کد خبر: ۲۸۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد:
رییس کل دادگستری استان کرمان در خصوص مدیران دو تابعیتی استان گفت: در استان کرمان مدیر دو تابعیتی نداریم و شایعه هایی مربوط به دو تابعیتی برخی از مدیران نیز از اساس کذب می باشد.

رییس کل دادگستری استان کرمان در خصوص مدیران دو تابعیتی استان گفت: در استان کرمان مدیر دو تابعیتی نداریم و شایعه هایی مربوط به دو تابعیتی برخی از مدیران نیز از اساس کذب می باشد.

یدالله موحد در نشست مطالبه گری قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی کرمان، تحت عنوان "گفتمان مطالبه" در پاسخ به دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن ضمن بیان اینکه این یک فرصت مغتنم است که در خدمت شما جوانان خوش فکر بسیجی قرار دارم، گفت: من علاقمند به حضور در بین دانشجویان هستم و به مسئولین دانشجویی نیز گفته ام که با فراهم شدن یک فضای مناسب در جمعی دلسوز به سوالات شما دانشجویان جواب می دهم.

رییس دادگستری استان کرمان در خصوص امر مطالبه گری اظهار کرد: مطالبه گری امری مقدس محسوب می شود و مسئولان قضائی استان نیز به دلیل وظیفه ذاتی قوه قضائیه  که احیای حقوق عامه است؛ خود مطالبه گر هستیم و اگر ملت ما مطالبه گر باشد مطمئنا وضعیت کشور متفاوت از این خواهد بود.

وی در ادامه پیرامون بحث مطرح شده در خصوص معدن بحرآسمان و مشکلات پیش آمده در این خصوص ضمن بیان اینکه باید مفصلا راجع به این قضیه صحبت و بررسی شود گفت: دادستان جیرفت به قضیه ورود پیدا کرده است و قضیه در حال بررسی است. هرچند که این موضوع، اختلاف بین دستگاه های دولتی است و ما نمی توانیم به اینجور قضایا مدام ورود پیدا کنیم و ممکن است مخل کار دستگاه های دولتی شویم.

رییس کل دادگستری استان کرمان درباره دادگاه‌های شهر کرمان، فضای زندان ها، فعالیت قضات و سامانه ثنا نیز  اظهار کرد: سامانه ثنا می خواهد از همه اتباع و شهروندان مشخصاتی داشته باشد تا هر زمان به سیستم قضائی مراجعه می کنند سیستم قضائی آن افراد را بشناسد و با آن ها ارتباط برقرار کند و این سامانه حریم خصوصی افراد را حفظ می کند.

وی اضافه کرد: 70 درصد ابلاغ های قضائی  در استان کرمان الکترونیکی هستند. این اقدام سبب پیشگیری فساد در جامعه و صرفه جویی در منابع انسانی می شود ولی ما در کشور جزوء استانهایی هستیم که در سامانه ثنا و اوراق الکترونیکی رو به پیشرفت هستیم  و باید به 90 درصد برسیم.

موحد در ادامه به موضوع نوسانات اخیر در بازار سکه و ارز و تاثیر آن بر پرونده های استان کرمان تصریح کرد: نوسانات سکه و ارز در کشور سبب افزایش 15 هزار پرونده به دادگستری استان کرمان شده است و این خود سبب تراکم کار و کاهش کیفیت کار دستگاه قضائی خواهد شد و کمیت بر روی کیفیت تاثیرگذار است.

وی بیان کرد: برای ورود هر قاضی به دستگاه قضائی حدود 2 سال نیاز است و ما در استان کرمان هم جذب کلی و هم جذب مخصوص مناطق محروم داشته ایم. زیرا در مناطق محروم باید قاضی حتما بومی و یا از شهرهای همجوار باشد تا در محل ماندگاری داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان جمعیت کیفری استان کرمان را زیاد دانست و گفت: این ازدیاد به دلیل این می باشد که کرمان در مسیر ترانزیتی مواد مخدر قرار دارد و زندانیان دارای محکومیت های بالایی هستند که این امر سبب جمعیت کیفری بالا شده است

موحد در  خصوص مدیران دو تابعیتی استان گفت: در استان کرمان مدیر دو تابعیتی نداریم و شایعه هایی مربوط به دو تابعیتی برخی از مدیران نیز از اساس کذب می باشد.

وی در رابطه با پرونده مهدی جهانگیری  نیز افزود: مهدی جهانگیری با همکاری اطلاعات سپاه بازداشت شد و از آن جایی که تنها برخی از جرایم وی در کرمان بود تحقیقات انجام شد و وی برای رسیدگی به اتهام دیگر به تهران منتقل شد.

