کد خبر: ۲۸۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست شورای اسلامی شهر کرمان مطرح شد
رییس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به تثبیت شورا و شهرداری، اظهار امیدواری کرد در دوره‌ی جدید مردم به‌تدریج ثمره کار هماهنگ و تعامل شورا و شهرداری را ببینند.
نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، شب گذشته با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

 محمدجواد کامیاب، رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا با اشاره به فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در شهر کرمان تصریح کرد: در جلساتی که برای این منظور برگزار کردیم، این‌گونه نتیجه‌گیری شد که مجوز تاکسی‌های اینترنتی از اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت، برای فعالیت اینترنتی است و این تاکسی‌ها برای فعالیت در شهر، باید از شهرداری مجوز دریافت کنند و اگر برای دریافت مجوز به شهرداری مراجعه نکنند، شهرداری می‌تواند موضوع را از طریق دستگاه قضایی پیگیری کند.

وی افزود: این تاکسی‌ها متأسفانه حتی ضوابط مربوط به خود ازجمله استفاده از خودروهای مناسب و هم‌چنین راننده‌های دارای گواهینامه‌ی پایه دوی شخصی است را رعایت نمی‌کنند.

ماه‌بانو معصوم‌زاده، رییس کمیسیون بهداشت شورا نیز در این نشست ضمن اشاره به بررسی محورهای پیاده‌روی سلامت در این کمیسیون، درباره‌ی وضعیت سالمندی در کشور گفت: با توجه به این‌که جمعیت کشور ما رو به سالمندی است، باید در این زمینه هرچه سریع‌تر چاره‌اندیشی کرد.

وی افزود: در برخی کشورهای دنیا، افراد در دوران جوانی برخی روزها از سالمندان مراقبت می‌کنند و هر روز مراقبت از سالمندان، برای آن‌ها ثبت می‌شود و می‌توانند در دوران سالمندی از آن استفاده کنند.

رییس کمیسیون بهداشت شورا با تأکید بر این‌که دستگاه‌های مربوط ازجمله بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی باید در این زمینه کمک کنند، گفت: در کشورهای دیگر از سازمان‌های مردم‌نهاد، بیش از 70 درصد از این زمینه استفاده می‌کنند.

 
تعیین محورهای گردشگری و احیای بازار قلعه‌محمود

سیدمحمدرضا معین‌زاده میرحسینی، رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورا نیز با بیان این‌که تعیین محورهای گردشگری شهر کرمان مراحل پایانی خود را طی می‌کند، گفت: این موضوع در جلسات متعدد با حضور دستگاه‌های مربوط و فعالان گردشگری بررسی شد.

وی افزود: قرار شد اقداماتی که شهرداری باید در این محورها انجام دهد، براساس اولویت‌بندی انجام گیرد؛ ضمن این‌که محله‌های قدیمی واجد ارزش نیز شناسایی و یک محله به‌عنوان محله‌ی نمونه در محور گردشگری احیا و بازسازی شود.

رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورا از احیای بازار قلعه‌محمود هم خبر داد و گفت: میراث فرهنگی پس از مصوبه‌ی شورای اسلامی شهر کرمان درخصوص بازار قلعه‌محمود، اقدامات مطلوبی انجام داده و علاوه بر بدنه‌سازی کوچه‌های مجاور بازار، حمام و آب‌انبار قدیمی موجود در بازار نیز در حال مرمت و بازسازی است.

معین‌زاده میرحسینی افزود: میراث فرهنگی آمادگی دارد شش‌دروازه‌ی شهر کرمان را احیا کند که در همین راستا احیای دروازه‌ی ریگ‌آباد که در انتهای بازار قلعه‌محمود قرار دارد، در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: هم‌چنین در کمیسیون گردشگری و اصناف شورا مصوب شد کارگروهی برای بازآفرینی بازار قلعه‌محمود تشکیل شود و این کارگروه ضمن استقرار در یکی از مغازه‌های بازار که مشکل حقوقی ندارد، نسبت به فراخوان مالکان مغازه‌های بازار اقدام کند تا بازار قلعه‌محمود نیز به چرخه‌ی بناهای تاریخی و اقتصادی کرمان برگردد.

 
ضرورت رعایت دستورالعمل مربوط به سگ‌های ولگرد

علی خدادادی، رییس کمیسیون خدمات شهری شورا هم در این نشست با اشاره به اقدامات قابل توجه شهرداری کرمان در رابطه با ساخت پناهگاه عقیم‌سازی و نگهداری سگ‌های بدون صاحب گفت: طبق آیین‌نامه‌ی مربوط به جمع‌آوری و کنترل سگ‌های ولگرد، متولی کار فرمانداری‌ها هستند و شهرداری‌ها باید در این زمینه کمک کنند.

وی در همین رابطه به مصوبات کمیسیون خدمات شهری شورا اشاره کرد و گفت: در نشست کمیسیون خدمات شهری مقرر شد دستورالعمل مربوط به کنترل سگ‌های ولگرد به‌طور کامل رعایت و اجرا شود.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورا افزود: هم‌چنین مقرر شد بند مربوط به سگ‌های بیمار نیز به‌صورت دقیق اجرا شود.

خدادادی در خصوص تأمین برق آرامستان جدید نیز گفت: در نشست کمیسیون خدمات شهری مقرر شد برای تأمین برق آرامستان جدید، از پنل‌های خورشیدی استفاده شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم

ابلاغ مراتب ثبت بقایای جاده سنگ‌فرش فهرج - زاهدان به استاندار کرمان

باید مطالعه شود که کمبود یک هزار لیتر بر ثانیه آب شهر کرمان واقعی است یا خیر؟‌/ پروژه انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل‌رود متعلق به ۲۲ سال پیش است که باید تجدید مطالعه شود/ صلاحیت رسیدگی به شکایت از استاندار کرمان برعهده دادستانی مرکز کشور است

حلزون تراپی مبنای علمی ندارد

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان

تنها ۷ معین اقتصای عملکرد ضعیف داشتند/رتبه بندی معین‌ها توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است/فراوری و بسته بندی در جنوب استان قائم به شخص است

ازاختیارات کارگروه ها سوء استفاده می کنند/بنگاهداری بانک ها منتفی است/مطالبات غیر جاری در سال 97رشد 36درصدی داشته است

تصاویر گفتارنو از عزاداری روز عاشورا و شام غریبان در کرمان

تصاویر/ عزاداری عاشورای حسینی در علی آباد سادات رفسنجان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   ( نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   ( نظر)

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان   ( نظر)