کد خبر: ۲۸۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: کرمان به زودی قطب فولاد کشور خواهد شد. به گزارش گفتار نو، مهدی حسینی‌نژاد امروز صبح در پنجمین همایش حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بیان داشت: امروز از افرادی تقدیر می‌کنیم که از منظر تولید به عنوان سربازان جنگ اقتصادی نام برده می‌شود و در هر جنگی طبیعتاً تلفاتی هم داریم. وی افزود: در شرایط کنونی کشور شاهد نوسانات روزانه و ساعتی قیمت‌ها هستیم که باعث شده اقتصاد کشور دچار چالش شود. حسینی‌نژاد بیان داشت: استان کرمان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه‌هایی صنعت، معدن، تجارت، انرژی‌های پاک و کشاورزی بهره می‌برد.

مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: کرمان به زودی قطب فولاد کشور خواهد شد.

به گزارش گفتار نو، مهدی حسینی‌نژاد امروز صبح در پنجمین همایش حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بیان داشت: امروز از افرادی تقدیر می‌کنیم که از منظر تولید به عنوان سربازان جنگ اقتصادی نام برده می‌شود و در هر جنگی طبیعتاً تلفاتی هم داریم.

وی افزود: در شرایط کنونی کشور شاهد نوسانات روزانه و ساعتی قیمت‌ها هستیم که باعث شده اقتصاد کشور دچار چالش شود.

حسینی‌نژاد بیان داشت: استان کرمان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه‌هایی صنعت، معدن، تجارت، انرژی‌های پاک و کشاورزی بهره می‌برد.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان خاطرنشان ساخت: کسانی که در این مراسم از آن‌ها به عنوان تولید کنندگان برتر نام برده می‌شود افرادی هستند که ظرفیت‌های موجود استان را از بالقوه به بالفعل تبدیل کرده است.

وی افزود: کسانی در بیرون از مرزها به دنبال ایجاد چالش در کشور هستند اما با کمک و همت تولیدکنندگان از این بحران عبور خواهیم کرد.

حسینی‌نژاد تصریح کرد: در زمینه ظرفیت‌های معدنی استان کرمان رتبه نخست را با ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: در استان کرمان شاهد بیش از ۵.۸ میلیارد تن ذخایر فلزی و کانی‌های غیر فلزی هستیم اما اگر در این خصوص برنامه‌ریزی وجود نداشته باشد نه تنها ذخایر خود را از دست می‌دهیم بلکه به محیط زیست هم ضرر می‌رسانیم.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان اشاره کرد: باید برنامه‌ریزی کنیم تا ارزش افزوده ایجاد شود و قیمت‌ها کاهش پیدا کند.

وی افزود: در سال‌های گذشته در حوزه‌های معدنی بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان ظرفیت داشتیم در حالی که کرمان به عنوان قطب فولاد کشور در آینده‌ای نزدیک مطرح می‌شود.

حسینی‌نژاد ادامه داد: هم اکنون ۳ میلیون تن شمش فولاد در استان تولید می‌شود که تا پایان سال این رقم به ۱۰ میلیون تن می‌رسد در حالی که در سند چشم‌انداز پنج ساله ۵۵ تن پیش‌بینی شده است.

وی به حوزه خدمات اشاره کرد و گفت: در این حوزه شاهد کاهش قیمت‌ها در جهت حقوق مصرف‌کنندگان هستیم در حالی که بسیاری از نوسانات که در حوزه ارزی و بازار تجربه می‌کنیم با ایجاد ارتباط بین آنها از بین خواهد رفت.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان افزود: ۱۴۰۹ واحد صنعتی در استان وجود دارد که به کار تولیدی مشغول هستند که در شمال استان ۶۰ هزار واحد فعالیت می‌کنند.

وی یادآور شد: ۴۴۰ پروانه بهره‌برداری در استان وجود دارد و شرکت‌های بزرگ مس‌سرچشمه و میدکد جزو آنها هستند که کمک بزرگی برای واحد‌های تولیدی کوچکتر محسوب می‌شوند.

حسینی‌نژاد عنوان داشت: بر اساس طرح عارضه‌یابی در واحد‌های کوچکتر توانستیم به تولید رونق زیادی بدهیم در صورتی که ۴۳ واحد تولیدی با مشکل بازار مواجه بودند و واحد‌های بزرگتر به کمک آنها آمدند.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان گفت: در حوزه تنظیم بازار ممکن است قوانین بسیار متفاوتی وجود داشته باشد که با برنامه‌ریزی درست می‌توان بازار را متعادل کرد.

وی افزود: با اتکا به ظرفیت بازار مصوبات کمیته بحران و تنظیم بازار را می‌توان تعیین کرد و عدم ثبات قیمت‌ها با استفاده از ظرفیت‌های تولید تنظیم می‌شود.