موحد در خصوص پروژه دل عالم در کرمان نیز  بیان کرد: این پروژه قرار بود در حد فاصل بین شهرهای جوپار، محی آباد و ماهان احداث شود و شامل 5 هزار هکتار زمین بود که با ورود دستگاه قوه قضائیه و سازمان بازرسی به این پرونده به دلیل مشکلاتی مانند مشکلات محیط زیستی با آن مخالفت و جلوی این قضیه در کرمان گرفته شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: دشمن در فضای مجازی به هر وسیله ای متوسل می شود تا امنیت روانی جامعه را سلب نماید لذا به دنبال ترویج و نهادینه کردن فساد سیستمی در کشور است هرچند فساد موردی در کشور وجود دارد اما سیستمی نیست.

موحد با اشاره به این که استان کرمان در خصوص مقابله با احتکار پیش قدم بوده است؛ بیان کرد : عده ای تحت تاثیر وضعیت اقتصادی کشور دست به احتکار زده اند و تا کنون در مرکز استان 13 انبار شناسایی شده اند که تیم های متولی وارد عمل شده و چندین انبار و خودرو احتکاری ضبط و کشف شده اند.

موحد در پایان ضمن بیان اینکه اطلاع رسانی و عدم استفاده از تمام ظرفیت رسانه، خلا قوه قضاییه است، تصریح کرد: این قوه، تاکنون نتوانسته از ظرقیت رسانه به خوبی استفاده کند و در صداوسیما نیز وقت محدودی دارد و مقام معظم رهبری نیز از این موضوع گلایه دارند و می فرمایند "قوه قضائیه باید اطلاع رسانی خود را تقویت کند".

وی ادامه داد: اگر قوه قضائیه زیاد درگیر رسانه شود ممکن است از رسالت اصلی خود که دادرسی می باشد دور بماند و اطلاع رسانی این قوه در احکامش است و در سال گذشته طبق آمار 700 هزار رای صادر و به طرفین اعلام شده است و تنها قضات برای 575 هزار پرونده تصمیم گیری کرده اند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این که مردم زمانی قوه قضائیه را باور می کنند که تصمیمات محکم و مستدل داشته باشد؛ عنوان کرد: در کنار این نگاه که وظیفه ذاتی قوه قضائیه است، اما باید خدمات دستگاه قضایی به خوبی اطلاع رسانی و معرفی شود.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جازموریان سرعت می‌گیرد

رتبه چهارم کشور را در پرداخت تسهیلات روستائی داریم/۵۶ درصد تسهیلات روستائی در حوزه کشاورزی است

یک متخصص زنان و زایمان:امکان انتقال کرونا از مادر به جنین وجود دارد/مادران باردار به معاینه های دوره‌ای خود ادامه دهند

کل اعتبار استان برای تسهیلات هزار و 140میلیارد تومان است/ هنوز 20درصد از این اعتبار هم ثبت نام نشده است/اگر افرادی نتوانستند ثبت نام کنند قاعدتا مشکل در بارگذاری اطلاعات است

در تایید افراد ثبت نام شده نسبت به میانگین کشور عقب هستیم/حداکثر ثبت نام یکهزار و ۵۰۰ نفر نهایی شده است

دولت با ارائه مشوق‌های بانکی، تخفیف در صدور پروانه ساختمانی و واگذاری زمین ارزان قیمت موجبات رونق ساخت و ساز را فراهم آورد/افزایش غیرقابل قبول نرخ عوارض و صدور پروانه ساختمانی، از عوامل بالارفتن قیمت مسکن بود

خبرنگار به حقیقت وصل شود و حقیقت را منتقل کند

انجام تست کرونا در ۹۰ دقیقه

بیکاری از رگ گردن به خبرنگار نزدیک تر است

پلیس راهنمایی و رانندگی مخالف اجرای مسیر دوچرخه در خیابان سپه است/ در اجرای این طرح اشکالات فنی وجود دارد /قبل از اجرای این مسیر، بهتر بود موضوع در شورای ترافیک استان مطرح شود

پربازدید ها

رشد سالمندی استان کرمان ۸.۲ درصد و رشد جمعیت آن ۱.۲ درصد است

کرونا ظرف ۲۴ ساعت جان ۱۲ نفر را در کرمان گرفت

شیب ابتلا در جنوب استان نزولی شد/۷۰ درصد فوتی‌های کرونا در سن بالای ۷۰ سال بودند

زمان برگزاری امتحانات نهایی نوبت شهریورماه اعلام شد

واژگونی پژو در محور جیرفت ۲ کشته برجا گذاشت

کوتاهی برخی مسئولان باعث بروز مشکل حاشیه نشینی شده است/ترک فعل از سوی مسئولان را پیگیری و به دادستان اعلام می‌کنیم/دلیل اکثر آسیب‌های سطح جامعه نبود نظارت اولیه دستگاه‌های متولی است

۴۱ بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شدند

صدور کیفرخواست برای ۲۱ متهم پرونده اداره کل غله/متهم اصلی ۱۹ میلیارد ریال به اضافه ۳۸۵ سکه اختلاس و رشوه دریافت کرده است

فقدان مهارت‌های زندگی دلیل ارتکاب جرم کودکان/بازداشت یکی از نوجوانان این مجموعه به دلیل بدهی مالی

بیش از ۴۷ هزار نخ سیگار قاچاق در کهنوج کشف شد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)