کد خبر: ۲۸۷۱۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
در تشست عمومی شورای شهر کرمان صورت گرفت
در نخستین نشست عمومی شورای شهر در سال دوم با دو دستور کار برگزار شد نخست تعیین سخنگو و دیگری تغییر در کمیسیون های شورا.
گفتارنو/ گروه شهر: 
در نخستین نشست عمومی شورای شهر در سال دوم با دو دستور کار برگزار شد نخست تعیین سخنگو و دیگری تغییر در کمیسیون های شورا.  بنا به پیشنهاد رییس شورا، انتخاباتی برای تعیین سخنگو برگزار شد. پیش از این «محمد فرشاد» همزمان با ریاست، وظیفه‌ی سخنگویی شورا را نیز برعهده داشت . 

در این راستا حسین چناریان و رامین ارجمند کرمانی دو کاندیدا برای تصدی گری سخنگویی شورا بودند، اما به علت به حدنصاب نرسیدن رای  برای هر دو کاندیدا کسی انتخاب نشد و مقرر شد رای گیری هفته آینده انجام شود.  دومین دستور کار نشست عمومی شورای اسلامی بحث و تصمیم گیری در کمیسیون های شورا شهر بود .

در این نشست یکی از کمیسیون‌ها منحل و در دیگری ادغام شد، ترکیب برخی تغییر یافت و تعیین تکلیف دو کمیسیون «فرهنگی، هنری، بانوان» و «اجتماعی، ورزشی، جوانان» به بحث‌های طولانی و فرسایشی و رای‌گیری منجر شد تا تعداد کمیسیون های شورا از 9 به 8 تقلیل یابد. 

محمد فرشاد؛ رئیس شورای شهر کرمان  پیشنهاد جدایی مسایل فرهنگی را از بانوان مطرح کرد و گفت: بهتر است  کمیسیون بانوان با همین عنوان و روی مسائل بانوان متمرکز باشد و مسائل فرهنگی را به کمیسیون اجتماعی ارجاع دهیم.

زهرا ایرانمنش؛ رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان ضمن نپذیرفتن این بیشنهاد تاکید کرد :  جدا کردن فرهنگ از بانوان، او را در پیشبرد امور بانوان دچار مشکل می‌کند. رای نهایی  شورا اما بر جدایی دو کمیسیون بود. 

مسایل حوزه اجتماعی مغفول مانده است

در همین راستا زهرا ایرانمنش و علی بهرامی  یکدیگر را به کم کاری در حوزه فعالیت خود متهم کردند.

زهرا ایرانمنش در این‌خصوص گفت: «ابتدا که کمیسیون بانوان با فرهنگی ادغام شد ما فکر می‌کردیم با مشکل مواجه شویم اما این‌طور نبود و تجربه‌ی خوبی از این نظر داشتیم». وی افزود: «آقای بهرامی (رئیس کمیسیون اجتماعی، ورزش، جوانان) باید در شورای مشورتی جوانان وقت بگذارند. از وقتی حوزه‌ی اجتماعی هم جدا شده بسیاری از مسائل این بخش مغفول مانده است». 

او به‌عنوان نمونه از مسئله‌ی تکدی‌گری یاد کرد و ادامه داد: «با این وجود، بهتر است این دو کمیسیون جدا باشند و من ضرورتی در جدا کردن کمیسیون بانوان از فرهنگی نمی‌بینم».

علی بهرامی اما پاسخ ایرانمنش که تلویحا کمیسیون تحت ریاست وی را به کم‌کاری در حوزه‌ی مسائل اجتماعی متهم کرد را این‌گونه داد: «تکدی‌گری یک مسئله‌ی اجتماعی است ولی ریشه‌ی آن فرهنگی است. تبریز گدا ندارد چون مردم آنجا به گدایان پول نمی‌دهند! شهرداری هم نمی‌تواند با گذاشتن چند مامور سر چهارراه‌ها این مشکل را حل کند».

اعضا با ادغام کمیسیون «برنامه و بودجه و ایجاد منابع پایدار» با «کمیسیون حقوقی، نظارت عام و حاشیه نشینی» و تغییر نام این کمیسیون با عنوان «برنامه و بودجه، ایجاد منابع پایدار و حقوقی» موافقت کردند. همچنین، «محمدرضا معین‌زاده میرحسینی» از کمیسیون فوق کنار گذاشته شد و منصور ایرانمنش جایگزین وی شد.

