کد خبر: ۲۸۷۱۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
در تشست عمومی شورای شهر کرمان صورت گرفت
در نخستین نشست عمومی شورای شهر در سال دوم با دو دستور کار برگزار شد نخست تعیین سخنگو و دیگری تغییر در کمیسیون های شورا.
گفتارنو/ گروه شهر: 
در نخستین نشست عمومی شورای شهر در سال دوم با دو دستور کار برگزار شد نخست تعیین سخنگو و دیگری تغییر در کمیسیون های شورا.  بنا به پیشنهاد رییس شورا، انتخاباتی برای تعیین سخنگو برگزار شد. پیش از این «محمد فرشاد» همزمان با ریاست، وظیفه‌ی سخنگویی شورا را نیز برعهده داشت . 

در این راستا حسین چناریان و رامین ارجمند کرمانی دو کاندیدا برای تصدی گری سخنگویی شورا بودند، اما به علت به حدنصاب نرسیدن رای  برای هر دو کاندیدا کسی انتخاب نشد و مقرر شد رای گیری هفته آینده انجام شود.  دومین دستور کار نشست عمومی شورای اسلامی بحث و تصمیم گیری در کمیسیون های شورا شهر بود .

در این نشست یکی از کمیسیون‌ها منحل و در دیگری ادغام شد، ترکیب برخی تغییر یافت و تعیین تکلیف دو کمیسیون «فرهنگی، هنری، بانوان» و «اجتماعی، ورزشی، جوانان» به بحث‌های طولانی و فرسایشی و رای‌گیری منجر شد تا تعداد کمیسیون های شورا از 9 به 8 تقلیل یابد. 

محمد فرشاد؛ رئیس شورای شهر کرمان  پیشنهاد جدایی مسایل فرهنگی را از بانوان مطرح کرد و گفت: بهتر است  کمیسیون بانوان با همین عنوان و روی مسائل بانوان متمرکز باشد و مسائل فرهنگی را به کمیسیون اجتماعی ارجاع دهیم.

زهرا ایرانمنش؛ رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان ضمن نپذیرفتن این بیشنهاد تاکید کرد :  جدا کردن فرهنگ از بانوان، او را در پیشبرد امور بانوان دچار مشکل می‌کند. رای نهایی  شورا اما بر جدایی دو کمیسیون بود. 

مسایل حوزه اجتماعی مغفول مانده است

در همین راستا زهرا ایرانمنش و علی بهرامی  یکدیگر را به کم کاری در حوزه فعالیت خود متهم کردند.

زهرا ایرانمنش در این‌خصوص گفت: «ابتدا که کمیسیون بانوان با فرهنگی ادغام شد ما فکر می‌کردیم با مشکل مواجه شویم اما این‌طور نبود و تجربه‌ی خوبی از این نظر داشتیم». وی افزود: «آقای بهرامی (رئیس کمیسیون اجتماعی، ورزش، جوانان) باید در شورای مشورتی جوانان وقت بگذارند. از وقتی حوزه‌ی اجتماعی هم جدا شده بسیاری از مسائل این بخش مغفول مانده است». 

او به‌عنوان نمونه از مسئله‌ی تکدی‌گری یاد کرد و ادامه داد: «با این وجود، بهتر است این دو کمیسیون جدا باشند و من ضرورتی در جدا کردن کمیسیون بانوان از فرهنگی نمی‌بینم».

علی بهرامی اما پاسخ ایرانمنش که تلویحا کمیسیون تحت ریاست وی را به کم‌کاری در حوزه‌ی مسائل اجتماعی متهم کرد را این‌گونه داد: «تکدی‌گری یک مسئله‌ی اجتماعی است ولی ریشه‌ی آن فرهنگی است. تبریز گدا ندارد چون مردم آنجا به گدایان پول نمی‌دهند! شهرداری هم نمی‌تواند با گذاشتن چند مامور سر چهارراه‌ها این مشکل را حل کند».

اعضا با ادغام کمیسیون «برنامه و بودجه و ایجاد منابع پایدار» با «کمیسیون حقوقی، نظارت عام و حاشیه نشینی» و تغییر نام این کمیسیون با عنوان «برنامه و بودجه، ایجاد منابع پایدار و حقوقی» موافقت کردند. همچنین، «محمدرضا معین‌زاده میرحسینی» از کمیسیون فوق کنار گذاشته شد و منصور ایرانمنش جایگزین وی شد.

