کد خبر: ۲۸۱۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۸
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون توسعه مدیریت منابع و معاونت علمی کشور در کرمان مطرح کرد
معاون توسعه مدیریت منابع و معاونت علمی کشور بیان داشت: در بحث طرح‌های دانش‌بنیان مشکل اساسی پول نیست بلکه اول باید فعالیتی صورت بپذیرد و کار شکل گیرد و بزرگ شود.

گفتارنو/ گروه اقتصاد:

معاون توسعه مدیریت منابع و معاونت علمی کشور بیان داشت: در بحث طرح‌های دانش‌بنیان مشکل اساسی پول نیست بلکه اول باید فعالیتی صورت بپذیرد و کار شکل گیرد و بزرگ شود.

به گزارش گفتار نو، علیرضا دلیری امروز ظهر در جلسه شورای عالی علم و فناوری استان کرمان گفت: راه نجات اقتصاد کشور بستر علم و دانش است.

وی افزود: در شرایط کنونی با دید سنتی نمی‌توان فعالیت کرد و باید سعی کنیم خودمان را با دنیا تطبیق دهیم و علم و دانش‌مان را به روز کنیم.
دلیری اظهار کرد: قطعا اگر بخواهیم با دنیا همراه شویم باید به نخبگان توجه کنیم زیرا اگر به جوانان اعتماد کنیم تحول آفرین می‌شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع کشور گفت: همه شرکت‌هایی که چرخ اقتصاد را می‌چرخانند بنیانگذارانشان جوانان هستند زیرا آنها قدرت ریسک و قدرت تحلیل بالایی دارند.
وی با اشاره به واگذاری پروژه‌های دانش‌بنیان به بخش خصوصی عنوان داشت: بخش خصوصی با نگاه محاسباتی به این بحث ورود می‌کند.

وی با بیان این که استان ما جزو استان‌های برتر نخبه‌خیز است یادآور شد: بستر استان کرمان بستری متفاوت از سایر استان‌هاست زیرا ما نیروی نخبه بسیار داریم که در خارج از کشور هم جزو برترین‌ها هستند.

دلیری ظرفیت آموزشی شهرستان‌های استان را مطلوب دانست و تصریح کرد: شهرستان‌ها به حد وسیع دانشجو دارند که فعالیت‌های آنان باید در راستای آموزش‌های جدید برای ایجاد اشتغال و فعالیت باشد.

وی گفت: ما ظرفیت فعالیت در شرکت‌های بزرگ را داریم و در این خصوص باید لینک ارتباطی با آن‌ها را در استان داشته باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع کشور افزود: باید از همه ظرفیت‌های کشور در جهت بستر سازی جهت فعالیت‌های دانش‌بنیان استفاده کنیم و قطعا باید در این زمینه ساماندهی انجام گیرد.
وی ادامه داد: در بحث طرح‌های دانش‌بنیان مشکل اساسی پول نیست بلکه اول باید فعالیتی صورت بپذیرد و کار شکل گیرد و بزرگ شود.

دلیری خاطرنشان ساخت: در زمینه روستایی ۱۰ میلیارد تومان به طرح‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص داده‌ایم و اگر مجوز صنایع خلاق را داشته باشند تایید می‌کنیم.
وی افزود: صندوق توسعه ملی سهمیه وام در نظر گرفته و با ۱۲ بانک قرارداد امضا کرده و توافق برا این است که به جای این که وام‌ها به کارگروه‌ها برای بررسی ارائه شود به کارگزاری فن‌آوری استان واگذار شود.

دلیری گفت: درصد سود وام را برای صنعت ۱۲ درصد و برای کشاورزی ۱۰ درصد محاسبه شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم: بهتر است دسته‌های عزاداری در محیط‌های باز برگزار شود؛ فاصله هر فرد با نفر کناردستی از هر طرف ۱.۵ متر باشد/ از طبل و سنج و دمام استفاده نشود/ همه ماسک بزنند / از زنجیر‌های شخصی استفاده شود یا زنجیرها تا پایان دهه عزاداری به اشخاص واگذار شود

سریع‌ترین روش تشخیص ابتلا به کرونا تنها با یک تنفس

کرونا ظرف ۲۴ ساعت جان ۱۲ نفر را در کرمان گرفت

کوتاهی برخی مسئولان باعث بروز مشکل حاشیه نشینی شده است/ترک فعل از سوی مسئولان را پیگیری و به دادستان اعلام می‌کنیم/دلیل اکثر آسیب‌های سطح جامعه نبود نظارت اولیه دستگاه‌های متولی است

کرمان یکی از قطب‌های اصلی فوتبال ایران است

تشکیل شورای سیاست‌گذاری ترویج مکتب حاج قاسم در کرمان

غرق شدن یک جوان در سد بردسیر

قتل دایی به دست خواهر زاده‌اش در سیرجان

۶۰ هزار تن پسته از سال قبل باقی مانده/پیش بینی برداشت ۱۸۰ هزار تن پسته در سال جاری/اگر بخش نامه خلق الساعه اعمال نشود،مشکلی پیش نمی آید

فقدان مهارت‌های زندگی دلیل ارتکاب جرم کودکان/بازداشت یکی از نوجوانان این مجموعه به دلیل بدهی مالی

پربازدید ها

چک برگشتی مانع دریافت تسهیلات کرونایی نیست

پایانه صادراتی جیرفت امسال تکمیل می‌شود

۶۰ هزار تن پسته از سال قبل باقی مانده/پیش بینی برداشت ۱۸۰ هزار تن پسته در سال جاری/اگر بخش نامه خلق الساعه اعمال نشود،مشکلی پیش نمی آید

تحلیل بنیادی شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو با نماد "خکرمان"

میل نقدینگی به سمت کرمان

رئیس کانون انجمن صنف کارگران ساختمانی:۶۰ درصد کارگران ساختمانی بیکارند/برخی از افراد ۶ ماه است که کار ندارند/نه بیمه بیکاری گرفتیم و نه تسهیلات کرونا/استاد کار، کارگری می‌کند

طرح اقدام ملی مسکن مشابه طرح مسکن مهر نیست/ بسیاری از هزینه‌ها در طرح اقدام ملی مسکن بر عهده متقاضیان است

۲۵مگاوات نیروگاه خورشیدی وارد مدار کرمان می‌شود

برآورد NAV 2300 تومانی خکرمان به ازا هر سهم

مدیرکل شهرسازی کرمان: پروانه ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن مشمول ۵۰ درصد تخفیف می‌شود/۴۰۰ واحد مسکن مهر با پیشرفت بالای ۸۵ درصد در کرمان باقی مانده است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)