کد خبر: ۲۸۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: کرمان به زودی قطب فولاد کشور خواهد شد. به گزارش گفتار نو، مهدی حسینی‌نژاد امروز صبح در پنجمین همایش حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بیان داشت: امروز از افرادی تقدیر می‌کنیم که از منظر تولید به عنوان سربازان جنگ اقتصادی نام برده می‌شود و در هر جنگی طبیعتاً تلفاتی هم داریم. وی افزود: در شرایط کنونی کشور شاهد نوسانات روزانه و ساعتی قیمت‌ها هستیم که باعث شده اقتصاد کشور دچار چالش شود. حسینی‌نژاد بیان داشت: استان کرمان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه‌هایی صنعت، معدن، تجارت، انرژی‌های پاک و کشاورزی بهره می‌برد.

مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: کرمان به زودی قطب فولاد کشور خواهد شد.

به گزارش گفتار نو، مهدی حسینی‌نژاد امروز صبح در پنجمین همایش حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بیان داشت: امروز از افرادی تقدیر می‌کنیم که از منظر تولید به عنوان سربازان جنگ اقتصادی نام برده می‌شود و در هر جنگی طبیعتاً تلفاتی هم داریم.

وی افزود: در شرایط کنونی کشور شاهد نوسانات روزانه و ساعتی قیمت‌ها هستیم که باعث شده اقتصاد کشور دچار چالش شود.

حسینی‌نژاد بیان داشت: استان کرمان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه‌هایی صنعت، معدن، تجارت، انرژی‌های پاک و کشاورزی بهره می‌برد.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان خاطرنشان ساخت: کسانی که در این مراسم از آن‌ها به عنوان تولید کنندگان برتر نام برده می‌شود افرادی هستند که ظرفیت‌های موجود استان را از بالقوه به بالفعل تبدیل کرده است.

وی افزود: کسانی در بیرون از مرزها به دنبال ایجاد چالش در کشور هستند اما با کمک و همت تولیدکنندگان از این بحران عبور خواهیم کرد.

حسینی‌نژاد تصریح کرد: در زمینه ظرفیت‌های معدنی استان کرمان رتبه نخست را با ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: در استان کرمان شاهد بیش از ۵.۸ میلیارد تن ذخایر فلزی و کانی‌های غیر فلزی هستیم اما اگر در این خصوص برنامه‌ریزی وجود نداشته باشد نه تنها ذخایر خود را از دست می‌دهیم بلکه به محیط زیست هم ضرر می‌رسانیم.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان اشاره کرد: باید برنامه‌ریزی کنیم تا ارزش افزوده ایجاد شود و قیمت‌ها کاهش پیدا کند.

وی افزود: در سال‌های گذشته در حوزه‌های معدنی بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان ظرفیت داشتیم در حالی که کرمان به عنوان قطب فولاد کشور در آینده‌ای نزدیک مطرح می‌شود.

حسینی‌نژاد ادامه داد: هم اکنون ۳ میلیون تن شمش فولاد در استان تولید می‌شود که تا پایان سال این رقم به ۱۰ میلیون تن می‌رسد در حالی که در سند چشم‌انداز پنج ساله ۵۵ تن پیش‌بینی شده است.

وی به حوزه خدمات اشاره کرد و گفت: در این حوزه شاهد کاهش قیمت‌ها در جهت حقوق مصرف‌کنندگان هستیم در حالی که بسیاری از نوسانات که در حوزه ارزی و بازار تجربه می‌کنیم با ایجاد ارتباط بین آنها از بین خواهد رفت.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان افزود: ۱۴۰۹ واحد صنعتی در استان وجود دارد که به کار تولیدی مشغول هستند که در شمال استان ۶۰ هزار واحد فعالیت می‌کنند.

وی یادآور شد: ۴۴۰ پروانه بهره‌برداری در استان وجود دارد و شرکت‌های بزرگ مس‌سرچشمه و میدکد جزو آنها هستند که کمک بزرگی برای واحد‌های تولیدی کوچکتر محسوب می‌شوند.

