کرمان گفت: راه نجات اقتصاد کشور بستر علم و دانش است.

وی افزود: در شرایط کنونی با دید سنتی نمی‌توان فعالیت کرد و باید سعی کنیم خودمان را با دنیا تطبیق دهیم و علم و دانش‌مان را به روز کنیم.
دلیری اظهار کرد: قطعا اگر بخواهیم با دنیا همراه شویم باید به نخبگان توجه کنیم زیرا اگر به جوانان اعتماد کنیم تحول آفرین می‌شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع کشور گفت: همه شرکت‌هایی که چرخ اقتصاد را می‌چرخانند بنیانگذارانشان جوانان هستند زیرا آنها قدرت ریسک و قدرت تحلیل بالایی دارند.
وی با اشاره به واگذاری پروژه‌های دانش‌بنیان به بخش خصوصی عنوان داشت: بخش خصوصی با نگاه محاسباتی به این بحث ورود می‌کند.

وی با بیان این که استان ما جزو استان‌های برتر نخبه‌خیز است یادآور شد: بستر استان کرمان بستری متفاوت از سایر استان‌هاست زیرا ما نیروی نخبه بسیار داریم که در خارج از کشور هم جزو برترین‌ها هستند.

دلیری ظرفیت آموزشی شهرستان‌های استان را مطلوب دانست و تصریح کرد: شهرستان‌ها به حد وسیع دانشجو دارند که فعالیت‌های آنان باید در راستای آموزش‌های جدید برای ایجاد اشتغال و فعالیت باشد.

وی گفت: ما ظرفیت فعالیت در شرکت‌های بزرگ را داریم و در این خصوص باید لینک ارتباطی با آن‌ها را در استان داشته باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع کشور افزود: باید از همه ظرفیت‌های کشور در جهت بستر سازی جهت فعالیت‌های دانش‌بنیان استفاده کنیم و قطعا باید در این زمینه ساماندهی انجام گیرد.
وی ادامه داد: در بحث طرح‌های دانش‌بنیان مشکل اساسی پول نیست بلکه اول باید فعالیتی صورت بپذیرد و کار شکل گیرد و بزرگ شود.

دلیری خاطرنشان ساخت: در زمینه روستایی ۱۰ میلیارد تومان به طرح‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص داده‌ایم و اگر مجوز صنایع خلاق را داشته باشند تایید می‌کنیم.
وی افزود: صندوق توسعه ملی سهمیه وام در نظر گرفته و با ۱۲ بانک قرارداد امضا کرده و توافق برا این است که به جای این که وام‌ها به کارگروه‌ها برای بررسی ارائه شود به کارگزاری فن‌آوری استان واگذار شود.

دلیری گفت: درصد سود وام را برای صنعت ۱۲ درصد و برای کشاورزی ۱۰ درصد محاسبه شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

دولت آینده دغدغه ی واردات و تولید واکسن نخواهد داشت/ تحویل 14 میلیون دُز واکسن خریداری شده از سبد کواکس

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

فرد پشت طرح «صیانت» می گوید پهنای باند برای اینستاگرام محدود خواهد شد / اینستاگرام پلاس ایرانی را راه می اندازیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)