کد خبر: ۲۸۲۹۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس جهاد دانشگاهی کرمان عنوان کرد
رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان گفت: کرمان دومین استان است که بانک خون بند ناف را در اختیار دارد.
رضا کامیاب‌مقدس به مناسبت سی و هشتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی، پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان اظهار داشت: جهاد دانشگاهی با روحیه جهادی تاسیس و این روحیه همچنان حفظ شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان از اهداف این سازمان گفت و تاکید کرد: سخت‌کوشی در این نهاد، نهادینه شده و در راستای اهداف والای انقلاب اسلامی پیش می‌رود، زمانی که برای انقلاب کار می‌کنیم، باید به هر قیمت ممکن آن را به پایان رسانده و از سختی‌ها و مشکلات فراروی آن نترسیم.

وی از اقدامات جهاد دانشگاهی در سطح کشور و همین طور استان کرمان گفت و ابراز کرد: در سطح ملی همگان با پژوهشکده رویان و اقدامات آن آشنا هستند که به یکی از افتخارات جمهوری اسلامی تبدیل شده و در زمینه درمان ناباروری موفق و در زمینه سلول‌های بنیادی ایران را به 10 کشور برتر دنیا تبدیل کرده است.

کامیاب‌مقدس ادامه داد: رویان، شبیه‌سازی حیوانات را مهندسی کرده که شیر حیوات آن حاوی انواع آنتی‌بیوتیک‌ها و همین طور در موارد دیگر انسولین است که برای بسیاری از بیماران کاربرد حیاتی دارد.

وی طراحی سکوهای شناور نفتی و همین طور همکاری در صنایع دفاعی را از دیگر اقدامات جهاد دانشگاهی برشمرد و خاطرنشان کرد: دو سال قبل در نمایشگاهی که مشترک با وزارت دفاع برگزار شد، نمونه‌هایی از اقدامات موثر جهاد دانشگاهی را دیده‌ایم که تولید موتور اژدر و انواع پهپادها نمونه‌هایی از آنها هستند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان از تلاش این نهاد برای کاهش وابستگی ایران در راستای گیرنده‌های پر قدرت رادیویی گفت و تصریح کرد: در هر جایی که صدای کشور ایران بلند است، رد پایی از جهاد دانشگاهی می‌توانیم ببینیم.

کامیاب مقدس از تحقیقات پزشکی و گیاهان دارویی سخن به میان آورد و اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در این زمینه وارد شده و اقدامات خود را آغاز و تا حدود زیادی پیش رفته است.

وی به استان کرمان و اقدامات تحت مدیریت خود پرداخت و تشریح کرد: جهاد دانشگاهی کرمان در سه حوزه فعالیت داشته که علمی و تحقیقاتی، فرهنگی و آموزشی از جمله آن هستند.

کامیاب‌مقدس تدوین سند توسعه فرهنگی و اجتماعی را از اقدامات موثر جهاد دانشگاهی در استان کرمان نامید و ادامه داد: استانداری کرمان تدوین این سند را به جهاد دانشگاهی واگذار کرد و این نهاد نیز با حساسیت به آن ورود کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان اضافه کرد: در آن سند چالش‌های فرهنگی دیده شده و معضلات و مشکلات اجتماعی به دقت بررسی و وظیفه هر یک از دستگاه‌های استان در آن مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه سند توسعه فرهنگی و اجتماعی استان را با توجه به مقدورات استانی تدوین کردیم، تاکید کرد: در زمان تحقیق پیرامون تدوین این سند، مشکلات و معضلاتی را شاهد بودیم که حتی در تخیل شما هم نمی‌گنجد، این سند را تدوین کردیم تا شاهد کاهش معضلات و مشکلات باشیم.

وی طرح آمایش را بزرگترین طرح استان کرمان خواند و بیان کرد: این همان طرحی است که می‌تواند توسعه اقتصادی و اجتماعی استان کرمان را در دل خود داشته باشد، این طرح، مهمترین سند توسعه و برنامه‌ریزی استان کرمان و یک نقشه راه بوده که محققین جهاد دانشگاهی آن را تدوین کرده‌اند.