حسینی‌نژاد عنوان داشت: بر اساس طرح عارضه‌یابی در واحد‌های کوچکتر توانستیم به تولید رونق زیادی بدهیم در صورتی که ۴۳ واحد تولیدی با مشکل بازار مواجه بودند و واحد‌های بزرگتر به کمک آنها آمدند.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان گفت: در حوزه تنظیم بازار ممکن است قوانین بسیار متفاوتی وجود داشته باشد که با برنامه‌ریزی درست می‌توان بازار را متعادل کرد.

وی افزود: با اتکا به ظرفیت بازار مصوبات کمیته بحران و تنظیم بازار را می‌توان تعیین کرد و عدم ثبات قیمت‌ها با استفاده از ظرفیت‌های تولید تنظیم می‌شود.

حسینی‌نژاد یادآور شد: با برنامه‌ریزی درست و دقیق می‌توان با همکاری همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها چالش‌های موجود را از بین ببریم که خوشبختانه شاهد اتفاقات خوبی در این خصوص هستیم.

وی بیان داشت: هم اکنون بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد در صورتی که در سنوات گذشته ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذار داشتیم.

حسینی‌نژاد افزود: در گذشته همیشه نگاه به سمت دولت بوده و بیش از ۸۷ درصد سرمایه‌گذاری را توسط دولت انجام می‌گرفت اما در حال حاضر این بحث برعکس شده است.

وی گفت: قرار شده ۳.۷ درصد بهره‌وری در حوزه صنعت معدن و تجارت داشته باشیم که این آمار در استان ۲.۸ درصد پیش‌بینی شده است.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان تصریح کرد: در استان شورای برنامه‌ریزی تشکیل شده تا در جهت تنظیم بازار کمک کند.

وی افزود: بزرگترین چالش برای تولیدکنندگان بحث نوسانات ارزی و عدم ثبات نرخ ارز است که در تولید و نهایتا در بحث مصرف کنندگان تاثیر به سزایی دارد اما با مدیریت صحیح می‌توان این نوسانات را به حداقل رساند.

وی گفت: در قانون سال ۹۲ قیمت‌گذاری به سازمان جهادکشاورزی واگذار شده که محقق نشد و این مهم بر عهده سازمان صنعت معدن و تجارت واگذار شد که خود چالش‌های زیادی به وجود آورد.

حسینی‌نژاد افزود: در حال حاضر باید همه دستگاه‌های نظارتی، قضایی و استانی که عضو کارگروه تنظیم بازار هستند با مساعدت و همکاری هم کار قیمت‌گذاری را انجام دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

امام جمعه زهکلوت:وضعیت اضطراری زهکلوت نیازمند اقدامات ضربتی است

جزئیات دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری ۱ و ۲ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر

هیچ تصمیمی در خصوص فعالیت صنوف کشاورزی گرفته نشده است

217مورد از 285 مورد مثبت کرونا مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

بازگشت شهر به روال عادی بستگی به نظر کارشناسان بهداشت و درمان دارد/دستورالعملی مبنی بر بازگشایی اصناف تنظیم می شود

کرونا به حوزه گردشگری استان کرمان 218میلیارد تومان خسارت وارد کرد

روحانی: شاید کرونا تا آخرسال با ما باشد /ممکن است اجتماعات باز هم محدود شود

ادارات و بانک‌های استان کرمان باز هستند/در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه ها تا 20 فروردین ماه تصمیم گیری می شود

تشکر استاندار کرمان از مردم به جهت در خانه ماندن و نرفتن به طبیعت در روز 13

۲۰۴ خودرو متخلف در روز 13 جریمه شدند/۳ هزار و ۲۸۷ دستگاه خودرو به مبداهای خود بازگشت داده شد

پربازدید ها

نحوه حضور کارمندان در ادارات و بانک‌ها تا ۲۰ فروردین تمدید شد

جزئیات دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری ۱ و ۲ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر

کارخانه‌های خودروسازی بم فعالیت خود را از سر می‌گیرند

کرونا به حوزه گردشگری استان کرمان 218میلیارد تومان خسارت وارد کرد

بیمه بیکاری به کارکنان صنوف فرهنگی هنری اختصاص داده می‌شود

ویروس کرونا چرخ اقتصاد عشایر را لنگ کرد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۶ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)