کد خبر: ۲۸۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
ارسال به دوستان
ذخیره
در آیین رونمایی از «اردوگاه اطفال» و «آلبوم عکس‌های آفتابی» در دانشگاه باهنر مطرح شد
سهیل محمودی از بازگشت به دفاع مقدس می‌گوید. جمله‌اش این‌گونه آغاز می‌شود« یک مردک دیوانه که طنز تاریخ است در آن سر دنیا دارد ما را تهدید می‌کند تنها را ه مقابله با کاستی‌هایی که او به ما تحمیل می‌کند بازگشت به دفاع مقدس است» او البته به صراحت یک هشدار هم می‌دهد :« آن‌این‌که دفاع مقدس مال همه‌ی مردم ایران است و نباید آن را کسی مصادره کند.»

محبوبه فیروزآبادی: 

پشت تریبون قرار می‌گیرد و می‌گوید: «خوشحالم که مهدی اینجاست و افتخاری است برای جامعه ایثار» منظورش مهدی طحانیان است. همان نوجوان اسیری که بخاطر حجاب از مصاحبه با خبرنگار هندی استنکاف کرده بود. 

احمد یوسف زاده  که در آیین رونمایی از کتابش در دانشگاه باهنر کرمان سخن می‌گفت، می‌افزاید:  اردوگاه اطفال ماجرای رویارویی 400 نوجوان اسیر ایرانی با یک افسر بعثی است و این آزاده ها طی یک ماجرا در اردوگاهی با 2 دسته عراقی و جاسوس های ایرانی می جنگیدند.

یوسف زاده معتقد است  مقابله با جاسوس ها به مراتب سخت تر از نیروهای عراقی بود چرا که ایرانی‌ها باهوش‌تر بودند.  می‌گوید: هنوز بعد از این همه سال باور نمی‌کند که چگونه بچه‌ها توانستند مقاومت کنند. 

او خودش را  خوشبخت‌ترین نویسنده‌ی دنیا می‌داند چون همیشه قهرمان‌های کتاب‌هایش با او هستند. از بابت این‌که قهرمانان کتابش  در مراسم رونمایی از کتابش، حضور دارند ابراز خرسندی می‌کند. سخنان کوتاه یوسف‌زاده به پایان می‌رسد. دکتر بصیری معاون فرهنگی دانشگاه و مرتضی سرهنگی رییس ادبیات مقاومت هنوز در سالن حضور پیدا نکرده‌اند،  پس نوبت به ابوالفضل کارمد عکاس آلبوم عکس‌های آفتابی می‌رسد که پشت تریبون قرار بگیرد. 

روز 45‌ام جنگ از کرمان عازم خرمشهر شده و به آن‌جا نرسیده است چون که خرمشهر سقوط کرده است. ناچارا به آبادان رفته و نخستین عکس‌هایش از جنگ، از خلیج فارس ثبت شده است. 
با گفتن « من به هیچ وجه عکاس حرفه‌ای نیستم  و نبودم  و آن‌چه در آلبوم آمده است کار یک عکاس آماتور علاقمند است» می‌گوید: همچنان که سربازان و فرماندهان ما در این جنگ حرفه‌ای نبودند. 
همزمان با سخنرانی کارآمد منتخبی از عکس‌های انتشار یافته در این کتاب به نمایش در می‌آیند عکس‌هایی که شهرت‌شان از عکاسشان هم بیش‌تر است، کارآمد می‌گوید: این عکس‌ها امانتی است دست من و تلاش می‌کنم آن‌ها را دست صاحبانش برسانم. 

اوج سخنانش آنجاست که با تاکید می‌گوید: هرگز از دفاع مقدس برای خود سنگری نساختم تا به مطامع خود برسم.  و دست آخر عکس‌هایش را تقدیم می‌کند به همه کسانی که دفاع مقدس برای آنان مقدس است.


حالا دیگر نوبت به سهیل محمودی مهمان ویژه مراسم رسیده است که پشت تریبون قرار گیرد. سهیل محمودی از بازگشت به دفاع مقدس می‌گوید. جمله‌اش این‌گونه آغاز می‌شود« یک مردک دیوانه که طنز تاریخ است در آن سر دنیا دارد ما را تهدید می‌کند تنها را ه مقابله با کاستی‌هایی که او به ما تحمیل می‌کند بازگشت به دفاع مقدس است»

او البته به صراحت یک هشدار هم می‌دهد :« آن‌این‌که دفاع مقدس مال همه‌ی مردم ایران است و نباید آن را کسی مصادره کند.»
محمودی با تاکید بر این‌که نگاه دولتی و حکومتی به جنگ تاثیرگذار نیست می‌گوید: شان مردمی بودن دفاع مقدس حفظ شود و نگذاریم با بخشنامه و دستورالعمل قشر جوان بی تفاوت از کنار این دوران بگذرند.