کامیاب مقدس از سند دیگری در کرمان پرده برداشت و گقت: تدوین این سند به قدری در استان کرمان موفق بود که به عنوان الگو برای کل کشور ارسال شد.

وی اضافه کرد: در این طرح به مسائل اقتصادی، نیروی انسانی، منابع طبیعی و مساله زیست‌محیطی توجه و به شرایط استان کرمان توجه شده است، با 50 پروژه عظیم کار را مشخص کرده تا در 15 سال آینده با یک کار جهادی بتوانیم مسائل اقتصادی و اجتماعی را ارتقاء ببخشیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان تاسیس 10 دفتر تسهیلگری را در راستای همین طرح دانست و تاکید کرد: جمعیت قابل توجه‌ای از مردم کرمان در حاشیه شهرها و در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند که خود را فراموش شده می‌دانند، به همین دلیل هم هست که در خطر معضلات اجتماعی قرار دارد.

کامیاب‌مقدس ادامه داد: در این طرح، 10 محله انتخاب و دفاتر تسهیلگری ایجاد شده تا بین مردم و دستگاه‌های اجرایی ارتباط برقرار کنند، در این محله‌ها استعدادهای علمی و ورزشی فوق‌العاده‌ای کشف کرده‌ایم که با هزینه‌های اندک، آینده درخشانی دارند و افتخاری برای استان می‌شوند که اگر فراموش می‌شدند قطعا سرنوشت تلخی داشتند.

وی استان کرمان را دومین استانی خواند که بانک خون بند ناف را در اختیار دارد و در این زمینه گفت: بیش از 4 هزار نفر در این بانک عضو هستند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان اضافه کرد: تا چند سال قبل این خون که گنج بی‌قیمتی بوده و منبعی ارزشمند از سلول‌های ذی‌قیمت است، دور ریخته می‌شد اما اکنون آن را در بیمارستان جمع‌آوری کرده و برای سالیان متمادی آن را نگهداری می‌کنیم.

کامیاب مقدس عنوان کرد: چند سال پیش رضا تاجیکی که 12 ساله بود و از بیماری خونی خطرناکی رنج میبرد، را با همین خون که از خواهرش گرفته بودیم، به عنوان اولین نفر، درمان کردیم.

وی از طراحی و ساخت کانکس‌های تاشو گفت و ابراز داشت: این نوع کانکس را که امکان انتقال و انبار راحتی دارد را در کشور ثبت برند کردیم.
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

دولت آینده دغدغه ی واردات و تولید واکسن نخواهد داشت/ تحویل 14 میلیون دُز واکسن خریداری شده از سبد کواکس

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

فرد پشت طرح «صیانت» می گوید پهنای باند برای اینستاگرام محدود خواهد شد / اینستاگرام پلاس ایرانی را راه می اندازیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

جهانگیری: در مقطعی از تلویزیون به عنوان «اتاق شیطان یاد» می‌شد، اما امروز در همه روستاها از تجهیزات دنیای ارتباطات استفاده می‌شود / نباید زمانی که با یک پدیده جدید روبرو می شویم تنها به فکر عوارض سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از آن باشیم / اینترنت از مواضع آشکار عدالت خواهی است / امروز نمی‌توان به مردم دروغ گفت / امکانپذیر نیست که در دنیای امروز مطلبی را از مردم مخفی و یا بر آنها تحمیل کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

پربازدید ها

رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه دستگیر شد

حریرچی: هر فرد مبتلا به کرونای دلتا ۵ تا ۹ نفر را درگیر می‌کند / امکان انتقال سویه دلتا از طریق افراد واکسینه شده وجود دارد / باید سرعت واکسناسیون افزایش پیدا کند / در برخی از استان ها، استقبال مناسبی از واکسیناسیون نشده؛ ۴۰ درصد افراد برای واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند / عده‌ای برای کسب درآمد و گذراندن زندگی منکر کرونا می‌شوند

سازمان سنجش: نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰ تا دوشنبه ۱۰ مرداد اعلام می‌شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)