کد خبر: ۲۸۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مدعی شد
وی با بیان اینکه کار جدیدی که آغاز شده صادرات ذغالسنگ از استان است افزود: با توجه به نوسانات قیمت ارز، صاردات ذغالسنگ در ورود ارز به کشور بسیار مفید و موثر است و خوشبختانه اولین صادرات ذغالسنگ ما انجام شده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه نخستین صادرات ذغالسنگ کرمان انجام شده است گفت: امیدواریم وابستگی ما به ذوب‌آهن اصفهان تا پایان سال قطع شود.

مهدی حسینی‌نژاد  با بیان اینکه قانون معادن انفال است و مالکیت آن به هیچ عنوان به اشخاص داده نمی‌شود اظهارداشت: براساس قانون بهره‌برداری از معادن تا 25 سال در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران خارجی از آنجا که مالکیتی به آنها تعلق نمی‌گیرد تاکنون به هیج عنوان برای سرمایه‌گذاری مستقیم در معادن ورود نکرده‌اند گفت: هرچند سرمایه‌گذاران خارجی در حوزه معادن وجود ندارد اما در بخش فراوری در بخشی از حوزه‌های معدنی استان سرمایه‌گذارهای خارجی را داشتیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به بدهی ذوب‌آهن اصفهان به معادن استان کرمان گفت: متاسفانه به‌دلیلی که برنامه‌ریزی‌هایی که در سنوات قبل اتفاق افتاده و صنایع فرآوری در استان نبود معادن ما وابستگی شدید به ذوب‌آهن اصفهان پیدا کرده بودند.

وی با بیان اینکه ذوب‌آهن اصفهان به واسطه مشکلاتی که خود با آن درگیر بوده و دچار چالش بود اولویت را به استان خود داده و به استان ما نگاهی نداشته است تصریح کرد: معادن و کارگران ما از این رو با مشکلات زیادی روبه‌رو شدند.

حسینی‌نژاد با اشاره به اینکه کارخانه‌های صنایع فرآوری در استان کرمان راه‌اندازی شده است گفت: ما در استان به دنبال این هستیم تا وابستگی خود به ذوب‌آهن اصفهان را کاهش داده و به این سمت پیش می‌رویم که معادن ما استخراج خود را در داخل استان به فروش برساند.

وی با بیان اینکه کار جدیدی که آغاز شده صادرات ذغالسنگ از استان است افزود: با توجه به نوسانات قیمت ارز، صاردات ذغالسنگ در ورود ارز به کشور بسیار مفید و موثر است و خوشبختانه اولین صادرات ذغالسنگ ما انجام شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به راه‌اندازی کارخانجات صنایع فرآوری در استان و آغاز صادرات ذغالسنگ کرمان گفت: امیدواریم وابستگی ما به ذوب‌آهن اصفهان تا پایان سال قطع شده و در حوزه فرآوری به سرعت به سمت قطب فولادی کشور شدن پیش برویم.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

دولت آینده دغدغه ی واردات و تولید واکسن نخواهد داشت/ تحویل 14 میلیون دُز واکسن خریداری شده از سبد کواکس

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

فرد پشت طرح «صیانت» می گوید پهنای باند برای اینستاگرام محدود خواهد شد / اینستاگرام پلاس ایرانی را راه می اندازیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)