کد خبر: ۲۸۷۲۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم انار و رفسنجان:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فعالان اقتصادی کاری به بیانیه ها ندارند، گفت: فعالان اقتصادی اروپایی کمتر تحت تاثیر بیانیه های قرار می گیرند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید از آنجایی که شرکت های اقتصادی چند ملیتی هستند برای همکاری با ایران تحت تاثیر بیانیه های سیاسی قرار نمی گیرند.

احمد انارکی محمدی  با اشاره به بیانیه مشترک ظریف و موگرینی بعد از نشست گروه 1+4 اظهار داشت: با وجود بیانیه هایی که مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا امضا می شود شاهدهستیم که شرکت های خارجی از قراردادهای خود با ایران خارج می شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و فشارهایی که آمریکا به کشورهای اروپایی و ایران می آورند خروج شرکت ها از قرارداد با ایران طبیعی است.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: با این وجود وزیر امور خارجه کشور به عنوان نماینده ایران با نماینده اتحادیه اروپا مذاکراتی را دنبال می کنند تا بر فشار و جوی که علیه ایران ایجاد شده است فائق آیند، بیانیه ها مقدمات کار محسوب می شوند.

وی بیان داشت: امیدواریم بیانیه ها به همکاری با فعالان اقتصادی اروپایی منجر شود  اما از آنجایی که شرکت ها و فعالان اقتصادی چند ملیتی هستند و به عبارتی تابع دولت ها نیستند باید گفت بیانیه های سیاسی تاثیری بر تصمیم گیری های شرکت های اقتصادی ندارد.

انارکی محمدی  با بیان اینکه فعالان اقتصادی کاری به بیانیه ها ندارند، گفت: فعالان اقتصادی اروپایی کمتر تحت تاثیر بیانیه های قرار می گیرند

این نماینده مجلس تاکید کرد: البته این بیانیه ها بر همکاری شرکت ها و بانک های کوچک و متوسط تاثیر مثبت دارد و می توانیم برای همکاری با آنها با تکیه بر بیانیه مشترک پیش برویم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با وجود واقعیاتی که از بیانیه ها وجود دارد اما امیدواریم با این بیانیه ها مقدمات برای بهبود شرایط فراهم شود چرا که سیاست های کلی نظام و تصمیم گیری ها روشن است فقط باید صبر کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در 2 بند بیانیه مشترک ظریف و موگرینی آمده است اعضا بر اراده خود برای حمایت از آزادی فعالان اقتصادی در تعقیب کسب‌وکار مشروع با ایران، در تطابق کامل با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، تأکید کردند.

اعضا همچنین فعالیت‌های فشرده و پیشرفت‌های ماهوی که تاکنون صورت گرفته است، تشدید گفت‌وگوهای فنی، تلاش‌هایی که برای حفظ و تقویت روابط دوجانبه اقتصادی انجام می‌شود، بسیج منابع قابل توجه توسط همه اعضا، از جمله با کشورهای ثالث علاقمند برای حمایت از برجام و پیگیری به‌موقع و مؤثر عادی‌سازی روابط تجاری و بازرگانی با ایران را مورد توجه و تأکید قرار دادند.
برچسب ها: انارکی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وزیر کشور: آمار افرادی که [در نظرسنجی‌های دوره قبل گفته بودند در انتخابات شرکت می‌کنند]تقریبا دوبرابر آمار فعلی درمورد انتخابات ۱۴۰۰ است

فیلترینگ به سیگنال رسید

عضو هیات رئیسه اتاق کرمان: برق شهرک های صنعتی نباید قطع شود/ باید خسارت قطع برق پرداخت شود

افزایش ۴۷ درصدی کشفیات مواد مخدر استان کرمان/ دستگیری ۴۰ خرده فروش در اجرای طرح برخورد با خرده فروشان

نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان باید روند وحدت را تعیین،‌ تسهیل، تسریع و تحکیم کند/فضای سیاسی کشور بین خوف و رجا است

با تداوم بی احتیاطی‌ها، پیک چهارم حتمی است/ ویروس جهش یافته تمایل بیشتری به سنین پایین دارد

محرز خبرداد: تزریق بدون عارضه واکسن ایرانی کرونا به ۲۱ تن تا کنون

سخنگوی دولت: تصمیمات محمدجواد آذری جهرمی دیدگاه دولت در این زمینه است/ اینستاگرام محل کسب‌وکار گروه بزرگی از مردم شده است/ محدودسازی و یا تعطیلی اینستاگرام، کوچ دادن حدود یک میلیون ایرانی به سمت بیکاری و فقر می‌باشد

چه کسی گفته همه باید در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر کنند/در گذشته تا با موضوعی اجتماعی مواجه شدیم به شدت از استراتژی انکار استفاده کردیم

کارهای رسمی و فرمالیته و حرف‌های تکراری، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیست

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)