کد خبر: ۲۸۳۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه اگر در کارها بخواهیم موفق شویم باید نظارت‌ها را افزایش دهیم، گفت: نقش نظارتی بر مدارس غیردولتی برای ارتقاء سطح کمی و کیفی این مدارس باید افزایش پیدا کند.
 احمد اسکندری نسب در ششمین جلسه شورای هماهنگی نمایندگان موسسان مدارس غیردولتی استان کرمان در شهرستان شهربابک، گفت: در گزینش ها و جذب نیرو و معلم برای مدارس و مراکز غیردولتی باید نهایت دقت صورت گیرد زیرا صلاحیت معلمی و داشتن انگیزه برای امر تعلیم و تربیت یکی از مولفه‌های اصلی صلاحیت معلم می تواند باشد.

وی گفت: کم توجهی به مدارس و مراکز غیر دولتی در دوره ای از سالیان گذشته و نادیده گرفتن مطالبات آنان باعث شده است تا امروز این مراکز با حجم زیادی از مشکلات دست و پنجه نرم کنند.

اسکندری نسب با بیان اینکه نباید در تخصیص نیرو به مدارس و مراکز غیر دولتی محدودیت ایجاد کرد، افزود: برای ارتقاء کمیت و کیفیت مدارس و مراکز غیر دولتی در هر زمینه ای مسئولیت داریم که باید آن را به نحو احسن انجام دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه بین مدارس دولتی و غیردولتی تفاوتی وجود ندارد و همه شرایط یکسانی دارند، تصریح کرد: مهارت آموزی و توسعه رشته‌های مهارتی و هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش در بخش غیردولتی باید تقویت شود.

وی توانمندسازی معلمان در مدارس غیر دولتی را لازم و ضروری دانست و اظهار کرد: نیروهای مدارس غیردولتی باید با انگیزه کافی کار کنند و آموزش و به روز بودن آنان همچون معلمان رسمی بسیار مهم و ضروری است.

اسکندری نسب، گفت: دغدغه ما در مدارس و مراکز غیر دولتی این است که نگاه مدیران و موسسان این مدارس در درآمدزایی و تجارت نباشد زیرا با این نوع نگاه به مدارس و مراکز غیردولتی قطعاً از اهداف نظام تعلیم و تربیت عقب خواهیم ماند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه مدارس غیر دولتی نباید به بنگاه اقتصادی تبدیل شوند، خاطرنشان کرد: دریافت شهریه ها در مدارس غیر دولتی باید نظام‌مند و قانونی صورت گیرد و در همین راستا یکی از دغدغه‌های اصلی دستگاه‌های نظارتی بحث شهریه‌ها است که با جدیت نظارت ها صورت خواهد گرفت.

برپایه این گزارش ششمین جلسه شورای هماهنگی نمایندگان موسسان مدارس غیردولتی استان کرمان با حضور احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان، علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی، فریبا اسکندر زاده رئیس اداره مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان و جمعی از کارشناسان و مدیران حوزه ستادی و نمایندگان موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی سراسر استان در شهرستان شهربابک برگزار شد.

برنا
 
برچسب ها: احمد اسکندری ، معلم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کارخانه گلناز کرمان به دلیل کمبود مواد اولیه تعطیل می‌شود

8 شهرستان استان کرمان در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند

کرونا جان ۶۹ نفر دیگر را در ایران گرفت/ در برخی استان‌ها شاهد توقف روند کاهشی کرونا و افزایش موارد بستری هستیم

پلیس کرمان در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه ای دارد

عذرخواهی سید جواد هاشمی از مردم

اگر جلوی خیز جدید کرونا گرفته نشود، سیلی محکمی می‌خوریم/ در دو هفته اخیر در استان کرمان تعداد بستری‌های ما کاهش پیدا نکرد

صوفی: خاتمی تا جایی که این نهاد به ثبت برسد، وظیفه هدایت آن را بر عهده خواهد داشت

فعال اصولگرا: سید حسن خمینی پایگاه رأی بالایی ندارد

مرعشی به روحانی: چه خوش بی‌مهربانی هر دو سر بی/که یکسر مهربانی دردسر بی/ وقتی دولت دوستان خود را تنها می‌گذارد، طبیعی است که تنها می‌ماند/ اصلاح‌طلبان از دولت بابت حوادثی مانند گرانی بنزین، خیلی گله‌مند هستند

هفت مصدوم و یک کشته در حادثه برای خودروی افاغنه در جاده جیرفت

پربازدید ها

بی توجهی راننده مینی بوس در بردسیر موجب مرگ ۲عابر پیاده شد

8 شهرستان استان کرمان در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند

هفت مصدوم و یک کشته در حادثه برای خودروی افاغنه در جاده جیرفت

کرونا جان ۶۹ نفر دیگر را در ایران گرفت/ در برخی استان‌ها شاهد توقف روند کاهشی کرونا و افزایش موارد بستری هستیم

پلیس کرمان در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه ای دارد

اگر جلوی خیز جدید کرونا گرفته نشود، سیلی محکمی می‌خوریم/ در دو هفته اخیر در استان کرمان تعداد بستری‌های ما کاهش پیدا نکرد

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)