کد خبر: ۲۸۴۵۰
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مصطفی آیت‌الهی‌موسوی معاون استاندار کرمان تشریح کرد:
"مصطفی آیت‌الهی‌موسوی" در خصوص برنامه‌های هفته دولت، ضمن گرامی‌داشت این هفته، گفت: در ایام هفته دولت عملکرد دولت در طول یک سال در معرض دید و اطلاع مردم قرار گرفته می‌گیرد تا مردم از اقدامات دولت در یک سال گذشته آگاه شوند.
معاون استاندار کرمان در گفت‌وگو با ایسنا تشریح کرد:
جزییات پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح و کلنگ‌زنی در هفته دولت در کرمان

معاون امور عمرانی و فنی استانداری کرمان جزییات پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح و کلنگ‌زنی در هفته دولت در استان کرمان را تشریح کرد.

"مصطفی آیت‌الهی‌موسوی"  در خصوص برنامه‌های هفته دولت، ضمن گرامی‌داشت این هفته، گفت: در ایام هفته دولت عملکرد دولت در طول یک سال در معرض دید و اطلاع مردم قرار گرفته می‌گیرد تا مردم از اقدامات دولت در یک سال گذشته آگاه شوند.

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی که در استان کرمان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند، اظهار کرد: 305 پروژه عمرانی ملی استانی که از محل اعتبارات ملی یا استانی به مبلغ 467.5 میلیارد تومان تامین اعتبار شده‌اند، در این هفته آماده بهره‌برداری هستند.

معاون امور عمرانی و فنی استانداری کرمان از پروژه‌های که بخش خصوصی در آنها سرمایه‌گذاری کرده است، سخن به میان آورد و بیان کرد: استان کرمان به عنوان استان سرآمد در بحث جذب سرمایه‌گذار می‌باشد، لذا 615 پروژه که اعتبارات آنها به میزان 2 هزار و 698 میلیارد تومان است را بخش غیردولتی تامین اعتبار کرده است.

وی از بهره‌برداری 920 پروژه با اعتبار 3 هزار 166.5 میلیارد تومان در ایام هفته دولت در استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: از 305 پروژه ملی استانی، 148 پروژه آن با اعتبار 270.8 میلیارد تومان به صورت ملی و 157 پروژه آن استانی با اعتباری بالغ بر 197 میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

موسوی ادامه داد: جهاد کشاورزی استان 100 پروژه با اعتبار 110 میلیارد تومان اعتبار و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با 76 پروژه روستایی، بیشترین تعداد پروژه‌ها را به لحاظ تعداد به خود اختصاص داده‌اند و همچنین به لحاظ میزان هزینه کرد در اجرای پروژه های نیز رتبه نخست متعلق به 4 پروژه بزرگ مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اعتباری حدود یک هزار و 840 میلیارد تومان در این هفته به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان این مطلب که شهرستان کرمان با 61 پروژه با مبلغ 68.8 میلیارد تومان بیشترین پروژه‌ها را در بین شهرستان‌های استان به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: شهرستان کرمان، بردسیر و سیرجان نیز از پروژه های افتتاح در هفته دولت به ترتیب بیشترین اعتبارات را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون امور عمرانی و فنی استانداری کرمان با اشاره به پروژه‌های بخش خصوصی، عنوان کرد: بیشترین پروژه‌ها مربوط به سازمان جهادکشاورزی جنوب استان با 153 میلیارد تومان اعتبار و بیشترین اعتبار نیز مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت با اعتبار 2 هزار و 219 میلیارد تومان برای 5 طرحی که در این ایام به بهره‌برداری می‌رسد، هزینه شده است.

وی ادامه داد: پروژه‌هایی که در بخش خصوصی به بهره‌برداری می‌رسند برای 6 هزار و 183 نفر اشتغال به صورت مستقیم و در بخش دولتی برای حدود 4 هزار 500 نفر به صورت غیر مستقیم و مستقیم اشتغال ایجاد خواهند کرد.

