کد خبر: ۲۸۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون تحقیقات و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی کرمان مطرح کرد
«تحریم‌ها گریبان حوزه علمی را نیز گرفته است به‌طوری‌که سایت‌هایی که مقاله‌ها را جذب می‌کنند میگویند اگر کار در ایران انجام‌شده باشد آن را بررسی نمی‌کنیم .» این مطلب را معاون تحقیقات و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی کرمان در توجیه برگزاری همایش‌های سالانه بین‌المللی گفت و افزود: «ناچاریم همایش‌های بین‌المللی را برگزار کنیم تا بتوانیم تحریم‌ها را دور بزنیم .»
گفتار نو/ سمیرا افشار کریمی: 

«تحریم‌ها گریبان حوزه علمی را نیز گرفته است به‌طوری‌که سایت‌هایی که مقاله‌ها را جذب می‌کنند میگویند  اگر کار در ایران انجام‌شده باشد آن را بررسی نمی‌کنیم .» این مطلب را معاون تحقیقات و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی کرمان در توجیه برگزاری همایش‌های سالانه بین‌المللی  گفت و افزود: «ناچاریم همایش‌های بین‌المللی را برگزار کنیم تا بتوانیم تحریم‌ها را دور بزنیم .» 

به گزارش گفتار نو، دکتر عباس پرداختی با اشاره به اینکه یک آدم نابخرد در دنیا قلدری می‌کند و بقیه کشورها هم در اعمال تحریم‌ها به‌خصوص در زمینه‌های علمی او را همراهی می‌کنند گفت: اگر قرار باشد باوجوداین محرومیت‌ها ما نیز به این محدودیت‌ها دامن بزنیم و ارتباط بین‌المللی خود را قطع کنیم و منفعلانه برخورد کنیم قافیه را باخته‌ایم. ما در سال‌های گذشته سالی یک یا دو کنگره برگزار می‌کردیم اما امسال سه کنگره برگزار کردیم. چراکه تأکید وزارت بهداشت بر این بوده و هست که در بخش بین‌الملل این کنگره‌ها برگزار شوند.

پرداختی در ادامه به همایش‌های بین‌المللی که امسال برگزار می‌شوند اشاره کرد و افزود: دوازدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی بالینی ایران در مهر 97 برگزار می‌شود.

او با یادآوری اینکه دانشگاه هاروارد استادش را به هر کنگره‌ای نمی‌فرستد خاطرنشان کرد: سری‌های قبل دو نفر از اساتید علوم پزشکی هاروارد در کنگره‌ها شرکت می‌کردند ولی امسال چهار نفر در دومین همایش کنگره بین‌المللی پزشکی افضلی پور که با محوریت آسیب‌شناسی پاتولوژی است شرکت می‌کنند.

او دیگر شرکت‌کننده‌ها را از انگلستان، استرالیا، دانمارک و یکی د و تا از کشورهای اروپایی ازجمله فرانسه اعلام کرد و گفت: حضور این کشورها به پهنای کیفی این همایش‌ها منجر خواهد شد.
او همچنین از برگزاری اولین همایش انجمن دندان‌پزشکی کودکان ایران که برای اولین بار در کرمان به‌صورت بین‌المللی برگزار می‌شود خبر داد و گفت: در این کنگره از کشورهای انگلستان، هلند، کرواسی، امریکا و کانادا سخنران داریم.

پرداختی همچنین از افتتاح مجموع تالارهای همایش احسان در حاشیه برگزاری همین کنگره در انتهای آبان ماه خبر داد و افزود: این مجموعه تالارهای همایش از طرف اداره اوقاف ساخته‌شده‌اند و در حال واگذاری به بخش خصوصی هستند که می‌توانند میزبان خیلی از همایش‌های کشوری باشند.

پرداختی افزود: در همین راستا بر طبق نمایه اسکوپوس که یکی از پایگاه‌های مهم استنادی علمی در دنیا است. دانشگاه علوم پزشکی کرمان طبق آخرین آمار در شهریور 97 حدود 4158 مقاله بین‌المللی داشته است؛ که بیشترین آن یعنی 176 مقاله از حدود 609 مقاله بین‌المللی با محققین مربوط به ایالت متحده آمریکا بوده است.

معاون تحقیقات و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی استان بابیان این‌که مجموعه‌ی دانشگاه علوم پزشکی استان، متشکل از 44 استاد، 87 دانشیار، 335 استادیار و 23 نفر مربی و ده نفر هیئت‌علمی پژوهشی است، تعداد کل دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان را 5 هزار و 421 نفر برشمرد و افزود: از این میان نهصدو 46 نفر تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و پی اچ دی هستند؛ و پانصدو 5 نفر دستیار تخصصی بالینی که تعدادی از آن‌ها در مقطع فوق تخصص مشغول به تحصیل‌اند و تعدادی در دو مرکز فلوشیپ دانشگاه علوم پزشکی، فلوشیپ نوزادان و فلوشیپ غدد مشغول آموزش هستند.

او رکن اساسی دانشگاه علوم پزشکی را دانشجویان خواند و افزود: برگزاری مدارس آموزش پژوهش جزء رویکردهای ثابت ما است. برای اینکه پژوهش را آموزش دهیم و آن را نهادینه کنیم یکسری مدارس را برگزار کردیم مانند مدرسه بین‌المللی مغز و اعصاب که سال گذشته برگزار شد. در همین راستا در دی‌ماه امسال نیز مدرسه زمستانی پژوهشی را داشته‌ایم که به همت کمیته تحقیقات و پژوهش دانشجویی و زیر نظر معاونت تحقیقات و پژوهش برگزار شد. همچنین دهم تا پانزدهم شهریورماه مدرسه تابستانی در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی برگزار خواهد شد؛ که 45 دانشجو در این مدرسه فعال هستند.

