کد خبر: ۲۸۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده ولی فقیه در استان کرمان:
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور ایران و آمریکا در سازمان ملل، گفت: رئیس جمهور ایران با اقتدار از مردم دفاع کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور ایران و آمریکا در سازمان ملل، گفت: رئیس جمهور ایران با اقتدار از مردم دفاع کرد.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی، در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان ضمن توصیه خود و مردم نمازگزار به رعایت تقوای الهی گفت: به فرمایش حضرت علی (ع) خدواند از دل و ضمیر همه انسان ها باخبر است لذا باید تقوا را رعایت کنیم که در پیشگاه خداوند شرمنده نباشیم.

وی دلایل به وجود آمدن حادثه کربلا را سه موضوع عنوان کرد و افزود: یکی از این عوامل زمامداران و حاکمان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان ادامه داد: در این زمینه عده ای اعتقاد دارند که اگر می خواهیم حکومت دینی داشته باشیم صرف اینکه حاکم مسلمان باشد، حالا چه مسلمان زاده باشد و یا اسلام آورده باشد، اکتفا می کند که این امر برخلاف شاخصه هایی است که برای حکومت اسلامی در آیات و روایات بیان شده است.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که زمامداران حکومت در سه دسته قرار می گیرند عده ای از این حاکمان صرفا مسلمان شناسنامه ای هستند و در زندگی شخصی و اجتماعی معتقد به احکام اسلامی نیستند.

وی گفت: عده ای دیگر مسلمان هستند، در زندگی شخصی خود مقیّد به احکام اسلامی هستند اما در مسائل اجتماعی اعتقادی به تحقق احکام اسلامی ندارند.

امام جمعه کرمان گفت: در نهایت گروه دیگر علاوه بر اینکه مسلمان هستند و در زندگی شخصی خود به احکام اسلامی مقیّد هستند در حوزه اجتماعی نیز باور به احکام اسلامی دارند و به آن پایبند هستند لذا این گروه سوم که مورد تأیید آیات و روایات است.

وی با اشاره به اینکه حاکمان باید در زندگی شخصی و اجتماعی خود به احکام اسلامی پایبند باشند، افزود: در همین راستا امام حسین (ع) فرمود «تصمیم گرفتم حاکمان و زمامداران را امر به معروف کنم و دین جدّم را احیا کنم».

تحقق جامعه اسلامی بسته به اقتصاد اسلامی است

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: دومین عامل، بستر اقتصادی است که در دین اسلام بسیار بر آن تأکید شده است.

وی ادامه داد: تحقق جامعه اسلامی بسته به اقتصاد اسلامی دارد لذا این حساسیت اقتصادی را در زمان پیامبر اکرم (ص) و حکومت حضرت علی (ع) می بینیم.

امام جمعه کرمان گفت: دلیل منع شدن رشوه این است که مال نامشروع نصیب کسی نشود لذا در روایات آمده است که خدا لعنت می کند کسی را که رشوه می گیرد، رشوه می دهد و در این امر واسطه می شود.

وجود رانت بیانگر انحراف و اشکال در جامعه است

وی تصریح کرد: اگر در جامعه ای رانت و دست درازی وجود داشته باشد بدانید که آن جامعه انحراف و اشکال وجود دارد و شک نکنید اگر عدالت اقتصادی طلوع کند، فقر در جامعه غروب می کند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه سه عامل مهم در اقتصاد  تولید، توزیع و مصرف است، تصریح کرد: تحقق عدالت موجب فاصله گیری از تبعیض می شود در غیر این صورت شاهد تبعیض در جامعه خواهیم بود.

وی در خصوص بدهی های بانکی گفت: ببینید این بدهی ها از جانب چه کسانی است آیا افرادی عادی یا کسانی که با استفاده از رانت مبالغ میلیاردی و هنگفتی را دریافت کرده اند و بانک ها بر نمی گردانند؟

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که با اشاره به اینکه اتفاقات اقتصادی بعد از پیامبر اکرم (ص) در جریان عاشورا اثرگذار بود، افزود:  مسئولان باید با الگوگیری از حضرت علی (ع) به دنبال تحقق عدالت باشند.

