کد خبر: ۲۸۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
یک استاد اقتصاد دانشگاه شهید باهنر کرمان
وی تصریح کرد: ممنوعیت صادرات یک کالا زحمات صادرکننده در پیدا کردن بازار و انتقال پول را به هدر و همه تلاش های بخش خصوصی در چند ماه بازارسازی در عرض یک تصمیم از بین می رود.
یک استاد اقتصاد دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت:  یکی از کارهایی که دولت می تواند بکند این است که باید فضایی برای تولیدکننده، صادرکننده و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی ایجاد کند که در این فضا احساس ثبات به آنها دست بدهد.

 دکتر"حسین مهرابی"  تصریح کرد: ممنوعیت صادرات یک کالا زحمات صادرکننده در پیدا کردن بازار و انتقال پول را به هدر و همه تلاش های بخش خصوصی در چند ماه بازارسازی در عرض یک تصمیم از بین می رود.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان و رییس دانشکده شهید چمران کرمان اظهار کرد: پیامدهای منفی چنین تصمیماتی این است که این فرد جریمه می شود چون به تعهدش عمل نکرده و مسئله دیگر اینکه اعتماد خود را در بازار از دست می دهد و این اعتماد با یک تصمیم خلق الساعه از دست رفته است.

وی افزود: تولیدکنندگان وقتی تصمیم به تولید می گیرند، بر مبنای قیمت های آینده تصمیم می گیرند و وقتی قیمت ها زیاد تغییر می کند، نمی توانند تصور درستی از آینده داشته باشند و یکی از مصداق ها، نوسان ها در بازار های آتی است.

مهرابی بیان کرد: بی ثباتی یک عامل بسیار مخرب در رفتار تولیدکنندگان است و مثلا در مورد نرخ ارز اگر دلار 4 هزار تومانی 8 هزار تومان بشود برای اقتصاد مزایا و معایبی دارد اما معتقدیم نرخ ارز باید بین تفاوت نرخ داخلی و خارجی تعدیل شود.

این استاد اقتصاد دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه تولیدکنندگان نمی توانند با تغییر ناگهانی و افزایش قیمت ها هماهنگ شوند و البته ما تولیدکنندگان خیلی قوی داریم که با افزایش 200 تا 300 درصدی نرخ ارز همچنان توانسته اند دوام بیاورند گفت: باید این اطمینان را در اقتصاد ایجاد کنیم که ثبات بتواند یک پیامد مثبت داشته باشد. این نوسانات زیاد برای تولیدکننده اذیت کننده است و اگر مطمئن نباشیم نرخ ارز چقدر خواهد بود، نگرانی ایجاد می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: افزایش پهنای باند به دستور من بوده است/ اگر می خواهید کسی را محاکمه کنید من را باید محاکمه کنید/ اگر وزیر راه ما جاده و اتوبان درست کرد و در آن تصادف شد، باید وزیر راه را احضار کرد؟ / برای فردی که حامی دولت است هم آزادی بیان و هم مصونیت آن معلوم نیست+فیلم

عباس عبدی: اصولگرايان از حيث شعاری كه بايد در انتخابات آینده بدهند در يك مخمصه جدي قرار گرفته‌اند

مدیریت فضای مجازی در قانون اساسی به وزارت ارشاد واگذار شده است

زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد /افزایش تردد و تجمع خطرناک است

ببینید| تصاویر خسارات طوفان به مزارع کشاورزی در شهرستان رودبارجنوب

مدیرکل ارشاد کرمان: کاهش سرمایه اجتماعی به علت نداشتن اطلاع رسانی به موقع و شفاف است

محال است عارف جلوی اصلاحات بایستد/ نبود عارف در نهاد اجماع ساز به دلیل احتمال نامزدی اوست

رئیس اتاق کرمان: تامین اجتماعی با صدور بخشنامه های خلاف قانون محیط کسب و کار را محدود کرده است/ در سال گذشته ۲۵ هزار نفر فرد شاغل در استان بیکار شده اند

مرگ سه عضو یک خانواده با منوکسیدکربن

دادستان کرمان: پرونده شهدای تشییع سردار سلیمانی در دادسرای کرمان در حال پیگیری است

پربازدید ها

عضو هیات رئیسه اتاق کرمان: برق شهرک های صنعتی نباید قطع شود/ باید خسارت قطع برق پرداخت شود

رئیس اتاق کرمان: تامین اجتماعی با صدور بخشنامه های خلاف قانون محیط کسب و کار را محدود کرده است/ در سال گذشته ۲۵ هزار نفر فرد شاغل در استان بیکار شده اند

آمادگی برای نخستین پرواز واکسن کرونا به ایران

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)