همچنین تشکیل کمیسیون گردشگری و اصناف، کمیسیون عمران و حمل و نقل، کمیسیون خدمات شهری، نظارت و محیط زیست، کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و جوانان، کمیسیون معماری، شهرسازی و حاشیه نشینی، کمیسیون بانوان و کمیسیون بهداشت و سلامت نیز به تصویب شورا رسید.

در ادامه  تغییرات شورای شهر کرمان ، کمیسیون «معماری و شهرسازی» در سال دوم به کمیسیون «معماری، شهرسازی و حاشیه‌نشینی» تغییر نام پیدا کرد. همچنین «بهداشت» از کمیسیون «خدمات‌شهری، بهداشت و محیط زیست» جدا و ریاست آن به ماه‌بانو معصوم‌زاده واگذار شد. انصراف روسای دو کمیسیون از تشکیلات یکدیگر از دیگر اتفاقات این نشست بود.  معصوم‌ زاده خواست تا او را از کمیسیون خدمات‌شهری کنار بگذارند. خدادادی هم اعلام کرد که از کمیسیون بهداشت خارج می‌شود.
کمیسیون‌های «عمران و حمل‌ونقل» و «گردشگری و اصناف» تاکنون هیچ تغییری نداشته است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

تقديم يك پيروزي پيش از رقابت

هیچ تصمیمی برای مسقف کردن گلزار شهدای کرمان گرفته نشده است / زیرساخت‌های راهیان نور به کرمان باید آماده شوند

افزایش 1/5 درصدی جابجایی مسافر در خطوط ریلی استان کرمان / حمل بیش از پنج هزار دستگاه ماشین با قطار مسافری

هر 45 روز یکبار نشست‌های تخصصی استان با رویکرد کیفیت آموزشی برگزار می‌شود / بزرگترین چالش امروز، سیاست‌های حوزه نیروی انسانی است / هنرستان‌های سیرجان با مشکل نیروی انسانی متخصص روبه‌رو هستند / به هنرستان‌های سیرجان سرانه تعلق نمی‌گیرد / قلعه‌گنج مرکز تخصص آموزش ضمن خدمت فرهنگیان به‌صورت تخصصی ندارد

تلفات جاده‌ای در ۹ ماهه امسال 5 درصد کاهش داشت / عدم ایمنی وسیله نقلیه تأثیرگذارترین عوامل تلفات جاده‌ای است

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

شورای نگهبان در مقام یک داور بی‌طرف به شکایات رسیدگی می‌کند/عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

پربازدید ها

سرطان پستان، پوست، تیروئید و روده بزرگ سرطان‌های شایع در بین زنان/سرطان مثانه، پوست، ریه و حنجره سرطان های شایع در بین مردان

جمعه بازار پرندگان در آینده نزدیک تعطیل می‌شود / در صورت عرضه مرغ زنده توسط مراکز غیرمجاز با عاملان برخورد می‌شود / خرید گوشت مرغ و تخم‌مرغ از مراکز معتبر هیچ خطری نخواهد داشت

اقامتگاه موقت متهمان در سیرجان راه اندازی شد

دعوایی مطرح نبود،اختلاف نظر در خصوص لوایح درآمدی بین شهردار و برخی از اعضای شورا بود/سوء تفاهم ها برطرف و لوایح به تصویب شورای شهر رسید

۴۶ مدرسه کپری در استان کرمان وجود دارد / فضای نامناسب آموزشی انگیزه معلم و دانش‌آموز را کاهش می‌دهد / در کرمان با کمبود مدرسه روبرو هستیم / ۳۱۰ پروژه مدرسه‌سازی به دلیل عدم اعتبار متوقف شده‌اند

اتاق بازرگانی کرمان ۱۰۰ مدرسه راه‌اندازی می‌کند / مدارسی می‌سازیم که ضمن آموزش علم و دانش، کانون‌های کارآفرینی باشند

خسارت ۳۵ میلیارد تومانی سیلاب به مدارس جنوب و شرق کرمان

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

هیچ تصمیمی برای مسقف کردن گلزار شهدای کرمان گرفته نشده است / زیرساخت‌های راهیان نور به کرمان باید آماده شوند

تلفات جاده‌ای در ۹ ماهه امسال 5 درصد کاهش داشت / عدم ایمنی وسیله نقلیه تأثیرگذارترین عوامل تلفات جاده‌ای است

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)