همچنین تشکیل کمیسیون گردشگری و اصناف، کمیسیون عمران و حمل و نقل، کمیسیون خدمات شهری، نظارت و محیط زیست، کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و جوانان، کمیسیون معماری، شهرسازی و حاشیه نشینی، کمیسیون بانوان و کمیسیون بهداشت و سلامت نیز به تصویب شورا رسید.

در ادامه  تغییرات شورای شهر کرمان ، کمیسیون «معماری و شهرسازی» در سال دوم به کمیسیون «معماری، شهرسازی و حاشیه‌نشینی» تغییر نام پیدا کرد. همچنین «بهداشت» از کمیسیون «خدمات‌شهری، بهداشت و محیط زیست» جدا و ریاست آن به ماه‌بانو معصوم‌زاده واگذار شد. انصراف روسای دو کمیسیون از تشکیلات یکدیگر از دیگر اتفاقات این نشست بود.  معصوم‌ زاده خواست تا او را از کمیسیون خدمات‌شهری کنار بگذارند. خدادادی هم اعلام کرد که از کمیسیون بهداشت خارج می‌شود.
کمیسیون‌های «عمران و حمل‌ونقل» و «گردشگری و اصناف» تاکنون هیچ تغییری نداشته است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وزیر کشور: آمار افرادی که [در نظرسنجی‌های دوره قبل گفته بودند در انتخابات شرکت می‌کنند]تقریبا دوبرابر آمار فعلی درمورد انتخابات ۱۴۰۰ است

فیلترینگ به سیگنال رسید

عضو هیات رئیسه اتاق کرمان: برق شهرک های صنعتی نباید قطع شود/ باید خسارت قطع برق پرداخت شود

افزایش ۴۷ درصدی کشفیات مواد مخدر استان کرمان/ دستگیری ۴۰ خرده فروش در اجرای طرح برخورد با خرده فروشان

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان باید روند وحدت را تعیین،‌ تسهیل، تسریع و تحکیم کند/فضای سیاسی کشور بین خوف و رجا است

با تداوم بی احتیاطی‌ها، پیک چهارم حتمی است/ ویروس جهش یافته تمایل بیشتری به سنین پایین دارد

محرز خبرداد: تزریق بدون عارضه واکسن ایرانی کرونا به ۲۱ تن تا کنون

سخنگوی دولت: تصمیمات محمدجواد آذری جهرمی دیدگاه دولت در این زمینه است/ اینستاگرام محل کسب‌وکار گروه بزرگی از مردم شده است/ محدودسازی و یا تعطیلی اینستاگرام، کوچ دادن حدود یک میلیون ایرانی به سمت بیکاری و فقر می‌باشد

چه کسی گفته همه باید در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر کنند/در گذشته تا با موضوعی اجتماعی مواجه شدیم به شدت از استراتژی انکار استفاده کردیم

کارهای رسمی و فرمالیته و حرف‌های تکراری، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیست

پربازدید ها

هفت مصدوم و یک کشته در حادثه برای خودروی افاغنه در جاده جیرفت

چه کسی گفته همه باید در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر کنند/در گذشته تا با موضوعی اجتماعی مواجه شدیم به شدت از استراتژی انکار استفاده کردیم

براثر طوفان شن قطار زاهدان - کرمان از ریل خارج شد/ خسارت‌ها به ویژه در جازموریان و شهرستان رودبار جنوب بسیار بالاست

8 شهرستان استان کرمان در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند

افزایش بیماران سرپایی کرونا در کشور / رشد ۴۷ درصدی ترددها نسبت به اول دی ماه/بازنگری در محدودیت‌های کرونایی؛ این هفته

کرونا جان ۶۹ نفر دیگر را در ایران گرفت/ در برخی استان‌ها شاهد توقف روند کاهشی کرونا و افزایش موارد بستری هستیم

دادستان: ۲۴ بنگاه فاقد مجوز در زرند پلمب شد

سارق معابر کرمان بازداشت شد

کشف ۱۰۰ کیلو حشیش از خودروی پژو در عملیات پلیس بخش گلباف

پلیس کرمان در حوزه مقابله با جرایم اقتصادی ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه ای دارد

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)