کد خبر: ۲۸۸۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مهندس تقی‌زاده:
مهندس تقی‌زاده با اشاره به افتتاح مدرسه‌ی ایراندخت گفت: ساخت این مدرسه که با موافقت و حمایت منطقه‌ی گل‌گهر، توسط شرکت پاریز پیشرو انجام شد، حکایت از دغدغه‌های جدی ما پیرامون عمل به مسوولیت‌های اجتماعی توسط منطقه‌ی گل‌گهر است.
کلیدواژه‌ی «مسوولیت اجتماعی» حتی در اولین سخنرانی مهندس ناصر تقی‌زاده در مراسم معارفه‌ی وی به عنوان مدیرعامل گل‌گهر نیز ذکر شده است. امری که نشان دهنده‌ی اهمیت این مبحث برای او است. به همین دلیل و به مناسبت افتتاح مدرسه‌ی ایراندخت به سراغ مدیرعامل گل‌گهر رفتیم تا پیرامون مسوولیت‌های اجتماعی گل‌گهر دقایقی با وی به گفت‌وگو بنشینیم.
 
مهندس تقی‌زاده در این گفت‌وگو با اشاره به افتتاح مدرسه‌ی ایراندخت گفت: ساخت این مدرسه که با موافقت و حمایت منطقه‌ی گل‌گهر، توسط شرکت پاریز پیشرو انجام شد، حکایت از دغدغه‌های جدی ما پیرامون عمل به مسوولیت‌های اجتماعی توسط منطقه‌ی گل‌گهر است. 
 
مدیرعامل گل‌گهر با اشاره به اهمیت مبحث مسوولیت‌ اجتماعی گفت: مطابق تعاریف روز، هر شرکتی نسبت به منطقه‌ای که در آن حضور دارد، وظایفی بر عهده دارد و باید حضورش منجر به پیشرفت‌های محسوس در منطقه شود.  

مهندس تقی‌زاده با اشاره به گستره‌ی متنوع مفهوم اجتماع گفت: وقتی از یک جامعه سخن می‌گوییم، خواه ناخواه تمام موارد مرتبط به آن جامعه نظیر فرهنگ، هنر، اقتصاد، رفاه، مسایل بهداشتی و... نیز مطرح هستند. به همین دلیل نیز منطقه‌ی گل‌گهر در راستای عمل تخصصی‌تر به مسوولیت‌های اجتماعی خود، تلاش نموده که در تمامی ابعاد جامعه حضور داشته باشد. به عبارت دیگر ما مسوولیت اجتماعی را که مفهومی کلی است به اجزای خردتر نظیر مسوولیت در حمایت از امور فرهنگی، هنری، اقتصادی و غیره تقسیم کرده‌ایم و سعی نموده‌ایم در هرکدام به فراخور حال و نیاز جامعه ورود کنیم. 

 به طور مثال حمایت همه جانبه ازهنرمندان عرصه‌های مختلف به عنوان مسوولیت حمایت ازمباحث هنری و یاساخت سینما به عنوان مسوولیت در عرصه‌ی فرهنگی و تفریحی و یا ساخت و تکمیل ورزشگاه گل‌گهر در راستای عمل به مسوولیت‌های مبتنی بر حمایت از ورزشکاران و در کنار آن، ترویج فرهنگ ورزش و سلامتی در میان مردم یا ساخت بیمارستان تخصصی در راستای عمل به مسوولیت در عرصه‌های درمانی و الزام مجموعه‌ی گل‌گهر به خرید وسایل مورد نیاز از سیرجان و در عین حال الزام به انجام مبادلات بانکی از طریق بانک‌های سیرجان در راستای حمایت از اقتصاد این شهر و کمک به شکوفایی آن و اجرای پروژه‌ی فاضلاب شهری که کمک بزرگی به سیرجان چه در بحث صرفه‌جویی در آب و چه در بحث بهداشتی است، به عنوان یک پروژه‌ی زیربنایی که جزوی از تعاریف شهر مدرن است یا همین ساخت مدرسه‌ی ایراندخت به عنوان حضور در عرصه‌ی فضاهای آموزشی و کمک به بحث آموزش و پرورش و در کنار این موارد، باید از اجرای کمربند سبز و طرح گاززدایی در راستای کاهش آلایندگی‌های صنعتی و ایجاد منطقه‌ی سبز نیز به عنوان یک مسوولیت زیست‌محیطی نام ببرم. اگر این موارد را در کنار هم بگذاریم، مشخص است که مفهوم مسوولیت اجتماعی و عمل به آن تا چه حد برای گل‌گهر مهم است. 