موسوی به پروژه‌هایی که در این ایام کلنگ‌زنی خواهند شد نیز اشاره و افزود: 152 پروژه در این ایام عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد که اعتباری بالغ بر 507 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده‌اند که اعتبار 112 پروژه به میزان 338.9 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی تامین می‌شود و اعتبار 37 پروژه به میزان 108 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی تامین خواهد شد ضمن آنکه 3 پروژه نیز با اعتبار 60 میلیارد تومان از طریق بخش خصوصی تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: شهرستان جیرفت با 26 پروژه با هزینه کرد 68.8 میلیارد تومان بیشترین کلنگ‌زنی را به خود اختصاص داده است.

معاون امور عمرانی و فنی استانداری کرمان با اشاره به اینکه به همه اهداف برنامه پنجم توسعه دست نیافتیم، بیان کرد: برای دستیابی به رشد اقتصادی پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه برای همه دستگاه‌های مربوط به بخش زیربنایی، برنامه‌هایی در بخش دولتی و خصوصی مشخص شده و در حال حاضر براساس برنامه زمان‌بندی پیش می رویم و امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه همه برنامه‌ها محقق شوند.

وی با بیان این مطلب که بیشتر پروژه‌های بخش خصوصی که در این ایام افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شوند مربوط به معین‌های اقتصادی مناطق هشتگانه استان می‌باشند، تصریح کرد: در حال حاضر 23 معین اقتصادی در استان در حال فعالیت می‌باشند و اقدامات بسیار خوبی انجام داده‌اند و با همت معین‌های اقتصادی برخی از مناطق ما مانند قلعه‌گنج در حال خروج از محرومیت می‌باشد.

موسوی از پروژه‌های عمران شهری نیز سخن گفت و اظهار کرد: مقرر شده است که پل سیدی شهر کرمان در 8 شهریورماه سال جاری به بهره‌برداری برسد و میدان آزادی نیز در مهرماه و همچنین پل غیر هم سطح ابوذر نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهند رسید و سایر پروژه‌ها نیز زمانبندی لازم برای آنها انجام شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

باورهای غلط در مورد انتقال بیماری قارچ سیاه

روحانی: نگذاریم آرزوهای دشمن محقق شود/گله‌ها را کنار بگذاریم

کشف ۱۷۰۰ دستگاه ماینر در کرمان

لغو ممنوعیت تردد، امشب و فردا شب

پلیس به جولان شرور سابقه دار در کرمان پایان داد

انتخابات در کرمان صد در صد الکترونیکی برگزار می‌شود/ 17891 نفر برای تصاحب کرسی شوراهای استان کرمان با هم رقابت می کنند

روحانی: مردم در طول سال‌های آینده شاهد آثار این هشت سال خواهند بود؛ دروغگو هیچ وقت به نتیجه‌ای نمی‌رسد

روحانی: مردم در طول سال‌های آینده شاهد آثار این هشت سال خواهند بود؛ دروغگو هیچ وقت به نتیجه‌ای نمی‌رسد

باید رأی اکثریت اعضا وجود داشته باشد تا فرد تایید شود / من هم نمی‌دانم که دلیل رد صلاحیت برخی از کاندیداها چیست / هرکس دلایل عدم احراز را بخواهد به خودش اعلام می‌کنیم

بازار آرام و راکد خودرو در انتظار نتیجه انتخابات

پربازدید ها

دستگیری قاتل نوجوان ۱۴ ساله کرمانی حین فرار

محرز: حاضرم مناظره کنم جرات دارید پوشش دهید!

آینده روشن تولید واکسن ایرانی/واکسیناسیون کرونا، اجباری نیست

شناسایی عامل آتش زدن جایگاه سوخت در رفسنجان

تاثیر کرونا بر کبد

طی ۲۴ ساعت گذشته در استان کرمان ۷ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند

افزایش مشارکت گسترده در انتخابات مهم و دشمن شکن است

وزش باد نسبتا شدید در شرق استان

باورهای غلط در مورد انتقال بیماری قارچ سیاه

لغو ممنوعیت تردد، امشب و فردا شب

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)