کد خبر: ۲۸۳۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس کل دادگستری استان کرمان:
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: رسیدگی به این پرونده ها شروع شده و چندین پرونده تشکیل شده است و در حال حاضر یک نفر در بازداشت موقت است که احتمال برگزاری محاکمه به صورت علنی وجود دارد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به محاکمه علنی مخلان نظام اقتصادی گفت: رسیدگی به این پرونده ها شروع شده و در حال حاضر یک نفر در کرمان در بازداشت است.

 یدالله موحد در جمع خبرنگاران در خصوص برخورد با مخلان نظام اقتصادی گفت: بعد از کشف انبارهای احتکار کالا بلافاصله کارشناسان صنعت، معدن و تجارت ورود و اقدام به تفکیک کالا می کنند. ممکن است برخی از کالاها قاچاق باشند که مجازات و مسیر برخوردی متفاوت دارد.

وی ادامه داد: همچنین ممکن است برخی کالاها مشمول بحث احتکار شوند که در این صورت قاضی علاوه بر نظر کارشناسان صنعت، معدن و تجارت به خسارات ناشی از این احتکار، میزان و ارزش ریالی هم توجه می کند. اگر این مساله مصداق کلان، عمده و فراوان داشت تحت عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور فرد مجرم تحت تعقیب قرار می گیرد.

تشکیل شعب ویژه رسیدگی به پرونده های مخلان نظام اقتصادی

موحد از تشکیل شعب ویژه در دادگاه انقلاب و دادسرا برای رسیدگی به این پرونده ها خبر داد و افزود: سرعت و قاطعیت در رسیدگی به این پرونده ها در اولویت قرار دارد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: به دنبال کشف و ضربه به انبارهای احتکار کالا بسیاری از اشخاص انبارها را تخلیه و کالاها را به بازار عرضه کرده اند. شنیده شده برخی هم اقدام به نگهداری کالاها در منازل کرده اند.

موحد هشدار داد: هیچ مکانی برای مخفی کردن کالا مطمئن نیست؛ همه جا در دسترس بوده و مردم مطلع می شوند و اطلاعات لازم را در اختیار دستگاه های مسئول قرار می دهند.

وی گفت: همچنین در روزهای اخیر شنیده شده که افراد انبارها را خالی کرده و کالاها را با قیمت بالا به فروش می رسانند که باید توجه داشت گرانفروشی یکی از دیگر از موارد مسمول قانون اخلال در نظام اقتصادی کشور است.

موحد ادامه داد: به بازاریان، بُنکداران و عمده فروشان توصیه می کنیم که در کنار مردم قرار بگیرند و به مشکلات آنها توجه کنند.

عواقب خطرناک در انتظار مخلان نظام اقتصادی

وی با اشاره به اینکه خوب نیست که عده ای زالوصفتانه به جیب مردم نگاه داشته باشند، تصریح کرد: بازار اسلامی و کسبه مسلمان ما حاضر نیست حتی یک ریال به صورت نامشروع از جیب مردم بر سر سفره آنها برود. اما عده ای اندک بازار و شبکه توزیع را دچار التهاب می کنند تا بتوانند ثروت اندوزی کنند که باید توجه داشته باشند عواقب خطرناکی دارد.

موحد با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده تاثیرگذاری قابل توجهی داشته است، افزود: اما باید توجه داشت علیرغم رضایت مردم مساله به صورت اساسی حل نشده است. بازار همچنان ملتهب و شاهد نوسانات قیمت ها است اما اقدامات اخیر در زمینه احتکار تاثیر بسزایی داشته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: می توان گفت تا حدودی به هدف مد نظر رسیده ایم و تقریبا تمام کالاهای موجود در انبارها به بازار عرضه شده است و این اقدام به صورت جدی ادامه دارد.

وی تصریح کرد: هنوز در شهر کرمان و شهرستان ها اطلاعاتی وجود دارد که محتکران همچنان بر این موضوع اصرار دارند و به رغم همه هشدارها و تذکرات همچنان برخی کالاها و مایحتاج مردم را در انبارها نگهداری می کنند.

موحد گفت: به اخلالگران نظام اقتصادی هشدار می دهم که دستگاه قضایی قاطعانه در این زمینه ورود کرده است. اراده این قوه در برخورد با مفاسد اقتصادی و اخلالگران جدی است و این قبیل رفتارها به صورت جدی سرکوب می شوند.

وی با اشاره به اهمیت قانون برخورد با اخلال گران نظام اقتصادی در این برهه حساس افزود: عزم همه قضات در سراسر کشور و استان برای اجرای این قانون جزم است. این قانون مجازات های بسیار سنگین و سختی دارد که شامل اعدام، 20 سال حبس، شلاق و محاکه علنی می شود.

اخلال گران نظام اقتصادی به صورت علنی محاکمه می شوند

رئیس کل دادگستری استان کرمان هشدار داد: این افراد به صورت علنی محاکمه می شوند ان شالله این دادگاه را در کرمان درخواست می کنیم که با موافقیت رییس قوه قضائیه تشکیل شود.

وی گفت: امیدواریم متهمی برای محاکه در این دادگاه نداشته باشیم؛ اما اگر هم وجود داشت بدون اغماض و چشم پوشی دادگاه برگزارمی شود.

موحد با اشاره به اینکه در زمینه مساله بسیار مهم معاش مردم نمی توان کوتاه آمد و باید از مردم حمایت کرد.