نوبت به مهدی طحانیان  رسیده که پشت تریبون قرار گیرد. طحانیان می‌گوید: «تنها چیزی که باعث می‌شد که در دوران اسارت، در شرایطی که یک ساعت از آن می‌توانست کمر آدمی را بشکند، ایثار و از خودگذشتگی کردیم، آرمان‌ها و عشقی بود که نسبت به رهبرمان و اسلام عزیزمان داشتیم».

مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری   از دیگر مهمانان این مراسم  است که برلزوم ثبت جنگ تاکید و از حضور در مراسم رونمایی از دو کتاب «اردوگاه اطفال» و «آلبوم عکس‌های آفتابی» ابراز خرسندی می‌کند و هشدار می‌دهد:« اگر جنگ را ثبت نکنیم دچار سردرگمی می‌شویم.»

شایان ذکر است آیین رونمایی از دو کتاب «اردوگاه اطفال» و «آلبوم عکس‌های آفتابی» در جمع شماری از ایثارگران ، اهالی فرهنگ، دانشجویان و دانشگاهیان کرمان در تالار وحدت دانشگاه باهنر برگزار شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اخطار استاندار فقط شامل مدیران دستگاه‌های اجرائی که بدون عذر موجه غایب بودند می‌شود/ دادگستری عضو شورای آموزش و پرورش نیست

باید به سند تحول قضایی عینیت بخشید/ هیچکس نباید خود را فارغ یا غایب در اعمال مفاد سند تحول بپندارد/با تاسیس دادگاه بخش اسماعیلیه جیرفت مشکلات قضایی مردم این بخش نیز حل خواهد شد

حدود 2500 مدرسه زیر 50 نفر در استان کرمان داریم/ممکن است در مقاطع تحصیلی مختلف کلاس های غیرحضوری جواب ندهد

بخشی از مشکلات به دلیل بی عرضگی ما مدیران است/مدیری در جلسات بدون عذر موجه حضور نداشته باشد، دیگر حق ندارد هیچ جلسه ای در استانداری بیاید

شاهد ترک تحصیل پنهان در جنوب استان هستیم/3677 دانش آموز پایه اول ابتدائی از تحصیل بازماندند/ باید آموزش پایه های اول و دوم ابتدائی را حضوری دنبال کنیم

شخصیت‌های حقیقی نهاد اصلاح‌طلبان به زودی تعیین می‌شوند/ لاریجانی جزو مصادیق اصلاح‌طلبان نیست

۶ روش اعتبارسنجی دفترچه های تامین اجتماعی

استاندار کرمان: جمع‌بندی نظرات مردم جنوب و کلیپ شهید سلیمانی را به شورای امنیت ملی ارسال کردم

محمد هاشمی: برخی «تقسیم رفاهِ» رفسنجانی را رواج اشرافی‌گری تعبیرکردند/ همه تقصیر‌ها کشور را گردن تکنوکرات‌ها می‌اندازند، اما شرط مدرک تحصیلی که ریشه در تکنوکراسی دارد را ملاک نامزد‌های ریاست جمهوری قرار می‌دهند!/ چرا فرد ۴۰ ساله می‌تواند ثبت‌نام کند، اما ۳۹ ساله نمی‌تواند؟ /تردید اصلاح‌طلبان برای اجماع روی لاریجانی

بی‌اطلاعی خانواده محمدرضا شجریان از تدوین قانون اساسی توسط او

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

بخشی از مشکلات به دلیل بی عرضگی ما مدیران است/مدیری در جلسات بدون عذر موجه حضور نداشته باشد، دیگر حق ندارد هیچ جلسه ای در استانداری بیاید   ( نظر)

دستگیری دو نفر از مدیران ارشد لاستیک بارز به اتهام فساد   ( نظر)

دکتر فدائی هدایای دوران استانداری خود را به کودکان مبتلا به سرطان اهدا کرد   ( نظر)

واکنش منفی خانواده هاشمی رفسنجانی به سخنان اخیر فائزه   ( نظر)