کد خبر: ۲۸۷۲۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم انار و رفسنجان:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فعالان اقتصادی کاری به بیانیه ها ندارند، گفت: فعالان اقتصادی اروپایی کمتر تحت تاثیر بیانیه های قرار می گیرند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید از آنجایی که شرکت های اقتصادی چند ملیتی هستند برای همکاری با ایران تحت تاثیر بیانیه های سیاسی قرار نمی گیرند.

احمد انارکی محمدی  با اشاره به بیانیه مشترک ظریف و موگرینی بعد از نشست گروه 1+4 اظهار داشت: با وجود بیانیه هایی که مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا امضا می شود شاهدهستیم که شرکت های خارجی از قراردادهای خود با ایران خارج می شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و فشارهایی که آمریکا به کشورهای اروپایی و ایران می آورند خروج شرکت ها از قرارداد با ایران طبیعی است.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: با این وجود وزیر امور خارجه کشور به عنوان نماینده ایران با نماینده اتحادیه اروپا مذاکراتی را دنبال می کنند تا بر فشار و جوی که علیه ایران ایجاد شده است فائق آیند، بیانیه ها مقدمات کار محسوب می شوند.

وی بیان داشت: امیدواریم بیانیه ها به همکاری با فعالان اقتصادی اروپایی منجر شود  اما از آنجایی که شرکت ها و فعالان اقتصادی چند ملیتی هستند و به عبارتی تابع دولت ها نیستند باید گفت بیانیه های سیاسی تاثیری بر تصمیم گیری های شرکت های اقتصادی ندارد.

انارکی محمدی  با بیان اینکه فعالان اقتصادی کاری به بیانیه ها ندارند، گفت: فعالان اقتصادی اروپایی کمتر تحت تاثیر بیانیه های قرار می گیرند

این نماینده مجلس تاکید کرد: البته این بیانیه ها بر همکاری شرکت ها و بانک های کوچک و متوسط تاثیر مثبت دارد و می توانیم برای همکاری با آنها با تکیه بر بیانیه مشترک پیش برویم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با وجود واقعیاتی که از بیانیه ها وجود دارد اما امیدواریم با این بیانیه ها مقدمات برای بهبود شرایط فراهم شود چرا که سیاست های کلی نظام و تصمیم گیری ها روشن است فقط باید صبر کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در 2 بند بیانیه مشترک ظریف و موگرینی آمده است اعضا بر اراده خود برای حمایت از آزادی فعالان اقتصادی در تعقیب کسب‌وکار مشروع با ایران، در تطابق کامل با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، تأکید کردند.

اعضا همچنین فعالیت‌های فشرده و پیشرفت‌های ماهوی که تاکنون صورت گرفته است، تشدید گفت‌وگوهای فنی، تلاش‌هایی که برای حفظ و تقویت روابط دوجانبه اقتصادی انجام می‌شود، بسیج منابع قابل توجه توسط همه اعضا، از جمله با کشورهای ثالث علاقمند برای حمایت از برجام و پیگیری به‌موقع و مؤثر عادی‌سازی روابط تجاری و بازرگانی با ایران را مورد توجه و تأکید قرار دادند.
برچسب ها: انارکی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

امسال به‌طور مشخص، برای استهلال ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟

از غایبان امتحانات حضوری آزمون مجدد گرفته می‌شود

از نخستین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت فردا رونمایی می‌شود

معاون اول رییس جمهور: باید هر چه سریعتر واکسیناسیون رایگان و عمومی در کشور انجام شود.

نظارت بر بازار کرمان تشدید می‌شود

دو نیروی راهداری و یک پیمانکار در جیرفت به اتهام ارتشاء و مشارکت در پولشویی بازداشت شدند

در ثبت نام داوطلبان، قوانین موجود ملاک عمل باشد

جزییات طرح جدید نمایندگان مجلس برای حمایت از سرمایه گذاری خارجی ضدتحریمی

نقوی حسینی: رئیسی روز عید فطر اعلام کاندیداتوری می‌کند

آمریکا در مذاکرات وین، بخش عمده‌ای از آنچه مورد نظر ایران برای لغو تحریم ها بوده را قبول کرده است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)