کد خبر: ۲۸۲۳۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: کرمان به زودی قطب فولاد کشور خواهد شد. به گزارش گفتار نو، مهدی حسینی‌نژاد امروز صبح در پنجمین همایش حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بیان داشت: امروز از افرادی تقدیر می‌کنیم که از منظر تولید به عنوان سربازان جنگ اقتصادی نام برده می‌شود و در هر جنگی طبیعتاً تلفاتی هم داریم. وی افزود: در شرایط کنونی کشور شاهد نوسانات روزانه و ساعتی قیمت‌ها هستیم که باعث شده اقتصاد کشور دچار چالش شود. حسینی‌نژاد بیان داشت: استان کرمان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه‌هایی صنعت، معدن، تجارت، انرژی‌های پاک و کشاورزی بهره می‌برد.

مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: کرمان به زودی قطب فولاد کشور خواهد شد.

به گزارش گفتار نو، مهدی حسینی‌نژاد امروز صبح در پنجمین همایش حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بیان داشت: امروز از افرادی تقدیر می‌کنیم که از منظر تولید به عنوان سربازان جنگ اقتصادی نام برده می‌شود و در هر جنگی طبیعتاً تلفاتی هم داریم.

وی افزود: در شرایط کنونی کشور شاهد نوسانات روزانه و ساعتی قیمت‌ها هستیم که باعث شده اقتصاد کشور دچار چالش شود.

حسینی‌نژاد بیان داشت: استان کرمان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه‌هایی صنعت، معدن، تجارت، انرژی‌های پاک و کشاورزی بهره می‌برد.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان خاطرنشان ساخت: کسانی که در این مراسم از آن‌ها به عنوان تولید کنندگان برتر نام برده می‌شود افرادی هستند که ظرفیت‌های موجود استان را از بالقوه به بالفعل تبدیل کرده است.

وی افزود: کسانی در بیرون از مرزها به دنبال ایجاد چالش در کشور هستند اما با کمک و همت تولیدکنندگان از این بحران عبور خواهیم کرد.

حسینی‌نژاد تصریح کرد: در زمینه ظرفیت‌های معدنی استان کرمان رتبه نخست را با ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: در استان کرمان شاهد بیش از ۵.۸ میلیارد تن ذخایر فلزی و کانی‌های غیر فلزی هستیم اما اگر در این خصوص برنامه‌ریزی وجود نداشته باشد نه تنها ذخایر خود را از دست می‌دهیم بلکه به محیط زیست هم ضرر می‌رسانیم.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان اشاره کرد: باید برنامه‌ریزی کنیم تا ارزش افزوده ایجاد شود و قیمت‌ها کاهش پیدا کند.

وی افزود: در سال‌های گذشته در حوزه‌های معدنی بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان ظرفیت داشتیم در حالی که کرمان به عنوان قطب فولاد کشور در آینده‌ای نزدیک مطرح می‌شود.

حسینی‌نژاد ادامه داد: هم اکنون ۳ میلیون تن شمش فولاد در استان تولید می‌شود که تا پایان سال این رقم به ۱۰ میلیون تن می‌رسد در حالی که در سند چشم‌انداز پنج ساله ۵۵ تن پیش‌بینی شده است.

وی به حوزه خدمات اشاره کرد و گفت: در این حوزه شاهد کاهش قیمت‌ها در جهت حقوق مصرف‌کنندگان هستیم در حالی که بسیاری از نوسانات که در حوزه ارزی و بازار تجربه می‌کنیم با ایجاد ارتباط بین آنها از بین خواهد رفت.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان افزود: ۱۴۰۹ واحد صنعتی در استان وجود دارد که به کار تولیدی مشغول هستند که در شمال استان ۶۰ هزار واحد فعالیت می‌کنند.

وی یادآور شد: ۴۴۰ پروانه بهره‌برداری در استان وجود دارد و شرکت‌های بزرگ مس‌سرچشمه و میدکد جزو آنها هستند که کمک بزرگی برای واحد‌های تولیدی کوچکتر محسوب می‌شوند.

حسینی‌نژاد عنوان داشت: بر اساس طرح عارضه‌یابی در واحد‌های کوچکتر توانستیم به تولید رونق زیادی بدهیم در صورتی که ۴۳ واحد تولیدی با مشکل بازار مواجه بودند و واحد‌های بزرگتر به کمک آنها آمدند.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان گفت: در حوزه تنظیم بازار ممکن است قوانین بسیار متفاوتی وجود داشته باشد که با برنامه‌ریزی درست می‌توان بازار را متعادل کرد.

