کد خبر: ۲۸۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
انارکی محمدی نماینده انار و رفسنجان:
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از اعزام هیئت کارشناسی وزارت نیرو برای بررسی وضعیت آب رفسنجان خبر داد.اگر چه معضل آب در دنیا وجود دارد و هر سال دامنه خشکسالی ها افزوده می‌شود و ما نیز در بدترین نقطه واقع شده‌ایم.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از اعزام هیئت کارشناسی وزارت نیرو برای بررسی وضعیت آب رفسنجان خبر داد. 

وی با اشاره به این موضوع که آب اصل قضیه است و باید فکر اساسی برای مسأله آب شود، افزود: اگر چه معضل آب در دنیا وجود دارد و هر سال دامنه خشکسالی ها افزوده می‌شود و ما نیز در بدترین نقطه واقع شده‌ایم.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس تصریح کرد: در خصوص وضعیت بحرانی آب شهرستان در مجلس تذکر دادم چرا که با وجود ذخایر آبی که داریم تا ۱۰ سال دیگر آب قابل دسترسی خواهیم داشت و بعد از آن آب‌های تلخ و شور کارآیی نخواهد داشت و مشکلات در خصوص آب در آینده بیشتر خواهد شد.

انارکی‌محمدی با بیان این مطلب که کشاورزان ما مشکلات زیادی دارند که اگر مشکل کشاورزی برطرف نشود اصناف، کسبه و همه اقشار آسیب می‌بینند، ادامه داد: جهادکشاورزی در بحث کشت‌های_جایگزین و استفاده از آبیاری‌های نوین تلاش کند و تسهیلات روش‌های آبیاری نوین به کشاورزان اعطا شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از وزارت نیرو برای اعزام هیأتی کارشناس برای بررسی وضعیت آب رفسنجان درخواست کردیم که از طرف معاون حقوقی امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو در این خصوص #جواب_مثبت داده شده است.

وی با بیان اینکه چاه آب تعریف‌شده‌ قابل شربی در شهرستان نداریم و این فاجعه‌آمیز است، گفت: آلودگی آبشهری معضل دیگری است که وضعیت غیرقابل قبولی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین از پیشنهاد ‌هزارمیلیاردتومانی برای تأمین آب روستایی خبر داد و گفت: با ۹۰۰ میلیارد تومان آن موافقت شده که در سطح کشور برای جاهایی که مشکلات ذخایر آبی دارند، استفاده کنند که رفسنجان یکی از نقاطی است که می‌تواند از این بودجه استفاده کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس همچنین با اشاره به مشکلات برق شهرستان اظهار داشت: ۶۰ سال است یک امور برق داریم و تقاضای دو منطقه‌ای برق شهرستان را دادم و ولتاژ پایین برق در شهرستان مشکل‌ساز است.

انارکی محمدی اضافه کرد: همواره شاهد خسارت به وسایل برقی منازل هستیم، لذا با توجه به تذکری که به وزیر نیرو دادم قطعا هیأتی برای بررسی مشکلات برق شهرستان اعزام خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اخطار استاندار فقط شامل مدیران دستگاه‌های اجرائی که بدون عذر موجه غایب بودند می‌شود/ دادگستری عضو شورای آموزش و پرورش نیست

باید به سند تحول قضایی عینیت بخشید/ هیچکس نباید خود را فارغ یا غایب در اعمال مفاد سند تحول بپندارد/با تاسیس دادگاه بخش اسماعیلیه جیرفت مشکلات قضایی مردم این بخش نیز حل خواهد شد

حدود 2500 مدرسه زیر 50 نفر در استان کرمان داریم/ممکن است در مقاطع تحصیلی مختلف کلاس های غیرحضوری جواب ندهد

بخشی از مشکلات به دلیل بی عرضگی ما مدیران است/مدیری در جلسات بدون عذر موجه حضور نداشته باشد، دیگر حق ندارد هیچ جلسه ای در استانداری بیاید

شاهد ترک تحصیل پنهان در جنوب استان هستیم/3677 دانش آموز پایه اول ابتدائی از تحصیل بازماندند/ باید آموزش پایه های اول و دوم ابتدائی را حضوری دنبال کنیم

شخصیت‌های حقیقی نهاد اصلاح‌طلبان به زودی تعیین می‌شوند/ لاریجانی جزو مصادیق اصلاح‌طلبان نیست

۶ روش اعتبارسنجی دفترچه های تامین اجتماعی

استاندار کرمان: جمع‌بندی نظرات مردم جنوب و کلیپ شهید سلیمانی را به شورای امنیت ملی ارسال کردم

محمد هاشمی: برخی «تقسیم رفاهِ» رفسنجانی را رواج اشرافی‌گری تعبیرکردند/ همه تقصیر‌ها کشور را گردن تکنوکرات‌ها می‌اندازند، اما شرط مدرک تحصیلی که ریشه در تکنوکراسی دارد را ملاک نامزد‌های ریاست جمهوری قرار می‌دهند!/ چرا فرد ۴۰ ساله می‌تواند ثبت‌نام کند، اما ۳۹ ساله نمی‌تواند؟ /تردید اصلاح‌طلبان برای اجماع روی لاریجانی

بی‌اطلاعی خانواده محمدرضا شجریان از تدوین قانون اساسی توسط او

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

بخشی از مشکلات به دلیل بی عرضگی ما مدیران است/مدیری در جلسات بدون عذر موجه حضور نداشته باشد، دیگر حق ندارد هیچ جلسه ای در استانداری بیاید   ( نظر)

دستگیری دو نفر از مدیران ارشد لاستیک بارز به اتهام فساد   ( نظر)

دکتر فدائی هدایای دوران استانداری خود را به کودکان مبتلا به سرطان اهدا کرد   ( نظر)

واکنش منفی خانواده هاشمی رفسنجانی به سخنان اخیر فائزه   ( نظر)