مدعیان دروغین حقوق بشر نسبت به مردم هیچ تعهدی ندارند

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ضمن نکوداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و کسانی که در این  دفاع مقدس اثرگذار بودند، اظهار داشت: شهادت جمعی از عزیزان اهواز که در یک حرکت بی رحمانه و کور به دست گروهی از تروریست ها به حمایت استکبار جهانی به شهادت رسیدند، برای جهان پیام مهمی داشت.

وی ادامه داد: آن این است که این مدعیان دروغین حقوق بشر نسبت به مردم هیچ تعهدی ندارند و بدانند که  پاسخ جمهوری اسلامی ایران بسیار محکم و قاطع است به گونه ای که عوامل این حادثه تروریستی از کرده خود پشیمان شوند.

وی با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور ایران و آمریکا در سازمان ملل، گفت: رئیس جمهور ایران با اقتدار از مردم دفاع کرد که جای تشکر دارد. در طرف دیگر رئیس جمهوری که با خنده تمسخرآمیز حضار روبرو شد، رئیس جمهور کم خرد آمریکا بود که دیدید چگونه موضع گرفت.

امام جمعه کرمان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند «نه تنها در صحنه سیاسی بلکه در مسابقات ورزشی جایی که ورزشکار ما در مقابل نماینده رژیم صهیونیستی حاضر نمی شود او نیز قهرمان است»، افزود: پیام کاروان امام حسین (ع) که این روزها از کربلا به سوی شام در حال حرکت بودند به جهانیان این است که جریان امام حسین (ع) محدود به زمان خاصی نیست و جریان یزدی که جریانی شوم است در هر زمانی می تواند وجود داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان بیان کرد: همچنین جامعه زمانی هدایت می شود که با محوریت امام حرکت کند.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

امسال به‌طور مشخص، برای استهلال ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟

از غایبان امتحانات حضوری آزمون مجدد گرفته می‌شود

از نخستین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت فردا رونمایی می‌شود

معاون اول رییس جمهور: باید هر چه سریعتر واکسیناسیون رایگان و عمومی در کشور انجام شود.

نظارت بر بازار کرمان تشدید می‌شود

دو نیروی راهداری و یک پیمانکار در جیرفت به اتهام ارتشاء و مشارکت در پولشویی بازداشت شدند

در ثبت نام داوطلبان، قوانین موجود ملاک عمل باشد

جزییات طرح جدید نمایندگان مجلس برای حمایت از سرمایه گذاری خارجی ضدتحریمی

نقوی حسینی: رئیسی روز عید فطر اعلام کاندیداتوری می‌کند

آمریکا در مذاکرات وین، بخش عمده‌ای از آنچه مورد نظر ایران برای لغو تحریم ها بوده را قبول کرده است

پربازدید ها

اسامی کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه کرده‌اند

برنامه ریزی برای ترور سردار سلیمانی به اوایل دولت ترامپ برمی گردد/آمریکا به دنبال ترور «عبدالرضا شهلایی» فرمانده ارشد سپاه هم بود/پیک خرید تلفن حداقل یک تلفن دستکاری شده خریداری کرد/صدها میلیون دلار هزینه برای دستیابی به مکالمات مقامات ایرانی

نامزدی رئیسی قطعی شده است؟

اصولگرایان محترم! جرات دارید اعلام کنید وضع دین‌داری چگونه شده؟

مسافرت از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ماه جاری ممنوع است

سخنگوی جبهه اصلاحات استان خبرداد: تصمیم‌گیری درباره لیست اصلاح‌طلبان در شورای شهر پس از اعلام‌نظر هیات نظارت استان

نماینده معین اقتصادی: عده‌ای در توسعه رابُر کرمان مانع‌تراشی می‌کنند/مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان:ظرفیت تامین آب پروژه گردشگری هنزا را نداریم

زیرساخت های پروژه گردشگری هنزا و هتل رابر تامین شود/ دستور خارج از قائده برای اقدامات غیر کارشناسی صادر نمی‌کنیم/ارجاع موانع به کمیسیون توهین به سرمایه گذار است/معین‌های اقتصادی باید تعهدات باید را انجام دهند/ مس سرچشمه، گل گهر، جهاد نصر و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و جهان فولاد تاکنون پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خود را ارائه نکردند

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)