وی افزود: با اتکا به ظرفیت بازار مصوبات کمیته بحران و تنظیم بازار را می‌توان تعیین کرد و عدم ثبات قیمت‌ها با استفاده از ظرفیت‌های تولید تنظیم می‌شود.

حسینی‌نژاد یادآور شد: با برنامه‌ریزی درست و دقیق می‌توان با همکاری همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها چالش‌های موجود را از بین ببریم که خوشبختانه شاهد اتفاقات خوبی در این خصوص هستیم.

وی بیان داشت: هم اکنون بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد در صورتی که در سنوات گذشته ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذار داشتیم.

حسینی‌نژاد افزود: در گذشته همیشه نگاه به سمت دولت بوده و بیش از ۸۷ درصد سرمایه‌گذاری را توسط دولت انجام می‌گرفت اما در حال حاضر این بحث برعکس شده است.

وی گفت: قرار شده ۳.۷ درصد بهره‌وری در حوزه صنعت معدن و تجارت داشته باشیم که این آمار در استان ۲.۸ درصد پیش‌بینی شده است.

مدیر کل سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان تصریح کرد: در استان شورای برنامه‌ریزی تشکیل شده تا در جهت تنظیم بازار کمک کند.

وی افزود: بزرگترین چالش برای تولیدکنندگان بحث نوسانات ارزی و عدم ثبات نرخ ارز است که در تولید و نهایتا در بحث مصرف کنندگان تاثیر به سزایی دارد اما با مدیریت صحیح می‌توان این نوسانات را به حداقل رساند.

وی گفت: در قانون سال ۹۲ قیمت‌گذاری به سازمان جهادکشاورزی واگذار شده که محقق نشد و این مهم بر عهده سازمان صنعت معدن و تجارت واگذار شد که خود چالش‌های زیادی به وجود آورد.

حسینی‌نژاد افزود: در حال حاضر باید همه دستگاه‌های نظارتی، قضایی و استانی که عضو کارگروه تنظیم بازار هستند با مساعدت و همکاری هم کار قیمت‌گذاری را انجام دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

هیچ گروه مسلح ضد امنیت داخلی در استان کرمان وجود ندارد

رهبر انقلاب:باید به هر قیمتی که هست کشور را جهش دهیم/کرونا در قیاس با سایر مشکلات چیز کوچکی است

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان:وضعیت استان کرمان در زمینه کانون های تولید گرد و غبار مناسب نیست

این ایام که به هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری گردیده،  تاکید بر تلاش این سربازان برای تامین امنیت در جامعه است

مرخصی اجباری کارمندان با حقوق است

کلاس درس دانشجویان پزشکی از اول اردیبهشت‌ماه آغاز می شود/اگر فردی به نقاهتگاه نرود، به شکل قهری با او برخورد می شود

معاون استاندار کرمان:زهکلوت در مسیر سیلاب ساخته شده است

سیلاب به ۴۰۰ کیلومتر راه عشایری ریگان خسارت زد

استاندار کرمان:امکان صادرات پیاز به خارج از کشور با حذف عوارض فراهم شد

پربازدید ها

شرایط وام‌های ۴ و ۱۲ درصدی بسته حمایتی کرونا

سیل دی ماه ۹۸ و فروردین امسال به 2هزار و 300 واحد مسکونی خسارت زد/تسهیلات 40 و 50 میلیون تومانی برای بازسازی واحدها پرداخت می شود

رییس جامعه هتلداران استان کرمان:در اسفندماه، ۹۰ درصد واحدهای اقامتی استان کرمان بسته بود/مجموع خسارت به واحد های اقامتی 67میلیارد تومان است

یک اقتصاددان:پرداخت هزینه توسط دولت یک توصیه کلیدی محسوب می شود/خویش فرماها را دریابیم

سیلاب به ۴۰۰ کیلومتر راه عشایری ریگان خسارت زد

استاندار کرمان:امکان صادرات پیاز به خارج از کشور با حذف عوارض فراهم شد

صنوف فنی و تعمیراتی و غذای بیرون آغاز به کار کردند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۹ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)

کدام صنوف از ۲۳ فروردین ماه مجوز بازگشایی دارند؟   (۱ نظر)