مدیرعامل گل‌گهر در انتها ضمن تشکر از همراهان خود در منطقه‌ی گل‌گهر و شرکت پاریز پیشرو در ساخت مدرسه‌ی ایراندخت، تاکید کرد منطقه‌ی گل‌گهر خود را جزوی از سیرجان و مردم این دیار می‌داند و در راستای عمل به مسوولیت‌های اجتماعی خود از تمام توان ممکن و قانونی خود برای حمایت و اعتلای فرهنگ، هنر، اقتصاد و جامعه‌ی سیرجانی استفاده خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روحانی: افزایش پهنای باند به دستور من بوده است/ اگر می خواهید کسی را محاکمه کنید من را باید محاکمه کنید/ اگر وزیر راه ما جاده و اتوبان درست کرد و در آن تصادف شد، باید وزیر راه را احضار کرد؟ / برای فردی که حامی دولت است هم آزادی بیان و هم مصونیت آن معلوم نیست+فیلم

عباس عبدی: اصولگرايان از حيث شعاری كه بايد در انتخابات آینده بدهند در يك مخمصه جدي قرار گرفته‌اند

مدیریت فضای مجازی در قانون اساسی به وزارت ارشاد واگذار شده است

زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد /افزایش تردد و تجمع خطرناک است

ببینید| تصاویر خسارات طوفان به مزارع کشاورزی در شهرستان رودبارجنوب

مدیرکل ارشاد کرمان: کاهش سرمایه اجتماعی به علت نداشتن اطلاع رسانی به موقع و شفاف است

محال است عارف جلوی اصلاحات بایستد/ نبود عارف در نهاد اجماع ساز به دلیل احتمال نامزدی اوست

رئیس اتاق کرمان: تامین اجتماعی با صدور بخشنامه های خلاف قانون محیط کسب و کار را محدود کرده است/ در سال گذشته ۲۵ هزار نفر فرد شاغل در استان بیکار شده اند

مرگ سه عضو یک خانواده با منوکسیدکربن

دادستان کرمان: پرونده شهدای تشییع سردار سلیمانی در دادسرای کرمان در حال پیگیری است

پربازدید ها

محرز خبرداد: تزریق بدون عارضه واکسن ایرانی کرونا به ۲۱ تن تا کنون

افزایش ۴۷ درصدی کشفیات مواد مخدر استان کرمان/ دستگیری ۴۰ خرده فروش در اجرای طرح برخورد با خرده فروشان

با تداوم بی احتیاطی‌ها، پیک چهارم حتمی است/ ویروس جهش یافته تمایل بیشتری به سنین پایین دارد

مدیرکل اجتماعی استانداری خبر داد: سمن‌سرای کرمان به زودی افتتاح می‌شود

آمار پایین سپردن کودکان به مهد‌های کودک آسیب‌های بسیاری به دنبال دارد/ در سال جاری ۱۴۰۲ نفر از کودکان خیابانی و کار را ساماندهی کردیم

مرگ سه عضو یک خانواده با منوکسیدکربن

زنگ خطر پیک چهارم کرونا به صدا درآمد /افزایش تردد و تجمع خطرناک است

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مرعشی: نامزد اجاره‌ای در دستور کار اصلاح‌طلبان نیست   ( نظر)

هیچ جناحی نباید استراتژی مشارکت حداقلی را در پیش بگیرد/ اگر مشارکت در انتخابات بالا رود اولین تاثیر آن بر افزایش ضریب امنیت ملی است/ متاسفانه برخی از رجال سیاسی به آثار سخنانشان توجه نمی‌کنند   ( نظر)