وی برخورد با اخلال گران نظام اقتصادی را مطالبه به حق مردم دانست و افزود: با مفاسدان برخورد جدی صورت می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: رسیدگی به این پرونده ها شروع شده و چندین پرونده تشکیل شده است و در حال حاضر یک نفر در بازداشت موقت است که احتمال برگزاری محاکمه به صورت علنی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه با تمام توان در کنار مردم هستیم، بیان کرد: مسائل اقتصادی جدی داریم و در جنگ اقتصادی هستیم که این شرایط با حالت عادی متفاوت است و مردم باید کمک کنند.

موحد گفت: همه با هم باید در مسیری حرکت کنیم تا ارزش پول ملی ما حفظ شود و از این گردنه هم عبور کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انتشار تصاویری با عنوان «گور دسته‌جمعی در کرمان» به‌خاطر حاد شدن شرایط کرونا / شهرداری کرمان: کذب است؛ روند دفن اموات به‌طور عادی و استاندارد در حال انجام است

زالی: در کرونای دلتا نقاهت طولانی‌تر و تا ۲۱ روز جواب تست مثبت است / این سویه حتی در فضای باز سرایت پذیری بالاتری دارد / گروه‌های سنی ۵۰ تا ۶۰ سال بیشترین بستری بیمارستانی را دارند

زالی: در کرونای دلتا نقاهت طولانی‌تر و تا ۲۱ روز جواب تست مثبت است / این سویه حتی در فضای باز سرایت پذیری بالاتری دارد / گروه‌های سنی ۵۰ تا ۶۰ سال بیشترین بستری بیمارستانی را دارند

صف هزارنفری خبرنگاران برای دریافت واکسن کرونا/ چرا سامانه ثبت نام خبرنگاران فعال نشد؟

نماینده مجلس: تصویب شتابزده طرح صیانت، ظرفیت دولت سیزدهم را حذف کرد

ربیعی: مسیری که ما رفتیم‌، اشتباه نبود / تورم و کاهش ارزش پول ملی، نتیجه تحریم‌های بی‌سابقه و وحشتناک بود / در این دولت از درآمدهای ارزی بیش از صدمیلیارد دلاری هم ‌خبری نبود / از نظر صدا و سیما، ظاهرا هنوز هم تحریم واقعیت ندارد / صدا و سیما همچنان دولت یازدهم و دوازدهم را نقد کند و بگذارد دولت سیزدهم در آرامش به کارها برسد

جهانگیری: کشور در سال ۹۲ در شرایط اوج اختلافات بود به گونه‌ای که رئیس جمهور وقت علیه رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه نوار پخش می کرد / روحانی قبل از دوران ریاست جمهوری گنجینه اسرار کشور بودند / اسرائیل آدم می‌فرستاد داخل نفت کش ما، آن را منفجر می‌کرد/ هیچ کس نگفت پول نفت چگونه جابه‌جا می‌شد / خیلی از دوستان با نادانی کامل به دولت فشار آوردند و زخم زبان زدند / برخی از سر دلسوزی خواستار استعفای دولت بودند اما ما در مقابل مردم مسئول بودیم و باید می‌ایستادیم

روحانی: با چنگ انداختن به صورت هم با هتاکی و تخریب یکدیگر نمی توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم / باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی به پایان رسیده است / من می دانم کار وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی ما چه قدر دشوار بود / وزیر خارجه امریکا در مذاکراتی به وزیر خارجه ما گفت من استقبال مردم اصفهان از روحانی را دیدم، مردم امیدوار بودند

اصلاحیه مصوبه تعیین ضریب حقوق کارمندان و افزایش حقوق بازنشستگان

علی اکبر صالحی: سازمان انرژی اتمی اثبات کرد که حداکثر هوشمندی را در مذاکرات و در متن برجام به خرج داده است

پربازدید ها

اصلاحیه مصوبه تعیین ضریب حقوق کارمندان و افزایش حقوق بازنشستگان

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

روحانی: بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم؛ چون نمی‌شد و مفید نبود / می‌ترسیدم وحدت ملی صدمه ببیند؛ بسیاری از مسائل را به جان خریدیم / طبق چارچوب اعلامی رهبری می‌توانستیم به برجام بازگردیم؛ اما جای دیگری برای ما گرفتاری ایجاد کرد

علی اکبر صالحی: سازمان انرژی اتمی اثبات کرد که حداکثر هوشمندی را در مذاکرات و در متن برجام به خرج داده است

مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ۱۲ مرداد برگزار می‌شود

اگر رییسی به سهم خواهی‌ها تن بدهد با مشکل مواجه می‌شود/ مجلس به وزیر زن رای اعتماد نمی‌دهد/ طرح صیانت از فضای مجازی بسیار بی رحمانه برای دو دولت است

اینستاگرام پست نماینده موافق طرح فضای مجازی را حذف کرد

دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلبی معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد

تقی پور وزیر سابق ارتباطات گفت الان بهترین زمان ورود است

روحانی: با چنگ انداختن به صورت هم با هتاکی و تخریب یکدیگر نمی توانیم کشور را به پیشرفت برسانیم / باید به این نتیجه برسیم که دوران تندروی به پایان رسیده است / من می دانم کار وزیر خارجه و دستگاه دیپلماسی ما چه قدر دشوار بود / وزیر خارجه امریکا در مذاکراتی به وزیر خارجه ما گفت من استقبال مردم اصفهان از روحانی را دیدم، مردم امیدوار بودند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)