کد خبر: ۲۸۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت :کارفرمایان 700 میلیارد تومان به این سازمان بدهی معوقه دارند و انتظار می رود برای پرداخت آن اقدام کنند تا خدمات لازم به بیمه شدگان ارائه شود.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت :کارفرمایان 700 میلیارد تومان به این سازمان بدهی معوقه دارند و انتظار می رود برای پرداخت آن اقدام کنند تا خدمات لازم به بیمه شدگان ارائه شود.

 علی حسینی روز یکشنبه در همایش تشکل های کارگری و کارفرمایی استان کرمان، افزود: حدود پنج هزار کارفرما بدهکار از طرح بخشودگی جرائم در سطح استان کرمان استفاده کردند که از این طریق حدود 200میلیارد تومان معوقات بیمه ای در سطح استان تعیین تکلیف شد و 70 میلیارد تومان این جرائم به رونق کسب و کار کمک کرد. 

وی اشتغال پایدار را لازمه احیا کارگران در کارگاه های صنفی دانست و گفت: اگر کارگر و کارفرمایی وجود داشته باشد حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی پرداخت و منابع این سازمان تامین می شود. 

حسینی به وجود 43 هزار و 500 واحدصنفی فعال در سطح استان کرمان اشاره کرد و گفت: 310 هزار کارگربیمه شده در این کارگاه ها به صورت مستقیم مشغول به فعالیت هستند. 

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: این سازمان یک جوزه درآمدهزینه ای و بدون اتکا به پول نفت و بودجه دولت است که ماهیانه 6هزارو 700 میلیارد تومان در بخش های مختلف به جامعه هدف پرداخت می کند. 

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان به جمعیت یک میلیون و 400 هزار نفرتحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در استان به تعداد 108 هزار خانوار مستمربگیری اشاره کرد و گفت: ماهیانه 130 میلیارد تومان به مستمربگیران استان پرداخت می شود. 

146 هزار بیمه شده خاص در استان کرمان 

حسینی افزود: 146 هزار بیمه شده خاص به صورت توافقی با سازمان تامین اجتماعی در زمینه های مختلف از جمله بیمه اختیاری، مشاغل آزاد، قالی بافی، رانندگان و غیره قرارداد دارند. 
وی با بیان اینکه وجود سازمان تامین اجتماعی در کارگاه ها دغدغه خاطر امروز و فردای کارفرما نسبت به کارگر و کارگر را نسبت به خانواده ها دور می کند گفت: در استان کرمان حدود 30 هزار خانوار مستمربگیر بازمانده و 35 هزار خانواده بی سرپرست وجود دارد. 

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: کارفرمایان دستمزدهای واقعی بیمه شدگان را در فهرست بیمه خود اعلام کنند تا بیمه شدگان در زمان مستمری دریافتی آن ها با زمان اشتغال تفاوتی نداشته باشد. 

حسینی افزود: تحمیل برخی از قانون و لوایح در سال های نه چندان دور سبب پیری زودرس سازمان تامین اجتماعی شده زیرا برخی از قوانین و مقررات با نگاه حمایتی به سازمان تامین اجتماعی بدون تامین منابع تحمیل شده است. 

وی با بیان اینکه قانون مشاغل سخت و زیان آور همواره مورد توجه کارفرمایان بوده است بیان داشت: این قانون نیز منابع سازمان تامین اجتماعی را تحت تاثیرخود قرار داده است که بیش از 30 درصد از افراد بازنشسته مشمول این قانون هستند. 

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: در استان کرمان ماهیانه 130 میلیارد تومان در بخش مستمری و 50 میلیارد تومان در بخش درمان تامین اجتماعی است. 

حسینی بیان داشت: منابع درآمدی از محل حق بیمه های کارفرمایان و بیمه شدگان 150 میلیارد تومان پیش بینی شده است. 
وی با بیان اینکه این سازمان تنها سازمان درآمد هزینه ای در کشور است ،تصریح کرد: بسیاری از خدمات به شکل الکترونیکی برای مردم و کارفرمایان در تامین اجتماعی انجام می شود. 

مدیرکل تامین اجتماعی استان افزود: بازرسی ها از کارگارههای مشمول بیمه به شکل الکترونیکی انجام می شود و این امر موجب تضییع نشدن حق حقوق بیمه شدگان می شود. 
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استاندار کرمان: دستگاه قضا با دروغ‌سازان در موضوع آرامستان برخورد کند

تامین اجتماعی ماهانه ۵۰۰ میلیارد تومان مستمری در کرمان پرداخت می‌کند/تجلیل از ۶ بازنشسته نمونه تامین اجتماعی

آرامستان جدید شهر کرمان افتتاح شد

۴۰۹ فوتی جدید کرونا در کشور/شناسایی ۳۹ هزار و ۳۵۷ بیمار کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته

ظریف: روایتی قابل انتشار از مذاکراتی که منتهی به برجام شد را تقدیم ملت دلاور ایران کرده‌ایم

۶ راهکار برای ایجاد ثبات و تعادل در بورس

افزایش ۳۵ درصدی مصرف بنزین در موج پنجم کرونا

کاخ سفید: کاملاً آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

فراخوان فرصت‌های سرمایه گذاری شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر منتشر شد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)