حسینی‌نژاد یادآور شد: با برنامه‌ریزی درست و دقیق می‌توان با همکاری همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها چالش‌های موجود را از بین ببریم که خوشبختانه شاهد اتفاقات خوبی در این خصوص هستیم.

وی بیان داشت: هم اکنون بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد در صورتی که در سنوات گذشته ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذار داشتیم.

حسینی‌نژاد افزود: در گذشته همیشه نگاه به سمت دولت بوده و بیش از ۸۷ درصد سرمایه‌گذاری را توسط دولت انجام می‌گرفت اما در حال حاضر این بحث برعکس شده است.

وی گفت: قرار شده ۳.۷ درصد بهره‌وری در حوزه صنعت معدن و تجارت داشته باشیم که این آمار در استان ۲.۸ درصد پیش‌بینی شده است.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان تصریح کرد: در استان شورای برنامه‌ریزی تشکیل شده تا در جهت تنظیم بازار کمک کند.

وی افزود: بزرگترین چالش برای تولیدکنندگان بحث نوسانات ارزی و عدم ثبات نرخ ارز است که در تولید و نهایتا در بحث مصرف کنندگان تاثیر به سزایی دارد اما با مدیریت صحیح می‌توان این نوسانات را به حداقل رساند.

وی گفت: در قانون سال ۹۲ قیمت‌گذاری به سازمان جهادکشاورزی واگذار شده که محقق نشد و این مهم بر عهده سازمان صنعت معدن و تجارت واگذار شد که خود چالش‌های زیادی به وجود آورد.

حسینی‌نژاد افزود: در حال حاضر باید همه دستگاه‌های نظارتی، قضایی و استانی که عضو کارگروه تنظیم بازار هستند با مساعدت و همکاری هم کار قیمت‌گذاری را انجام دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

از درخواست رد صلاحیت یک نماینده مجلس به دلیل نورافشانی در ستادش تا ماجرای نامگذاری لیست کارگزاران با عنوان یاران هاشمی

برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی کشور، به میزبانی کرمان / حضور ۸۰۰ شرکت کننده از سراسر کشور در دو بخش آزاد و فرنگی در مسابقات

مدارس فردای روز انتخابات تعطیل نیستند/ 199 شعبه اخذ رای در مدارس سطح شهرستان کرمان خواهیم داشت

در مجلس نهم، مردم با صندوق رای قهر کردند نتیجه آن حضور نمایندگانی بود که گفتارشان در شأن مردم نبود/اگر می‌خواهیم مملکتمان پیشرفت کند، باید پای خوب و بدش بایستیم/دلسردی، منافع ‌کسانی را تأمین می‌کند که این صحنه‌ها را مدیریت می‌کنند/ دکتر سالاری با ورود به مجلس از حقوق زنان دفاع خواهد کرد

تخلفات‌ تبلیغاتی کاندیداها در حال پیگیری است / تلاش می‌کنیم تخلفات انتخاباتی به صفر برسد

ببینید| همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کرمان/ سخنرانی دکتر جلال آزمندیان

اگر به میدان نیاییم مشخص نیست در آینده این نیامدن چه مشکلاتی را برای کشور ایجاد می‌کند/ به حکم خرد باید در انتخابات شرکت کرد

رقابت درون جناحی اصول گرایان داغ تر می شود/ نزدیک به 10 لیست از اردوگاه اصولگرا رونمایی شده است/ احمدی نژادی ها کجا هستند؟

تنها راه برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی راه‌اندازی منطقه آزاد کشاورزی است / اولین محموله خیار به کشور عمان صادر شد / رها کردن محصول خیار در جنوب کرمان جنبه سیاسی داشت

تنها راه برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی راه‌اندازی منطقه آزاد کشاورزی است / اولین محموله خیار به کشور عمان صادر شد / رها کردن محصول خیار در جنوب کرمان جنبه سیاسی داشت

پربازدید ها

مشکلی در تامین میوه شب عید امسال وجود ندارد / ۷۰۰ تن سیب درختی از ارومیه خریداری شده است

قبل از توسعه کشت می‌بایست بازاریابی انجام شود/ رقابت منفی و ضرر کشاورزان، تبعات توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بدون برنامه است/نیاز به دیپلماسی سیاسی و تجاری داریم

واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند

تنها راه برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی راه‌اندازی منطقه آزاد کشاورزی است / اولین محموله خیار به کشور عمان صادر شد / رها کردن محصول خیار در جنوب کرمان جنبه سیاسی داشت

رقم سود سهام عدالت مشخص شد

تنها راه برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی راه‌اندازی منطقه آزاد کشاورزی است / اولین محموله خیار به کشور عمان صادر شد / رها کردن محصول خیار در جنوب کرمان جنبه سیاسی داشت

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)