معاون تحقیقات و پژوهش دانشگاه علوم پزشکی استان با ابراز خرسندی از اینکه کرمان برای اولین بار توانست در بخش پژوهشی کشورهای جهان اسلام جزء ده دانشگاه برتر قرار گیرد عنوان کرد: شاید جایگاه دهم برای کرمان راضی‌کننده نباشد و ما باید تلاش کنیم که کرمان در سال‌های آینده چند پله صعود کند؛ اما همین‌که برای اولین بار اسم دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این فهرست قرارگرفته است افتخار بزرگی است.

 او گفت: در حال حاضر که ما تحریم مالی و علمی هستیم می‌توانیم با جذب اعتبارات بین‌المللی پژوهشی بسیار موفق‌تر عمل کنیم در همین راستا ما توانسته‌ایم دو برند معتبر پژوهشی از مجموعه انستیتو ملی سلامت آمریکا را جذب کنیم و جزء نادرترین دانشگاه‌ها در کشور بوده‌ایم که توانسته‌ایم این برندها را جذب کنیم.

 پرداختی رتبه کرمان در حوزه فناوری را رضایت‌بخش خواند و اعلام کرد: از بین 64 دانشگاه علوم پزشکی کشور که در سال 2016 رتبه دهم بوده‌ایم توانستیم با دو پله صعود در 2017 که اخیراً آمار آن منتشرشده است رتبه هشتم را کسب کنیم.

او برگ برنده دانشگاه‌ها را کارآفرین شدن آن‌ها خواند و گفت: کرمان به سمت نسل سوم دانشگاه‌ها یعنی دانشگاه‌های کارآفرین و سودآور می‌رود به‌طوری‌که در سومین جشنواره تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته که اردیبهشت‌ماه امسال در دبی برگزار شد دانشگاه علوم پزشکی کرمان به‌عنوان دانشگاه کارآفرین مطرح شد و 24 طرح قابلیت تجاری شدن در دبی داشتیم. سال گذشته در جشنواره کارآفرینی یا تجاری‌سازی در دبی یکی از محصولات مرکز رشد کرمان به مبلغ سه میلیون دلار خریداری شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مصرف اغلب داروها با تزریق واکسن ممانعتی ندارد

امکان دیدار با رییس‌جمهور آمریکا پس از رفع تحریم‌ها؟ خیر / درمورد منطقه با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم / از برجام خاطره خوشی نداریم، چون آورده‌ای نداشت

با توجه به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی از جلسات تبلیغاتی ممکن است شاهد افزایش آمار کرونا باشیم

پنجم تیرماه از واکسن اسپوتنیک‌وی ایرانی رونمایی می‌شود

خطیب‌زاده: بعید نیست دور بعدی مذاکرات وین دور پایانی باشد/ ظریف صبح امروز با رئیسی دیدار کرد

روحانی: به زودی تحریم‌ها برداشته می‌شود/ حالا که صادر کننده واکسن و ماسک شدیم، گفتند تحریم را برمی‌دارند

کرمان جزو استان‌های برتر کشور در مشارکت انتخابات است / معادل ۶۰ درصد از واجدان شرایط رای دادند

دستگیری 62 مدیر و کارمند در کرمان به اتهام مفاسد اقتصادی/ رهایی 29 نفر از قصاص

بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید

تولید انبوه واکسن کووپارس همزمان با دریافت مجوز مطالعه فاز سوم/ مقالات بالینی و پیش بالینی واکسن در حال تدوین است

پربازدید ها

معاون استاندار: وضعیت کرونا در سه شهر کرمان قرمز شد

بحران خشکسالی تهدیدی جدید برای بشر

شرایط کرونایی استان کرمان ناپایدار است/واکسیناسیون ۷۰ درصدی افراد بالای ۷۰ سال /نوبت دوم واکسن اسپوتنیک در استان در حال انجام است

آغاز منع تردد شبانه از امشب در استان کرمان

نظر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره بازگشایی مدارس/ نباید بی‌گدار به آب بزنیم/ بعد از واکسیناسیون اکثریت جامعه باید برای دانش آموزان برنامه ریزی کنند

علاج واکسن‌هراسی؛ ضرورت اطلاع‌رسانی از نتایج واکسیناسیون

مصرف اغلب داروها با تزریق واکسن ممانعتی ندارد

آخرین آمار کرونا در ایران، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ / شناسایی ۸۱۶۱ مبتلای جدید / ۱۱۱ تن دیگر جان باختند

با توجه به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی از جلسات تبلیغاتی ممکن است شاهد افزایش آمار کرونا باشیم

پنجم تیرماه از واکسن اسپوتنیک‌وی ایرانی رونمایی می‌شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

مرعشی: در نبود اکثریت، همیشه اصولگرایان شانس پیروزی دارند/الله کرم سخنگوی نظام نیست   (۲ نظر)

مرعشی: روحانی اگر نمی‌تواند کشور را اداره کند کنار برود/ مردم حوصله چه‌کنم چه‌کنم‌های رئیس‌جمهور را ندارند/ ایران فدایی می‌خواهد نه سیاستمدار متکبر و تمامیت خواه/ هرکس نمی‌تواند با رهبری هماهنگ باشد کاندیدای انتخابات نشود/ اصولگرایان میانه‌رو مانند اصلاح‌طلبان حذف شدند/ آتش انقلابی‌ها خیلی تند است/ هیچ اصلاح طلبی برای انتخابات ۱۴۰۰ تصمیم شخصی نگیرد   (۲ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)