کد خبر: ۲۸۷۱۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
در تشست عمومی شورای شهر کرمان صورت گرفت
در نخستین نشست عمومی شورای شهر در سال دوم با دو دستور کار برگزار شد نخست تعیین سخنگو و دیگری تغییر در کمیسیون های شورا.
گفتارنو/ گروه شهر: 
در نخستین نشست عمومی شورای شهر در سال دوم با دو دستور کار برگزار شد نخست تعیین سخنگو و دیگری تغییر در کمیسیون های شورا.  بنا به پیشنهاد رییس شورا، انتخاباتی برای تعیین سخنگو برگزار شد. پیش از این «محمد فرشاد» همزمان با ریاست، وظیفه‌ی سخنگویی شورا را نیز برعهده داشت . 

در این راستا حسین چناریان و رامین ارجمند کرمانی دو کاندیدا برای تصدی گری سخنگویی شورا بودند، اما به علت به حدنصاب نرسیدن رای  برای هر دو کاندیدا کسی انتخاب نشد و مقرر شد رای گیری هفته آینده انجام شود.  دومین دستور کار نشست عمومی شورای اسلامی بحث و تصمیم گیری در کمیسیون های شورا شهر بود .

در این نشست یکی از کمیسیون‌ها منحل و در دیگری ادغام شد، ترکیب برخی تغییر یافت و تعیین تکلیف دو کمیسیون «فرهنگی، هنری، بانوان» و «اجتماعی، ورزشی، جوانان» به بحث‌های طولانی و فرسایشی و رای‌گیری منجر شد تا تعداد کمیسیون های شورا از 9 به 8 تقلیل یابد. 

محمد فرشاد؛ رئیس شورای شهر کرمان  پیشنهاد جدایی مسایل فرهنگی را از بانوان مطرح کرد و گفت: بهتر است  کمیسیون بانوان با همین عنوان و روی مسائل بانوان متمرکز باشد و مسائل فرهنگی را به کمیسیون اجتماعی ارجاع دهیم.

زهرا ایرانمنش؛ رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان ضمن نپذیرفتن این بیشنهاد تاکید کرد :  جدا کردن فرهنگ از بانوان، او را در پیشبرد امور بانوان دچار مشکل می‌کند. رای نهایی  شورا اما بر جدایی دو کمیسیون بود. 

مسایل حوزه اجتماعی مغفول مانده است

در همین راستا زهرا ایرانمنش و علی بهرامی  یکدیگر را به کم کاری در حوزه فعالیت خود متهم کردند.

زهرا ایرانمنش در این‌خصوص گفت: «ابتدا که کمیسیون بانوان با فرهنگی ادغام شد ما فکر می‌کردیم با مشکل مواجه شویم اما این‌طور نبود و تجربه‌ی خوبی از این نظر داشتیم». وی افزود: «آقای بهرامی (رئیس کمیسیون اجتماعی، ورزش، جوانان) باید در شورای مشورتی جوانان وقت بگذارند. از وقتی حوزه‌ی اجتماعی هم جدا شده بسیاری از مسائل این بخش مغفول مانده است». 

او به‌عنوان نمونه از مسئله‌ی تکدی‌گری یاد کرد و ادامه داد: «با این وجود، بهتر است این دو کمیسیون جدا باشند و من ضرورتی در جدا کردن کمیسیون بانوان از فرهنگی نمی‌بینم».

علی بهرامی اما پاسخ ایرانمنش که تلویحا کمیسیون تحت ریاست وی را به کم‌کاری در حوزه‌ی مسائل اجتماعی متهم کرد را این‌گونه داد: «تکدی‌گری یک مسئله‌ی اجتماعی است ولی ریشه‌ی آن فرهنگی است. تبریز گدا ندارد چون مردم آنجا به گدایان پول نمی‌دهند! شهرداری هم نمی‌تواند با گذاشتن چند مامور سر چهارراه‌ها این مشکل را حل کند».

اعضا با ادغام کمیسیون «برنامه و بودجه و ایجاد منابع پایدار» با «کمیسیون حقوقی، نظارت عام و حاشیه نشینی» و تغییر نام این کمیسیون با عنوان «برنامه و بودجه، ایجاد منابع پایدار و حقوقی» موافقت کردند. همچنین، «محمدرضا معین‌زاده میرحسینی» از کمیسیون فوق کنار گذاشته شد و منصور ایرانمنش جایگزین وی شد.

همچنین تشکیل کمیسیون گردشگری و اصناف، کمیسیون عمران و حمل و نقل، کمیسیون خدمات شهری، نظارت و محیط زیست، کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و جوانان، کمیسیون معماری، شهرسازی و حاشیه نشینی، کمیسیون بانوان و کمیسیون بهداشت و سلامت نیز به تصویب شورا رسید.

در ادامه  تغییرات شورای شهر کرمان ، کمیسیون «معماری و شهرسازی» در سال دوم به کمیسیون «معماری، شهرسازی و حاشیه‌نشینی» تغییر نام پیدا کرد. همچنین «بهداشت» از کمیسیون «خدمات‌شهری، بهداشت و محیط زیست» جدا و ریاست آن به ماه‌بانو معصوم‌زاده واگذار شد. انصراف روسای دو کمیسیون از تشکیلات یکدیگر از دیگر اتفاقات این نشست بود.  معصوم‌ زاده خواست تا او را از کمیسیون خدمات‌شهری کنار بگذارند. خدادادی هم اعلام کرد که از کمیسیون بهداشت خارج می‌شود.
کمیسیون‌های «عمران و حمل‌ونقل» و «گردشگری و اصناف» تاکنون هیچ تغییری نداشته است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم

ابلاغ مراتب ثبت بقایای جاده سنگ‌فرش فهرج - زاهدان به استاندار کرمان

باید مطالعه شود که کمبود یک هزار لیتر بر ثانیه آب شهر کرمان واقعی است یا خیر؟‌/ پروژه انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل‌رود متعلق به ۲۲ سال پیش است که باید تجدید مطالعه شود/ صلاحیت رسیدگی به شکایت از استاندار کرمان برعهده دادستانی مرکز کشور است

حلزون تراپی مبنای علمی ندارد

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان

تنها ۷ معین اقتصای عملکرد ضعیف داشتند/رتبه بندی معین‌ها توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است/فراوری و بسته بندی در جنوب استان قائم به شخص است

ازاختیارات کارگروه ها سوء استفاده می کنند/بنگاهداری بانک ها منتفی است/مطالبات غیر جاری در سال 97رشد 36درصدی داشته است

تصاویر گفتارنو از عزاداری روز عاشورا و شام غریبان در کرمان

تصاویر/ عزاداری عاشورای حسینی در علی آباد سادات رفسنجان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   ( نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   ( نظر)

پاسخ روحانی به نامه سه خواهر از جنوب کرمان   ( نظر)